"CHP" haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırısına ilişkin, "İsrail'in yaptığı katliamdır" değerlendirmesinde bulundu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin duyurduğu 100 maddelik anayasa önerisi için CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan açıklama geldi. 
Emniyet Genel Müdürlüğü, polisleri görev yaparken kaydeden kişilerin engellenmesinin ve adli işlem yapılmasının istendiği bir genelge yayınladı. CHP, genel..
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Biden'ın skandal 'soykırım' ifadesine tepki gösterdi. CHP lideri, Ü..
Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, '128 milyar dolar' tartışması hakkında, "Ne buhar oldu, ne birinin cebine girdi" dedi, Merkez..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün 15.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir değerlendirme toplantısı gerçekleştireceği bildirildi. Erdoğan, saat..
Buket Aydın, Haber Global ekranlarında sunduğu "Koltuk" programını kapatırken haftaya gelecek olan konuğunu duyurdu. Aydın, "Aslında önümüzdeki hafta koltu..
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son grup toplantısındaki sözlerine te..
Anayasa Mahkemesi, CHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin kanun hükmünde kararnamenin iptali için yaptığı başvuruyu reddetti.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP liderinin sözlerine tepki göstererek, "Cumhurbaşkanlığı makamını ve devlet yönetimini 'karaktersiz' diyerek seviyesiz ifad..
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmesi ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile arasındaki 'd..
YSK, Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran'da yapılacak belediye başkanlığı ve meclis üyeliği seçimine 19 siyasi partinin k..
HDP'nin kapatılması için AYM'ye iddianame sunulmasıyla ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Siyasi partilerin kapatılması, siyasi partiler..
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 13. Olağan Kurultayı'nın açılış konuşmasını yaptı. Bahçeli, 1277 delegenin oyuyla yeniden genel başkan seçildi..
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) İletişim Başkanlığı hakkında verdiği kanun teklifini eleştirerek "Yasakçı zihniyet iş b..
CHP'ye katılan İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, eleştirinin kendisi için çok kıymetli olduğunu belirterek "İster içeriden ister dışarıdan, bütün eleşt..
Haberglobal.com.tr, web özel içerikleriyle Türkiye'den ve dünyadan günün satır arasında kalan gelişmelerini başka yerlerde okuyamayacağınız özgün detaylarl..
Lise ve üniversite öğrencileri ile yeni mezun işsiz gençlerle video konferans toplantısında bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Önümüzde..
Partiler arası ittifak görüşmeleri hız kesmeden devam ediyor. Ancak Saadet Partisi bu noktada dikkatleri üzerine çekiyor. Partiler neden bu kadar sık Saade..
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye yüklendi: "Türkiye'nin geleceğinde bu zihniyeti, yapısı ve üslubu..
AK Parti Grup Başkanı Bostancı, "HDP ile ilgili bizim siyasi kanaatlerimiz, hukuken ise ancak yorumlarımız olabilir. Biz siyasetle ilgiliyiz. Hukuken değer..
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "Ataması yapılmayan yaklaşık 700 bin öğretmene, 20 bin atama müjde olarak açıklandı. Tüm ihtiyaç kadroları dol..
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri, döviz rezervi tartışmalarıyla ilgili olarak, "..
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yerel seçimlerden önce istifa ettiği partisi CHP'ye geri dönüyor.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşme sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Millet adına 5 adet soru sordum, Cevap istedim...
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, milletvekili vasfını yeniden kazanmasının ardından 8 ay sonra TBMM'de partisinin grup toplantısına katıldı. Berb..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri Gara şehitleri için, "Hepimizin içi yanıyor. Şehitler üzerinden siy..
CHP'den istifa ederek yeni parti çalışmalarına başlayan Muharrem İnce, "CHP yönetiminin ayarlarını bozdum ben. Yüzde 30 alacağımı tahmin etmediler." diye k..
Denizli'de Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ertan Başkan ile Merkezefendi Belediye Meclis üyeleri Murat Çımık ve Arif Suna, CHP'den istifa ettiklerini du..
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Bolu'da yaptığı açıklamada, "Enis Berberoğlu'nun TBMM'ye dönüşü memnuniyet verici" dedi.
Enis Berberoğlu hakkındaki mahkeme yazısı, TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Böylece Berberoğlu milletvekilliğini yeniden kazandı.
