Türkiye Covid-19 Risk Haritası - Koronavirüs

Türkiye Covid-19 Risk Haritası - Koronavirüs

Sağlık Bakanlığı tarafından her hafta yayınlanan ve illere göre covid-19 risk durumunu gösteren harita.

Haritada mavi renk koronavirüste düşük riskli illeri, sarı renk orta riskli illeri, turuncu renk yüksek riskli illeri, kırmızı ise çok yüksek riskli illeri gösteriyor.

Devamını okumak için tıklayınız
Bir daha kapanmamak arzusuyla adım adım normalleşme sürecine doğru ilerliyoruz. 2021 ilkbaharını oldukça zorlu bir mücadeleyle geçiren ve aktif vaka rekoru..
Sağlık Bakanlığı'nın bu haftaki koronavirüs risk haritasında vaka sayısı artan tek il olan Tunceli ile ilgili şaşırtan bir açıklama geldi. İl Sağlık Müdürü..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Genel Direktörü Ghebreyesus, 2021 yılının 2020'e göre salgın açısından "çok daha ölümcül" geçeceğini söyledi. DSÖ'nün en güncel..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık haftalık vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı.
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, Türkiye'de de tespit edilen Hindistan mutasyonu hakkında çok çarpıcı açıklama..
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, mutasyonlu koronavirüs kaynaklı çocuk vaka v..
Toplam vaka sayısında dünyada 6. sırada yer alan Türkiye, can kaybı sıralamasında ise çarpıcı bir şekilde yakın nüfuslu ve çok sayıda vaka görülen ülkelere..
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde Mahmudiye köyü, koronavirüs tedbirleri kapsamında 10 gün süreyle karantinaya alındı. Bayramiç ilçesine bağlı Evciler ve Yahşi..
Trabzon'un Çaykara ilçesinde, emekli öğretmen Alay Balçık (88) ve kızı Sabahat Balçık (60), koronavirüs nedeniyle 3 saat arayla hayatını kaybetti.
Prof. Dr. Derya Alabaz, Adana'da çocuklarda görülen koronavirüs vakalarında İngiliz varyantının görüldüğünü ve artış gözlemlediklerini açıkladı. 
Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel, "Çok ağır yük altındayız. Bir an önce ek tedbirlerin hemen devreye girmesi gerekir" dedi.
Türkiye genelinde yapılan koronavirüs testlerinin pozitiflik oranı, 21 Şubat'ta yüzde 6,47 iken, 3 kat artarak 21 Nisan'da yüzde 19,44'e çıktı.
Rize'de Doç. Dr. Ayşegül Çopur Çiçek, testlerde artan vakaların aynı soy isimlerde kümelendiği, aile içi bulaşların çok fazla olduğu konusunda uyarılarda b..
Kırıkkale'de koronavirüs testi pozitif olan bir avukat, bürosunda çalışırken yakalanarak karantinaya alındı. Avukata para cezası da verildi.
Türkiye'de koronavirüs salgınında 60 bin civarında seyreden vakalar, artışı devam eden vefatlar yeni tedbirleri gündeme getiriyor. Resmi tatil olan 23 Nisa..
Kırıkkale'de koronavirüsle mücadelenin etkin sürdürülebilmesi için gece yarısı da süren denetimde HES kodu ve seyahat izin belgesi kontrolleri gerçekleştir..
Haberglobal.com.tr'de her hafta sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren derinlikli içerikler hazırlıyoruz. İşte bu hafta hazırladığımız..
Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, kentte yaklaşık 20 bin kişiye koronavirüs aşısı yapıldığını belirterek, randevulara..
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Covid Yoğun Bakım Bölümü'ndeki son durumu paylaşan Prof. Dr. Melike Cengiz, Şu an daha genç hasta grubundan yoğun bakım..
Vakaları tespit etmede bilinen etkili yol olan PCR testleri hakkında son dönemde ortaya atılan 'mutasyona karşı etkili mi' sorusu gündemi meşgul ediyor. Tü..
Koronavirüs vaka artış oranı yüzde 41.21 olan ve yoğun bakım ünitelerinin yüzde 80 dolu olan Edirne'de valilik, vakaların yüzde 50'den fazlasını oluşturan..
Günlük vaka sayısı 60 bine dayandı. İki haftalık kısıtlamada 65 yaş üstüne kısıtlama geldi. Hastaneler kalabalık, 73 il kırmızı.
İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı haritasında ilk sırada artık Kırklareli var. Trakya'nın sakin şehri, 100 bine oranlı vaka sayısında 882.13'e ulaştı ve İst..
