CHP Genel Başkan Yardımcısı Adem: CHP'nin zaferiyle sonuçlanacak yerel seçimden sonra erken genel seçime gidileceğine inanıyorum

Niğde CHP 31 Mart Yerel Seçimleri Gündem haberleri
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adem: CHP'nin zaferiyle sonuçlanacak yerel seçimden sonra erken genel seçime gidileceğine inanıyorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Niğde'de konuştu. Partideki değişimle tekrar herkese heyecan geldiğini söyleyen Adem, seçimlere ilişkin kritik açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, partisinin il başkanlığını ziyaretinde açıklamalar yaptı.

Adem, yaptığı açıklamada, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nın barış ve demokrasi ortamında başladığını, kavga ve gürültünün olmadığı, herkesin fikrini özgürce konuştuğu ortamda gerçekleştiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in hem Parti Meclisini hem de MYK'yi konusunda uzman ve gündemi takip eden gençlerden kurduğunu belirten Adem, yaş ortalamasının 43 olduğunu dile getirdi.

Adem, insanlara umudun aşılandığı bir dönemin olacağını savunarak, değişimle tekrar herkese heyecan geldiğini söyledi.

Mahalli İdareler Seçimi'nde ellerindeki 11 belediyeyi koruyacaklarını belirten Adem, şöyle konuştu:

"Bunun üzerine en az 4 büyükşehri daha ekleyerek 15-16 büyükşehri alacağımızı, birçok ilçe ve belde belediye başkanlıklarını da kazanacağımıza eminiz. Birçok yerde belediyeleri kazanacağız. Bu, erken genel seçimin önünü açacaktır. CHP'nin zaferiyle sonuçlanacak yerel seçimden sonra erken genel seçime gidileceğine inanıyorum."

Adem, Niğde'den 1977'den beri ilk defa CHP'den Parti Meclisi üyesi çıktığını belirterek, kendisine bu onuru yaşatan CHP Genel Başkanı Özel'e Niğdeliler adına teşekkür etti.

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA, ANTALYA VALİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya Valiliğine ziyarette bulundu.

Antalya programı kapsamında Vali Hulusi Şahin ile Valiliğe gelen Bakan Yerlikaya, protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Valilik şeref defterini imzalayan Yerlikaya'nın ziyareti, basına kapalı gerçekleşti.

Ziyarette Bakan Yerlikaya'ya İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Tuba Vural Çokal ve Kemal Çelik ile AK Parti İl Başkanı Ali Çetin de eşlik etti.

Öte yandan Bakan Yerlikaya, X sosyal medya hesabından, "Türkiye'nin Huzuru Toplantımızı gerçekleştirmek için Antalya'dayız. İlk olarak Valimiz Sayın Hulusi Şahin'i ve kıymetli mesai arkadaşımızı ziyaret ettik. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan, ülkemizin cennet köşesi Antalya'mızın huzuru, Türkiye'nin huzurudur." paylaşımında bulundu.

Kaynak: AA