Madde Madde Gündem

"Madde Madde Gündem" hafta içi her gün saat 18.00’de ekrana geliyor. 

Madde Madde Gündem programını Pazartesi ve Cuma günü Sinem Danacı, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri ise Çağlar Cilara ve Sinem Danacı sunuyor. 

Gündemin önemli başlıkları infografiklerle “Madde Madde Gündem”de anlatılıyor. Özel konuklar ve canlı bağlantılarla haberin öncesinde yaşananlar, haberle bağlantılı benzer olaylar madde madde ayrıntılarıyla ele alınıyor.

“Madde Madde Gündem”in kaçırdığınız bölümlerini ve özel bölüm videolarını youtube.com/haberglobal sayfasından izleyebilirsiniz.

Çağlar Cilara Hakkında

1989 yılında Trabzon’da doğdu. İstanbul’da Çengelköy Lisesi’nden mezun olup eğitimine İstanbul Aydın Üniversitesi’nde devam etti.

Televizyon haberciliğine 2011 yılında özel bir televizyon kanalında başladı. Şimdiye kadar çeşitli kanallarda uzman konuklar ve liderlerin konuk olduğu, gündemdeki gelişmelerin değerlendirildiği 3 bine yakın televizyon programı hazırlayıp sundu.

2019 yılında Türkiye’de dijital yayıncılık alanında ilk kez YouTube üzerinden düzenli haber programlarını başlattı. Bu süre içerisinde milyonlarca izleyiciye ulaştıktan sonra YouTube yayınlarına bir süre ara verdi.

Son dönemde yine çeşitli televizyon kanallarında yorumcu olarak yer aldı. Haber Global’de Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri “Madde Madde Gündem” programını Cumartesi 23.00'te ise Hakan Ural ile Cumartesi Sayfası'nı sunuyor.

Sinem Danacı Hakkında

30 Eylül 1991’de, İstanbul’da doğdu. 2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra yerel bir televizyon kanalının haber merkezinde stajyer editör olarak yer aldı. İlerleyen yıllarda TGRT Haber’de kamera arkasında görev yürütürken aynı zamanda Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde tecrübeli isimlerden sunuculuk, spikerlik ve diksiyon dersleri aldı. TGRT Haber’de gece haberlerini sunmaya başlayarak spikerlik kariyerine adım attı.

Okuduğu yıllarda tiyatro ekibine dahil olarak, tiyatro oyunlarında rol aldı ve tiyatro topluluğuyla birlikte festivallere katıldı.

İlgi alanları edebiyat, sanat ve felsefe. Seyahat etmek, deneme yazmak, okumak hobileri arasında. 2020 Eylül ayından itibaren Haber Global ekranlarında gün içinde yaşanan tüm gelişmelerin ekrana geldiği gece haberlerini ve hafta sonu gündüz kuşağı haber bültenini sundu.

Şubat 2022'den itibaren hafta içi her gün saat 06.00'da günün en sıcak gelişmelerinin ekran geldiği "Türkiye'de Sabah" programını sundu. Hafta içi her gün Madde Madde Gündem programını sunuyor.