"Deprem" haberleri

AFAD'ın verilerine göre, merkez üssü Muğla Datça'da 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD'ın verilerine göre, Van'da saat 11:23'te 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 
Teorik fizik ve yapay öğrenme uzmanı Arkadaş Özakın, 'hayalet depremler'i araştıracak. Çalışmada hissedilmeyecek derecedeki küçük depremlerin takip edilece..
AFAD'ın verilerine göre, Antalya Körfezi'nde saat 10:52'de 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
İzmir'de 115 kişinin hayatını kaybettiği deprem ile ilgili soruşturmada yeni bilirkişi raporu sonrası 22 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Kusurları te..
Yeni tip koronavirüs salgınında zor günler yaşanılan Hindistan'ın kuzeydoğusunda Assam eyaleti 6 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı
İstanbul'da 7.5 büyüklüğünde bir depreme göre büyük hazırlık yapıldı, plan oluşturuldu. Olası büyük depremde, depremzedelerin tahliyesi için deniz, kara, h..
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Elazığ'da 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Saat 08.09'da merkez üssü Ege Denizinde Muğla Datça açıklarında 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Datça'ya olan uzaklığı 33,29..
Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, Marmara Denizi'nde ve  Muğla açıklarında meydana gelen depremlerin olası İstanbul ve İzmir depremlerinin habercisi olara..
Merkezi Ankara'da bulunan Asbest Söküm Uzmanları Derneği (ASUD) tarafından kısa süre önce yayınlanan raporda İstanbul'daki yerel yönetimlerin asbest deneti..
4 aydan bu yana Türkiye'de önemli bir suskunluğa bürünen deprem hareketlerinin artık hızlanma dönemine gireceğini söyleyen Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Eg..
Ege Denizi'nde Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Çorum'un Dodurga ilçesinde deprem oldu. AFAD verilerine göre 4.2 büyüklüğündeki deprem yerin 11.22 kilometre derinliğinde meydana geldi.
ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), Endonezya'nın Doğu Cava eyaletinde 6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Japonya'nın güneybatısındaki Ka..
AFAD'ın verilerine göre, Muş'ta merkez üssü Korkut ilçesi olan 4.2'lik bir deprem meydana geldi.
Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD'ın verilerine göre, Aydın Kuşadası açıklarında 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD'ın verilerine göre, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4.1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.
Ege Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'nın verilerine gö..
AFAD'ın verilerine göre, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Son dakika haberine göre Japonya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaletinde 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Son dakika haberine göre Erzincan'ın Kemah ilçesinde saat 8.51'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Çin'in güneybatısındaki Tibet Özerk Bölgesi'nde, 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD'ın verilerine göre, Burdur'da saat 16:18'de 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
İran'ın güneyindeki Kirman eyaletinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Can ya da mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.
AFAD'dan gelen son dakika bilgisine göre Ağrı'nın Doğu Beyazıt ilçesinde saat 08.57'de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Bingöl'de saat 11:20'de meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremle ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yapan Prof. Dr. Naci Görür, "Bu aralıkta 7'ler merte..
AFAD'dan gelen son dakika bilgisine göre, Bingöl merkezde saat 11.20'de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, kısa süreli paniğe neden oldu.
İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi tarafından 762 mahalle ve 173 köye yerleştirilen 2 bin konteyner hırsızların hedefi haline geldi. Kullanılabilir dur..
Türkiye'de her yıl 1-7 Mart arası, Deprem Haftası olarak kutlanıyor. Deprem Haftası dolayısıyla İstanbul'da beklenen olası deprem hakkında konuşan Jeolog,..
Japonya'nın kuzeydoğusunda Mart 2011'de meydana gelen 9 büyüklüğündeki deprem ve tsunamide hayatını kaybeden, o dönem 61 yaşında olan Okuyama Natsuo adlı k..
İzlanda'da 27 Şubat -1 Mart tarihleri arasında meydana gelen binlerce deprem, deprem uzmanlarını da şaşırttı. İzlanda Meteoroloji Ofisi, ülkenin güneybatı..
Yeni Zelenda'da aynı gün içinde 3 deprem meydana geldi. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, Yeni Zelanda açıklarında 7.3 ve 7.4 büyüklüğündeki depremlerin ar..
Yeni Zelanda açıklarında 7.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami uyarısı verildi.
