"NATO" haberleri

NATO'nun 'Defender Europe 21' tatbikatı için ABD, Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinde yer alan Dedeağaç'a 1800'den fazla zırhlı araç ve en az 20 bin asker..
Emekli Koramiral Kadir Sağdıç, Ege'de Yunanistan F-16'larının Türk gemisini taciz etmesini yorumladı. Sağdıç, "ABD eski gücünde değil, ittifaklara ihtiyacı..
NATO'nun Akdeniz ve Karadeniz'deki mayın harbine yönelik deniz harekât ve eğitim faaliyetlerinden sorumlu NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Deniz Görev Gru..
İtalya'da geçtiğimiz cumartesi günü yemin ederek görevine başlayan Başbakan Mario Draghi, Senato'daki güven oylamasından önce yaptığı konuşmada, "AB-Türkiy..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, S-400 füzelerinin Rusya'dan satın alınmasına ilişkin Türkiye ile ilgili endişelerini dile getirdiğini vurgulayarak "..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'ye Kuzey Irak'ta 13 Türk vatandaşının hayatını kaybetmesi nedeni ile başsağlığı dileyerek, "Müttefikler Türk..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun zamanı gelince Afganistan'dan ayrılacağını açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, bir NATO uçağına Türk Hava Kuvvetleri'ne ait tanker uçak tarafından yakıt ikmali yapıldığını duyurdu. 
ABD Başkanı Joe Biden, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi yaparak ülkesinin transatlantik savunmasına taahhüdünü ve ittifakın topl..
NATO ve Belçika'dan muhataplarıyla görüşmeler yapmak üzere Belçika'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile..
Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye ile Yunanistan askeri heyetleri arasında "ayrıştırma usullerinin" ele alındığı teknik toplantının sona erdiğini bildirdi.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Libya'da siyasi durum ve güvenlik koşulları elverdiğinde NATO'nun bu ülkeye destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD'nin S-400 satın alması nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulamasından üzüntü duyduğunu belirterek, "Türkiye ve tüm..
Avrupa Birliği (AB) tarihinde ilk kez bir NATO Genel Sekreteri, AB Komisyonu Komiserler Kabinesinin olağan toplantısına katıldı.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nde Türkiye hakkında yapılacak görüşmelerle ilgili olumlu yaklaşım tavsiyesinde..
Türkiye ve Yunanistan arasında gerilimin azaltılması için NATO nezdinde devam eden görüşme trafiği kesildi. Güvenlik kaynakları, Yunanistan'ın toplantılara..
NATO'da Türkiye'nin rahatsız olacağı düzenlemeleri de kapsayan reform planına Almanya ve Fransa'dan tam destek geldi. Planlanan değişiklikler arasında veto..
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Oruç Reis gemisinin Antalya Limanı'na dönmesinin Doğu Akdeniz'de gerginliğin düşmesine yardımcı olacağını, Türkiye ile Yu..
Ege'de, aralarında çocukların da olduğu onlarca mülteciyi taşıyan botları batırabilecek manevraları gemilerle yapmaktan çekinmeyen Yunan askerleri, botları..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve Yunanistan'ın gelecek hafta Doğu Akdeniz'de yapılacak tatbikatları iptal ettiğini bildirdi.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de çatışmayı önlemek için kurulan mekanizmaya NATO ülkelerinin güçlü de..
"Türkiye'nin S-400'leri NATO topraklarında test etmesi hepimiz için son derece sıkıntılı bir durum" diyen ABD'nin NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchison, Tü..
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, NATO'nun beyin ölümünün gerçekleştiği düşüncesine katılmadığını belirterek "Türkiye ile diyalog kurmaya ihtiyaç var. AB il..
Türkiye ve Yunanistan arasında NATO Karargahı'nda yapılması planlanan toplantı öncesinde Yunan yetkililer provokatif bir adım atarak 29 Ekim Cumhuriyet Bay..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Akdeniz'de Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerilimin düşürülmesine ilişkin "NATO bünyesinde Türkiye ve Yunani..
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara'da bir araya geldikten sonra ortak basın açıklamasında bulunarak, Doğu..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO gündeminde yer alan çeşitli konuları görüşmek üzere Ankara'ya geldi.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, pazartesi Türkiye'yi ziyaret edecek.
Yeni Navtex duyurusuna göre, NATO üyesi ülkeler şüpheli gemilerin sorgulanması maksadıyla tatbikat icra edecek. Yapılan açıklamada, söz konusu faaliyetin D..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından NATO'dan yapılan resmi açıklamada Stoltenberg'in Doğu..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Birlik ve dayanışma, NATO'nun iki temel direğidir. Türkiye'nin müttefiklerinden beklentisi, PKK, DEAŞ ve FETÖ dahi..
Putin, NATO'nun Rusya sınırlarına doğru genişlemesinin kendileri için ulusal güvenlik tehdidi oluşturduğunu belirterek, "NATO'nun son yıllardaki basmakalıp..
Londra'da yaşayan Türkler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kalacağı otelin önünde sevgi gösterisinde bulundu. Burada kısa bir açıklama yapan Erdoğan, dörtlü zirv..