"Deprem" haberleri

Marmara'da olması beklenen depreme ilişkin Meclis araştırma komisyonuna bilgi veren Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Öze..
Malatya'da meydana gelen 4.7'lik depremle ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Naci Görür, 'stres transferi' uyarısı yaptı. 
Malatya'da saat 11:27'de merkez üssü Pütürge'de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Hatay'ın Antakya ilçesinde bulunan Mahremiye Camii'nin deprem terazisi altı asırdır dönüyor.
Bayburt'ta, meydana gelen 3.8'lik depremin güncel deprem haritasında yer almayan örtülü bir faydan kaynaklandığı değerlendiriliyor. Uzmanlar diri fay harit..
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen İstanbul depremiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Marmara Bölgesi'nde üç farklı deprem olacağını ifade eden deneyimli..
Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, Doğu Karadeniz'de riskin arttığı uyarısında bulunarak, "Doğu Karadeniz'in depreme hazırlıklı olması gerekir" dedi..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD'daki toplantıda olası Marmara depremi konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
İzmir'i vuran depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin, basketbol sahasında 'iyiyim' pozu verdi...
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara Bölgesi'nde büyük depremin Tekirdağ'da olacağını öne sürdü, uyarılarda bulundu.
İzmir'de, depremde çöken Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in ölen annesi Fidan Gezgin ile ilgili enkaz al..
İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından yaklaşık 5 saat sonra çıkarılan avukat Sercan Turg..
Türjiye'nin 3 ayrı bölgesi gece yarısından sonra meydana gelen depremlerle sallandı. Malatya ve Aydın'da 3,8, Çorum'da ise 4.2 büyüklüğünde meydana gelen d..
İzmir'de yıkıma neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve müzisyen, söz yazarı Sinan Akçıl, 91'inci saatte enkazda..
AFAD, sosyal medyada tartışma yaratan ve İzmir'de belediyelere ve muhtarlara gönderildiği belirtilen yazıyla ilgili açıklama yaptı. 
Kadıköy'de sahillerde deniz suyunun çekilerek kayalıkların ortaya çıktığını gören vatandaşlar tedirgin oldu. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, yaşanan olayı değerlend..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bir dizi ziyaret için gece saatlerinde İzmir'e gitti. Bakan Soy..
İzmir'de depremzedeler için kullanılan AFAD battaniyelerini satarken görüntülenen kişinin hurdacılık yapan Zeki Ç. olduğu ortaya çıktı. Zeki Ç., "Çöpe atıl..
İBB tarafından olası İstanbul depreminde en fazla yıkımın yaşanacağı ilk 3 ilçe olarak tespit edilen Zeytinburnu, Küçükçekmece ve Fatih'in belediye başkanl..
İzmir'de zabıta ekipleri, depremzedeler için getirilen ve işportada satıldığı belirlenen battaniyelere el koydu.
İzmir'de 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde ağır hasar gören ve sonrasında boşaltılan Torbalı Belediyesi binasında yıkım çalışmaları başl..
İzmir'de depremin ardından vatandaşlar riskli bölgelerden taşınmak isterken, bazı ev sahiplerinin kiralarda artışa gitmesi tepkiye neden oldu. 2-3 bin lira..
İzmir'i vuran depremin ardından Marmara Bölgesi'ndeki aktif fay hatlarını işaret eden Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Engin Er, "Kuze..
Depreme karşı alınabilecek önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna üye seçimine dair karar ile Kamu Başdenetçiliği seçimine..
Depremde evini kaybeden ailelere, "Bir Kira Bir Yuva" kampanyası kapsamında 5 aylık kira desteği ödenmeye başlandı.
İzmir'de depremde enkaz altından 65 saat sonra sağ çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek, kardeşleri Elzem ve Ezel ile anneleri Seher Perinçek'in tedavileri..
İzmir'i vuran depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in babası Uğur Gezgin, en çok zorlandığı..
