Basın Odası

HABER GLOBAL, haberciliğe yeni bir soluk getirmek için 24 Eylül 2018 tarihinde Global Media Group Prodüksiyon Televizyon Yayıncılık A.Ş. tarafından kuruldu.

HABER GLOBAL, insanı merkeze koyan, dertleri değil çözümleri gösteren, insan odaklı, sosyal habercilik anlayışıyla, Türkiye’nin en iyi haber kanalı olmayı hedeflemektedir.

HABER GLOBAL ekranında sadece Türkiye’den ve dünyadan haberler değil, sokağın, insanların ve siyasal gündemin nabzı tutulup; doğru isimlerle doğru noktalara odaklanan haber tartışma programları, ekonomi ve spor bültenleri, teknoloji, sanat, haber programları ve belgeseller yayınlanmaktadır.

HABER GLOBAL’in Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Elnur Abdullayev, CEO’su televizyon ve dijital yayıncılığın genç ve tecrübeli ismi Mammad Gulmammadov’dur. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Faruk Demirel, TV Haber Koordinatörü Serdar Akdoğar, Ankara Temsilcisi Tuba Atav, Web- Haber Koordinatörü Barış Erkaya, Kurumsal İletişim Direktörü Ayşe Yonca Baltaoğlu, TV ve Web Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz’dır.

HABER GLOBAL EKRAN YÜZLERİ VE PROGRAMLARI

HABER GLOBAL ekranlarında izlediğiniz başarılı, tecrübeli ekran yüzleri ve programlardan bazıları;

Hafta içi her gün saat 06:00’da günün en sıcak gelişmeleri Melis Hazal Karagöz ile ‘’Türkiye’de Sabah’’ta,

Hafta içi her gün saat 09:00’da Ankara kulislerindeki son gelişmeler, dış haberler, ekonominin, sporun gündemi Nevra Öner ile ‘’Yeni Gün’’de,

Günün tam ortasında haberin merkezinde, 3 saat boyunca hayatı, hayatın haberini anlatıyoruz. Ne oluyor? Neden oluyor? Nasıl oluyor? Anlamak istiyoruz. Türkiye ve Dünya’nın gündemi hafta içi her gün saat 12:00’de Senem Ilgaz’la ‘’Gün İçinden’’ Haber Global’de…

Dün, bugün, yarın... Ajanda hep dolu, gündem hep sıcak... Olanın analizi, olacağın bilgileri... Son dakikaların bülteni... Günün en sıcak saatlerinde, gündemi yakalamak için ekran başına... Haberin Tansiyonu “Günün Nabzı”nda ölçülüyor... Saynur Tezel ile “Günün Nabzı” Hafta içi her gün 15-18 arası Haber Global’de...

Habere her saat ulaşmak mümkün. Ama Ana Haber bir tane… Türkiye ve Dünya’da öne çıkan başlıklar, son dakika ve sıcak gelişmeler, uzman konuklar, deneyimli kadrosuyla hazırlanan haberler, hızlı, güvenilir ve objektif bakış açısıyla saat 18.00’da Erhan Ertürk ile Haber Global Ana Haber’de..

Bugüne dek hep biz sorduk, konuklarımız yanıtladı. Bu programda artık soruları siz soruyorsunuz, yanıtı doğrudan konunun uzmanları veriyor. Aytaç Kurnaz ile “Uzmanına Sorun” Pazartesi, Çarşamba ve Cuma 20:00’da Haber Global’de.

Sabaha kadar süren haber maratonunda ise Emrah Çakmak, Hafta sonu haber bültenlerinde Osman Girgin ve Gözde Şeker izleyici ile buluşuyor.

Türkiye ve dünya gündeminin öne çıkan meseleleri, deneyimli televizyon habercileri tarafından konunun uzmanı ve günün öne çıkan isimleriyle masaya yatırılıyor. Pazartesi ve Cuma günleri saat 20:30’da Senem Toluay Ilgaz ile ‘’Neden?’’ , Çarşamba saat 20:30’da Saynur Tezel ile Kayıt Altında, Pazar saat 20:00’da Erhan Ertürk ile Müzakere, programları yayınlanıyor.

Ekonomideki son gelişmeler Haber Global Ekonomi Müdürü Murat Üzel ve İlke Canpolat’dan takip ediliyor.