İstanbul'da muhtemel şiddetli depremde 53 bin binanın ağır hasar alması bekleniyor, bu binalarda 174 bin 296 kişi yaşıyor. 
Yunanistan'ın Larisa kentinde 5.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Türkiye'de merkez üssüne yakın konumda olan Çanakkale Gökçeada'da şiddetli depremin..
Yunanistan'da meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremin ardından Prof. Dr. Hasan Sözbilir'den korkutan bir açıklama geldi. Sözbilir, Yunanistan'da meydana..
Yunanistan'ın Larisa kentinde 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından yaşanan artçı depremlerin de ortalama 5 büyüklüğünde olduğu açık..
1-7 Mart Deprem Haftası'na girilirken Türkiye'nin deprem gerçeği bir kez daha gündemde. Deprem haftasında Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan'dan Haber Global'e öz..
AFAD'ın verilerine göre, Malatya'da saat 20:22'de merkez üssü Kale olan 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD'ın verilerine göre, Ege Denizi'nde İzmir Seferihisar açıklarında 3.5 büyüklüğünde deprem oldu. 
Bingöl'ün Karlıova ilçesinde deprem meydana geldi. AFAD, depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı.
Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, Doğu Anadolu fay hattının 24 Ocak 2020'de Elazığ'da meyd..
AFAD'ın verilerine göre, İzmir'de merkez üssü Karaburun açıklarında saat 10:15'te 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD verilerine Sivas kent merkezinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, Doğu Anadolu fay hattının 24 Ocak 2020'de Elazığ'da meyd..
İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman, TBMM'de Deprem Komisyonundaki sunumunda "İstanbul'daki binaların yüzde 20'si..
İçişleri Bakanı Soylu, Ankara'da Afet Eğitim Yılı Bakanlıklar Arası İşbirliği Protokolü İmza Töreni'nde konuştu. Bakan Soylu, deprem için hayati önemde gör..
Beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin TBMM'de konuşma yapan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, depremde 200 bin binanın orta ve ağır hasar alma..
AFAD'ın verilerine göre, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde saat 13:02'de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD, Yunanistan'da saat 6.36'da 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu
Güney Pasifik Okyanusu'nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu'da 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı, can kay..
Son dakika... AFAD'da göre Ege Denizi'nde 3.9 büyüklüğünde, Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre ise 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Japonya'nın kuzeydoğusundaki Fukuşima eyaletinde 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Ege Denizi'nde son günlerde büyüklüğü 4'e yakın 5 artçı deprem meydana gelmişti. Prof.Dr. Naci Görür, İzmir'i de etkileyen ve arka arkaya meydana gelen art..
Kastamonu'da Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD'ın verilerine göre, saat 11:45'te İzmir'de merkez üssü Dikili olan 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 2021, 2022 ve hatta 2023 yıllarının deprem yılları olacağını söyledi. Olası İstanbul depremi için ta..
ABD Jeolojik Araştırma Merkezi'nin (USGS) verilerine göre, Yeni Kaledonya açıklarında, Loyalty Adaları'nın güneydoğusunda 7.9 büyüklüğünde bir deprem meyda..
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6'lık depremin ardından sıcak suyun çıktığı Gülbahçe fayının deprem üretme riski taşıması..
Ege Denizi'nde İzmir'in Urla ilçesi açıklarında saat 10.30'da 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Sivas gece 1'de 4.3'lük depremle sarsılırken aralıklarla çok sayıda artçı deprem yaşandı.
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası, Erzurum'un diri fay hatları üzerinde kurulu bir şehir olduğunu belirterek, alınması gereken tedbirler hakkında bir rapor..
Son depremler... Deprem bölgelerinin yoğun olduğu Türkiye'de son günlerde arka arkaya deprem haberleri geliyor. 12 Şubat 2021 Cuma günü meydana gelen son d..
İzmir'de 30 Ekim 2020'de 6,6 büyüklüğündeki deprem sonucunda yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda yakınlarını kaybeden bir grup, bina alanının çocuk parkı yapılm..
Deprem araştırmaları için Marmara Denizi'ndeki deprem ölçüm cihazlarının yerini göstermeye yarayan Kandilli Rasathanesi'ne ait 5 işaret şamandırasının çalı..
Jeofizik Mühendisleri Derneği Kayseri İl Temsilci Semih Oybak, 4.6 büyüklüğündeki Sarıoğlan depremini yaratan fay hattının Doğu Anadolu Bölgesi'nden başlay..
ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) tarafından yapılan açıklamada, Güney Amerika ülkesi Şili'de 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Deprem bölgelerinin yoğun olduğu Türkiye'de son günlerde arka arkaya gelen deprem haberlerine yenileri katıldı. İşte 3 Şubat 2021 Çarşamba günü meydana gel..
Korkutan bir deprem uyarısı da Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan geldi: "Yalova-Silivri arası mutlaka kırılacak. Denizin içinde olacak ve tsunami tehlikesi de var...
Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 03:02'de meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem paniğe neden olurken, bazı evlerde çatlaklar oluştu. Kayseri Valisi, kentt..
AFAD'ın verilerine göre, Muş'ta merkez üssü Varto olan 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4 olarak du..
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, İzmir depremine ilişkin Haber Global'de yeni açıklamalarda bulundu. İzmir'in bazı ilçelerine özellikle dikkat çeken Ercan, 'İz..
İzmir'de art arda meydana gelen depremlerle ilgili Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medyadan dikkat çeken bir paylaşım yaptı: "Depremin üzerinde yer aldığını d..
İzmir'de saat 08:46'da 5.1, 08:47'de 4.8, 09:00'da ise 4.7'lik depremler meydana geldi. Bu depremlerin ardından saat 11:35'te 5.1'lik bir deprem daha kayde..
İzmir'de peş peşe depremler meydana geliyor. sabahki 5.1 ve 4.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından saat 11:35'te 5.1 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedil..
Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından, Kandilli Rasathanesi araştırmacılarının İstanbul için uyarıda bulunduğu fay aktivitesi hakkında açıklamalard..
Kandilli Rasathanesi yöneticileri, Silivri-Kumburgaz-Büyükçekmece'yi içine alan fay parçasında anormallik yaşandığını belirterek dikkat çeken açıklamalarda..
AFAD, Suriye'nin Haseke kentinde saat 14:17'de 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hasarlı ve yıkılma riski bulunan binaların onarım ve güçlendirmesi için süre tanınacak. Bu binalar aksaklıklar gid..
AFAD'ın verilerine göre, Ege Denizi açıklarında 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD'ın verilerine göre, KKTC'de merkez üssü Gazi Magusa olan 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.
Deprem uzmanı Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Seferihisar açıklarında meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Sözbilir, İzmir bölgesinde deprem f..
Zorunlu Deprem Sigortası'nda (DASK) tarife değişti. Bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı yapı tarzı ayırımı yapılmaksızın 240 bin liradan 268..
Güney Amerika ülkesi Arjantin'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Ege Denizi'nde saat 11:00'de 3.6 büyüklüğünde deprem yaşandı. Deprem İzmir ve çevre illerde hissedildi. Çanakkale'nin açıklarında da saat 11:07'de 3.1 büyü..
Endonezya'nın Batı Sulawesi eyaletinde meydana gelen 6.2 şiddetindeki deprem nedeniyle en az 10 kişi hayatını kaybetti, 637 kişi yaralandı.
Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevli Doç. Dr. Bülent Özmen, "Son zamanlarda yapılan çalışmalar bize Ankara'nın d..
Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, "Ankara deprem açısından, deprem tehlikesi açısından zannedildiği gibi güv..
Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Şükrü Ersoy ve Prof. Dr. Haluk Eyidoğan Ankara'nın Kalecik ilçesinde meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depremi..
Ankra'nın Kalecik ilçesinde meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremin yeraltındaki ses kaydı Kocaeli Üniversitesi Araştırma Görevlisi Hamdullah Livaoğlu ta..
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir açıklarında meydana gelen ve 117 kişinin ölümüne neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremin bölgedeki diğer fayları tetiklediği..
AFAD'ın verilerine göre, Elazığ Sivrice'de 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremin ardından 17:17'de ise 4.2'lik bir deprem kaydedildi
Avcılar'da 1993 yılında yanındaki binanın hafriyatı alınırken yan yatan, çevre sakinlerinin de geçerken tedirginlik duydukları bina, belediye meclisinin al..
Elazığ'da dün meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından 24 saat geçerken, toplamda 75 artçı deprem meydana geldi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 'Bu depremi 24 Ocak'ta Sivrice'de meydana gelen dep..
Elazığ'da meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde paniğe kapılan bir kişi de bulunduğu dairedeki pencereden yola atladı.