Exatlon Challenge

Exatlon Challenge

Acun Ilıcalı'nın sadece Youtube'tan yayınlanacağını açıkladığı tamamen yeni bir yarışma programı. Toplam 18 kişilik yarışmacı kadrosu, 9'ar kişilik iki ayrı gruba bölünecek. 18 kişiden oluşan yarışmacıların tamamı ya bir Youtuber ya da bir yayıncı. Yarışma Dominik Cumhuriyeti'nde gerçekleşecek. Yarışmacılar Dominik Cumhuriyeti'ne 16 Kasım 2019 tarihinde vardılar.  

Exatlon Challenge programı sadece YouTube'da yayınlanacağı için programın formatı da YouTube'a özel olacak. Ayrıca TV kanallarına getirilen yayıncılık kısıtlamaları ya da bildiğimiz ismiyle sansür YouTube'da nispeten daha az olabileceği için Survivor ya da diğer programlardan daha çekişmeli bir ortam yaratmayı hedefliyor Acun Ilıcalı ve elbette biraz daha kuralların dışına çıkabilen tarzda yarışmalar. 

Ilıcalı'nın bu yarışmayla amacının Youtuber'ların kendi youtube kanallarındaki etkileşim güçlerini kullanmak olduğu düşünülüyor. Yarışma programının içeriğini tamamen kendi ekibi ve şirketi oluşturacağı için youtuber'ların hepsine de ayrı ayrı içerikler üretmesi beklenen Acun Ilıcalı'nın bu içeriklerin paylaşılmasına izin vermesi, fakat paylaşılan her içeriğe belirli oranlarda telif koyması bekleniyor. Böylece her bir Youtuber'ın ayrı ayrı güçlerinden yararlanacak olan program, aynı zamanda giderek yükselen dijital reklam gelirlerinde belki de rekor seviyelerde bir pay elde edebilecek. Elbette bu tamamen yeni yarışma programının formatının ne kadar tutacağına bağlı olacak.

Survivor, O Ses Türkiye gibi TV 8 yarışmalarıyla belki de eğlence kanallarına karşı yarışma programcılığını domine eden ve rakipsiz kalan Acun Ilıcalı'nın Youtube üzerinden yayınlanacak olan Exatlon Challenge Youtuber projesinin tutması, Türkiye'de özellikle dijital yayıncılıkta büyük bir devrim daha yaratma olasılığı bulunuyor.

Bu nedenle Ilıcalı'nın ilk yarışmacı kadrosunu belirlerken işini şansa bırakmayacak bir değerlendirme süreci yaşadığı gelen bilgiler arasında.

Acun Ilıcalı'nın bu yeni yarışmada Survivor ve O Ses Türkiye'de uyguladığı eleme yöntemlerini daha da ileriye götüreceğini ve dijital yöntemi kullanacağını tahmin etmek de çok zor bir şey değil. Yine düello oyunlarının olması kaçınılmaz görünün yarışmada adadan elenme konusunda sona kalan yarışmacıların sosyal medyadaki takipçilerini harekete geçirme kabiliyeti belki de adadaki kaderleri konusunda belirleyici olabilir.

İşte Acun Ilıcalı'nın ismini açıkladığı

18 KİŞİLİK EXATLON CHALLENGE YOUTUBER YARIŞMACI LİSTESİ:

Buse Plan (Instagram: 162 bin takipçi, Youtube: 41 bin 700 takipçi)

Barış Erdoğan (Instagram: 34 bin 500 takipçi, Youtube: 234 bin takipçi)

Uras Benlioğlu (Instagram: 568 bin takipçi, Youtube: 2 milyon 590 bin takipçi)

Doğan Kabak (Instagram: 376 bin takipçi, Youtube: 1.1 milyon takipçi)

Burce Yağmur Karabal (Instagram: 150 bin takipçi)

Zeynep Aleyna Şen (Instagram: 171 bin takipçi, Youtube: 25 bin 800 takipçi)

Dilan Ay (Instagram: 33 bin 400 takipçi, Youtube: 39 bin 500 takipçi)

Buğra Kazancı (Instagram: 321 bin takipçi, Youtube: 2 milyon 90 bin takipçi)

Gözde Demiral nam'ı diğer MiaFitz (Instagram: 347 bin takipçi, Youtube: 27 bin 900 takipçi)

Hayrettin (Instagram: 668 bin takipçi, Youtube: 1.99 milyon takipçi)

Mendebur Lemur (Instagram: 194 bin takipçi, Youtube: 1.22 milyon takipçi)

Öykü Berkan (Instagram: 719 bin takipçi, Youtube: 188 bin takipçi)

AğırSağlam (Furkan Kaya) (Instagram: 85 bin 700 takipçi, Youtube: 456 bin takipçi)

Elanur (Twitch: 227 bin takipçi)

