"donald trump" haberleri

ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı ve damadı Jared Kushner'in Trump'ın başkanlık koltuğundan ayrılmasından kısa bir süre önce Körfez ülkelerini ziyar..
ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Donald Trump yönetiminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele ekibinde yer alan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı H..
ABD Başkanı Donald Trump ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, bölgesel meseleleri ve ikili iş birliğini görüştü.
ABD'de 3 Kasım seçimini kaybeden ama hile yapıldığı iddiasıyla yenilgiyi kabul etmeyen Trump'a sıkıyönetim ilan etme ve ardından ordu eliyle yeniden seçim..
ABD Başkanı Donald Trump'ın kampanya ekibinin başkanlık seçiminde kritik eyaletlerden birisi olan Wisconsin'de 'hile' yapıldığına ilişkin davası, Yüksek Ma..
ABD Başkanı Trump, 3 Kasım'daki başkanlık seçimlerinde hile yapıldığı iddialarını yenileyerek, "Şu anda koordineli bir saldırı ve kuşatma altındaki seçim s..
Donald Trump hükümeti adına katıldığı son NATO toplantısında Türkiye'yi hedef alan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'ya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun cev..
ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya, "3. Dünya Savaşı çıkarmadan İran'a istediği kadar yüklenmesi" konusunda yeşil ışık yaktığı id..
ABD Adalet Bakanı William Barr, 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçiminde sonuçları değiştirecek düzeyde bir usulsüzlük tespit etmediklerini söyledi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Danışmanı Dr. Scott Atlas görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Trump hayranlığı nedeniyle 'Tropik Trump' olarak adlandırılan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, ABD'de 3 Kasım'da yapılan ve resmi olmayan sonuçlara..
Seçimlerden sonraki ilk televizyon mülakatını veren ABD Başkanı Donald Trump, "Biden 80 milyon oy almadı, buna inanmıyorum. 6 ay da geçse görüşüm değişmeye..
ABD'de Federal Temyiz Mahkemesi, Başkan Donald Trump'ın kampanyasının Pensilvanya'da seçimlerde hile yapıldığına yönelik kanıt sunamadığını belirterek seçi..
ABD Başkanı Donald Trump, ''Biden, Beyaz Saray'a ancak aldığı 80 milyon oyun hileli olmadığı ispatlarsa girebilir'' açıklamasını yaptı.
ABD Başkanı Donald Trump, Seçiciler Kurulu'nun Joe Biden'ın başkanlığını kesinleştirmesi durumunda bunun yanlış bir adım olacağını ancak yine de Beyaz Sara..
ABD Başkanı Donald Trump, ölen ABD askerleri için 'kaybedenler' ve 'enayiler' dediği iddialarına sosyal medyadan yanıt verdi. Trump, "Ölen asker kahramanla..
İsrail hükümetinin, ABD Başkanı Trump'ın görev süresi sona ermeden Washington'un İran'ı vurma ihtimaline karşı orduya "hazırlıklı olun" talimatı verdiği id..
ABD'de Başkan Donald Trump yönetimi, Çin merkezli ByteDance firmasına TikTok'un ABD'deki varlıklarını elden çıkarmak için 7 gün ek süre verdi. Yeni tarih,..
ABD Başkanı Donald Trump, Rusya soruşturması kapsamında hakkında "FBI'a yalan söyleme" suçlaması bulunan eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'e öze..
ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden, başkanlık görevini üstlendikten sonra ABD Adalet Bakanlığı'nı (DoJ) Başkan Donald Trump hakkında soruşturma başlatmaya..
ABD Başkanı Donald Trump'ın, ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın ekibinin günlük istihbarat brifingi alması için onay verdiği bildirildi.
ABD Başkanı Donald Trump, Şükran Günü öncesinde düzenlenen geleneksel törende, "Mısır" ve "Koçan" isimli iki hindinin canını bağışladı.
Beyaz Saray'da yaklaşık 30 yıldır yapılan Şükran Günü hindisinin kesilmeyip ABD Başkanı tarafından "affedilmesi" töreni öncesi affedilecek Corn ve Cob adlı..
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in dönem başkanlığında gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi sırasında ABD'nin 45'inci Başkanı Donald Trump, gol..
Koronavirüs testi pozitif çıkan Donald Trump Jr, destekçilerinden kitap ve film tavsiyesi istedi ve karantinada virüsle mücadele ederken 'silah koleksiyonu..
