"ABD" haberleri

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Ensitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, ABD Başkanı Donald Trump'ın aylardır toplantılara katılmadığını söyledi.
ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in yakın ekibinden iki ismin koronavirüse yakalandıkları, Pence ile eşinin testlerinin negatif çıktığı açıklandı.
Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile yaptığı telefon konuşmasında Belarus'un ana müttefikinin Rusya olduğunu vu..
ABD'de koronavirüs (Covid-19) kaynaklı ölümlerin 2021 şubat ayında 500 bine çıkabileceği belirtildi.
Amerikan donanmasına ait iki kişilik eğitim uçağı, Alabama eyaletinde bir evin üzerine düştü. Kazada iki pilotun hayatını kaybettiğini açıklandı.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile AB Dış İlişkiler Temsilcisi Borrell, Çin ile ilgili meselelerin daha yakından takip edilmesini ve bu konuda ortak po..
ABD başkanlığı için yarışan Demokrat aday Joe Biden, seçilmesi durumunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısın ücretsiz yapılacağı sözünü verdi.
ABD Başkanı Donald Trump, Sudan'ı "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkarma kararını imzaladığını Kongre'ye bildirdi. Öte yandan Trump, Sudan ile İ..
ABD Büyükelçiliği, Türkiye'de konsolosluk hizmetlerini geçici olarak durdurdu.
Koronavirüs (Covid-19) tedavisinde kullanılmak üzere ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nden (FDA) onay alan ilk ilaç remdesivir oldu.
ABD yönetimi, İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi ile iki üst düzey Hizbullah yetkilisini yaptırım listesine aldı.
Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın eski ortağı olduğunu iddia eden Tony Bobulinski, Hunter Biden'ın Ukrayna ve Çin ile iş anlaşmalarından bahseden tartışmal..
ABD Savunma Bakanı Mark Esper, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ile Pentagon'da görüştü. Toplantıda Orta Doğu'daki güvenlik durumunu ve ikili ilişkileri e..
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 26 Ekim'de Ay hakkında "heyecan verici" yeni bir keşfi açıklayacağını duyurdu.
"Türkiye'nin S-400'leri NATO topraklarında test etmesi hepimiz için son derece sıkıntılı bir durum" diyen ABD'nin NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchison, Tü..
ABD eski Başkanı Barack Obama, Pensilvanya eyaletinde Demokratların başkan adayı Joe Biden için megafonla oy istedi.
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (DNI), Rusya ve İran'ın ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine müdahale e..
ABD'de 3 Kasım'daki başkanlık seçimleri için şu ana kadar 40 milyondan fazla oy kullanıldığı bildirildi.
BAE 70 yıllık politikasını değiştirerek İsrail'i tanımaya götüren sürecin, Yemen'de düşen BAE helikopterinden sağ kurtulan kraliyet ailesine mensup bir ask..
ABD'de 5 binden fazla kişi üzerinde yapılan bir araştırmada gürültülü bölgelerde yaşayan kişilerin alzheimer olma riskinin daha yüksek olduğunu ortaya çıkt..
ABD Başkanı Trump'ın Yüksek Mahkemeye aday gösterdiği Barrett'in Senatodaki nihayi oylamasının pazartesi yapılacağı bildirildi. Senato Çoğunluk Lideri McCo..
Esad rejiminin, ABD yönetimine, Suriye'de kaybolan Amerikan vatandaşları Austin Tice ve Majd Kamalmaz'ın serbest bırakılması karşılığında Washington'un rej..
ABD'de başkanlık seçimleri için yapılan en son ankette, Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden'ın rakibi Başkan Donald Trump'tan 9 puan önde olduğu belirtil..
Sudan Merkez Bankası, ABD Başkanı Donald Trump'ın Sudan'ı "Terörü Destekleyen Ülkeler" listesinden çıkartmak için talep ettiği 335 milyon doların ödendiğin..
ABD'nin en çok satılan ulusal gazetelerinden USA Today, 38 yıllık yayın tarihinde ilk kez bir başkan adayına destek verdiğini açıklayarak okuyucularına "Jo..
