Mesele

Buket Güler ile "Mesele", Haber Global'de ekrana geliyor.

Türkiye'yi, dünyayı etkileyen bütün gelişmeler, tartışmalar, gerilimler ve çatışmalar konusunda uzman isimlerle "Mesele"de değerlendiriliyor.

Buket Güler Mesele

Konuklar, masaya yatırılan meselelerdeki en ince ayrıntıları tartışıyor, gelişmelerin sonuçlarının nereye varacağına ilişkin ipuçlarının neler olacağının altını çiziyor.

Buket Güler Mesele

Programın kaçırdığınız bölümlerini ve özel bölüm videolarını youtube.com/haberglobal sayfasından izleyebilirsiniz.

Buket Güler Hakkında

1983 yılında, Ankara'da doğdu.

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü, yüksek lisans eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

Mesleğe, üniversitenin ilk yılında Hürriyet Gazetesi Dergi Grubu’nun Ankara haber merkezinde muhabir olarak başladı. Hürriyet Gazetesi'nin ekleri ile Tempo Dergisi'nde özel haber ve röportajlar yaptıktan sonra TRT Türk kanalının kuruluşu ile birlikte televizyon haberciliğine adım attı. TRT Türk'te "Dünyamız Detay" ve TRT Dünya Gündemi programlarını sunduktan sonra Habertürk'e transfer oldu. 2018 yılında ise CNN Türk’e katıldı. Burada ana haberi uzun süre sunduktan sonra, 2020’de Olay TV ekibine katıldı.

9 Şubat 2021 tarihinde Haber Global ailesine katıldı. 15 Şubat 2021 itibariyle, hafta içi her gün 09.00'da Ankara kulislerindeki son gelişmeleri, dış haberleri, ekonominin, sporun gündemini "Yeni Gün" haber kuşağında ekrana taşıyor.

Güler, ayrıca Türkiye'yi, dünyayı etkileyen bütün gelişmelerin, gerilimlerin, çatışmaların tartışıldığı "Mesele" programını sunuyor.

İngilizce bilen Buket Güler, sunduğu haberlerde teğet geçtiği insanların hikayelerini kaleme alıyor.