ABD Başkanı Donald Trump, başkanlığa seçilen Joe Biden'ın kazandığı Pensilvanya eyaletinde seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla sonuçların tescil edilmemesi iç..
Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, ülkede 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerindeki usulsüzlük iddialarının incelenmeyi hak ettiğini belirterek, Başka..
ABD Başkanı Donald Trump'ın oğlu Donald Trump Jr'ın yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin "pozitif" çıktığı bildirildi. 
ABD Başkanı Donald Trump, Pfizer ve diğer ilaç şirketlerinin yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşı çalışmalarına ilişkin verileri seçimler sonuçlanana kadar..
Donald Trump'ın avukatı Giuliani, seçimlerin sonucunu değiştirecek kadar çok delilleri olduğunu iddia etti. Basın toplantısı sırasında terleyen Giuliani'ni..
ABD Başkanı Donald Trump, seçimler için kritik eyaletlerden Wisconsin'in Milwaukee ve Dane bölgelerinde oyların yeniden sayılması için dava açtı.
ABD Başkanı Donald Trump, 2020 seçimlerinde "usulsüzlük" olmadığı yönünde açıklama yapan, ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı Direktörü Chris Kr..
Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, ABD'nin sözde barış planı "Yüzyılın Anlaşması"nın, ABD Başkanı Donald Trump'la birlikte Beyaz Saray'dan gideceğini bel..
ABD'deki başkanlık seçimlerinde, Donald Trump'ın seçim ekibi, "usulsüz" şekilde oy sayım merkezlerine alınmadıkları gerekçesiyle Pennsylvania eyaletinde aç..
3 Kasım'da ABD'de gerçekleşen, Donald Trump'ın itirazlarını sürdürdüğü başkanlık seçimlerini Joe Biden kazanmış görünürken, Trump'ın kızı Ivanka'nın rolünü..
ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Seçimleri ben kazandım." ifadelerini kullanmaya devam ediyor
ABD ordusunun, Başkan Donald Trump'ın bu hafta içerisinde Irak ve Afganistan'daki kuvvetlerin bir kısmının çekilmesi için emir vermesini beklediği bildiril..
ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, koronavirüs aşısı dağıtım planına erken erişim için Trump yönetimine işbirliği çağrısında bulundu. Biden, "İş birliği y..
ABD Başkanı Donald Trump, Moderna'nın koronavirüs için geliştirdiği aşıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Büyük tarihçiler lütfen bu buluşların benim dönemimd..
ABD'de 3 Kasım başkanlık seçimi sonuçları hakkında tartışmalar devam ederken, Başkan Donald Trump, seçimleri hileli olduğu için Demokrat aday Joe Biden'ın..
ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, 20 Ocak 2021'e kadar başkanlık koltuğuna oturamayacağını hatırlatarak Donald Trump yönetiminden, ülkede hızla artan yen..
Trump, "Pfizer'in koronavirüs aşısı hakkında söyledikleri beklentileri aştı ve bu bilimsel atılım için dünya liderlerinden tebrikler aldım" diyerek, aşının..
ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, yeni Savunma Bakanı Vekili Christopher Miller'e başdanışman olarak emekli Albay Douglas Macgregor'u atadığı bildirild..
ABD Savunma Bakanı Mark Esper'in ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınmasının ardından Güvenlik Politikaları Müsteşarı, Savunma İstihbarat Müst..
ABD Başkanı Donald Trump, ABD Savunma Bakanı Mark Esper'i görevden almasının ardından kendisine yakın isimleri Pentagon'un kritik pozisyonlarına getiriyor.
ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Başkan Donald Trump'ın seçim sonuçlarını kabul etmemesine ilişkin, ''Bunun utanç verici olduğunu düşünüyorum. Söyleyebi..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD Başkanı Donald Trump'ın Joe Biden'a karşı yenilgiyi kabul etmemesine dair soruya "Bu gülünçtür. Bunu sorduğunuzda gül..
Donald Trump, Twitter hesabından yeni açıklamalarda bulunarak, "Biz kazanacağız" dedi. 
ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden Savunma Bakanı Mark Esper'in görevine son verdiğini açıkladı.
ABD'de günler süren seçim sürecinin ardından başkan seçilen Demokratlar'ın adayı Joe Biden, Donald Trump'ın görevden aldığı ABD Kamu Sağlığı Dairesi Başkan..