Gazeteci Candaş Tolga Işık, Kabine'de alınacak kararlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sinop'ta yoğun bakım doluluk oranının yüzde 80'in üzerinde olduğunu açıkladı. Bu açıklamayla gözlerin çevrildiği Sinop'ta Sağ..
Birleşik Krallık'ta bilim insanları iki doz aşı olmuş iki insanın birbirine virüs bulaştırma ihtimalinin çok düşük olduğunu tespit etti. Peki bu durum ağır..
Türkiye'de insan denemelerine ilk geçilen Covid-19 aşı adayının geliştirildiği Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ), 250 gönüllü üzerindeki Faz-2 çalışma..
Erzurum Valisi Okay Memiş, koronavirüs vaka artışlarının kentte ciddi boyutlara ulaştığını ve çok acil bir tedbir planı uygulayacaklarını belirtti.
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye'de tespit edilen 360 bin aktif koronavirüs vakası olduğunu, çoğunun İstanbul'da bulunduğunu söyledi. Ceyhan, "İstanbul'da..
Türkiye'de koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayılarında ciddi artışlar yaşanırken, mutasyonlu virüsün bunda en büyük etken olduğu belirtiliyor. Dile get..
Vaka sayısında her gün yeni bir rekor kıran Türkiye'de vakaların yüzde 75'i İngiliz varyantı. Kimi uzmanlar artık koronavirüsün bittiğini B.1.1.7'nin başla..
Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, yerli aşının Faz-2 2. doz aşılama çalışmasının, gönüllülerde bugün tamamlanacağını belirtti.
Pandemide nüfusa oranlı vaka sayılarında Türkiye lideri olan Samsun'da rakamlar, aşıya ilginin az olduğunu gösteriyor. Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üye..
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, önümüzdeki eylül ayının normalleşme ayı olacağını dil..
Pandemi ile mücadelede önemli araçlardan biri olan HES kodunda yapılan sahtekarlıklar güvenlik riski oluşturuyor. Uzmanlar bu yöntemlere karşı uyarıyor.
Koronavirüs vaka sayısı her geçen gün artıyor. İstanbul en riskli illerden biri. Aile Hekimleri Derneği, ilçe ilçe virüsün röntgenini çekti. Buna göre bazı..
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Kayıpmaz, ramazan ayı içerisinde ek tedbirlerin alınabileceğini söyleyerek, "Kamuda, özel sektörde uzaktan ça..
Prof. Dr. Faruk Aydın, mutasyonlu virüs nedeniyle koronavirüs vakalarının daha fazla artacağını belirterek, "Ramazan ayında tam kapanma uygulanmalı" tavsiy..
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, mutant virüsün bulaştırma süresinin daha fazla olduğunu, bu nedenle 10 gün olan karantina süresinin uzatılması gerektiğini söyledi..
İstanbul Aile Hekimleri Derneği, 4700 aile hekiminden aldığı veriler ile HES uygulamasındaki renk skalasını özel algoritmayla sayısal veriye döktü ve bazı..
Mart 2020'den bu yana korona ile mücadelenin devam ettiği Türkiye'de, virüs vakaları artarak devam ediyor. 50 binlerin bulduğu günlük vaka sayıları her gün..
Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs güncel haritasında 5 haftadır nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü Samsun'da, alınan önlemlere rağmen vaka artışı sürüyo..
Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, genç nüfusun koronavirüs vakaları içindeki oranının artmasının 3 nedeni olduğunu söyledi: "65 yaş üzeri vatandaşlarımız aşı..
Baharla birlikte koronavirüsün seyri de değişti. Öksürük ve ateş artık ilk semptom olmayabiliyor. Belirtiler arasında burun tıkanıklığı ve nezlenin de görü..
Prof. Dr. Zafer Kurugöl, koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artışla ilgili olarak uyarılarda bulunarak, "Bu şekilde devam edersek ramazana en az 60 bin v..
Sağlık Bakanlığı'nca 14 Şubat'ta ilk kez paylaşılan 'illere göre haftalık vaka sayısı' risk haritasında 100 binde 30,99 olarak açıklanan Eskişehir'de vakal..
Haberglobal.com.tr'de her hafta sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren derinlikli içerikler hazırlıyoruz. İşte bu hafta hazırladığımız..
Sağlık Bakanlığı, mRNA aşıların kullanımına ilişkin kılavuz yayımladı. Aşı içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjik şok öyküsü varlığında kişi..
