Buket Aydın

Buket Aydın

Buket Aydın 1985 Bursa doğumludur. 2006 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden burslu olarak mezun olan Aydın, 2009 yılında Marmara Üniversitesi Türk Dili ve

Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Aydın; eğitim hayatı sonrasında 1 yıl boyunca Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursundan eğitim almıştır.İş hayatına 2004 yılında özel bir radyo kanalında haber spikerliği ile başlayan Aydın daha sonra Kanal Türk kanalına geçerek spor bülteni ve hafta sonu ana haber bülten sunuculuğu yapmıştır.

2009 yılında TRT Türk kanalına geçiş yapan Buket Aydın 1,5 yıl boyunca program sunuculuğu yapmıştır.

2011 yılında yeniden yapılanma sürecindeki NTV'ye transfer olarak önce hafta içi Gece Bültenini sunmuş, sonrasında da Ana Haber kuşağı sunuculuğu yapmıştır.

Aydın 2018 yılında Demirören Medya Grubuna katılarak; CNN TÜRK ekranlarında her hafta farklı bir konuğa yer verdiği “40” programını sunmuştur.

Kanal D Haber Başkanı olarak görevini yürüten Aydın, aynı zamanda Kanal D Ana Haber bülten sunuculuğu ve Milliyet Pazar’da hafta sonu röportajları ile çalışmalarına Mayıs 2020’ye kadar devam etmiştir.

11 Ocak 2021 itibariyle, Haber Global ailesi ile habercilik mesleğine kaldığı yerden devam ediyor.

Devamını okumak için tıklayınız
Buket Aydın'ın Koltuk programının bu haftaki konuğu BBP Genel Başkanı Mustafa Destici oldu. Destici, yeni anayasa hazırlıklarından, Cumhur ittifakına, İsta..
Buket Aydın'ın sunduğu Koltuk programının bu haftaki konuğu Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oldu. Karamollaoğlu, Ak Parti ile ittifak iddi..
Buket Aydın, Haber Global ekranlarında sunduğu "Koltuk" programını kapatırken haftaya gelecek olan konuğunu duyurdu. Aydın, "Aslında önümüzdeki hafta koltu..
Haber Global'de Buket Aydın ile Koltuk'un bu haftaki konuğu Şeyma Subaşı oldu. Şeyma Subaşı, kendisi eğlenirken kızı Melisa'nın ne yaptığı yönündeki soruya..
Haber Global'de Buket Aydın ile Koltuk'un bu haftaki konuğu Şeyma Subaşı oldu. Subaşı ilişkide sadakatla ilgili düşündüklerini açıkladı.
Haber Global'de Buket Aydın ile Koltuk'un bu haftaki konuğu Şeyma Subaşı oldu. Subaşı, kalça estetiği yaptırdığı yönündeki iddialara son noktayı koydu.
Okan Bayülgen, konuk olduğu Buket Aydın'ın Koltuk programında önemli açıklamalarda bulundu. Bayülgen, gençlerin sırf izlenmek için yapmadıkları maymunluk k..
Buket Aydın'nın Koltuk programına konuk olan ünlü komedyen Okan Bayülgen samimi açıklamalarda bulundu. Bayülgen, "Her erkek bir kadının elinde paçavraya dö..
Buket Aydın'ın sunduğu Koltuk programının dün akşamki konuğu Okan Bayülgen'di. Ünlü komedyen, Buket Aydın'ın "Aşı olacak mısınız?" sorusuna "Tabi ki aşı ol..
Buket Aydın'ın Koltuk programının konuğu, Gazeteci Abdurrahman Dilipak oldu.
Buket Aydın'ın Koltuk programının konuğu, eski Başbakan ve Gelecek Partisi kurucu Ahmet Davutoğlu oldu.
Gökçek: Bu ANKAPARK için çok sayıda ülkeyi dolaştım. Son teknoloji olması için. Dünyanın en büyük dinozor parkı da burada olsun istedim. Buradaki olay Mans..
Buket Aydın, Murat Ağırel'in yazdığı "Parsel parsel Ankara" kitabını hatırlatarak Gökçek'e, "Bu kitabın adını gördükten sonra Bülent Arınç'a sinirlendiniz..
"Siyasete dönerseniz belediye başkanlığı dışında hangi göreve talip olmak istersiniz?" sorusuna Gökçek, "Siyasete dönüp dönmeyeceğimi bilemem nasip meseles..
Haber Global ekranlarında başlayan "Buket Aydın ile koltuk" programının ilk konuğu eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu. Aydın, Gökçek..
Bu akşam Haber Global ekranlarında "Buket Aydın ile koltuk" programı başlıyor. Program öncesi Haber Global Ana Haber Bültenine konuk olan Aydın, "Gerçekten..
Buket Aydın'ın Koltuk programının konuğu eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu. Gökçek, "Ekrem İmamoğlu benden korktuğu için beni engel..
Başarılı gazeteci Buket Aydın, Haber Global'in yepyeni programı "Buket Aydın ile Koltuk" ile ekranlara geri dönüyor. Birbirinden iyi konuklarla her hafta g..
Buket Aydın Haber Global'de yepyeni bir programla, yepyeni sorularla tüm akılda kalanları aydınlatmaya geliyor. "Buket Aydın ile Koltuk" programında sadece..
Buket Aydın Haber Global'de yepyeni bir programla, yepyeni sorularla tüm akılda kalanları aydınlatmaya geliyor. "Buket Aydın ile Koltuk" programında sadece..