Seçimi kaybeden Donald Trump'a bir darbe de eşi Melania'dan mı geliyor? ABD ve İngiliz basını Başkan Trump'ın 15 yıllık evliliğin sona erdiğini iddia edere..
Donald Trump'ın avukat ekibinden Rudy Giuliani, Philadelphia'daki bir otelde stratejilerini açıklayacağını belirterek basını çağırdı. Ancak ekibin, yanlışl..
ABD'nin 45. başkanı Donald Trump'ın Joe Biden'a kaybettiği açıklandığı sıralarda golf oynadığı ortaya çıktı. Golf sonrası haberi alan ve Beyaz Saray'a döne..
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'de seçimi önde götüren Demokrat Parti adayı Joe Biden'a İran ile ilgili tüm yükümlülüklerine geri dönme çağrısında bul..
ABD Başkanı Donald Trump'ın oy sayımı sürerken, rakibi Demokrat aday Joe Biden'ın gerisinde olduğuna dair haberler aldıktan sonra yaptığı 'oyları çalışıyor..
ABD'nin 46'ncı başkanının kim olacağı belirsizliğini korurken, Joe Biden, Trump'ın önde olduğu eyaletleri de kazanarak zafere yaklaştı. Trump ekibi ise iti..
ABD'de tarihi seçimde oy sayımı sürerken, The Hill gazetesinin haberinde ABD Başkanı Donald Trump'ın Savunma Bakanı Mark Esper, CIA Direktörü Gina Hapel ve..
ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerle ilgili tüm hukuki süreçlerin takipçisi olacağını belirterek, "Milletimiz için savaşmaktan asla vazgeçmeyeceğim." açıkl..
ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından ABD'deki sosyal medya yasasına atıfta bulunarak, Twitter'ın kontrolden çıktığını söyledi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın oğlu Donald Trump Jr., ABD'deki Başkanlık Seçimi'nde hile yapıldığını iddia ederek "İnsanlar oy sayımını takip edemesinler diye..
ABD Başkanı Donald Trump'ın ruhani danışmanı Paula White-Cain, ABD'de 46'ncı Başkanlık Seçimi'nde Trump'ın seçilmesi için dua ayini düzenledi. Cain'in ayin..
Beyaz Saray'da açıklama yapan Donald Trump, seçimde hile ve çalma olduğunu vurgulayarak "Bütün kilit noktalarda çok iyiydik, sonra oylarımız teker teker ka..
ABD'de seçimler kıran kırana sürerken, ABD'nin 46'ncı başkanının Donald Trump mı, yoksa Joe Biden mi olacağı hala belirsizliğini koruyor. Biden 264, Trump..
Donald Trump'ın ekibinden yapılan açıklamada, "Cuma akşamı Trump'ın 4 yıl daha kalacağı belli olacak" denildi.
"Kendini beğenmiş, hatta narsist, kaybetmeye tahammülsüz, kavgacı ve sıradışı." Bunlar Donald Trump için en çok kullanılan sıfatlardan birkaçı... Tarihe Am..
ABD'deki seçim sürecinde birçok anket şirketi Demokrat aday Joe Biden'ın en az yedi puan ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'ı geride bırakacağını açıklar..
Donald Trump ile Joe Biden'ın başa baş yarıştığı, ülkenin son dönemdeki "en kritik" seçimi olarak nitelendirilen başkanlık seçimi için gözler ABD'de! 46'nc..
Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump ile Demokratların adayı Joe Biden'ın yarıştığı, ülkenin son dönemdeki "en kritik" seçimi olarak nitelendirilen başkanl..
ABD'de halk 46'ıncı başkanını seçmek üzere seçim merkezlerine gitmeye devam ediyor. Ülkede birçok eyalette, sandıkların kapanma saatleri Türkiye saatine gö..
ABD'de, Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump ile Demokratların adayı Joe Biden'ın yarıştığı ve ülkenin son dönemdeki "en kritik" seçimi olarak nitelendiril..
ABD'de bugün yapılan 59. başkanlık seçimlerinin ardından ortaya çıkabilecek sokak olayları nedeniyle başkent Washington DC'de ve Beyaz Saray çevresinde ola..
ABD'de halk Başkanlık seçimleri için sandık başına giderken, gece yarısı oy verme geleneği kapsamında Dixville Notch kasabası sandıktaki ilk zaferi açıklad..
