x

Haber Global

Dünya Mutluluk Raporu açıklandı! Türkiye sıralamada 5 basamak geriledi

Dünya Mutluluk Raporu'na göre, Türkiye Mutluluk sıralamasında 79'uncu sırada yer aldı. Böylece Türkiye geçen yıla oranla 5 basamak geriledi.

06.11.2019 - 11:05

A -

A +

Ajans Press, mutluluk ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve ITS Medya’nın dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre geçen yıl mutluluk ile alakalı basına 140 bin 439 haber yansıdığı tespit edildi. Bu rakam bu yıl ise 97 bin 123 olarak kaydedildi. Haber başlıkları incelendiğinde mutlulukla ilgili en çok yapılan sosyal sorumluluk projelerinin gündeme geldiği görüldü.

DÜNYANIN EN MUTLU ÜLKESİ: FİNLANDİYA

Ajans Press’in, Birleşmiş Milletler 2019 Dünya Mutluluk Raporu’dan elde ettiği bilgilere göre, dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya oldu. Finlandiya’yı Danimarka ikinci sıradan takip ederken, üçüncü sırada Norveç’in yer aldığı saptandı. Türkiye ise bu listenin ortalarında yer alırken, dünyanın en mutlu 79’uncu ülkesi olduğu görüldü ve geçen yıla göre 5 basamak gerilediği saptandı. Listenin son 3 basamağında yer alan ülkeler ise Afganistan, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Güney Sudan olarak belirlendi.

Son Güncelleme : 06.11.2019 - 11:15
Sıradaki Haber Yükleniyor