"S-400" haberleri

Milli Savunma Bakanı Akar beraberindeki komutanlarla Irak sınırında kritik öneme sahip 2 bin 143 rakımlı Berkur Tepe Üs Bölgesi ile Gürvil Üs Bölgesi ve Ha..
Rusya Savunma Bakanlığı, S-400 hava savunma füze sistemleri ve Buk-M2 füze sistemlerinin konuşlandırılmasını ve ateşlemesini gösteren bir video yayınladı...
Almanya'nın çok okunan haftalık gazetesi Bild am Sonntag, Avrupa'da gerilime neden olacak bir habere imza attı. Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma si..
Haberglobal.com.tr'de her hafta sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren derinlikli içerikler hazırlıyoruz. İşte bu hafta hazırladığımız..
Haberglobal.com.tr, web özel içerikleriyle Türkiye'den ve dünyadan günün satır arasında kalan gelişmelerini başka yerlerde okuyamayacağınız özgün detaylarl..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'ye yönelik S-400 ve F-35 mesajı vererek, "Kısıtlamalar uygulanması müttefiklik ruhuna uygun değil" dedi. Akar, Hocalı..
Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostech'in CEO'su Sergey Çemezov, Türkiye'nin, Rusya'dan satın aldığı S-400 füze savunma sistemlerine ilişkin, diğer NATO..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, S-400 füzelerinin Rusya'dan satın alınmasına ilişkin Türkiye ile ilgili endişelerini dile getirdiğini vurgulayarak "..
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, S-400 kararının bir gecede alınmadığını vurgulayarak "Biz bunu ABD'li mevkidaşlarımıza anlattık. ABD tarafı bu konu..
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Türkiye'ye S-400 yaptırım kararı almasını eleştirerek, "ABD'nin Türkiye'ye yaptırım uygulaması, uluslararası..
Milli Savunma Bakanlığı'ndan ABD'den yapılan açıklamalara verilen yanıtta, "Türkiye'nin NATO taahhütlerine aykırı hareket ettiğini iddia etmek tutarlı deği..
Milli Savunma Bakanu Hulusi Akar, "Türkiye, NATO üyelerinden beklenen sorumlulukları yerine getirmektedir. S-400'ler NATO'nun komuta ve kontrol altyapısına..
İHA'nın haberine göre Türkiye'ye ait S-400 hava savunma sistemlerini test için Sinop'a götüren araçlar Samsun'dan geçişi sırasında görüntülendi.
İHA'nın iddiasına göre, Türkiye'ye ait S-400 hava savunma sistemleri test için Sinop'a konuşlandırılacak. 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akara, Al Jazeera televizyonuna yaptığı açıklamada Patriot-S400 örneğini göstererek, "Eğer F-35 alınamazsa başka arayışlara gir..
Deneyimli haberci Erhan Ertürk gündemin bütün başlıklarını uzman konuklarıyla "MÜZAKERE" programında masaya yatırıyor.
Amerikan Washington Post gazetesi, S-400'lerin Türkiye'ye teslimatının başlamasının ardından yürürlüğe sokulacak yaptırımlar konusunda bazı Cumhuriyetçi se..
ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen 2020 savunma bütçesinde Türkiye'ye karşı F-35 ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi detayları dikkat çekti. Fakat tasarının..
Türkiye ile ABD arasında gerilimi yaratan S-400'ün sevkiyatında Rusya'dan kalkan 8'inci uçak da Ankara Mürted Havalimanı'na indi. Sevkiyatın dördüncü günün..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Vekili Mark Esper ile telefonda görüştü. Akar, Esper'e Türkiye'nin ciddi hava ve füze tehdidi altında..
Milli Savunma Bakanlığı, S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikalinin bugünden..
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ABD ve Türkiye arasında gerilime neden olan S-400 savunma sistemiyle ilgili açıklama yaptı: Demir, s..
Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, S-400 hava savunma sistemlerinin Türkiye'ye teslimat sürecinin planlanan takvim doğrultusunda ilerlediğini ve herhangi bir..
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi alımına yönelik yaklaşımını olumsuz bulduklarını belirterek, "Ankara'nın da..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan, yeni askerlik sistemi, S-400, F-35, Türkiye-ABD ilişkileriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.
Resmi temasları kapsamında Letonya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Letonya Dışişleri Bakanı Edgards Rinkevics ile görüşmesi sonrasında ortak..