ABD Başkanı Trump, Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin "Masum sivillere yönelik bu meşum saldırılara bir son verilm..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD seçimlerinde Donald Trump'ın kazanmasını temenni etse de süreci sessizce takip ediyor.
Sosyal medya platformu Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme'nin Pennsylvania eyaletinde postayla kullanılan oyların kabul tarihini uzatmasın..
ABD Başkanı Donald Trump, yarın yapılacak ABD Başkanlık seçimlerinde anketlerin doğruyu yansıtmadığını ifade etti ve "Yine de kazanacağız" dedi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın, Ağustos ayından itibaren kendisinin düzenlediği 30 etkinlikte babasının başkanlık seçimi kampanyası için..
Meksika'da hükümet, ABD'deki Meksikalı göçmenlere başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a karşı oy kullanmaları çağrısı yapan Michoacan eyaleti Valisi Silvan..
Rusya'da bir hayvanat bahçesinde bulunan kaplan ve ayı, ABD'de 3 Kasım'da yapılması planlanan başkanlık seçimleri için kehanette bulundu.
ABD Başkanı Donald Trump, Fransa'nın Nice kentinde düzenlenen bıçaklı saldırı sonrası Fransa'ya destek mesajı verdi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın Arizona eyaletindeki seçim mitingi nedeniyle getirilen uçuş kısıtlamasına uymayan özel uçak, ABD F-16'sının müdahalesiyle hava..
New York Times gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Chicago'daki yatırım projesinin borçlarını ödeyemediği için 2010 yılından bu yana 287 milyon dolar bor..
Türk-Amerikan ilişkilerinin oldukça dalgalı seyrettiği bir dönemde ABD Başkanı Donald Trump, gerek kriz anlarındaki olumlu-olumsuz açıklamaları gerek ikili..
ABD Başkanı Trump'ın, başkanlık seçimlerini kazanması durumunda, FBI Direktörü Wray, CIA Direktörü Haspel ve Savunma Bakanı Esper ile diğer birçok ismi kov..
ABD'de başkanlık seçimlerine 8 gün kala, ulusal çaptaki anketlerde Joe Biden, rakibi mevcut Başkan Donald Trump'ın 7,9 puan önünde görünüyor
ABD Senatosu, Başkan Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıçlığına aday gösterdiği Amy Coney Barrett'i onayladı.
ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Ensitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, ABD Başkanı Donald Trump'ın aylardır toplantılara katılmadığını söyledi.
ABD'de Başkan Donald Trump ve Demokrat aday Joe Biden arasında üçüncü ve son başkanlık canlı yayın tartışması bitti.
ABD'de bu akşam canlı yayın tartışmasında karşı karşıya gelecek başkan adayları Cumhuriyetçi Donald Trump ve Demokrat Joe Biden'ın yaptırdığı yeni tip koro..
Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının şifresini bulduğunu açıkladı. Gevers, hesaba ait şifreyi 5'inci denemede bul..
ABD Başkanı Trump'ın Yüksek Mahkemeye aday gösterdiği Barrett'in Senatodaki nihayi oylamasının pazartesi yapılacağı bildirildi. Senato Çoğunluk Lideri McCo..
ABD'de başkanlık seçimleri için yapılan en son ankette, Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden'ın rakibi Başkan Donald Trump'tan 9 puan önde olduğu belirtil..
Sudan Merkez Bankası, ABD Başkanı Donald Trump'ın Sudan'ı "Terörü Destekleyen Ülkeler" listesinden çıkartmak için talep ettiği 335 milyon doların ödendiğin..
ABD'nin en çok satılan ulusal gazetelerinden USA Today, 38 yıllık yayın tarihinde ilk kez bir başkan adayına destek verdiğini açıklayarak okuyucularına "Jo..
ABD Başkanı Donald Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimlerini kazanması için bir evanjelik kilisede kutsandı. Trump, ayin sırasında yaklaşık 160..
ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), Demokrat başkan adayı ve eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Ukraynalı enerji şirketi Bur..
ABD Başkanı Donald Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimlerini kazanması için bir evanjelik kilisede kutsandı.
ABD Başkanı Donald Trump'ın Yardımcı Asistanı ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele Direktörü Kash Patel'in, Suriye rejiminin rehin tuttu..