"AK Parti" haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Kongresi'nde konuşmaya başlamadan önce görme engelli Tuana Şahin, sahneye Erdoğan'ın en sevdiği şarkı olan "beraber yürü..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Kongresi'nde partililere seslendi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 5 ildeki kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Bütün o teröristleri bu..
AK Parti İzmir İl Kongresi'nde yüzüğünü öperek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sevgisini gösteren ve görüntüleriyle gündem olan Murat Kurt isimli vata..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK'nın Gara katliamıyla ilgili olarak, "Teröristleri inlerinde bitire bitire yola devam edeceğiz. İçimiz kan ağlıyor a..
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, sosyal medya üzerinden yapılan saldırılara ilişkin olarak, ''Bu olay FETÖ'nün çok iyi planladığı ve uygulayıcıları..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çıplak arama konusunda 'onurlu kadın bir yıl beklemez' diyen AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin'e "İster bir g..
Ak Parti'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı siyasi partiler ve seçim kanununda değişikliği ön gören düzenlemede sona gelindi. Seçim barajının yüzde 7'ye d..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, CHP'nin 'Berat Albayrak' ve 'döviz..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Osman Nuri Kabaktepe'nin aday olarak belirlend..
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca AK Parti Milletvekili Özlem Zengin'e Mert Yaşar isimli sosyal medya hesabından sarf edilen sözler nedeniyle resen soru..
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, il kongresinde aday olmayacağını belirterek "Liderimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde 2023, 2053 ve 2071..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, 24 Şubat itibarıyla 81 ildeki kongrelerini bitirerek, 24 Mart'taki AK Parti Büyük Kongresi ile 7. Olağan K..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 7 ildeki kadın kolları kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Nice mecr..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik terör örgütü PKK'ya ilişkin ise "PKK, DEAŞ gibi bir katliam şeb..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, "Gara düştü, iş bitti. Önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı, önümüzd..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Erdoğan, Gara'da terör örgütü PKK'nın katle..
Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadir Bey'i, İstan..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 11 ildeki gençlik kolları kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, Gara'da..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 4 ildeki kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Milli Uzay Programımı..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, tüm partilere yeni anayasa çağrısı yaparak, "..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin yaptığı açıklamada, "Daha önceki üniversiteye nasıl rektör atanmışsa bu üniversite..
AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız Ordu'dan Ankara'ya giderken Çorum'da kaza yaptı. Kazada yaralanan Yediyıldız'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlim yuvalarımızı tahrik etmeye, terörize etmeye kimsenin h..
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Gaziantep Üniversitesi'ni ziyaretinde çekilen ve tartışma yaratan fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.
Twitter hesabından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İktidara karşıyım diyerek demokrasiye saldıranlar ülkemizdeki en büyük kötülük çetesidir" d..
Rize'nin Fındıklı ilçesinde, AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gamze Pala'nın (46) 'karşılıksız aşk' nedeniyle önce silahla vurulup ardın..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası "Yeni anayasayı tartışmanın zamanı. Cumhur ittifakı olarak uzlaşırsak harekete geçeceğiz" açıklamasının ar..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'den istifa eden vekillerle ilgili olarak, "Şimdi partilerinde yaşanan istifalar dolayısıyla bizi hedef alıyorlar. A..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Boğaziçi Üniversitesi'nde sapkın bir grubun kıblemiz Kabe'ye yaptığı saygısızlığı kınıyoruz" dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu ve AK Parti Milletvekili Canan Kalsın, CHP milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ittifak iddiaları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti'nin oy oranı hakkında açıklamalarda bulun..
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, kamuoyunun uzun zamandır beklediği yargı reformunun detaylarını anlattı. 
Diyanet İşleri Başkanlığı, eski milletvekili Berhan Şimşek'in cuma hutbelerinin AK Parti Genel Merkezi'nde hazırlandığına dair iddiasının asılsız olduğunu..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, siyasetteki 'militan' tartışması, muhalefetin e..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, Kılıçdaroğlu'nun valilere 'militan' söylemine ilişkin, "CHP, faşistler il..
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Herkes birbiri ile ittifak yapabilir. İttifakların kurulması bugünün gündeminde değil" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 3 il kongresine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, 2023 seçimlerine işaret ederek partisine çağrı ve uyarılarda bulundu...
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Haber Global ekranlarına Erhan Ertürk'ün sorularını yanıtladı. Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ad..
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Meclis'te yaptığı açıklamada askerlikle ilgili Meclis Başkanlığı'na yeni düzenleme sunulacağını açıkladı. 
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yargı reformu düzenlemesiyle ilgili açıklama yaptı. 
"Seçim barajını konuşan iktidar yolcu demektir" diyen Meral Akşener'e cevap veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı "Bilgi kirliliğine katkı v..
AK Parti İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu milletin hakimine, askerine, polisine, öğretmenine laf edenler, her mikrofon uzatıl..
AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, erken seçim iddialarıyla ilgili açıklamasında, "Erken seçim filan yok. Her şey zamanında yapılacak" dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 5 ildeki kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. 2023 seçimlerine ilişkin mesaj ve..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 5 ildeki il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Ekonomi ve hukukta r..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 9 il kongresine canlı bağlantıyla katıldı. 2023 seçimlerine yönelik mesaj veren Er..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin HDP'nin kapatılması çağrısına yönelik değerlendirmelerde bulundu.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez MKYK ve MYK toplantılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Trump'ın Twitter hesabının kapatılması üzerin..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 4 ildeki kongresine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "2023'te ezici bir çoğunlu..
AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, futbol yorumcusu ve eski hakem Erman Toroğlu'nun bir televizyon programında Roman vatandaşların tepkilerine neden..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri'nde de demokratik süreçlerin üstünlüğünü ve hukukun meşruiyetin..
AK Parti, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP eski milletvekili Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulundu.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısının ardından açıklamalarda bu..
AK Parti'de yeni yılın ilk Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı salı günü yapılacak. Toplantının en önemli gündem maddelerinden biri Yargı ve Ekonomi Reformu o..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fikri Sağlar'ın "Türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde adaleti yerine getirebileceğinden kuşkuluyum" sözlerine tepki göste..
AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, CHP milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını aradığı iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada "Ailemizin ve a..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, CHP'nin ezanın Türkçe okunması fikrinden vazgeçmediğini belirterek "Bugün imkanını bulduğunda, o gücü ele geçirdiğin..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısındaki konuşmasında AİHM'in Selahattin Demirtaş kararına tepki göstererek, "AİHM böyle bir teröristi savunmanın arkası..
Ordu'nun Gülyalı Belediye Başkanı CHP'li Ulaş Tepe, ilçesinde gerçekleştirilen yol çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Mehmet Hi..
AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Sermin Balık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını duyurdu.
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Grup Başkanvekili Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İspanya diktatörü Francisco Franco'ya benzetmesine ilişkin konuştu..
AK Parti Sözcüsü Çelik, yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanımıza 'diktatör' demek 5. kol faaliyetidir" dedi.
AK Parti milletvekillerinin Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "HDP kapatılsın" çağrısına AK Parti'den olumsuz yanıt geldi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Parti kapat..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD'nin yaptırım kararıyla ilgili olarak "ABD'nin ittifak ilişkisi ruhu ve Türk-Amerikan ilişkilerinin tarihi derinliği ile as..
CHP'li Yıldırım Kaya Twitter hesabından TBMM'de CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin arasında yaşanan 'kuru ekmek'..
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Kılıçdaroğlu aday olabileceği sinyalini verdi. Eğer Kılıçdaroğlu 2023 seçimlerinde aday olur ya da CHP'den biri ada..
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın'ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesinin ardından, AK Parti'li Ayşe Çakmak,..
Menemen Belediyesi için yapılan oylamada 4'üncü turda da sonuç alınamayınca kura çekiminde başkan vekili olarak CHP'li Deniz Karakurt seçildi. AK Parti'nin..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi. 
AK Parti eski İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'nun cinayete kurban gitmiş olabileceği iddialarına oğlu Süleyman Kuzu, yanıt verdi: "Koronavirüse yakalandı..
CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın bir televizyon programında, 'Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış.' ifadelerine siyasilerden..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısındaki konuşmasında Bülent Arınç'ın Osman Kavala ve Selahattin Demirta..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, Bülent Arınç'ın YİK üyeliği görevinden istifa etmesine ilişkin, "MY..
İstanbul'da AK Parti'nin Tuzla, Şişli, Pendik, Maltepe, Küçükçekmece, Kartal, Güngören, Çekmeköy, Beylikdüzü, Ataşehir ilçe kongrelerinin başkan adayları a..
AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını duyurdu.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin, Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt il kongrelerinde konuştu. Erdoğan, Avr..
AK Parti Tokat Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Jülide Ateş'in sunduğu 40 programına konuk oldu. Zengin, o soruya "Oğlum başka dinlerden bir..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, sosyal medya hesabından koronavirüse yakalandığını açıkladı.
AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.
AK Parti ve İYİ Parti arasında yeni bir anayasa için gizli görüşme yapıldığı iddiasını ortaya atan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'a, AK Parti S..
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklayıp sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dua isteyip va..
Ömer Çelik, Bakan Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde göreve getirme, görevden alma, istifayı k..
AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek'in koronavirüs testi pozitif çıktı. 
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, sosyal medya hesabından koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı Akharım Belediye Başkanı Eşref Ünsal koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
AK Parti Milletvekili Rizgin Birlik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını duyurdu.
Üç dönem AK Parti'de milletvekilliği yapan anayasa hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu hayatını kaybetti. Yaklaşık iki haftadır koronavirüsü tedavisi gören Bur..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Alman polisinin Berlin'de Mevlana Camii'ne dönük şiddetini kınıyoruz. Camiye baskın yaparak, saygısız şekilde içinde dolaşmak..
2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin görüşmeleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda baş..
AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, açık cezaevlerinde bulunanların izinlerinin uzatılmasına sıcak bakıldığını ifade etti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını bildirdi.
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması ile ilgili bir çalışmamız var. Tamamlanınca Plan ve Bütçe Komisyonu'na su..
"Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için verdiği mücadeleyi selamlıyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Minsk Üçlüsü olarak bu sorunu çöz..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Paşinyan yönetimi haydut devlet gibi davranmaktadır. Ermenistan saldırısında susanlar, Azerbaycan mevzi kazandığı zaman ateşk..
AK Partili Mehmet Muş, Türkiye Çevre Ajansı'nın kurulması için bugün Meclis'e yasa teklifi verdiklerini söyledi.
AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nın bu hafta yapılmayacağı, 14 Ekim Çarşamba gününe ertelendiği bildirildi.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.