"Deprem" haberleri

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde deprem meydana geldi. AFAD, depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı.
Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, Doğu Anadolu fay hattının 24 Ocak 2020'de Elazığ'da meyd..
AFAD'ın verilerine göre, İzmir'de merkez üssü Karaburun açıklarında saat 10:15'te 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD verilerine Sivas kent merkezinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, Doğu Anadolu fay hattının 24 Ocak 2020'de Elazığ'da meyd..
İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman, TBMM'de Deprem Komisyonundaki sunumunda "İstanbul'daki binaların yüzde 20'si..
İçişleri Bakanı Soylu, Ankara'da Afet Eğitim Yılı Bakanlıklar Arası İşbirliği Protokolü İmza Töreni'nde konuştu. Bakan Soylu, deprem için hayati önemde gör..
Beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin TBMM'de konuşma yapan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, depremde 200 bin binanın orta ve ağır hasar alma..
AFAD'ın verilerine göre, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde saat 13:02'de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD, Yunanistan'da saat 6.36'da 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu
Güney Pasifik Okyanusu'nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu'da 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı, can kay..
Son dakika... AFAD'da göre Ege Denizi'nde 3.9 büyüklüğünde, Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre ise 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Japonya'nın kuzeydoğusundaki Fukuşima eyaletinde 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Ege Denizi'nde son günlerde büyüklüğü 4'e yakın 5 artçı deprem meydana gelmişti. Prof.Dr. Naci Görür, İzmir'i de etkileyen ve arka arkaya meydana gelen art..
Kastamonu'da Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD'ın verilerine göre, saat 11:45'te İzmir'de merkez üssü Dikili olan 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 2021, 2022 ve hatta 2023 yıllarının deprem yılları olacağını söyledi. Olası İstanbul depremi için ta..
ABD Jeolojik Araştırma Merkezi'nin (USGS) verilerine göre, Yeni Kaledonya açıklarında, Loyalty Adaları'nın güneydoğusunda 7.9 büyüklüğünde bir deprem meyda..
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6'lık depremin ardından sıcak suyun çıktığı Gülbahçe fayının deprem üretme riski taşıması..
Ege Denizi'nde İzmir'in Urla ilçesi açıklarında saat 10.30'da 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Sivas gece 1'de 4.3'lük depremle sarsılırken aralıklarla çok sayıda artçı deprem yaşandı.
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası, Erzurum'un diri fay hatları üzerinde kurulu bir şehir olduğunu belirterek, alınması gereken tedbirler hakkında bir rapor..
Son depremler... Deprem bölgelerinin yoğun olduğu Türkiye'de son günlerde arka arkaya deprem haberleri geliyor. 12 Şubat 2021 Cuma günü meydana gelen son d..
İzmir'de 30 Ekim 2020'de 6,6 büyüklüğündeki deprem sonucunda yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda yakınlarını kaybeden bir grup, bina alanının çocuk parkı yapılm..
Deprem araştırmaları için Marmara Denizi'ndeki deprem ölçüm cihazlarının yerini göstermeye yarayan Kandilli Rasathanesi'ne ait 5 işaret şamandırasının çalı..
Jeofizik Mühendisleri Derneği Kayseri İl Temsilci Semih Oybak, 4.6 büyüklüğündeki Sarıoğlan depremini yaratan fay hattının Doğu Anadolu Bölgesi'nden başlay..
ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) tarafından yapılan açıklamada, Güney Amerika ülkesi Şili'de 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Deprem bölgelerinin yoğun olduğu Türkiye'de son günlerde arka arkaya gelen deprem haberlerine yenileri katıldı. İşte 3 Şubat 2021 Çarşamba günü meydana gel..
Korkutan bir deprem uyarısı da Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan geldi: "Yalova-Silivri arası mutlaka kırılacak. Denizin içinde olacak ve tsunami tehlikesi de var...
Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 03:02'de meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem paniğe neden olurken, bazı evlerde çatlaklar oluştu. Kayseri Valisi, kentt..
AFAD'ın verilerine göre, Muş'ta merkez üssü Varto olan 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4 olarak du..
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, İzmir depremine ilişkin Haber Global'de yeni açıklamalarda bulundu. İzmir'in bazı ilçelerine özellikle dikkat çeken Ercan, 'İz..
İzmir'de art arda meydana gelen depremlerle ilgili Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medyadan dikkat çeken bir paylaşım yaptı: "Depremin üzerinde yer aldığını d..
