"CHP" haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ev hanımlarının sosyal güvenlik haklarının olması lazım. Eskiden vardı bu haklar, ev hanımları sosyal güvenlikten ya..
Mahkeme tarafından İYİ Parti'den ihracı durdurulan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, açıklamalarda bulundu. Özdağ, "Bana tehditler geliyor, mahke..
CHP içinde başlattığı "Memleket Hareketi"ni partileştirme kararı alan Muharrem İnce, parti tüzüğü ile ilgili çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiğini sö..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Sözde Cumhurbaşkanı' sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 1 milyon TL'lik dava açtı.
Osmaniye'nin Düziçi ilçesi Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, "10 zeytin fidanı ile 1 öğrenci destek" kampanyası kapsamında zeytin fidanı diken işçil..
CHP ve İYİ Parti tarafından yapılan ortak açıklamada, "Millet İttifakı üyesi partilerimizin ilkeli ve kararlı yol yürüyüşü büyük emek ve mücadeleyle devam..
CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na yönelik sözleriyle ilgili hukuki yollara başvurulacağını açıkladı. 
ABD'de yaşanan olaylara ilişkin açıklamada bulunan CHH lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Sorunun çözülmesi memnuniyet vericidir. Umarım süreç, sandığın belirledi..
CHP'li Muharrem İnce, partisinden istifa ettiği yönünde çıkan haberler hakkında açıklama yaptı. 
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında "Suç işlemeye tahrik", "Suçu ve suçluyu övmek" suçlamasıy..
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca CHP eski milletvekili  Fikri Sağlar hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma ba..
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başörtü tartışmalarına ilişkin, "Kadının kılık kıyafetiyle uğraşmak diye bir şey olmamalı Türkiye'nin gündeminde. Kadınlar a..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul'da Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının ilk etabının açılış törenine..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İnanıyorum ki 2021 yılı, umutlarımızın yeniden yeşereceği, alçak gönüllülüğün, hoşgörünün, birlikteliğin yılı olacak..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fikri Sağlar'ın "Türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde adaleti yerine getirebileceğinden kuşkuluyum" sözlerine tepki göste..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden DEVA Partisi Genel Başkanı seçilen Ali Babacan'ı tebrik etti.
TBMM Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu'nun CHP'li üyeleri Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, eski HDP..
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP'li bir vekilin Pınar Gültekin'in babasını arayarak şikayetinden vazgeçmesini istediği iddiasıyla ilgili açıklama yap..
CHP milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasına "davadan vazgeçmesini teklif ettiği" iddiasıyla ilgili olarak CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin açıklam..
AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, CHP milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını aradığı iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada "Ailemizin ve a..
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'li bir Muğla milletvekilinin Pınar Gültekin'in ailesini arayıp 'davadan çekilmesini' istediği yönündeki iddiaları değerl..
Muğla'da Pınar Gültekin'in öldürülmesi olayının ardından CHP'li bir milletvekilinin baba Sıddık Gültekin'i arayarak "davadan vazgeç" dediği iddialarına ili..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, CHP'nin ezanın Türkçe okunması fikrinden vazgeçmediğini belirterek "Bugün imkanını bulduğunda, o gücü ele geçirdiğin..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. 
CHP'nin Kovid-19'un sağlık çalışanları için meslek hastalığı sayılmasına yönelik önergesi AK Parti ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedildi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Asgari ücretin ortalama ücret olduğu bir ülkede, TÜİK'in hesapladığı bu rakam zulümdür. Asgari ü..
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'a gizli kamera kaydıyla şantajda bulundukları iddia edilen 4 şüpheli tutuklandı.
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, seçim bölgesi Hatay'da artan Covid-19 salgınına dikkat çekmek için TBMM'de 'maket tabutla' basın toplantısı düzenledi.
CHP Genel Merkezi, taciz iddiasıyla hakkında soruşturma başlattığı Konya İl Başkanı Barış Bektaş'la ilgili kararını verdi. 
İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın t..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) koronavirüs aşı ve tedavisiyle ilgili çağrı mektubu gönderdi.
 CHP, 27 madden oluşan 'Asgari Ücret Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı'na sunarak, asgari ücretin 1 Ocak 2021'den geçerli olmak üzere aylık 3 bin 100 lira o..