İzmir Bayraklı'da bir gecekonduda yaşayan Behzat Sevinç ve Altın Sevinç çifti, depremden önce evlerinde zaten çatlak olduğunu ancak ev sahibinin "Çatlaklar..
İzmir'i vuran depremde 2 bloğundan biri yıkılan Yağcıoğlu Sitesi'nin müteahhidi Şerafettin Ağar'ın ifadesinde, "Binayı yaparken kalfama iş karşılığı daire..
İzmir Büyükşehir Belediyesinin depremzedelere tahsis ettiği Uzundere'deki konutları inceleyen Başkan Tunç Soyer, "Dört dörtlük bir yer yapıyoruz. Depremzed..
1 milyon insanın evsiz kalacağı ve 3-4 milyon insanın da depremden etkileneceğini istatiksel olarak söyleyebiliriz
12 Kasım 1999'da merkez üssü Kaynaşlı ilçesi olan 7.2 şiddetinde depremde enkaz altında kalan ve kendi imkanlarıyla enkazdan çıkan Necati Serter, yaşadıkla..
İzmir'de meydana gelen depremde ağır hasar alan Torbalı Belediye binasında, deprem anına ait yeni görüntüler ortaya çıktı.
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir'deki artçı sarsıntılarla ilgili, "5.2, 5.4 büyüklüğünde artçılar yaşanabilir. Başka bir faya geçilmediği takdirde daha büyü..
İzmir'deki depremde bir bloğu yıkılan Yağcıoğlu Sitesi'nin tutuklu müteahhidi Şerafettin Ağar'ın Elazığ depremin ardından, ''6.8 büyüklüğünde bir deprem İz..
İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalanların yaşadıklarını kurgulayan bir TikTok kullanıcısının paylaştığı video sosyal medy..
Kuşadası Körfezi'nde, 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir ve çevresinde hissedildi.
İzmir'i vuran depremde yıkılan ve enkazı altından 8 kişinin canısz bedeni çıkartılan Yağcıoğlu Sitesi B bloktaki çatlakların boyayla kapatıldığı iddia edil..
Marmara Denizi'nde, merkez üssü Yalova açıklarında 3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 
İzmir'in Seferhisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra çıkarılan ve 3 gün önce taburcu edile..
TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Sakarya milletvekili Recep Uncuoğlu seçildi.
İzmir'de 30 Ekim tarihinde meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremin ardından meydana gelen artçı deprem sayısını AFAD açıkladı.
Yağcıoğlu Apartmanı'nın depremde yıkılma anlarına dair yeni görüntüler ortaya çıktı.
İzmir'deki depremde çöken Bayraklı'daki Rızabey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin taburcu edildi. Baba Uğur Gezgin,..
İnşaat Mühendisleri Odası Van Şube Başkanı Fırat Durmaz, Van'da, deprem sırasında salınımlardan kaynaklı zeminin sıvılaşma riskinin yüksek olduğu bölgeler..
Türkiye'nin deprem gerçeğine ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, deprem vergilerine ne olduğu konusuna da açıklık getirdi.
İstanbul Avcılar'da zemini sağlam olmadığı gerekçesiyle imar izni verilmeyen 2 binin üzerindeki konut ve iş yerinde riskli yapılarda oturan vatandaşlar, so..
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "İzmir Esnaf Odamız, aldığı kararla deprem boyunca taşınma ücretlerini hem normalin altında bir rayice bağladı hem de göze..
AFAD'dan yapılan açıklamada, "SAKOM'dan alınan bilgilere göre 115 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 1.034 vatandaşımızdan 1011'i taburcu edilmi..
İzmir'in Seferihisar açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası bölgeye gönderilen nakdi yardımın 37 milyon liraya ulaştığı bil..
Yıllardır Sisam yakınlarında büyük bir deprem olacağını söyleyen Prof. Dr. Ahmet Ercan, İzmir depreminden 3 gün önce de bunu tekrarlamıştı. Ercan, şimdi de..
