Basın Odası

HABER GLOBAL, haberciliğe yeni bir soluk getirmek için 24 Eylül 2018 tarihinde Global Media Group Prodüksiyon Televizyon Yayıncılık A.Ş. tarafından kuruldu.

HABER GLOBAL, insanı merkeze koyan, dertleri değil çözümleri gösteren, insan odaklı, sosyal habercilik anlayışıyla, Türkiye’nin en iyi haber kanalı ve Türkiye’nin özgür sesi olmayı hedefledi.

HABER GLOBAL ekranında sadece Türkiye’den ve dünyadan haberler değil, sokağın, insanların ve siyasal gündemin nabzı tutulup; doğru isimlerle doğru noktalara odaklanan haber tartışma programları, ekonomi ve spor bültenleri, haber programları ve belgeseller yayınlanmakta.

HABER GLOBAL’in Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Elnur Abdullayev, CEO’su televizyon ve dijital yayıncılığın genç ve tecrübeli ismi Mammad Gulmammadov’dur. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Tuba Atav, Ankara Temsilcisi Zeynep Işınsu Tezkan, TV Haber Koordinatörü Serdar Akdoğar, Dijital Medya Koordinatörü Mehmet Sercan Tezcanoğlu, Kurumsal İletişim Direktörü Ayşe Yonca Baltaoğlu, TV ve Web Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz’dır.

HABER GLOBAL EKRAN YÜZLERİ VE PROGRAMLARI

Günün en sıcak gelişmeleri hafta içi her gün 06:00’da Nevra Öner ile “Türkiye’de Sabah”ta.

Ankara kulislerindeki son gelişmeler, dış haberler, ekonominin, sporun gündemi hafta içi her gün 09:00’da Buket Güler ile “Yeni Gün”de.

Günün tam ortasında, haberin merkezinde Türkiye ve dünyanın gündemi hafta içi her gün 12:00’de Senem Toluay Ilgaz ile “Gün İçinden”de.

Günün en sıcak saatlerinde, gündemi yakalamak için haberin nabzı hafta içi her gün 15:00’de Saynur Tezel ile “Günün Nabzı” nda.

Türkiye ve Dünya’da öne çıkan başlıklar, son dakika ve sıcak gelişmeler, uzman konuklar, deneyimli kadrosuyla hazırlanan haberler, hızlı, güvenilir ve objektif bakış açısıyla hafta içi her gün 18.00’de Erhan Ertürk ile “Haber Global Ana Haber”de.

Gün içinde yaşanan gelişmeler ve en son haberler pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma 00:00’da Gözde Şeker ile Gece Ajansı’nda.

Tüm gün yaşanan gelişmeler ve en sıcak haberler hafta içi ve hafta sonu her gece Sinem Danacı ve Kardelen Dönmez ile Gece Haberleri’nde.

Gündemin sıcak başlıkları, tüm hafta boyunca gündemde öne çıkan gelişmeler İrem Sansak, Serap Belovacıklı, Sinem Danacı ve Kardelen Dönmez ile Hafta Sonu Haber Bülteni’nde.

 

Türkiye ve dünya gündeminin öne çıkan meseleleri deneyimli ve başarılı televizyon habercileri tarafından konunun uzmanı ve günün öne çıkan isimleriyle değerlendiriliyor.

Gündemdeki her sıcak gelişmenin ardından akıllara gelen Neden? sorusu bu masada cevabını buluyor. Satır aralarındaki önemli mesajlar, ezber bozan yorumlar, zihin açan tartışmalar pazartesi ve cumartesi 20:30’da Senem Toluay Ilgaz ile “Neden?”de.

Türkiye'yi, dünya'yı etkileyen bütün gelişmeler, tartışmalar, gerilimler, çatışmalar perşembe 20:30’da Buket Güler ile "Mesele" programıyla Haber Global'de.

Siyasette, günlük hayatta ya da dünyanın bir diğer ucunda. Göz önünde ya da görmezden gelinen, akılda kalan ya da hiç akla gelmeyen, merak edilen ya da hiç fark edilmeyen ama mutlaka bilmeniz gereken kim ya da ne varsa çarşamba 20:30’da Saynur Tezel ile Kayıt Altında’da.

Türkiye’nin ve dünyanın gündemini belirleyen gelişmeler, Ankara kulislerinde konuşulanlar, karar alanların görüşü, karşı çıkanların itirazları, Türkiye’nin fikir önderleri, konunun uzmanları cuma 21:00’de Erhan Ertürk ile “Müzakere”de.

Ortadoğu'dan Avrupa'ya, Asya'dan Amerika'ya kadar dünya gündeminde öne çıkan gelişmeler, uluslararası politikanın gündemi cuma 20:30’da Haber Global Dış Haber Müdürü Süheyla Demir'in sunduğu ‘’Dış Hatlar’’da.