Koronavirüsü atlatan kişilerin antikor düzeylerinin incelendiği çalışmaya göre, virüs yüküne daha çok maruz kalan sağlık çalışanlarının antikor koruyuculuğ..
Doç. Dr. Ümit Savaşçı, belirli kriterleri sayarak "Biontech aşısının koruyuculuk oranı Sinovac aşısına göre yüzde 10 daha fazla" açıklamasında bulundu.
Türkiye'de günlük koronavirüs vaka sayısının 40 bini geçmesiyle birlikte yoğun bakımlar alarm vermeye başladı. Doluluk oranı yüzde 63'ü aştı. Uzmanlara gör..
Prof. Dr. Asuman Birinci, Karadeniz'deki bir şehirde, 5 çocuğun aynı flütü kullanması nedeniyle, toplamda 14 pozitif vakaya neden olduklarını söyledi. 
İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, koronavirüs salgınında şu anda üçüncü pikin yaşandığını söyledi ve önemli uyarılarda bulundu. 
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vatandaşları tek doz aşı konusunda uyararak, "Tek doz aşı yaptıranlar kendilerini aşısız gibi düşünsün, tedbirlerini ona göre alsı..
Vaka sayısında dün 39 bin 302'yle bir rekor geldi. Uzmanlar, "Bu rakamlara ilk defa çıktık. Fakat mutant virüsün neden olduğu salgında henüz pik noktaya da..
İllere Göre Risk Durumu haritası ilk haritadan bir ay sonra güncellenirken kırmızıya boyanan tablo endişe yarattı. Bununla birlikte 100 bine oranla vaka sa..
Dünyada 13 aşı kullanımda olmasına rağmen ülkeler doz temininde sıkıntı yaşıyor. Bilim dünyası şu sorunun cevabını arıyor: Farklı marka aşıları aynı insana..
Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, Türkiye genelinde etkili olan İngiltere mutasyonuyla ilgili uyarılarda bulundu. Ertuğrul, "Bir an önce bazı önlemler acil olarak..
Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans aracılığıyla toplanacak.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gazetecilerin koronavirüs salgınıyla ilgili sorularını yanıtladı. Koca, AK Parti kongrelerine yönelik eleştirilerle ilgili so..
Salgın haritasında en yüksek riskli iller arasında yer alan Antalya'dan akıllara durgunluk veren görüntüler geldi. 5 yıldızlı bir tatil köyünde geçen hafta..
Salgınında üçüncü dalgayı yaşayan Türkiye'de vakalardaki hızlı artışa bu kez çocuklar da eklendi. Prof. Dr. Ayper Somer, "Çocuklarda kovid nedeniyle kalp h..
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'da 4 futbolcu ve 1 yardımcı antrenör ile 2 destek ekibi personelinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çı..
Günlük vaka sayılarının yeniden 30 bini aşmasıyla ikinci normalleşme döneminde 29 gün sonra geri adım atıldı. Türkiye'nin 58 ili için hafta sonu sokağa çık..
Türkiye'de koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı 15 milyonu geçti.
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, koronavirüse yakalandığını açıkladı
Türkiye'de 14 Ocak'ta sağlık çalışanları ile başlayan toplumsal aşılamada, yeni bir aşamaya geçilerek 60 yaş üzeri vatandaşlar ile eşleri sisteme tanımland..
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 5 farklı ülkede koronavirüs mutantlarının daha çok çocukları etkilediği, özellikle 0-9 yaş grubunda vaka sayısında artış rapor edi..
Prof. Dr. Orhan Yıldız, yapılan bir çalışmada hastalığın pik olduğu dönemde PCR pozitiflik oranını yüzde 6,5, normal  dönemde yüzde 1 olarak tespit ettikle..
Koronavirüs vaka sayısında üç haftadır ilk sırada yer alan Samsun'da Vali Zülkif Dağlı, "Yoğun bakımlarımızı biz günlük olarak döndürebiliyoruz ama son aşa..
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, il genelinde koronavirüs vakalarının bir ay öncesine göre 4-5 kat arttığını belirterek herkesin tedbirlere en üst düzeyde u..
Dünyada en fazla koronavirüs vakası görülen ikinci ülke olan Brezilya'da son 3 ayda 30-59 yaş arasındaki kişilerde yaşanan can kayıpları yüzde 7 oranında a..
Prof. Dr. Oğuz Uzun, koronavirüsün İngiliz varyantında farklı semptomlar görüldüğünü söyledi. Uzun, "Baş dönmesi, bilinç durumunda bozukluk ve baş ağrısı g..