Dünya dönüyor, döndükçe haber oluyor… Haber Global Dış Haber Müdürü Süheyla Demir'in sunduğu ‘’Dış Hatlar’’ Ortadoğu'dan Avrupa'ya, Asya'dan Amerika'ya kadar dünya gündeminde öne çıkan gelişmelere odaklanıyor. Uluslararası politikanın gündemi Cuma 17:20’de canlı bağlantılar ve özel dosyalarla Dış Hatlar'da ekrana taşınıyor.

Hafta içi her gün ekrana gelen spor bültenleri Haber Global Spor Müdürü Onur Tuğrul’dan takip ediliyor. Pazar 23:00’te ‘’Kontra’’ programında Onur Tuğrul, değerli konuklarıyla birlikte spor severlerle buluşuyor.

Jülide Ateş ile 40: Sorduğu sorularla kırmızı çizgileri aşan, yüksek tansiyonuyla doğru bilgilere ulaşan, 40 soruda en doğru cevapları alan program: Jülide Ateş’le “40”, her perşembe 20:55’te Haber Global’de.

Ekin Olcayto’nun sunumuyla şehre hangi film geldiyse, hangi ressam yeni bir sergi açtıysa, hangi müzisyen albüm çıkardıysa, hangi yazar yeni bir kitap yazdıysa, kim nerede dans ediyorsa hepsi ve daha fazlası “Sanat Durağı” ile her Pazar 16:30’da Haber Global’de.

Doğru bildiklerimiz yanlış, yanlış dediklerimiz doğru olabilir mi? Farklı bakanlar, düşünenler ya da katılanlar, katılmayanlar. Taraflar aynı masada buluşuyor. Karşıtlar iddialarını savunuyor, yargılar kırılıyor. Merak edilen konular, tartışılan olaylar her cumartesi 20:00’da Serdar Akdoğar ile “Artı Eksi” programıyla Haber Global’de.

Bilimin sınırları nerede başlayıp, nerede bitiyor? Dünya dışı yaşam var mı? İnsanlık reenkarnasyona ne kadar inanıyor? Dünden bugüne insanlığın merak ettiği tüm sorular “Başka Şeyler”de. Ekin Olcayto ile “Başka Şeyler” Pazar 00:00’da Haber Global’de.

Sağlığınıza dair her şey “A’dan Z’ye Sağlık” programıyla Haber Global’de. En yeni teşhis ve tedavi yöntemleri, tıp alanında gelişen teknolojiler ve sağlıkla ilgili merak edilenler uzman konuklarla birlikte her Cumartesi saat 11:30’da Şahla Orujova ile “A’dan Z’ye Sağlık” programıyla Haber Global’de.

Gerçeğin ve doğrunun tarafında, akıldaki soruları eğmeden bükmeden; herkesten önce soran, merak eden, sorgulayan ve gerçeklerin peşinde koşan Candaş Tolga Işık ile “Az Önce Konuştum” Salı 20:00’da Haber Global’de.

HABER GLOBAL FREKANS BİLGİLERİ

 • Digiturk 47. Kanal
 • D-Smart 42. Kanal
 • Tivibu 50. Kanal
 • Kablo TV (HD) 71. Kanal
 • Kablo TV (SD) 910. Kanal
 • TV + 46. Kanal
 • Uydu:
  Türksat 3A (HD)
  Frekans : 12685 MHz
  Symbol Rate : 27500
  Fec : 2/3
  Pol : H (Yatay)
  Türksat 4A (SD)
  Frekans : 12379 MHz
  Symbol Rate : 27500
  Fec : 3/4
  Pol : V (Dikey)

HABER GLOBAL SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

https://haberglobal.com.tr ’den canlı yayını izleyebilirsiniz.

Haber Global basın ilişkileri, sponsorluk ve iş birlikleri için Kurumsal İletişim Departmanı ile iletişime geçiniz.

HABER GLOBAL Kurumsal İletişim Direktörlüğü

Adres: Huzur Mahallesi, İmam Çeşme Yolu Cd. No: 10, 34396 Sarıyer / İstanbul

Telefon: 444 13 24 / 1115 – 1117

E-mail: kurumsaliletisim@haberglobal.com.tr

Adres: Huzur Mahallesi, İmam Çeşme Yolu Cd. No: 10, 34396 Sarıyer / İstanbul

Telefon: 444 13 24

Faks: +90 212 332 15 02

E-mail: info@haberglobal.com.tr