Neden?

Senem Toluay Ilgaz ile “Neden?”, Haber Global'de cumartesi saat 20.30’da ekrana geliyor.

Gündemdeki her sıcak gelişmenin ardından akıllara gelen "Neden?" sorusu bu masada cevabını buluyor.
Senem Toluay Ilgaz ve konukları, satır aralarındaki önemli mesajları, ezber bozan yorumlar ve zihin açan tartışmalarla ekrana getiriyor.

Senem Toluay Ilgaz ile Neden
Programın kaçırdığınız bölümlerini ve özel bölüm videolarını youtube.com/haberglobal sayfasından izleyebilirsiniz.

Senem Toluay Ilgaz hakkında

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

Mesleğe radyoda, Hür FM haber merkezinde başladı. Ardından Türkiye'nin ilk haber radyosu Radyo Foreks'te muhabir ve editör olarak çalıştı. Kuruluşundan itibaren 10 yıl boyunca CNN Türk'te muhabir, editör ve sunuculuk yaptı. Dünyanın 12 ayrı başkentindeki muhabir ağıyla dış politika haberlerinin üretildiği One Ajans'ta TRT Türk için hazırlanan "Dünya Bülteni" programını sundu.

Buradaki 2 yılının ardından AL Jazeera Türk'e geçti. 4 yılın sonunda Haber Türk'te göreve başladı. Haber kuşağı sunumu ve tartışma programları yaptı.

2018 Mayıs ayından bu yana Haber Global'de çalışan Ilgaz, hafta içi her gün "13'ten 16'ya" programını sundu. Şimdi ise, günün tam ortasında, haberin merkezinde Türkiye ve dünyanın gündemini hafta içi her gün saat 13.00'te "Gündem" haber kuşağında ekrana taşıyor. Türkiye ve dünya gündeminin öne çıkan meselelerini uzman konuklarıyla "Neden?" programında değerlendiriyor.