Haber Global Web Özel | Bakmadan geçmeyin (13 Ekim Çarşamba)

Haber Global Web Özel | Bakmadan geçmeyin (13 Ekim Çarşamba)

Haberglobal.com.tr, web özel içerikleriyle Türkiye'den ve dünyadan günün satır arasında kalan gelişmelerini başka yerlerde okuyamayacağınız özgün detaylarla okurlarıyla buluşturuyor. Bugün hazırladığımız haberlere bir göz atın.

Hızlı test kitleri Türkiye'de neden kullanılmıyor? Evimizde kendimize test yapabilecek miyiz?

Yurt dışında eczanelerde, marketlerde satılan hızlı Covid-19 testleri Türkiye'de üretilmesine rağmen neden satılmıyor? Uzmanlar bu testlerin sonucuna her zaman güvenmemek gerektiğini bir PCR testi ile de sağlamak gerektiğinin altını çiziyor.

Fenerbahçe'de Trabzonspor maçının şablonu oluşuyor

Fenerbahçe, Trabzonspor karşısında ligin kritik dönemeçlerinden birine çıkıyor. Peki Mesut 11'e dönecek mi? Serdar Aziz iyileşmezse yerine kim oynayacak, Valencia'nın durumu ne olacak?

Kıyılardan ölüleri toplayan adam: Martin Zamora

Yıllardır Akdeniz'in sularında hayatını kaybeden göçmenler kıyılara vuruyor. Bu göçmenlerin bazılarının kimliği biliniyor, bazısı bilinmiyor. Kıyıya vuranların ailelerini bulan bir adam var ve bunu bedavaya yapmıyor.

5G çevreyi nasıl etkileyecek?

Daha hızlı bir internet altyapısı için ülkeler 5G'ye geçmeye hazırlanıyor. 5G baz istasyonları 4G'ye göre daha az enerji tüketecek ama çevreye daha zararlı olmasından endişe ediliyor.

Yavru domuza 100 gün boyunca baktı, yaptığı YouTube'da herkesi dehşete düşürdü!

Evinde beslediği sevimli yavru domuz Kalbi'yi 100 gün sonra pişirip yiyeceğini duyurdu. Her gün attığı videolara insanlar yalvaran yorumlar attı 100 gün 1 Eylül'de sona erdi. YouTuber, 10 binlerce takipçisi ve milyonlarca izleyicisini dehşete düşürdü...

 

Kaynak: Haber Global