"ABD" haberleri

Gerçek adı Earl Simmons olan ABD'li unutulmaz rapçi DMX, 50 yaşında hayatını kaybetti. Şarkılarında bir köpek gibi havlayan ve agresif tavrı ile efsaneleşe..
Pandemi sürecinde şu ana kadar tek bir vakaya rastlamadıklarını öne süren Kuzey Kore, aldıkları tedbirler doğrultusunda Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'n..
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'yi Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesi konusunda sorumlu davranmaya davet ederek, "ABD'den Kiev yö..
Haberglobal.com.tr'de her hafta sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren derinlikli içerikler hazırlıyoruz. İşte bu hafta hazırladığımız..
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Rusya'nın Ukrayna sınırına yaptığı yığınağın 2014'ten bu yana görülen en büyük yığınak olduğunu söyled..
Dünyaya gözlerini yeni açan bebeğin boyu ve kilosu herkesi şaşırttı. ABD'li TikTok kullanıcısı Amerikalı kadın, 6 kilo 350 gram ve 60 santimetreyi aşan boy..
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, koronavirüsün kirli yüzeylere dokunulması sonucu bulaşma riskinin 10 binde 1'den az olduğunu açıkladı.
ABD, Çin'in askeri modernizasyon çabaları ve kitle imha silahları programlarını destekledikleri gerekçesiyle 7 Çinli teknoloji merkezi ve şirketinin kara l..
Kırım'ın Rusya tarafından ilhak edilmesi ve Donbas'taki ayrılıkçı hareketler Ukrayna'yı NATO'ya yakınlaştırdı. Gerçekleşmesi halinde NATO'nun sınırlarını R..
Dünyaca ünlü moda dergisi Vogue, ABD Başkanı Biden'ın yemin töreninde şiir okuyan Amanda Gorman'ı Mayıs 2021 sayısında kapağına taşıdı. Dergi ilk kez kapağ..
Türkiye'de de Fethiye'de benzer bir olayın yaşandığı, karısının uçurumdan düştüğünü söyleyen kocanın bir başka versiyonu ABD'de yaşandı. Karısının uçurumda..
Amerika'nın New York eyaletinde ilk nefes borusu nakli gerçekleşti. Operasyonla beraber şiddetli astım hastası Sonia Sein adlı kadına havayı ağızdan akciğe..
Çoğu ABD'de olmak üzere 236 binden fazla koronavirüs (Covid-19) hastasının elektronik sağlık kayıtlarının incelendiği bir araştırmaya göre, Covid-19'a yaka..
ABD Hazine Bakanlığı, kurumlar vergisine yönelik düzenlemeleri içeren ve ABD Başkanı Joe Biden'ın açıkladığı 2,3 trilyon dolarlık altyapı paketini finanse..
Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın Ürdün Kralı 2. Abdullah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve Biden'ın Abdullah'a A..
ABD'de kendisinden ayrılan kadını öldürmek için Bitcoin ile "kimyasal silah" olarak nitelendirilen bir kimyasal bileşeni satın almaya çalışan kişi, 12 yıl..
Amerika'da Cumhuriyetçi senatörler, Başkan Joe Biden'a bir mektup gönderdi. Mektupta, yönetimin İran ile 2015 nükleer anlaşmasına geri dönme ve İran'a yöne..
Kaliforniya'dan Washington'a yapılan uçuş sırasında uçaktaki gazetecilere ve gizli servis çalışanlarına hostes kılığına girerek 1 Nisan şakası yapan ABD Ba..
Ukrayna hükümeti sıcak bölgeye askeri harekat sinyali vermezken Rusya üzerinde baskı kurmak için diplomasi atılımına devam ediyor. ABD'den sonra Avrupa bir..
Tarihte bir ilk gerçekleşti. ABD'deki Brown Üniversitesi'nden bilim insanları, ilk kez bir insan beyni ile bilgisayar arasında tam işlevli kablosuz bağlant..
Haberglobal.com.tr'de her hafta sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren derinlikli içerikler hazırlıyoruz. İşte bu hafta hazırladığımız..
ABD'nin Tennessee eyaletinde bir kişi, fast food zinciri şubesinde siparişinin hazırlanması çok uzun sürdüğü gerekçesiyle sinirlenerek çalışanlara silahla..
Saatte 2 bin 205 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor... ABD'de Kaliforniya merkezli Exosonic şirketi ve ABD Hava Kuvvetleri tarafından ortak geliştirilen, sü..
