Marmara'da korkutan deprem!

Haberglobal.com.tr
son dakika Deprem Marmara Denizi Marmara Depremi AFAD Son depremler
Marmara'da korkutan deprem!

AFAD Marmara Denizi Mudanya açıklarında 3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Olası Marmara depremi her geçen gün daha da tedirgin ediyor. Uzmanlar yapılaşmaya dikkat çekse de bölgede irili ufaklı sallantılar devam ediyor. Son olarak AFAD Marmara Denizi Mudanya açıklarında 3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Saat 5.19'da meydana gelen depremin derinliği 9.51 kilometre olarak ölçüldü.

SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

TSUNAMİ UYARI SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünce, Marmara Denizi çevresi ve Adalar'a yeni "Çok Disiplinli Tsunami Gözlem ve Erken Uyarı İstasyonları" kuruluyor.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul Valiliği İl Afet Risk Azaltma Planı kapsamında Marmara Denizi çevresi ve Adalar'da konumlanacak 20 yeni "Çok Disiplinli Tsunami Gözlem ve Erken Uyarı İstasyonu" için çalışmalara başladı.​​​​​​​
Açıklamada görüşlerine yer verilen Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, bu yeni istasyonlarla sadece Türkiye'de değil Akdeniz, Ege ve Karadeniz bağlantılı denizlerde 15 farklı ülkeden 21 kuruma erken uyarı mesajı gönderilebileceğini kaydetti.