x

Haber Global

Basın Odası

HABER GLOBAL, haberciliğe yeni bir soluk getirmek için 24 Eylül 2018 tarihinde Global Media Group Prodüksiyon Televizyon Yayıncılık A.Ş. tarafından kuruldu.

HABER GLOBAL, insanı merkeze koyan, dertleri değil çözümleri gösteren, insan odaklı, sosyal habercilik anlayışıyla, Türkiye’nin en iyi haber kanalı olmayı hedeflemektedir.

HABER GLOBAL ekranında sadece Türkiye’den ve dünyadan haberler değil, sokağın, insanların ve siyasal gündemin nabzı tutulup; doğru isimlerle doğru noktalara odaklanan haber tartışma programları, ekonomi ve spor bültenleri, teknoloji, sanat, haber programları ve belgeseller yayınlanmaktadır.

HABER GLOBAL’in Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Elnur Abdullayev, CEO’su televizyon ve dijital yayıncılığın genç ve tecrübeli ismi Mammad Gulmammadov’dur. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Faruk Demirel, Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı ve Haber Yayın Yönetmeni Alişer Delek, Haber Müdürü Serdar Akdoğar, Web- Haber Koordinatörü Barış Erkaya, Kurumsal İletişim Direktörü Ayşe Yonca Baltaoğlu, TV ve Web Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz’dır.

HABER GLOBAL EKRAN YÜZLERİ VE PROGRAMLARI

HABER GLOBAL ekranlarında izlediğiniz başarılı, tecrübeli ekran yüzleri ve programlardan bazıları;

Hafta içi her gün saat 06:00’da günün en sıcak gelişmeleri Nevra Öner ile ‘’Türkiye’de Sabah’’ta,

Ankara kulislerindeki son gelişmeler, dış haberler, ekonominin, sporun gündemi Osman Girgin ile ‘’9’dan 13’e’’de,

Günün tam ortasında haberin merkezinde, 3 saat boyunca hayatı, hayatın haberini anlatıyoruz. Ne oluyor? Neden oluyor? Nasıl oluyor? Anlamak istiyoruz. Türkiye ve Dünya’nın gündemi Senem Ilgaz’la ‘’13’ten 16’ya’’ Haber Global’de…

Dün, bugün, yarın... Ajanda hep dolu, gündem hep sıcak... Olanın analizi, olacağın bilgileri... Son dakikaların bülteni... Günün en sıcak saatlerinde, gündemi yakalamak için ekran başına... Haberin Tansiyonu “Günün Nabzı”nda ölçülüyor... Saynur Tezel ile “Günün Nabzı” Hafta içi her gün 16-19 arası Haber Global’de...

Habere her saat ulaşmak mümkün. Ama Ana Haber bir tane… Türkiye ve Dünya’da öne çıkan başlıklar, son dakika ve sıcak gelişmeler, uzman konuklar, deneyimli kadrosuyla hazırlanan haberler, hızlı, güvenilir ve objektif bakış açısıyla saat 19.00’da Erhan Ertürk ile Haber Global Ana Haber’de..

Sabaha kadar süren haber maratonunda ise Emrah Çakmak ve Melis Hazal Karagöz, Hafta sonu haber bültenlerinde Gözde Şeker ve Bora Balar izleyici ile buluşuyor.

Türkiye ve dünya gündeminin öne çıkan meseleleri, deneyimli televizyon habercileri tarafından konunun uzmanı ve günün öne çıkan isimleriyle masaya yatırılıyor. Pazartesi ve Perşembe saat 21:00’de Erhan Ertürk ile ‘’Müzakere’’ Salı saat 21:00’de Osman Girgin ile ‘’Mesele’’ Çarşamba ve Cuma günleri saat 21:00’de Senem Toluay Ilgaz ile ‘’Neden?’’ programları yayınlanıyor.

Ekonomideki son gelişmeler Haber Global Ekonomi Müdürü Murat Üzel ve İlke Canpolat’dan takip ediliyor.

