"anayasa" haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP'nin yeni anayasa teklifiyle ilgili olarak, "Biz de aynı şekilde anayasa hazırlığımızı kendilerine takdim edeceğiz...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin duyurduğu 100 maddelik anayasa önerisi için CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan açıklama geldi. 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 100 maddelik yeni anayasa önerisinin metninin tamamalandığını açıkladı. Peki, MHP'nin yeni anayasa önerisinin..
Dünyanın en gelişmiş ekonomileri arasında bulunan Japonya'da 1896 yılından kalma bir kanun tartışılıyor. Ülkede kadınların evlenmeden önceki soy isimlerini..
Muharrem İnce, DEVA Partisi lideri Babacan'ın Anayasa'nın ilk 4 maddesi ile ilgili açıklamalarına "Anayasamızın ilk dört maddesi devletimizin mihenk taşıdı..
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, "Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmaması, Anayasa'yı tamamen anlamsız ve işlevsiz hale getirebilir" açıklaması..
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı kabul edecek.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısını yaptığı 'yeni anayasa' gündemiyle ilgili açıklama yaptı.
Anayasa Mahkemesi'nce (AYM) cezaevindeki tutuklu ve hükümlülere, satın aldıkları dergi ve gazete gibi süreli yayınların teslim edilmeyişini 'ifade özgürlüğ..