ABD'de yapılan araştırmada, her 4 çalışandan 1'inin yeni tip korona virüse (Covid-19) yakalanma korkusu nedeniyle işini bırakmayı düşündüğü belirtildi.
ABD, Bahreyn ve İsrail, diplomatik ilişkilerin kurulması için imzalanan mutabakatla, iki ülke ilişkilerinde "yeni ve umut vadeden bir döneme" girildiğini a..
ABD Yüksek Mahkemesi, Cumhuriyetçi Parti'nin itirazını reddederek, Pensilvanya eyaletinde, postayla zamanında kullanılmış oyların 6 Kasım'a kadar sayılabil..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD ve diğer ülkelere yönelik siber saldırı düzenledikleri gerekçesiyle Rus askeri istihbaratına (GRU) bağlı 6 yetkili ha..
ABD, Polonya'da iki nükleer santral inşa edecek. Santrallerden ilkinin 2033 yılında, ikinci santralin ise 2039 yılında kullanıma hazır olması planlanıyor.
ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri için şu ana kadar 30 milyona yakın oy kullanıldığı belirtildi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın, İsrail ile ilişkileri normalleştirme karşılığında Sudan'ı "teröre destek veren" ülkeler listesinden çıkaracağı iddia edildi.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin İran ile silah ticaretine giren kişi ve kuruluşlara yaptırım uygulamaya hazır olduğunu bildirdi.
Yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) tedavi görenlerin sayısı dünya genelinde 9 milyonu geçti.
Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı.
ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 224 bin 295'e çıktı.
ABD federal hükümetinin bütçe açığı, 2020 mali yılında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle toplam 3,1 trilyon dolarlık rekor seviyeye ulaş..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Rum Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides'ın telefonda görüşerek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sınırları içeri..
ABD'de otomotiv sektörüne yönelik yazılımlar üreten Reynolds & Reynolds'un üst yöneticisi Robert Brockman, ülke tarihinin en büyük vergi kaçırma iddiasıyla..
ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım'daki başkanlık seçimlerine sayılı günler kala Miami'deki Perez Sanat Müzesi'nden yapılan NBC canlı yayınında izleyicileri..
ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri için şu ana kadar 17 milyondan fazla oy kullanıldığı belirtildi.
ABD basın organı CNN, ismini açıklamadığı Beyaz Saray kaynağına dayandırdığı haberinde, Başkan Donald Trump'ın ateşi olduğunu bildirdi. CNN haberinde "Konu..
ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump, oğulları Barron Trump'ın da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını, ancak iyileştiğini duyurdu.
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) uzay boşluğunun barışçıl kullanımı için kurallar belirleyecek ve Ay yüzeyindeki davranışları yönetecek Arte..
Yemen'de İran destekli Husilerin elinde rehin tutulan 2 ABD vatandaşının, Suudi Arabistan'dan 200'den fazla Husi militanının iade edilmesi karşılığında ser..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan'ı İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye çağırdı.
ABD Donanmasından "USS Roosevelt" muhrip gemisi ile Fransız Donanmasına bağlı "FS La Fayette" fırkateyninin Doğu Akdeniz'de ortak tatbikat yaptıkları açıkl..
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien, ABD'nin, hak ihlalleriyle suçlanan Rusya ile Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine seçilmesin..
ABD'de pizza siparişi veren bir kişi, hamurda jilet görünce dehşete düştü. Polis, pizzacıya hamuru gönderen şirketin eski çalışanının hamura jilet koyduğun..
ABD Başkanı Donald Trump'ın "Somali'deki ABD askerlerinin çekilmesini istediği" iddia edildi.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'li düşünce kuruluşları ve akademik enstitülere yabancı ülkelerden aldıkları fonları açıklamalarını aksi halde Bakanlı..
Uzayda yapılacak yeni keşif ve faaliyetlerde ortak hareket etmek üzere 7 ülke, ABD tarafından hazırlanan "Artemis Anlaşmaları" isimli belgeye imza atma kar..
ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) alanında çalışmalar yapan ilaç firması Eli Lilly, klinik testlerini potansiyel güvenlik endişesi gerekçesiyle durdur..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "ABD'nin, Oruç Reis'in Türkiye'nin kıta sahanlığında sürdürdüğü sismik araştırma faaliyetlerini eleştirmesi ciddi b..
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien ile telefonda görüştü.
Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği Yönetim Kurulu üyesi Uzm. Dr. Yüce Ayhan, ABD'de bir çocuğun içme suyundan kaptığı 'beyin yiyen amip' türüne Türkiye'..
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD'de yaklaşan başkanlık seçimlerinin politika ortamı üzerinde önemli etkileri olacağını bildird..
ABD'nin Teksas eyaletinde geçen yıl atlı iki polis tarafından elleri kelepçeli at arkasında yürütülen siyahi vatandaş, eyalet yönetimine ve emniyet müdürlü..
Çin ve ABD'li bilim insanları, koronavirüs (Covid-19) insan hücreleriyle etkileşim anını sanal gerçeklik teknolojisi süper bilgisayarlarla görüntüledi. 
ABD'nin Wisconsin eyaletinde, polisin siyahi bir genci vurarak öldürmesi sonucu çıkan protestolarda 28 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahit, ABD Başkanı Donald Trump'ı kastederek, "Umuyoruz o, seçimleri kazanır ve Afganistan'daki Amerikan askeri varlığını sona..
ABD'de 2.5 milyar dolarlık pazara sahip olan ve kadınların rağbet gösterdiği "Siyah Altın" olarak adlandırılan perukların, Çin'in Sincan bölgesindeki topla..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören ABD Başkanı Donald Trump, son 8 saattir hiçbir ilaç kullanmadığını ve kendini iyi hissettiğini açıkladı.
ABD'nin Ohio eyaletinde 50 bine yakın seçmene yanlış oy pusulası gönderildiği belirtildi. ABD Başkanı Donald Trump "Son Dakika Haberi: 50 bin Ohio seçmeni..
ABD'de Donald Trump yönetiminin, "3 Kasım'daki başkanlık seçimleri öncesi Rusya ile nükleer silah kontrolü anlaşması yapmak istediği" iddia edildi.
Beyaz Saray yönetiminin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle mücadele kapsamında 1,8 trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketi teklifi haz..
ABD Temsilciler Meclisi, Trump'ın koronavirüse yakalanması üzerine, görevini yerine getirebilecek durumda olup olmadığına karar verecek bir komisyon kurulm..
ABD Dışişleri Bakanlığı, Finlandiya'ya 12 milyar 500 milyon dolar değerinde F-35 uçağıyla ilgili ekipman ve mühimmatlarının satışına onay verdi.
ABD'nin Teksas eyaletinde yapılan aramada, bir minibüsün bagajında karton kutuda saklanan 13 göçmen yakalandı.
ABD'nin Michigan eyaletinde 6 kişi hakkında, Eyalet Valisi Gretchen Whitmer'ı kaçırmak üzere plan yapmak suçlamasıyla dava açıldı.
ABD'li astronot Chris Ferguson, Boeing'in personel taşıyıcı "CST-100 Starliner" uzay mekiği ile gelecek yıl yapmayı planladığı insanlı test uçuşuna katılma..
ABD'de en zengin 50 Amerikalının toplam servetinin, ülke nüfusunun neredeyse yarısına denk gelen 165 milyon kişinin mal varlığına eşit olduğu belirtildi.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi devam eden ABD Başkanı Donald Trump, "Kovid-19 testiniz negatif çıktı mı?" sorusuna "Yarın tekrar Kovid-19 testi y..
Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl uluslararası ticarette daralma yaşanmasına rağmen Türk..
ABD yönetimi, İran'ın 18 bankasına yaptırım uygulama kararı aldı. İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD yönetimini, İran'ın gıda ve ilaç ticareti için kullandığ..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören ABD Başkanı Donald Trump, yakın zamanda bir test yaptıracağını belirterek, "Virüsün gittiğini düşünüyorum,"..