İzmir'de saat 08:46'da 5.1, 08:47'de 4.8, 09:00'da ise 4.7'lik depremler meydana geldi. Bu depremlerin ardından saat 11:35'te 5.1'lik bir deprem daha kayde..
İzmir'de peş peşe depremler meydana geliyor. sabahki 5.1 ve 4.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından saat 11:35'te 5.1 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedil..
Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından, Kandilli Rasathanesi araştırmacılarının İstanbul için uyarıda bulunduğu fay aktivitesi hakkında açıklamalard..
Kandilli Rasathanesi yöneticileri, Silivri-Kumburgaz-Büyükçekmece'yi içine alan fay parçasında anormallik yaşandığını belirterek dikkat çeken açıklamalarda..
AFAD, Suriye'nin Haseke kentinde saat 14:17'de 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hasarlı ve yıkılma riski bulunan binaların onarım ve güçlendirmesi için süre tanınacak. Bu binalar aksaklıklar gid..
AFAD'ın verilerine göre, Ege Denizi açıklarında 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD'ın verilerine göre, KKTC'de merkez üssü Gazi Magusa olan 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.
Deprem uzmanı Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Seferihisar açıklarında meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Sözbilir, İzmir bölgesinde deprem f..
Zorunlu Deprem Sigortası'nda (DASK) tarife değişti. Bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı yapı tarzı ayırımı yapılmaksızın 240 bin liradan 268..
Güney Amerika ülkesi Arjantin'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Ege Denizi'nde saat 11:00'de 3.6 büyüklüğünde deprem yaşandı. Deprem İzmir ve çevre illerde hissedildi. Çanakkale'nin açıklarında da saat 11:07'de 3.1 büyü..
Endonezya'nın Batı Sulawesi eyaletinde meydana gelen 6.2 şiddetindeki deprem nedeniyle en az 10 kişi hayatını kaybetti, 637 kişi yaralandı.
Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevli Doç. Dr. Bülent Özmen, "Son zamanlarda yapılan çalışmalar bize Ankara'nın d..
Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, "Ankara deprem açısından, deprem tehlikesi açısından zannedildiği gibi güv..
Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Şükrü Ersoy ve Prof. Dr. Haluk Eyidoğan Ankara'nın Kalecik ilçesinde meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depremi..
Ankra'nın Kalecik ilçesinde meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremin yeraltındaki ses kaydı Kocaeli Üniversitesi Araştırma Görevlisi Hamdullah Livaoğlu ta..
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir açıklarında meydana gelen ve 117 kişinin ölümüne neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremin bölgedeki diğer fayları tetiklediği..
AFAD'ın verilerine göre, Elazığ Sivrice'de 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremin ardından 17:17'de ise 4.2'lik bir deprem kaydedildi
Avcılar'da 1993 yılında yanındaki binanın hafriyatı alınırken yan yatan, çevre sakinlerinin de geçerken tedirginlik duydukları bina, belediye meclisinin al..
Elazığ'da dün meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından 24 saat geçerken, toplamda 75 artçı deprem meydana geldi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 'Bu depremi 24 Ocak'ta Sivrice'de meydana gelen dep..
Elazığ'da meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde paniğe kapılan bir kişi de bulunduğu dairedeki pencereden yola atladı.
Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Elazığ illerindeki fay hatlarının sinyal veriyor olabileceğini belirten YYÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi..
Elazığ'da saat 09.37'de 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Malatya, Şanlıurfa ve Diyarbakır'da da hissedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu..
AFAD'ın verilerine göre, Van'ın Çatak ilçesinde 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara'da her 30 yılda bir yaklaşık 6.2 büyüklüğünde deprem olduğunu belirterek, İstanbul'da olması beklenen depremin büyüklü..
AFAD'ın İzmir'deki 6,6 büyüklüğündeki depreme ilişkin hazırlanan raporda, ağır hasarlı binaların büyük kısmında yumuşak kat etkisi gözlendiği, beton kalite..
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Türkiye'de yaklaşık 20 yerde deprem üretme olasılığı olan fay olduğunu belirterek bu bölgelere ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminin yakın olduğunu belirterek "7.2 civarında deprem bekleniyor. Araştırmalarda iki fayın Marmara altında kilitlendiği..
1999 depreminde Marmara'da yer kabuğu altında büyük bir enerji biriktiğini belirten Prof. Dr. Naci Görür, olası bir depremde iki fay hattının birden kırılm..
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir depremi sonrası inşa edilecek deprem konutları için belirlenen alanın aktif fay hattı üzerinde yer aldığına ilişkin ha..