Toplum bağışıklığı için dünya, hızla aşılanmanın yollarını ararken; aşı karşıtlığı ve tedirginliği ayrı bir gerçek olarak bir kenarda duruyor. Peki aşı kar..
78 yaşında tarihin en yaşlı Amerika başkanı olan Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın anılarını anlattığı kitapta Ukrayna'da Burisma adlı doğalgaz şirketinde..
Dün polis vücut kamerasında korkunç görüntülerin yayınlandığı, ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ens..
Teknoloji devi Microsoft ile Amerikan ordusu arasında 21.3 milyar dolarlık anlaşma imzalanacak. Microsoft'un Amerikan ordusuna 10 yıl içinde 21.3 milyar do..
ABD Başkanı Joe Biden, ilk kabine toplantısını Beyaz Saray'da koronavirüs önlemleri altında gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yayınladığı İnsan Hakları raporundaki eleştirilere tepki gösterdi. Altun, "T..
Donbass'ta ateşkes ihlalleri arttı. Ukrayna diken üstünde. Rusya, Ukrayna sınırına askeri yığınak yaptı. Yüzlerce tank, topçu bataryası ve savaş uçağı gönd..
ABD'nin Arizona eyaletinde iki polis alevler içinde kalan aracın içindeki sürücüyü kurtarmak için yoğun çaba sarf etti. Bilincini kaybeden sürücüyü aracın..
Johnson&Johnson'ın yaklaşık 15 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı, ABD'nin Baltimore kentinde, üretim tesisinde bileşenlerinin karıştırılmas..
ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Orange kentinde yaşanan silahlı saldırıda biri çocuk, 4 kişinin hayatını kaybettiği duyurulurken, kurbanların sayısının..
ABD'de eski Başkan Donald Trump'ın koronavirüs sürecinin ilk günlerinde, gerekli kritik tıbbi malzemeleri alması için uyarıldığına dair resmi belgeler yayı..
ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın gerek unutkan halleri gerekse düştüğü anlar ABD halkında Biden'ın sağlığı ile ilgili derin şüpheler oluşturdu. Joe Biden'..
Tüm dünyayı ayağa kaldıran olayda en önemli tanığı dinlendi. ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'u gözaltına alınması sırasında dizini ensesi..
ABD'nin de aralarında bulunduğu 14 ülke, Kovid-19 kökeninin hayvanlar olduğu sonucuna ulaşan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanlar raporuna tepki göstererek,..
ABD Başkanı Joe Biden'ın mevcut göçmen politikalarını değiştireceğini açıklamasının ardından Orta Amerika ülkesi Honduras'tan Meksika'ya, ardından da ABD'y..
ABD Başkanı Joe Biden, New Jersey'de Zahid Kureyşi'yi federal yargıç olarak aday gösterdi. Kureyşi Senatonun onayını alırsa ülke tarihindeki ilk Müslüman f..
Eski ABD Başkanı Donald Trump düğünde konuştu. "Beni özlemediniz mi?" diyen Trump, Biden'ın İran'a uygulanan yaptırımları geri çektiğini söyledi. Trump'ın..
ABD ile Çin arasındaki rekabetin son sahası, Yunanistan. Biden yönetimi Yunanistan'da askeri üs sayısını artırmak ve Yunan ordusuna daha fazla silah satmak..
2005 Şubat ayında Lübnan'ın eski Başbakanı Refik Hariri'nin ölümüne neden olan bombalı saldırının faili olarak ifade edilen Hizbullah'ın Üst Düzey Ajanı Sa..
ABD Savunma Bakanı Austin ve Dışişleri Bakanı Blinken'ın Japonya ve Güney Kore ziyaretlerine Kuzey Kore'den gelen füzeli yanıtın ardından tehdit içeren bir..
Pek çok ülke 'eğlence amaçlı', pek çoğu ise tıbbi kullanımını yasalaştırdığı esrarın keyif amacıyla kullanımını satışı ve yetiştirilmesini yeni yasayla kal..
ABD'deki Oklahoma Cezaevinde kötü koşulları protesto etmek için bir gardiyanı rehin alan mahkum, polis tarafından vurularak öldürüldü. Mahkumun öldürülmesi..
Her geçen gün akıl sağlımızı da zorlayan pandemiyle yaşlılar daha iyi mücadele ediyor. Araştırmalara göre zihinsel olarak durum böyle... Peki Covid-19 en ç..
Haberglobal.com.tr'de her hafta sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren derinlikli içerikler hazırlıyoruz. İşte bu hafta hazırladığımız..