Furkan Yaman (Instagram: 1 milyon takipçi, Youtube: 3.3 milyon takipçi)

Dilara Aydın (Instagram: 102 bin takipçi, Youtube: 3 bin 720 takipçi)

Oğuzhan Uğur (Instagram: 2.3 milyon takipçi, Youtube: 2.06 milyon takipçi)

Orkun Işıtmak (Instagram: 2.6 milyon takipçi, Youtube: 6.88 milyon takipçi)

Devamını okumak için tıklayınız
Türkiye'nin önde gelen sosyal medya fenomenlerinin bir araya geldiği yarışma programı Exatlon Challenge'ın, ilk sezon bölümleri Netflix'te yayınlandı.
Türkiye'nin önde gelen sosyal medya fenomenleri ve YouTuber'larının yarıştığı Exatlon Challenge Türkiye'nin yayın tarihini Acun Ilıcalı açıkladı.
Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı Exatlon Challenge, Türkiye'nin önde gelen sosyal medya fenomenlerini bir adada topladı ve çok zorlu bir parkurda yar..
Acun Ilıcalı'nın merakla beklenen yeni projesi Exatlon Challenge yarışmasının ilk tanıtımı yayınlandı. Exatlon Challenge, Temmuz ayında Netflix'te izleyici..
Exatlon yarışmacıları birkaç saat önce Dominik Cumhuriyeti'nde yarışmanın yapılacağı bölgeye ulaştı. Hepsi birer fenomen olan yarışmacılardan da ilk paylaş..
Exatlon Turkiye'de yarışacak Uras Benlioğlu, 18 kişilik yarışmacı kadrosu içerisindeki en yaşlı isimlerden biri. Peki hangi şehirde doğdu, kaç yaşında ve d..
Buğra Kazancı Exatlon Challenge'ın 18 kişilik yarışmacı kadrosu içerisinde yerini aldı. İşte onun hakkında doğum tarihi, memleketi, burcuna kadar bilmek is..
Exatlon Challenge Youtuber'ın 18 kişilik ilk yarışmacı kadrosunda en dikkat çekici isimlerden biri Dilara Aydın. Peki Aydın kimdir, nelerden hoşlanır, nere..
18 kişilik Exatlon Challenge yarışmacıları arasında isminin açıklanmasıyla sevenlerini heyecanlandıran Hayrettin, önümüzdeki 3 hafta Dominik'te çekimlerde..
Exatlon Challenge yarışmasında yarışacak olan Mendebur Lemur, yarışmanın çekimleri için Dominik'e gitti. Mendebur Lemur'un gerçek ismi ise en çok merak edi..
Exatlon Challenge yarışmacılarından Öykü Berkan güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Ünlü Youtuber Öykü Berkan kimdir? İşte Öykü Berkan'ın hayatı hakkı..
Sosyal medyada Ağır Sağlam ismiyle tanınan Furkan Kaya, Acun Ilıcalı'nın açıkladığı Exatlon Challenge yarışmacıları arasında yer alıyor. Peki Furkan Kaya k..
Exatlon Challenge yarışmacılarından biri olmayı başaran Elanur Polat, RunalexX kullanıcı ismiyle açtığı Twitch yayınlarıyla meşhur olmuştur. İşte dikkat çe..
Exatlon Challenge yarışmacıları arasında yer alan Furkan Yaman genç yaşta Youtube'ta üne kavuştu. Peki Furkan Yaman hakkında neler biliyoruz? Mesela kaç ya..
Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği Exatlon Challenge yarışmasının sunuculuğunu Youtuber Orkun Işıtmak yapacak. Peki Orkun Işıtmak kaç yaşında ve ne..
Twitch'te miafitz kullanıcı ismiyle meşhur olan Exatlon Challenge yarışmacısı Gözde Demiral, yarışmanın 18 kişilik ilk kadrosunda yer almayı garantiledi. İ..
Exatlon Challenge'ın 18 yarışmacısından biri olan Dilan Ay, oldukça ilginç bir kişilik olarak dikkat çekiyor. Oyunculuktan, youtuber'lığa Dilan Ay hakkında..
Zeynep Aleyna Şen, Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı Exatlon Challenge'da yarışacak 18 yarışmacı arasına ismini yazdırdı. İşte Aleyna Şen hakkında bil..
Burce Yağmur Karabal Exatlon Challenge'ın 18 yarışmacısından biri oldu. Bir dönem Özcan Deniz'in sevgilisi olarak da gündeme gelen Karabal hakkında bilmeni..
Acun Ilıcalı'nın yeni bombası Exatlon Challenge'ın 18 yarışmacısından biri olan Buse Plan hakkında bilmeniz gereken her şey
Otomobil gazetecisi ve ralli sporcusu olan Doğan Kabak, Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı Exatlon Challenge'ın ilk yarışmacı kadrosunda yer alacak. İş..