Prof. Dr. Orhan Yıldız, "İngiltere varyantında bulaştırıcılık çok daha yüksek. Bunun anlamı tek maske yetmiyor. Kapalı alana girdiğimizde çift maske kullan..
Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, koronavirüs salgınında vaka artışlarında soğuk havanın etkisine dikkat çekti.
Koronavirüse karşı onay alan ilk aşının üreticisi Pfizer, Covid-19 hastalarına oral yolla verilebilecek bir ilaç geliştirilmeye başlandığını açıkladı. Pfiz..
Samsun Valisi Zülfik Dağlı, Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında 3 haftadır zirvede olan kentte, kuralları ihlal edenlerin ihbar ed..
Vakalar artıyor ama neyse ki yoğun bakımlarda ciddi bir artış yok. 65 yaş ve üzerindekilerin hastaneye yatış oranı azaldı. Yoğun bakımda yaş ortalaması 55-..
Son bir haftada vaka sayısı en çok artan 5 il arasında açıklanan Çankırı'da Vali Abdullah Ayaz, "Gerçekten virüs şu anda ilimizde hiç görmediğimiz kadar hı..
Prof. Dr. Kemalettin Aydın, koronavirüs salgınında şu anki artışı kasım ayındaki tsunaminin artçısı olarak değerlendirdiğini söyleyerek, "Yazı geçen yıla g..
Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı vaka yoğunluk haritasına göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü il Samsun'da koronavirüs salgını Bafra ilçesine bağlı..
İstanbul haritası yine kırmızıya döndü. Bir iki istisna dışında koronavirüs risk haritasında her yer kırmızı... Uyarı, yasaklar, cezalar neden işe yaramıyo..
Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte artan koronavirüs vakalarıyla ilgili, "Son gelinen noktadan sonra maalesef yeni tedbirler almamız gerekiyor" dedi.
Prof. Dr. Alper Şener, koronavirüs vaka sayılarıyla ilgili, "Bu tırmanış trendi daha devam edecek olursa, Türkiye'nin tamamen kapanması dahi söz konusu ola..
Kastamonu'nun Ağlı ilçesinde bazı okullarda koronavirüs vakası tespit edilmesi üzerine yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi.
Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü, Covid-19 PCR test sonucuna göre bir personelde İngiltere mutantı koronavirüse rastlandığını açıkladı.
Prof. Dr. Ahmet Yıldız, salgının olumsuz etkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Koronavirüse yakalanma korkusuyla hastaneye gitmekten çekinen kalp hasta..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları koronavirüse karşı uyararak, "Hafta içi riski her yerde düşürelim" dedi.
Türkiye'nin koronavirüs risk haritasında 100 binde 275,31'lik oranla, vaka artışında Türkiye'de 5'inci, Marmara Bölgesi'nde ise ilk sırada yer alan Yalova'..
Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde, koronavirüs nedeniyle aralarında Rum okullarının da bulunduğu 5 eğitim kurumunda yüz yüze eğitime ara verildi. 
Türkiye'nin koronavirüs risk haritasında yüz binde 508,97 vaka ile ilk sıradaki il olan Samsun'da Bafra ilçesine bağlı Gökalan ve Şahinkaya Mahalleleri sıf..
Haberglobal.com.tr'de her hafta sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren derinlikli içerikler hazırlıyoruz. İşte bu hafta hazırladığımız..
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye'de mutasyonlu virüs vakalarının 10'da 1'inin tespit edildiğini belirterek, sayının 400 binler civarında olduğunu tahmin ed..
Sağlık Bakanlığı verilerine göre 'çok yüksek riskli iller' arasındaki Trabzon'da bugüne kadar 5 öğretmen koronavirüsten yaşamını yitirdi. İl Milli Eğitim M..
İlk doz aşısını 19 Şubat'ta olan Erzurum Valisi Okay Memiş'in dün yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Memiş'in ikinci doz aşısı ise yarın yapılacak. 
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, İstanbul için koronavirüs salgınında tehlike çanlarının çaldığını be..
Pandemide aşılama süreci sürerken, koronavirüs aşısının ardından antikor testi yaptıranlara yönelik uyarılar geliyor. Doç. Dr. Ümit Savaşçı, koronavirüs aş..
Türkiye'de koronavirüs salgınında İngiltere mutasyonunun etkili olduğunu söyleyen enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Bülent E..
1 Mart'tan itibaren kontrollü normalleşme dönemine giren Türkiye'de vaka sayısı yükseliyor. İstanbul da yükselişteki iller arasında... 8-14 Şubat'ta 100 bi..