Squid Game'in yönetmeni Hwang Dong-hyuk'tan Donald Trump itirafı

Squid Game'in yönetmeni Hwang Dong-hyuk'tan Donald Trump itirafı

Dünyayı kasıp kavuran Squid Game dizisinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk'tan ABD'nin eski başkanı Donald Trump'la ilgili itiraf geldi.

Netflix'in şu sıralarda en popüler dizisi olan Squid Game, her gün yeni bir ayrıntıyla gündem oluyor. Dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk, aslında 12 yıl önce ortaya çıkardığı senaryonun yeni hayata geçirilmiş olmasında eski ABD Başkanı Donald Trump'ın etkisinin de olduğunu aktardı.

Sinema ve televizyon yapımlarına dair haberlerin yer aldığı IndieWire'a konuşan Hwang, senaryonun ilk olarak 2008'deki küresel ekonomik krizde yazılmaya başlandığını ancak o dönem yapımcılardan pek ilgi görmediğini ifade etti.

TRUMP İTİRAFI

Ardından kripto paraların gündelik hayata girmesi, teknoloji devlerinin yükselişi ve ABD'de Trump döneminin başlamasıyla dizi için doğru zamanın geldiğini anladığını aktaran Hwang "Bana kalırsa Trump, Squid Game'deki VIP'lere benziyor. Ülke değil de yarışma programı yönetiyor, insanları korkutuyor gibiydi. Tüm bunlar olduktan sonra dizinin tüm dünyayla buluşması için doğru zaman olduğunu düşündüm." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diğer

ABD donald trump