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, hakkında ikinci kez hak ihlali kararı verilen ve vekilliğe dönmesi beklenen CHP'li Enis Berberoğlu hakkında açıklamalard..
CHP'li 17 milletvekili, partiden istifa edecekleri iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. 
CHP'de, 26'ncı dönem Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve 22'nci dönem İzmir Milletvekili Hakkı Akalın partiden istifa etti. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir ekonomik buhran içindedir. Buhrandan çıkışın yolu b..
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP'deki istifalara ilişkin "Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adayı olduğunda da partimiz aynıydı? Bizim mücadelemi..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin partiden istifasına ilişkin, "CHP, Muharrem İnce 2018'de aday olduğunda nerdeyse şimdi de aynı yerd..
Muharrem İnce'nin açıklamalarına CHP'den ilk yanıt geldi. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Bu partinin gerçek evladı olduğunu iddia edenlerin CHP'yi Cumhur..
Muharrem İnce düzenlediği basın toplantısında, ''CHP artık bir tabeladan ibaret. Yolumu ayırıyorum'' dedi. İnce bu açıklamadan yaklaşık 3 saat sonra e-devl..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki temel atma törenindeki açıklamasında, "İktidara geldiğimizde, altını çizerek söylüyorum, dostlarımızla bir..
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "CHP bu ülkede tüm siyasi partilerle görüşen tek partidir. Dolayısıyla bizimle kim görüşmek ister..
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, istifa eden 3 milletvekilinin taleplerine ilişkin Haber Global'e konuştu. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili olarak, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'ya seslenerek "Bir ayda..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası "Yeni anayasayı tartışmanın zamanı. Cumhur ittifakı olarak uzlaşırsak harekete geçeceğiz" açıklamasının ar..
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 3 milletvekilinin partisinden istifa etmesiyle ilgili, ''İstifa tek taraflı bir müessesedir, part..
CHP Yalova İl Başkanlığı'ndan aralarında Muharrem İnce'nin kardeşi İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin İnce'nin de aralarında bulunduğı 350 üye istifa etti. İsti..
CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, CHP'den istifa eden Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in kendisinin kuracağı partiye katılaca..
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Gıda Komitesi toplantısından çıkan kararı değerlendirerek, "Komiteden 'Erken Uyarı Sistemi' gibi kimsenin anlamadı..
İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in 3 vekilin CHP'den istifasına ilişkin açıklamasına cevap verdi. Çelebi "Saray oper..
AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu ve AK Parti Milletvekili Canan Kalsın, CHP milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in..
CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, partilerinden istifa etti. CHP'l..
CHP milletvekilleri; Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy, Özcan Özel CHP'den istifa etti. Böylece CHP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 138'den 135'e düştü..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'militan' tartışmalarına ilişkin, "Bizim burada kast ettiğimiz, devletin tarafsızlığıdır; vatandaşlarına karşı tarafs..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ittifak iddiaları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti'nin oy oranı hakkında açıklamalarda bulun..
Çok sayıda vali, eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek'in tartışma yaratan 'militan' sözleri nedeniyle, Şimşek hakkında suç duyurusunda bulundu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan alınıp Hazine ve Maliye Bakanlığın..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'nun vali ve kaymakamlara yönelik 'militan' sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.
Antalya'nın İbradı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini ve Muharrem İ..
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Muharrem İnce'nin partisine geçeceği ileri sürülen milletvekilleriyle görüşeceği haberleriyle..
CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, yeni parti çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Memleket Hareketi'nin Nevşehir kampı sonrası konuşan İnce, "Tü..
Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, ölümünün 28'inci yılında, bombalı suikaste uğradığı evinin önünde anıldı. Anma törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu..
AYM'nin Enis Berberoğlu kararını değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Ey ilk derece, istinaf, Yargıtay, artık yargıyı daha fazla çürütmeyin, y..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP ile ittifak sorusuna yanıt verdi, Bahçeli'nin 'seçim barajı' açıklamasını değerlendirdi. 
Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin 4 Eylül 2020'de Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi", önümüzdeki aylarda "Memleket Partisi" adı altın..
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Erken seçimi en çok konuşan Erdoğan'dır. Erken seçimin olacağını şüphesiz Erdoğan da biliyor" açıklamasında bulundu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, apartman görevlilerine "örgütlenin" çağrısında bulunarak, "Türkiye genelinde en az 1 milyon kişisiniz. 1 milyon kişi..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ev hanımlarının sosyal güvenlik haklarının olması lazım. Eskiden vardı bu haklar, ev hanımları sosyal güvenlikten ya..
