"donald trump" haberleri

20 Ocak'ta görevi sona eren ve daha sonra hakkındaki azil yargılamasında Senatoda aklanan Trump'a Yüksek Mahkemeden kötü haber geldi. New York Federal Bölg..
Haziran 2019'da "Kuzey Kore'ye ayak basan ilk ABD başkanı" unvanını elde eden, birbirlerine 'Yaşlı bunak', 'Roket adam' lakaplarıyla bilinen eski ABD Başka..
ABD'de bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, sık sık açıklamalarının ters düştüğü eski ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüse (Covid-19) yakalan..
Eski ABD Başkanı Donald Trump başkanlık görevinin ardından ilk konuşmasını Muhafazakar Siyasi Hareket Birliği'nin (CPAC) yıllık buluşma toplantısında yapac..
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, ABD Başkanı Biden'ın 20 Ocak'ta göreve başlar başlamaz ABD'nin Paris İklim Anlaşması'na geri döneceğine yönelik kararnameyi i..
ABD'nin 45'inci başkanı Donald Trump ve eşi Melania, 20 Ocak'ta Beyaz Saray'dan birlikte ayrıldıktan sonra ilk kez Mar-a-Lago tatil beldesindeki bir restor..
ABD, Trump döneminde alınan İran'a yönelik tüm BM yaptırımlarını tekrar uygulamaya imkan tanıyan mekanizmanın (snapback) hayata geçirilmesi kararını iptal..
Eski ABD Başkanı Donald Trump, hayatını kaybeden muhafazakar radyocu Rush Limbaugh'u anmak için 20 Ocak'tan sonraki "medya sessizliğini" bozdu.
ABD Başkanı Joe Biden, CNN'de canlı olarak yayınlanan programa katılarak salonda bulunan katılımcıların sorularını yanıtladı. