Prens Harry ve Meghan Markle'ın 'oy verin' çağrısına tepki

İngiliz Kraliyet Ailesi'nden ayrılarak 'ye yerleşen Prens Harry ve Meghan Markle çifti, TIME dergisi için kamera karşısına geçerek, "Bu hayatımızın en önemli seçimi. "Oy verin" çağrısı yaptı. İngiliz medyası, 'apolitik' duruşun ihlal edildiğini yazdı

24.09.2020    06:42

İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrılan ve ABD’nin Kaliforniya eyaletinde 14.6 milyon dolara aldıkları eve taşınan Prens Harry ve eşi Meghan Markle, TIME dergisi için kamera karşısına geçerek, ‘oy verin’ çağrısında bulundu. Söz konusu görüntülerin ardından İngiliz gazeteci Piers Morgan, Harry ve Meghan çiftini, ‘Kraliyet üyelerinin apolitik duruşunu ihlal ettikleri’ gerekçesiyle eleştirdi. Morgan ayrıca çifti ‘Biden’ı desteklemekle’ suçladı.

“BU HAYATIMIZIN EN ÖNEMLİ SEÇİMİ”

TIME dergisi için çekilen görüntülerde konuşan Meghan Markle, "Her zaman olduğu gibi aynı şeyi söylüyoruz. Bu hayatımızdaki en önemli seçim. Bu sefer geçekten öyle" dedi ve oy verin çağrısı yaptı. Öte yandan Prens Harry, Kraliyet Ailesi’nden olduğu için hiç oy kullanmadığını ifade etti.

"HARRY VE MEGHAN, BIDEN’IN BAŞKAN OLMASINI İSTİYOR"

Piers Morgan, İngiliz medyasından Daily Mail’de yayınlanan yazısında, "Prens Harry ve Meghan Markle, Joe Biden’ın bir sonraki ABD Başkanı olmasını istiyor. Bunu açıkça söylemediler elbette. Ancak TIME dergisi için yayınladıkları görüntülerde, seçimlerin hangi yöne gitmesini istediklerini açıkça belirttiler. Bu Donald Trump’ın yönü değil" ifadelerini kullandı.

31 MART'TA KRALİYET ÜYELİĞİNDEN AYRILMIŞLARDI

Meghan Markle ve Prens Harry, 31 Mart itibariyle kraliyet görevlerini sonlandırdı. Sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan çift, "Yakında sizinle yeniden bağlantı kurmayı dört gözle bekliyoruz. Harikaydınız!" demişti. 

"ABD ÖDEMEYECEK"

Trump, "Kraliçe ve Birleşik Krallık'ın büyük bir dostu ve hayranıyım. Krallık'tan ayrılan Harry ve Meghan'ın geçici olarak Kanada'da yaşayacağı belirtilmişti. Şimdi ABD için Kanada'yı terk ettiler, ancak ABD onların güvenlik korumalarını ödemeyecek. Kendileri ödemeli!" ifadelerini kullanmış, Trump'ın mesajına Prens Harry ve Meghan Markle'dan yanıt gecikmemişti. Çiftin sözcüsü, "Sussex Dükü ve Düşesi'nin ABD hükümetinden güvenlik kaynakları talep etme planı yoktur. Özel olarak finanse edilen güvenlik düzenlemeleri yapılmıştır" açıklamasında bulunmuştu. 

 

 

Kaynak: DHA

Son Güncelleme : 24.09.2020 - 06:43
Sıradaki Haber Yükleniyor