Dünya dönüyor, döndükçe haber oluyor… Haber Global Dış Haber Müdürü Süheyla Demir'in sunduğu ‘’Dış Hatlar’’ Ortadoğu'dan Avrupa'ya, Asya'dan Amerika'ya kadar dünya gündeminde öne çıkan gelişmelere odaklanıyor. Uluslararası politikanın gündemi Cuma 17:20’de canlı bağlantılar ve özel dosyalarla Dış Hatlar'da ekrana taşınıyor.

Hafta içi her gün ekrana gelen spor bültenleri Haber Global Spor Müdürü Onur Tuğrul ve Melike Çelik’ten takip ediliyor. Pazar 22:00’de ‘’Kontra’’ programında Onur Tuğrul, değerli konuklarıyla birlikte spor severlerle buluşuyor.

Ekin Olcayto’nun sunumuyla şehre hangi film geldiyse, hangi ressam yeni bir sergi açtıysa, hangi müzisyen albüm çıkardıysa, hangi yazar yeni bir kitap yazdıysa, kim nerede dans ediyorsa hepsi ve daha fazlası “Sanat Durağı” ile her Cuma 18:30’da Haber Global’de.

Bora Balar'ın sunumuyla "Bi Tık Dünya", dijital oyuncaklardan yepyeni icatlara, uzay çalışmalarından mobil cihazlara, hayatı kolaylaştıran uygulamalardan milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen oyunlara kadar "teknolojiye dair her şeyi" ekrana taşıyor. Teknolojinin gülümseyen yüzünü ekrana taşıyan program her cumartesi saat 12.30’da Haber Global’de.

Serdar Akdoğar’ın sunumuyla insana, evrene, hayata dair her şey “Başka Gündem”de. Serdar Akdoğar soruyor, Türkiye’nin en iddialı isimleri, önemli bilim adamları, yazarları, uzmanları bambaşka bir bakış açısıyla yanıtlıyor. Başka Gündem cumartesi saat 21:00’de Haber Global’de.

Show dünyasının ünlü isimlerinden Deniz Akkaya ve medya dünyasının başarılı isimlerinden Gökhan Kimsesizcan gündem yaratan konu ve konuklarıyla canlı yayınla Haber Global ekranlarında. Türkiye’den ve dünyadan en güncel haberler, gündemi değiştiren olaylar, magazin dünyasının çok konuşulan isimleri, polemik yaratan açıklamalar ve olay görüntüler. Hepsi ve daha fazlası her hafta sonu 10:00’da Haber Global’de “Magazin Panorama”da.

HABER GLOBAL FREKANS BİLGİLERİ

 • Digiturk 47. Kanal
 • D-Smart 42. Kanal
 • Tivibu 50. Kanal
 • Kablo TV (HD) 71. Kanal
 • Kablo TV (SD) 910. Kanal
 • TV + 46. Kanal
 • Uydu:
  Türksat 3A (HD)
  Frekans : 12685 MHz
  Symbol Rate : 27500
  Fec : 2/3
  Pol : H (Yatay)
  Türksat 4A (SD)
  Frekans : 12379 MHz
  Symbol Rate : 27500
  Fec : 3/4
  Pol : V (Dikey)

HABER GLOBAL SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

https://haberglobal.com.tr ’den canlı yayını izleyebilirsiniz.

Haber Global basın ilişkileri, sponsorluk ve iş birlikleri için Kurumsal İletişim Departmanı ile iletişime geçiniz.

HABER GLOBAL Kurumsal İletişim Direktörlüğü

Adres: Huzur Mahallesi, İmam Çeşme Yolu Cd. No: 10, 34396 Sarıyer / İstanbul

Telefon: 444 13 24 / 1115 – 1117

E-mail: kurumsaliletisim@haberglobal.com.tr

Adres: Huzur Mahallesi, İmam Çeşme Yolu Cd. No: 10, 34396 Sarıyer / İstanbul

Telefon: 444 13 24

Faks: +90 212 332 15 02

E-mail: info@haberglobal.com.tr