Denizli'de deprem anında 2. kattan aşağıya düşen yaşlı kadının imdadına komşuları koştu. Korkudan atladığı düşünülen kadın yerde acı içerisinde kıvranırken..
Van'ın Başkale ilçesinde saat 07:32'de 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Meclis Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu başkanlığında toplandı.
Akdeniz'de Muğla'nın Datça ilçesine 404.30 kilometre uzaklıkta 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Jeodezik deprem tekrarlama aralıklarının bilimsel araştırmalarla ortaya çıkarıldığını belirten Prof. Dr. Hasan Sözbilir, yıkıcı özelliğe sahip 6 ve üzeri b..
Ege Denizi'nde, Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir'deki yıkıma neden olan 6.6 büyüklüğünde deprem sonrası, Gümüldür ve Menderes başta olmak üzere bölgedeki kıyı kesiminin 15..
Jeofizik Mühendisi Atakan Yüklü, Antalya'da meydana gelecek 7 ve üzerindeki depremde, falezler üzerindeki binalar ile düşük zemin kaliteli binaların ağır h..
Siirt'te meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde fay hattının geçtiği bölgede derin yarıklar oluştu. Bölgede yol yapım işinde çalışan işçilerden Bülent Day..
AFAD'ın verilerine göre, Antalya'da Gazipaşa açıklarında 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, 4.1 büyüklüğündeki depremin 6.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremin artçısı olduğunu söyledi. 
Prof. Dr. Naci Görür, Silivri açıkları ile Yeşilköy açıklarına uzanan 65 kilometrelik fay ile Adalar'ın güneyinden geçen fay hatları aynı anda kırılırsa, İ..
Siirt'in Kurtalan ilçesinde 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem çevre illerde de hissedildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Can, tüm binalara ait verilerin tek bir havuzda toplanmasına ve denetlenebilmesine imkan sağlayan Bi..
Yunanistan'ın orta kesimindeki Thiva şehri yakınlarında 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Marmara'da olması beklenen depreme ilişkin Meclis araştırma komisyonuna bilgi veren Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Öze..
Malatya'da meydana gelen 4.7'lik depremle ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Naci Görür, 'stres transferi' uyarısı yaptı. 
Malatya'da saat 11:27'de merkez üssü Pütürge'de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Hatay'ın Antakya ilçesinde bulunan Mahremiye Camii'nin deprem terazisi altı asırdır dönüyor.
Bayburt'ta, meydana gelen 3.8'lik depremin güncel deprem haritasında yer almayan örtülü bir faydan kaynaklandığı değerlendiriliyor. Uzmanlar diri fay harit..
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen İstanbul depremiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Marmara Bölgesi'nde üç farklı deprem olacağını ifade eden deneyimli..
Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, Doğu Karadeniz'de riskin arttığı uyarısında bulunarak, "Doğu Karadeniz'in depreme hazırlıklı olması gerekir" dedi..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD'daki toplantıda olası Marmara depremi konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
İzmir'i vuran depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin, basketbol sahasında 'iyiyim' pozu verdi...
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara Bölgesi'nde büyük depremin Tekirdağ'da olacağını öne sürdü, uyarılarda bulundu.
İzmir'de, depremde çöken Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in ölen annesi Fidan Gezgin ile ilgili enkaz al..
İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından yaklaşık 5 saat sonra çıkarılan avukat Sercan Turg..
Türjiye'nin 3 ayrı bölgesi gece yarısından sonra meydana gelen depremlerle sallandı. Malatya ve Aydın'da 3,8, Çorum'da ise 4.2 büyüklüğünde meydana gelen d..
İzmir'de yıkıma neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve müzisyen, söz yazarı Sinan Akçıl, 91'inci saatte enkazda..
AFAD, sosyal medyada tartışma yaratan ve İzmir'de belediyelere ve muhtarlara gönderildiği belirtilen yazıyla ilgili açıklama yaptı. 
Kadıköy'de sahillerde deniz suyunun çekilerek kayalıkların ortaya çıktığını gören vatandaşlar tedirgin oldu. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, yaşanan olayı değerlend..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bir dizi ziyaret için gece saatlerinde İzmir'e gitti. Bakan Soy..
İzmir'de depremzedeler için kullanılan AFAD battaniyelerini satarken görüntülenen kişinin hurdacılık yapan Zeki Ç. olduğu ortaya çıktı. Zeki Ç., "Çöpe atıl..
İBB tarafından olası İstanbul depreminde en fazla yıkımın yaşanacağı ilk 3 ilçe olarak tespit edilen Zeytinburnu, Küçükçekmece ve Fatih'in belediye başkanl..