Ordu'nun Gülyalı Belediye Başkanı CHP'li Ulaş Tepe, ilçesinde gerçekleştirilen yol çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Mehmet Hi..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Aralık 1978'de meydana gelen Maraş olaylarında hayatını kaybedenleri andı.
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Grup Başkanvekili Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İspanya diktatörü Francisco Franco'ya benzetmesine ilişkin konuştu..
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, isim vermeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bütçe konuşmasındaki "Ooh, oh" sözlerine, "Vatandaşlar e..
CHP'li Yıldırım Kaya Twitter hesabından TBMM'de CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin arasında yaşanan 'kuru ekmek'..
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yanında getirdiği bakliyatı konuşması esnasında dökerek tarım politikalarını eleştirdi.
TBMM'deki gergin oturuma değinen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Siz o kürsüye bağırıp çağırmak için değil millete hesap vermek..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Soruşturmaya uğrayan CHP'li isimlerle ilgili adeta çıt çıkarmıyorlar. Her tecavüzün, tacizin, hırsızlığın hesabını vereceksiniz. De..
Muharrem İnce, CHP'yi değiştiremezse yeni parti kuracağını belirterek "Partinin içerisinden gelecek olanlar var. Görüşüyorum arkadaşlarla. Geleceklerine in..
CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Recep Tayyip Erdoğan ile 20 önce arasında geçen diyaloğun detaylarını anlattı.
CHP Milletvekili Mahmut Tanal, bedelli askerlik yapan milletvekilinin hem maaşını aldığını hem sigortasının Meclis tarafından ödendiğini açıkladı.
Bütçe görüşmelerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin sözleri olay oldu. Peki Kılıçdaroğlu'nun adaylık çıkışına..
Aşı güvenirliliği tartışmalarına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de katıldı. Aşıyı yaptıracağını ve yakınlarına tavsiye edeceğini söyleyen Özel, "Sağlık B..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun telefon dinleme iddialarına tepki göstermesini eleştiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Kendinin dinlendiğinden haberi olmaya..
CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Yaşamhak Projesi' tanıtımında, "Bütün kadın kardeşlerimden bir beklentim var. Diyeceksiniz ki, ister Hakkari'de, ister Edirne'de..
Sanal toplantıda bir araya gelen CHP'li 10 büyükşehir belediye başkanı, ortak yaptığı açıklamada kendi ellerindeki bulaşıcı hastalık kaynaklı ölüm sayıları..
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Benim telefonlarımın eşimin çocuklarımın telefonlarının dinlendiğini, takip edildiğimi biliyorum. Ama bu bizi korkutmaz. Bi..
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Borsa İstanbul'un yönetim kurulu üyelerine dair aldığı maaş kararına tepki gösterdi.
Ordu Sağlık İl Müdürlüğü, 'artan koronavirüs vakalarının ardından tuvaletler yoğun bakıma çevriliyor' iddiasını yaptığı açıklamayla yalanladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun terörist cenazelerine katıldığı iddialarına sosyal medyadan yayınladığı bir vid..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Genelkurmay Başkanı'ndan, en alttaki erine kadar bütün ordunun benim başımın üzerinde yeri vardır" dedi.
Menemen Belediyesi için yapılan oylamada 4'üncü turda da sonuç alınamayınca kura çekiminde başkan vekili olarak CHP'li Deniz Karakurt seçildi. AK Parti'nin..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi. 
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Benim ordumla ilgili, Mehmetçikle ilgili söylemlerim televizyonda çok net. Sadece bu iftirayı atanları önce hal..
CHP lideri Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri koronavirüs tedbirleriyle ilgili olarak, "Sağlıkla ilgili önlemler tamam..
MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP'li Ali Mahir Başarır'ın Türk ordusuna yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından Kovid-19 vakalarında yaşanan artışa karşı 14 günlük kapanma çağrısı yaptı.
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, asgari ücretin ne kadar olması gerektiğine ilişkin bir soru üzerine "Asgari ücreti geçen yılki seviyesi olan 392 dolarda tutmak iç..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıya ilişkin 36 sanığın yargılanmasına başlandı. Kılıçdaroğlu'na yumruk atan sanık O..
CHP İlçe Başkan Yardımcısı U.K.'nin, 20 yaşında bir kadını zorla bir restorana kapatıp taciz etmesiyle ilgili açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan..
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk ordusu ile ilgili sözleri üzerine CHP'li Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. RTÜK de Başarı..
CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın bir televizyon programında, 'Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış.' ifadelerine siyasilerden..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da esnafla buluştu. Kılıçdaroğlu, "Türkiye genelinde baktığımızda bir esnaf bakanlığının kesinlikle kurulması l..
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs verilerinin 'gerçekten çok uzak' olduğunu söyledi.
İzmir'de CHP eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir'in yargılandığı 'İzmir'de camide korsan müzik yayınının paylaşılması' davasında mütalaa verildi. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa'nın 138. Maddesi'yle ilgili açıklamasına yanıt verdi. CHP lideri, vaka sayısının açı..
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Ne zamandan beri uluslararası sularda özgürlüğünü yüz yıl önce ilan eden Türkiye Cumhuriyeti gemileri durduruluyor da Y..
"Türkiye genelinde sadece 10 Eylül günü 29 bin 377 pozitif vaka olduğunu" söyleyen CHP Milletvekili Emir, Bakan Koca'nın aylar sonra ilk kez pozitif vaka s..
 İYİ Parti ve CHP'nin liderleri Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu, düzenledikleri ortak basın toplantısında erken seçim çağrısı yaptı. Her iki genel baş..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri, Türk gemisinin hukuksuz şekilde aranmasına tepki göstererek "Alman..
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 19 farklı ilde görev yapan öğretmenlerle ve atanamayan öğretmenlerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğ..
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.
Bahçeli'nin, Alaattin Çakıcı açıklamalarına yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Köklü bir partinin genel başkanının, bir mafya liderine sahip çıkması üzücü" dedi. K..
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "CHP; Kemal Kılıçdaroğlu ve avenesinin ellerinde siyasetin mafyası, demokrasinin altını oyan yeraltı dünyası hâli..
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Alaattin Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'na yönelik mektubuna tepki göstererek, "Savcılığın gerekli soruşturmayı başlattığ..
CHP tarafından kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, partisinden istifa ettiği..
Kılıçdaroğlu, anayasa çalışması iddiaları hakkında, "Anayasa çalışması yapmadık ki arkadaşlar, öyle bir çalışma olsa elimizde metin olur" dedi. CHP lideri..
İnfaz düzenlemesi ile tahliye olan Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik mektubu sosyal medyada tartışma yaratırken CHP'nin yetkili..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'ekonomi ve hukukta reform' açıklamalar..
CHP'li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy 'kesin ihraç' istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizim dört partiyle bir araya gelip, oturup anayasa taslağı hazırlamamız asla söz konusu olmadı. Böyle bir şey yok."..
CHP Milletvekili Adıgüzel, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlandığını iddia ettiği kanun teklifi taslağının, Türkiye'de sporun sonu anlamına geldi..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs tanısıyla tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuna ilişkin, "..
CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer'in koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktı.
Memleket Hareketi'ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, "Parti kuracak mısınız?" sorusuna "CHP'yi düzeltemiyorsak tabii ki kurarız" diye yanıt v..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oylarının bekledikleri ölçüde artmadığını belirterek, "Artmalı mı, artmalı. Oyumuz beklediğimiz ölçüde artmıyorsa sor..
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Gençlik yıllarından itibaren demokrasi düşüyle hareket eden, özgürlük ve bağımsızlığı karakter edinen Büyük Önder Atatürk,..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu CHP Genel Merkezi'ndeki görüşmesinin ardından ortak açıklama yaptı..
Anayasa Mahkemesi, CHP'nin Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile ilgili başvurusunu reddetti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim ve Heykel Müzesi'nde 446 eserin kayıp olduğunu söyledi. 
CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan sosyal medya hesabından koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Depremlerde vatandaşlarımızın hayatını kurtarmak için Meclis'e gönderilecek her yasa teklifini v..
Eski CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun avukatları, hakimler hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) şikayette bulundu.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Taksim Cumhuriyet Anıtı önündeki töreni terk etmesiyle ilgili olarak konuş..
29 Ekim dolayısıyla Ankara'da 1. Meclis'i ziyaret eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, açıklamasında, "İkinci yüzyıla doğru gidiyoruz. İkinci yüzyılda Cumhuriyet'..
CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili ahlaksız karikatürü yayınlayan Fransız dergisi Charlie Hebdo'ya sert tepki gösterdi. Altay, "Hiçbir ülke Cumhurbaşkan..