"Marmara Depremi" haberleri

Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, Marmara Denizi'nde ve  Muğla açıklarında meydana gelen depremlerin olası İstanbul ve İzmir depremlerinin habercisi olara..
1-7 Mart Deprem Haftası'na girilirken Türkiye'nin deprem gerçeği bir kez daha gündemde. Deprem haftasında Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan'dan Haber Global'e öz..
Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, Doğu Anadolu fay hattının 24 Ocak 2020'de Elazığ'da meyd..
Kandilli araştırmacılarınca İstanbul açıklarındaki fay hattı üzerindeki inceleme sonucunda Büyükçekmece-Silivri fay parçası dikkatleri çekmişti. Araştırma..
Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından, Kandilli Rasathanesi araştırmacılarının İstanbul için uyarıda bulunduğu fay aktivitesi hakkında açıklamalard..
Kandilli Rasathanesi yöneticileri, Silivri-Kumburgaz-Büyükçekmece'yi içine alan fay parçasında anormallik yaşandığını belirterek dikkat çeken açıklamalarda..
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara'da her 30 yılda bir yaklaşık 6.2 büyüklüğünde deprem olduğunu belirterek, İstanbul'da olması beklenen depremin büyüklü..
Marmara'da olması beklenen depreme ilişkin Meclis araştırma komisyonuna bilgi veren Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Öze..
Olası Marmara depreminde, İstanbul için en büyük risklerden birinin zemin sıvılaşması olduğunu belirten uzmanlar, rikli bölgelere dikkat çekti. 
Marmara Denizi'nde, merkez üssü Yalova açıklarında 3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 
DEMAR Müdürü Prof. Dr. Samet Arslan, "İstanbul depremi 1 ay önce çok yakındı, bugün çok çok daha yakın. İstanbul ve Marmara bölgesine sesleniyorum; orası i..
Doç. Dr. Ergin Ulutaş, olası Marmara depreminde deniz içi heyelan olma ihtimali olduğunu ve bunun ciddi tsunami etkisi yaratabileceğini söyledi.
Prof. Dr. Tolga Bekler, Marmara Denizi'nde beklenen depremin İstanbul nüfusunun yüzde 20'sini olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi. 
Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener, deprem hareketliliğini kaydetmek için Marmara Denizi'ne döşenen 70 kilometre uzunluğundaki fiber optik kabloların..
Yalova Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Osman Kendir, Ayvacık'ta meydana gelen depremin Marmara’da beklenen depremi tetiklemesinin mümkün olmadığını dile..