Mahkeme tarafından İYİ Parti'den ihracı durdurulan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, açıklamalarda bulundu. Özdağ, "Bana tehditler geliyor, mahke..
CHP içinde başlattığı "Memleket Hareketi"ni partileştirme kararı alan Muharrem İnce, parti tüzüğü ile ilgili çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiğini sö..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Sözde Cumhurbaşkanı' sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 1 milyon TL'lik dava açtı.
Osmaniye'nin Düziçi ilçesi Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, "10 zeytin fidanı ile 1 öğrenci destek" kampanyası kapsamında zeytin fidanı diken işçil..
CHP ve İYİ Parti tarafından yapılan ortak açıklamada, "Millet İttifakı üyesi partilerimizin ilkeli ve kararlı yol yürüyüşü büyük emek ve mücadeleyle devam..
CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na yönelik sözleriyle ilgili hukuki yollara başvurulacağını açıkladı. 
ABD'de yaşanan olaylara ilişkin açıklamada bulunan CHH lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Sorunun çözülmesi memnuniyet vericidir. Umarım süreç, sandığın belirledi..
CHP'li Muharrem İnce, partisinden istifa ettiği yönünde çıkan haberler hakkında açıklama yaptı. 
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında "Suç işlemeye tahrik", "Suçu ve suçluyu övmek" suçlamasıy..
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca CHP eski milletvekili  Fikri Sağlar hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma ba..
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başörtü tartışmalarına ilişkin, "Kadının kılık kıyafetiyle uğraşmak diye bir şey olmamalı Türkiye'nin gündeminde. Kadınlar a..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul'da Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının ilk etabının açılış törenine..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İnanıyorum ki 2021 yılı, umutlarımızın yeniden yeşereceği, alçak gönüllülüğün, hoşgörünün, birlikteliğin yılı olacak..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fikri Sağlar'ın "Türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde adaleti yerine getirebileceğinden kuşkuluyum" sözlerine tepki göste..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden DEVA Partisi Genel Başkanı seçilen Ali Babacan'ı tebrik etti.
TBMM Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu'nun CHP'li üyeleri Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, eski HDP..
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP'li bir vekilin Pınar Gültekin'in babasını arayarak şikayetinden vazgeçmesini istediği iddiasıyla ilgili açıklama yap..
CHP milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasına "davadan vazgeçmesini teklif ettiği" iddiasıyla ilgili olarak CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin açıklam..
AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, CHP milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını aradığı iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada "Ailemizin ve a..
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'li bir Muğla milletvekilinin Pınar Gültekin'in ailesini arayıp 'davadan çekilmesini' istediği yönündeki iddiaları değerl..
Muğla'da Pınar Gültekin'in öldürülmesi olayının ardından CHP'li bir milletvekilinin baba Sıddık Gültekin'i arayarak "davadan vazgeç" dediği iddialarına ili..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, CHP'nin ezanın Türkçe okunması fikrinden vazgeçmediğini belirterek "Bugün imkanını bulduğunda, o gücü ele geçirdiğin..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. 
CHP'nin Kovid-19'un sağlık çalışanları için meslek hastalığı sayılmasına yönelik önergesi AK Parti ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedildi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Asgari ücretin ortalama ücret olduğu bir ülkede, TÜİK'in hesapladığı bu rakam zulümdür. Asgari ü..
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'a gizli kamera kaydıyla şantajda bulundukları iddia edilen 4 şüpheli tutuklandı.
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, seçim bölgesi Hatay'da artan Covid-19 salgınına dikkat çekmek için TBMM'de 'maket tabutla' basın toplantısı düzenledi.
CHP Genel Merkezi, taciz iddiasıyla hakkında soruşturma başlattığı Konya İl Başkanı Barış Bektaş'la ilgili kararını verdi. 
İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın t..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) koronavirüs aşı ve tedavisiyle ilgili çağrı mektubu gönderdi.
 CHP, 27 madden oluşan 'Asgari Ücret Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı'na sunarak, asgari ücretin 1 Ocak 2021'den geçerli olmak üzere aylık 3 bin 100 lira o..