Tesla otomobillerinin birkaç kazaya karışması soru işaretlerine yol açtı. Kazalarda otopilotun açık olduğu iddia edildi. Devreye federal hükümet girdi. Şir..
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) eski Direktörü Robert Redfield, koronavirüsün orijininin Çin'deki bir laboratuvar olduğunu savundu.
ABD'nin Georgia eyaletinde, yeni seçim yasasına karşı çıkan Eyalet Demokrat milletvekilinin, yasanın imzalandığı sırada Valinin kapısını çalmasından dolayı..
ABD'de Colorado eyaletinin Boulder kentinde yaşanan ve 10 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan silahlı saldırı geçmişte yaşanan kabus gibi olayları da..
ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'daki bir toplantı sırasında kime hitap etmesi gerektiğini unutunca ortalık karıştı. Gazeteciler apar topar salondan çıka..
ABD ve İngiltere, Myanmar'da darbe yapan ve sivil halkla girişilen çatışmalarda ölümlere neden olan ordunun kontrolünde bulunan şirketlere yaptırım uygulad..
ABD'nin güneyinde yer alan Virginia eyaletinde "idam cezası" kaldırıldı. Virginia güney eyaletler arasında idam cezasına son veren ilk, ABD genelinde ise 2..
Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklamasına göre, ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in canlı yayında görüşme dav..
ABD'nin Arkansas eyaletinde park halindeyken alev alan kamyonet, kendiliğinden hareket edip, ana yoldan karşıya geçerek tümseğe çarptı. O sırada ana yoldan..
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın birkaç ay içerisinde kendi kuracağı bir platformla sosyal medyaya döneceği açıklandı.
İran Lideri Ali Hamaney, ABD'nin Tahran'a uyguladığı yaptırımların cinayet olduğunu söyledi.
ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini 'küresel çapta kadına karşı şiddete son vermeyi amaçlayan hareket için cesaret kırı..
Pandemide ülkenin en kötü işsizlik oranına imza atan Las Vegas, geri dönüşün yollarını arıyor. ABD'deki hızlanan aşılanma ve normalleşme adımları Vegas içi..
ABD Sayıştayı tarafından Kongre'ye sunulan yıllık raporda Pentagon'un F-35 savaş uçaklarını 6 ayda bir yenileme projesinin 2 milyar dolar ek maliyet getird..
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ABD'nin, müttefiklerinden Rus ekipmanlarından uzak durmasını istediğini belirtti.
ABD'nin Nevada eyaletinde gelini ve akrabalarını taşıyan limuzin birden alev aldı. Ölümden dönen gelin ve akrabaları kendilerini limuzinden dışarı attı. Ya..
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, koronavirüs salgınına karşı, ilköğretim okullarında alınan sosyal mesafe önlemlerinde yumuşamaya gidildiğini açıkla..
Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz sularına giriş yapan ABD'ye ait savaş gemisinin yakın takibe alındığını açıkladı.
Georgia eyaletine uçmadan önce merdivenlerden çıkan ABD Başkanı Joe Biden 3 kez üst üste düştü merdivenlerden düştü.
ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den gelen 'online' görüşme talebine yanıt verdi.
İstanbul Boğazı'ndan geçen ABD Donanması'na ait 61 borda numaralı güdümlü füze kruvazörü 'USS Monterey', Karadeniz'e açıldı.
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield, S-400'lere ilişkin yaptığı açıklamada, "Çözüm için, Türkiye'nin S-400'lere sahip olmaması gerekir" ifadelerini kull..
NASA, Artemis yolcularının Ay'a gitmesine yardımcı olacak Uzay Fırtlatma Sistemi (SLS) roketini test etti. ABD, NASA'dan yaptığı açıklamada NASA'nın Artemi..
Milli Savunma Bakanlığı, TCG Gemlik fırkateyninin, Doğu Akdeniz'de ABD'ye ait uçak gemisi görev grubu ile geçiş eğitimleri gerçekleştirdiğini duyurdu.
Unutkanlığı, gafları ve isim karışıklığı yaşamasıyla bilinen ABD Başkanı Joe Biden, dün yaptığı aşılamada ilerledikleri açıklamasını yaparken, bu kez de Ba..
ABD'li ünlü aktör Armie Hammer, 2017'de Los Angeles'ta bir kadına tecavüz suçlamasıyla karşı karşıya... Adı 'Effie' olarak açıklanan 24 yaşındaki genç kadı..
ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA) için çalıştığı sırada, 2013 yılında CIA belgelerini sızdıran Edward Snowden'in avukatı Anatoly Kucherena, Snowden'in be..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin YPG ile iş birliği yapmak yerine Türkiye ile işbirliği yapması gerektiğini söyledi. Akar, "Biz hazırız, doğru ola..
 ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 6 Ocak Kongre baskınında yetkililere saldıran kişilerin fotoğraflarını yayımlayarak, bu kişilerin kimliğinin tespit e..
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile üst düzey stratejik görüşmeler gerçekleştirmesi planlanan Çi..
Reuters, diplomatik kaynaklara dayanarak, Avrupa Birliği'nin (AB) TPAO üst düzey yetkililerine yeni yaptırım uygulama kararını dondurduğunu duyurdu. Haberd..
"Putin'in bir katil olduğuna inanıyorum" diyen ABD Başkanı Joe Biden'a Rusya Devlet Başkanı Putin'den imalı bir yanıt geldi. Putin, "Ona sağlıklar dilerim...
ABD eski Başkanı Donald Trump ile dalgalı ilişkileriyle öne çıkan Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, şimdi de Biden yönetimini zorluyor. ABD yönetiminin ulaşma..
30 Haziran 2020'de ABD'nin Florida'daki Cape Canaveral Uzay İstasyonu'ndan fırlatıldıktan sonra yaklaşık 7 aylık ve 470 milyon kilometrelik yolculuğun ardı..
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e bir tebrik mektubu gönderdi.
ABD Başkanı Joe Biden'dan başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla Rusya ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Biden, "Putin ABD seçimlerine müdahale..
ABD'de yayımlanan bir istihbarat raporunda Rusya, İran, Venezuela ve Küba'nın Başkan Joe Biden ve eski Başkan Donald Trump arasındaki 2020 Başkanlık seçiml..
ABD'nin Georgia eyaletindeki Atlanta kentinde 3 farklı masaj salonuna silahlı saldırı düzenlendi. Saldırılarda 8 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi...
19 yaşındaki otizmli Ryan Lowry'un iş başvurusu için işletme sahiplerine yazdığı mektup sosyal medyada viral oldu. ABD'nin Virginia eyaletinde yaşanan olay..
Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 25 Nisan'da gerçekleştirilmesi planlanan 93'üncü Akademi Ödül Töreni'nin koronavirüs önlemleri gerekçesiyle Los Angel..
ABD'nin Atlanta kentinde 3 masaj salonunda 8 kişiyi vurarak öldüren zanlıya savcılık tarafından 8 kez cinayet suçlaması yöneltildi.
HDP'li Ömer Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesiyle ilgili açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, "Kaygı verici adımlar dahil Türki..
ABD'de yapılan araştırmaya göre, Avrupa'da son yıllarda yaz aylarında yaşanan sıcaklıkların ve kuraklıkların, en kurak yaz ayları olduğu ortaya çıktı.
ABD Başkanı Joe Biden'dan başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla Rusya ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Biden, "Putin ABD seçimlerine müdahale..
ABD'nin Alaska eyaletinde gökyüzünde görülen kuzey ışıkları büyüledi. Kutup ışıkları olarak da bilinen ışıklar, kuzey ve güney kutbunda görülebilen ışımala..
Kraliyet görevlerini bıraktıktan sona ABD'ye yerleşen Sussex Dükü Prens Harry ve Düşes Meghan Markle'ın Oprah Winfrey'e verdikleri röportaj sonrası bir açı..
Raffaela Spone adlı bir kadın, ABD'nin Pennsylvania eyaletinde lise öğrencisi olan amigo takımındaki kızına takım arkadaşları tarafından zorbalık yapıldığı..
Medyaya yansıyan ve Atlanta polisine dayandırılan haberlere göre, ABD'nin Georgia eyaletindeki 3 masaj salonuna düzenlenen silahlı saldırılarda 8 kişinin h..
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı ilaç şirketlerinin aşı geliştirme çabaları sürerken, ABD'li biyoteknoloji şirketi Moderna tarafından..
Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) başkenti Washington'a bağlı Seattle kentinde film sahnelerini aratmayan bir olay yaşandı. Kentte, 23 yıl önce çöp kut..
Amerika'da yapılan bir araştırmada, ultrason dalgalarının ve titreşimlerinin koronavirüse zarar vererek, virüsün sivri uçlarının çöküp yırtılmasına neden o..
ABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı Anthony Fauci, koronavirüs salgınında şu anda virüse karşı zafer ilan etmenin, başka bir salgın dalgası riski..