ABD'nin Colorado eyaletinde düğünden dönen United Airlines pilotu Kostas John Sivyllis ve eşi Lindsey Vogelaar özel uçakla kalkıştan 15 dakika sonra düştü...
ABD'de başkan yardımcısı adayları Cumhuriyetçi Mike Pence ile Demokrat Kamala Harris'i karşı karşıya getiren canlı yayın münazarasına, Pence'in başına kona..
ABD'de sosyal paylaşım sitesi Facebook, başkanlık seçiminden sonra "sonuçlarının hemen sonuçlanamayabileceği öngörüsü" ile siyasi reklamları bir süre daha..
ABD'nin New York şehrinde düzenlenen açık artırmada, 67 milyon yıllık dinozor iskeleti 27,5 milyon dolara alıcı buldu. 
George Floyd'un ölümüyle suçlanan polisi Derek Chauvin'in kefaletle serbest bırakıldığı bildirildi.
ABD Başkanı Donald Trump, Demokratları, 2016 Başkanlık Seçimleri'nde kendisinin seçim kampanyasına "casusluk" yaparak, "darbe" girişiminde bulunmakla suçla..
ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA), bu yılın son çeyreğine ilişkin petrol fiyatı tahminini aşağı yönlü revize etti.
ABD'deki Montana Üniversitesi'nden Lilian Calderon-Garciduena tarafından yönetilen ve Environmental Research dergisinde yayımlanan araştırmada, çocukların..
ABD Donanması'na ait 7 borda numaralı "USNS Carson City" isimli yüksek hızlı transfer gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti. Geminin ön ve arka kısmında askerl..
ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğünün Kongre'ye sunduğu eski CIA Direktörü Brennan'ın notlarında, Demokrat aday Clinton'ın dikkatleri kendi e-mail skandalı..
ABD İç Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan yıllık raporda, aşırı beyaz üstünlük yanlılarının, ülkedeki en ölümcül iç terör tehdidi olduğu belirtildi. 
ABD'de yaşayan Müslüman kesimin, 3 Kasım'daki Başkanlık seçimlerinde yüzde 71 oranında Demokrat başkan adayı Joe Biden'a oy vermeyi düşündüğü belirtildi.
ABD Başkanı Trump, koronavirüs salgınının ekonomik etkileriyle mücadele kapsamında hayata geçirilmesi planlanan "teşvik paketi"ne yönelik müzakereleri durd..
ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ve birkaç kuvvet komutanı, orduda artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının ardından kendilerini kara..
ABD'nin Eglin Hava Üssü'nde mayıs ayında düzenlene bir eğitim uçuşu sırasında düşen F-35 uçağıyla ilgili soruşturmada uçaktaki sistem arızalarının kazaya n..
Rusya Sağlık Bakan Yardımcısı Dronova, "ABD'nin DSÖ'ye karşı attığı adımlarla ilgili yasal prosedürleri, idari ve mali prosedürleri analiz etmemiz gerekiyo..
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) nasıl yayıldığına dair güncellediği kılavuzda tekrar virüsün hava yoluyl..
ABD merkezli bir teknoloji şirketi, Kovid-19 salgınına karşı yemek yerken bile çıkarılmasına gerek olmayan "otomatik maske" üretti.
ABD'nin Teksas eyaletinde, 19 yıldır başkalarının eşyalarını çalarak internet üzerinden satan kadın 54 ay hapis ve 3 milyon 800 bin dolar para cezasına çar..
Irak Başbakanı Kazımi, ABD'nin Irak'ta bulunan güçlerinden 2 bin 500 askerini geri çektiğini söyledi.
Rusya ve ABD arasında gerilime neden olan seçimlere müdahale etme tartışmalarından sonra ABD tarafı Rusya tarafının seçimlere müdahale etmeme garantisi ver..
Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın çevresinde ve yönetiminde Başkan ile temas eden ve testi pozitif olan kişilerin listesi yayınlandı.
Yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Donald Trump, hastalığının seyrine ilişkin gelecek birkaç günün "gerçek bir test" olacağını, ancak h..