İzmir'de meydana gelen büyük depremin ardından evleri hasar alan vatandaşlar taşınma telaşına düşerken, depremzedeleri bir de emlak dolandırıcıları vurdu...
İzmir'de meydana gelen depremde enkaza dönen Doğanlar Apartmanı görevlisi, enkazın başından ayrılmayarak çıkarılan cenazeleri tek tek teşhis etti. Yaşananl..
İzmir'deki depremde enkazdan 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin, tedavisinin ardından taburcu edildi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'deki depremde hasar gören okulların öğrencilerinin en yakındaki okula transfer edileceklerini duyurdu.
AFAD, İzmir'i vuran depremin ardından son duruma ilişkin açıklama yaptı. 31 vatandaşın tedavisinin sürdüğü belirtilen açıklamada, şu ana kadar 2619 artçı s..
İzmir'deki depremde 10 saat sonra enkazdan kurtarılan 15 yaşındaki Günay Özışık'ın kurtarılma anının detayları ortaya çıktı. 
Suudi Arabistan'ın Kral Selman bin Abdulaziz, İzmir'deki depremden etkilenenlere tıbbi ve insani yardım gönderecek.
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, hasar tespit komisyonlarınca tespit edilen orta ve ağır hasarlı ev sahiplerinin kira ve taşınma başvurularını kaymakamlıkl..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir depremi sırasında bir ameliyathanede yaşananlara ilişkin görüntü paylaştı.
İzmir'de, depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı'ndaki arama kurtarma çalışmaları sırasında, bulduğu altın ve ziynet eşyası dolu poşeti polise teslim eden itf..
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "İzmir'de eğitim öğretim faaliyetlerimizi bir hafta daha uzaktan eğitimle sürdürme kararı aldık." açıklamasında bulundu.
İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra çıkarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin, yoğun bakımda..
İzmir'de ağır hasarlı ve acil yıkılması planlanan binalardan Canbazoğlu Apartmanı'nda yıkıma başlandı. 
İzmir'de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul İstatistik Ofisi, 'İstanbul'un deprem raporu'nu yayımladı. Raporda, İstanbul'un beklenen dep..
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Binası az hasarlı olan vatandaşlar evlerine girebilir" açıklamasında bulundu.
İzmir'dek depreme katarakt ameliyatı sırasında yakalanan Opr. Dr. Safiye Küçükgül, yaşadıklarını anlattı. Ameliyatı tamamladığını belirten doktor, "Yarım k..
Antalya'da yıllar önce arıkların geçtiği yumuşak zemine yapılan gecekondular zamanla yan yatmaya ve çatlaklar oluşmaya başlayınca, vatandaşların korkulu rü..
Bayraklı'da 2009 yılında yapılan yapı stoğu araştırmasında 3 pilot bölgede incelenen 1490 binadan sadece 39'u iyi durumda bulunmuş. 5 binanın yıkıldığı Man..
Prof. Dr. Bülent Oruç, Kuzey Anadolu fay hattının güney koluna dikkat çekti. Oruç, uzun yıllardır sessiz olan fay hattı uzantısının mutlaka dikkatle incele..
İzmir'deki depremde yıkılan ve 34 kişiye mezar olan Rıza Bey Apartmanı'nın önüne gelen kalabalık karanfiller bıraktı. Ölenlerin yakınları dakikalarca gözya..
İzmir depreminin 1. haftasında çadırkentlerde yaşam sürüyor. Çadır kentlerde yaşayan vatandaşlar, Türkiye'nin her yerinden yardımlar geldiğini belirterek,..
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'deki depremde orta hasarlı olduğu belirlenen binalara güçlendirme yapılarak girilebileceğini kaydetti.
İzmir'deki depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan ve aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheliden 7'si tutuklandı.
Marmara Denizi'nde bu sabah meydana gelen depremi, "depremcik' olarak değerlendiren Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bugün olan deprem, 2045 yılında beklemiş..
Dünya genelinde 2020 yılında meydana gelen depremlerde 202 kişi yaşamını yitirdi. Bu ölümlerin 164'ü ise Türkiye'de yaşandı. 
İstanbul'da düzenlenen operasyonda, İzmir'deki depreme ilişkin sosyal medyadan provokatif paylaşımlarda bulunan 12 kişi gözaltına alındı.
Merkezi İstanbul'da olan ve Kocaeli'de ofisi bulunan yer ve yapı mühendisliği şirketi, 6,6 büyüklüğünde deprem meydana gelen İzmir'de belirlenen bölgelere..
İzmir'i vuran depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı'nn enkazından yaralı halde çıkan Mustafa Mutlu'nun, 8 kaburga kemiğinin kırık olmasına rağmen kapı camını..
İTÜ tarafından, İzmir depremine ilişkin saha çalışmalarının ardından değerlendirme raporu hazırlandı. Raporda, "Deprem, Kuşadası civarındaki faylarda stres..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, enkaz altından saatler sonra kurtarılan Ayda ve Elif bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğunu açıkladı. Koca, Ayda'nın da bug..
İzmir'deki depremin ardından gözler bir kez daha riskli yapılara çevrildi. Bunlardan birisi de İstanbul Kartal'da bulunan 100 daireli bir alan. Bölge halkı..
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, il başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan, İzmir'de deprem konutlarının bir ay içinde yapı..
AFAD'dan İzmir depreminin ardından, bölgedeki son duruma ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, 36 vatandaşın tedavilerinin devam ettiği belirtildi. Artçı s..
Kandilli Rasathanesi Bölgesel Deprem ve Tsunami İzleme-Değerlendirme Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öcal Necmioğlu, deprem gözlemlerinin nasıl yapıldığını an..
Trendyol'da faaliyet gösteren bir mağazanın ürünü, sosyal medyada tepki çekti. Tepkilerin ardından ürün Trendyol'un internet sitesinden kaldırıldı. Trendyo..
İzmir'deki depremden 91saat sonra enkazdan çıkarılan minik Ayda'yla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaşımı tartışma yaratmıştı. Gelen tepkiler s..
İzmir depremde çöken Barış Sitesi'nin yapımında çalışan inşaat işçisi Erol Kaya, "Harç taşırken inşaatta yürümeye korkuyordum. Üstüne bastığımız zemin titr..
Doç. Dr. Mustafa Toker, İzmir depreminin ardından Kuşadası Körfezi'ne dikkat çekti. Toker, "Doğuda, Kuşadası Körfezi'nin orada bu stresin boşalmadığını, or..
İzmir'deki depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheli, adliyeye sevk edildi.
İzmir'de üç çocuğu ve annesi çalışırken emanet olarak baktığı arkadaşının kızıyla enkaz altında kalan Fatma Aladağ, enkaz altındaki 4,5 saatlerini anlattı.
İzmir'de meydana gelen depremin ardından Seferihisar ilçesindeki tsunaminin bilançosu, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından açıklandı.
İzmir'de ykıma neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalarak, yaşamını yitiren Ali Çağın Kaygusuz'un kız arkadaşı Özlem Zayıfoğlu, Kaygusuz'..
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca İzmir'de 214 "acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık" bina, 201 "orta hasarlı" bina, 1431 "az hasarlı" bina tespit edildi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Deprem Araştırma Komisyonu'na AK Parti'den 11, CHP'den 5, İYİ Parti, HDP ve MHP'den 2'şer milletvekili..
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından İzmir'deki depremden etkilenenler için kurulacak konteyner kent hakkında paylaşımda bulundu..
İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından arama- kurtarma ekiplerince kurtarılan..
Bayrampaşa'daki  15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı taşıyan ve zarar gören beton kolonları endişe yaratıyor. Kolonların zarar görmüş halinin görüntüleri çok sa..
İzmir'de meydana gelen depremde kendisinin üç, komşusunun bir çocuğuyla göçük altında kalan ve 112 Acil Çağrı Merkezi'ni telefonla arayarak kurtulan Fatma..