Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine veto

Recep Tayyip Erdoğan Ankara haberler AK Parti NATO İsveç Finlandiya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Ankara Kızılcahamam Kampı'nın kapanışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Ankara Kızılcahamam Kampı'nın kapanışında önemli açıklamalarda bulundu.

TUTUM DEĞİŞİKLİĞİNE GİTMEYECEĞİZ

Erdoğan, NATO'nun genişletilmesi konusunda esnek olmayı telkin edenlerin terör örgütleri ile ilişkilerini sorgulamaktan ısrarla kaçması kararlı duruşumuzun haklılığını ispatlamaktadır. Bu konuda muhataplarımıza deklare ettiğimiz beklentilerimiz yerine getirilmeden tutum değişikliğine gitmeyeceğiz.

Batı'nın kendi güvenlik ve refahını korumak uğruna kurduğu küresel yönetim sistemi siyasi ve ekonomik boyutu ile çatırdıyor. Birleşmiş Milletlerin ve Güvenlik Konseyinin reforme edilmesi konusunda yıllardır dile getirdiğimiz teklifin isabeti de tekrar tekrar görülüyor.

Evet dünya beşten büyüktür. Bunu şimdi kendileri söylemeye başladılar. Artık bunun olamayacağını konuşmaya başladılar. Dediğimize gelecekler. Allah ömür verirse bunu da göreceğiz. İşte Rusya-Ukrayna savaşında olduğu gibi Birleşmiş Milletler bir karar alabiliyor mu? Ukrayna ile Rusya ile ilgili bir karar alabiliyorlar mı? Alamazlar. Niye? Çünkü BM güvenlik konseyinin daimi üyesi. Alacak bir karar olursa iki dudağına bakıyor.

Türkiye ekonomik modeli ile bu sıkıntılı süreci avantaja çevireceğimiz adımları atıyoruz şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Haber Global

AK Parti Ankara Kızılcahamam Kampı Erdoğan NATO Erdoğan ek gösterge Çiftçiye müjde İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine veto