Ekonomideki son gelişmeler, para piyasalarındaki son durum, borsanın gündemi ve kurlardaki değişiklikler hafta içi her gün Ekonomi Müdürü Murat Üzel ve İlke Canpolat’ın sunumuyla “Ekonomi Bülteni”nde.

Spor dünyasında yaşanan son dakika gelişmeler, spor haberleri, transferler, takım kadroları, fikstürler ve puan durumları hafta içi her gün Spor Müdürü Onur Tuğrul ve Fatih Demirkol’un sunumuyla “Spor Bülteni’’ nde.

Bilimden sanata, ekonomiden psikolojiye, sağlıktan spora kadar birçok konunun tartışılıp değerlendirildiği Haber Global Programlarında tecrübeli ve başarılı ekran yüzlerimiz birbirinden değerli ve alanında uzman konukları Haber Global ekranında ağırlıyor.

Vizyona giren filmler, yeni açılan sergiler, tiyatro oyunları, yeni çıkan kitaplar ve sanata dair her şey Narmin Balayeva'nın sunumuyla cumartesi 17:45'te Sanat Durağı'nda. 

Dünden bugüne insanlığın merak ettiği tüm konuların tartışıldığı Ekin Olcayto ile “Başka Şeyler” cumartesi 00:00’da.

Sporcu kişiliği ve motosiklet tutkusuyla bilinen eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen motoruna binip, yollara düşüyor ve cennet ülkemizi karış karış geziyor. Bazen yol üstünde bir mola yerinde, bazen de bir köy kahvesinde köylülerle sohbet eden Tüzmen, gelenek görenekleri, halk oyunlarını, şarkıları türküleri, yöresel lezzetleri ve insan hikayeleri ile pazar saat 11:15’te Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim’de.

İzleyiciye kulüplerden son bilgileri, perde arkası gelişmeleri aktaran, Onur Tuğrul’un sunumu, Ali Eren Beşerler, Serkan Balcı ve Engin Baytar’ın özel haberleri ve yorumları ile ‘’Kontra Pazar’’ programı her pazar 00:00’da Haber Global’de.

Gerçeğin ve doğrunun tarafında, akıldaki soruları eğmeden bükmeden; herkesten önce soran, merak eden, sorgulayan ve gerçeklerin peşinde koşan Candaş Tolga Işık, “Az Önce Konuştum” programıyla her salı 20:30'da Haber Global ekranlarında.

Buket Aydın tartışma kültürünü değiştirecek "Tarafını Seç" programıyla çok yakında Haber Global'de. “Tarafını Seç” programında taraflar bir araya gelmeden tartışacaklar. Bu çok özel projede, sosyal medya aracılığıyla halk da tarafını seçerek programa dahil olabilecek. Jürinin sosyal medya olduğu programda, bir konuk stüdyoda Buket Aydın ile sohbet ederken, diğer konuğun beklediği “Kapsül Oda” da fenomen olacak. Her hafta farklı soru ve konuklarla ekrana gelecek olan ve tartışma kültürünü değiştirecek olan interaktif program “Tarafını Seç” tüm Türkiye’yi ekrana kilitleyecek.

 

 

HABER GLOBAL FREKANS BİLGİLERİ

 • Digiturk 47. Kanal
 • D-Smart 42. Kanal
 • Tivibu 46. Kanal
 • Kablo TV (HD) 71. Kanal
 • Kablo TV (SD) 910. Kanal
 • TV + 46. Kanal
 • Uydu:
  Türksat 3A (HD)
  Frekans : 12685 MHz
  Symbol Rate : 27500
  Fec : 2/3
  Pol : H (Yatay)
  Türksat 4A (SD)
  Frekans : 12379 MHz
  Symbol Rate : 27500
  Fec : 3/4
  Pol : V (Dikey)

HABER GLOBAL SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

https://haberglobal.com.tr ’den canlı yayını izleyebilirsiniz.

Apple Store ve Google Play’den Haber Global (HIG) uygulamasını indirebilirsiniz.

Haber Global basın ilişkileri, sponsorluk ve iş birlikleri için Kurumsal İletişim Departmanı ile iletişime geçiniz.

HABER GLOBAL Kurumsal İletişim Direktörlüğü

Ayşe Yonca Baltaoğlu

Kurumsal İletişim Direktörü

E-mail: yonca.baltaoglu@haberglobal.com.tr
kurumsaliletisim@haberglobal.com.tr

Adres: Huzur Mahallesi, İmam Çeşme Yolu Cd. No: 10, 34396 Sarıyer / İstanbul

Telefon: 444 13 24 / 1115 – 1117

Adres: Huzur Mahallesi, İmam Çeşme Yolu Cd. No: 10, 34396 Sarıyer / İstanbul

Telefon: 444 13 24

Faks: +90 212 332 15 02

E-mail: info@haberglobal.com.tr

PDF İndir

PDF İndir

Haber Global Türkiye’nin Özgür Sesi Logo

PDF İndir

PDF İndir

HIG Logo

PDF İndir

PDF İndir