"Doğu Akdeniz" haberleri

İrini Operasyonu Komuta Merkezi, Akdeniz'de Türk gemisine dün yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin, bayrak devleti Türkiye'den cevap almadan gemiye çıkıldığı..
Oruç Reis'in Doğu Akdeniz'deki görev süresi yeni Navtex ile 29 Kasım'a kadar uzatıldı.
MSB, Doğu Akdeniz'de TCG Kınalıada, TCG Atak, TCG Bora ve Pakistan gemisi PNS Zulfiquar'ın katılımıyla Turgutreis-5 Tatbikatı'nın yapıldığını bildirdi.
Doğu Akdeniz'de, Deniz Kuvvetleri'ne bağlı gemiler, fiili silah atış eğitimleri icra etti. MSB'den yapılan açıklamada, "Bahriyelilerimiz atışları başarılı..
Bakan Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'le ilgili "Türkiye'nin hakkı olan kaynaklardan vazgeçmesini kimse beklemesin. Bizi dışlayan girişimlerin başarı şansı yoktur"..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin, "Hiç kimse gücünü, boyunu aşarak birtakım işler yapmaya kalkmasın, bunlar çıkmaz s..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Yunanistan'ı, gerek Doğu Akdeniz deniz yetki alanları meselesinin, gerek iki ülke arasında birbiriyle bağlantılı d..
AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Doğu Akdeniz'deki duruma ve Türkiye ile ilişkilere değinerek "Türkiye'ye pozitif gündem için çalışma yolunu önerdik. Şu..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve Yunanistan'ın gelecek hafta Doğu Akdeniz'de yapılacak tatbikatları iptal ettiğini bildirdi.
ABD Donanmasından "USS Roosevelt" muhrip gemisi ile Fransız Donanmasına bağlı "FS La Fayette" fırkateyninin Doğu Akdeniz'de ortak tatbikat yaptıkları açıkl..
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Almanya'nın AB ortakları Güney Kıbrıs'ın ve Yunanistan'ın yanında olduğunu ifade ederek Türkiye'den Doğu Akdeniz'de pr..
Katar basınına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Azerbaycan işgal altındaki topraklarını kurtarmak için harekete geçti ve şimdi Ermenistan'ın haydutlukla eld..
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda öncelikli gündem Doğu Akdeniz'deki gelişmeler ve koronavir..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO gündeminde yer alan çeşitli konuları görüşmek üzere Ankara'ya geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki konuşmasında Ermenistan'ın saldırılarına sert tepki göstererek, Azerbaycan'a destek mesajı verdi. Erdoğan, çö..
Yeni Navtex duyurusuna göre, NATO üyesi ülkeler şüpheli gemilerin sorgulanması maksadıyla tatbikat icra edecek. Yapılan açıklamada, söz konusu faaliyetin D..
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien ile Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları, Doğu Akdeniz'de..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile bir araya geldi. Görüşme sonrası yapılan ortak açıklamada Doğu Akdeniz için..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile bir araya geldi.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü.
Rodos ve Meis Adası arasında 29 Eylül'de atış eğitimi yapılacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Preveze Deniz Zaferi'nin yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, Doğu A..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Son dönemde Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmeler göstermektedir ki; modern bir deniz gücüne sahip olmak ülkemiz için hayat..
ABD Dışişleri Bakanlığı, Doğu Akdeniz'deki gerginliğin düşürülmesi adına son zamanlardaki diyalog girişimlerinden memnuniyet duyduklarını açıkladı.
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Kılıç, WSJ'nin yazısına verdiği yanıtta, Doğu Akdeniz'deki gerilimi basite indirgediklerini belirterek "Türkiye doğal ha..
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Doğu Akdeniz konusunda BM ile birlikte çok taraflı bir konferans önerisi yaptığını, bölgedeki aktörleri..
İsrail, Doğu Akdeniz Gaz Forumu'na Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) de katılması teklifinde bulundu.
ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin kritik bir açıklama geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Mısır, İsrail, Yunanistan, GKRY, İtalya ve Ürdün'ün oluşturduğu Doğu Akdeniz Gaz Forumu, Mısır'ın başkenti Kahire'de imzalanan anlaşmayla kuruldu. Filistin..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'ye saygı duyduklarını ve bu ülkeyle diyaloğa hazır olduklarını bildirdi.
Reuters'ta yer alan "Türkiye ve Yunanistan, görüşmeleri İstanbul'da sürdürmek konusunda anlaştı" haberine ilişkin AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, henüz yer be..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'na seslendi. Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadele, Doğu Akdeniz gerilimi, Suriye, Libya ve Filistin'deki gelişme..
Doğu Akdeniz'deki sismik arama faaliyetlerinin ardından 13 Ağustos'ta bakım ve ikmal için Antalya Körfezi açıklarına gelen Oruç Reis, ikmal için demir attı..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'deki Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunarak koronavirüs aşısını 2021'de piyasaya süreceklerini söyledi. Erdoğan,..
Fransa merkezli haber sitesi Aleteia'da yer alan 'Türkiye geri döndü' başlıklı yazıda, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde geçirdiği dikkat ç..
Fransa ile Türkiye arasında Suriye eksenli başlayan gerilim, Doğu Akdeniz'e de tavan yaptı. Üstelik bu iki ülke arasındaki ilk gerilim değil. Gelinen son n..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki gerilimle ilgili, "Türkiye'nin şantaj ve tehdide boyun eğmeyeceği, konunun tüm muhatapları tarafından..
KKTC Başbakanı Ersin tatar, Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarıyla tırmanan gerginliğe yönelik sert bir açıklama yaptı. Tatar, "Sıcak çatışmadan en fazla..
KKTC, Birleşmiş Milletler aracılığıyla Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne hidrokarbon önerisi sundu. Önerinin 9 maddeden oluştuğu belirtildi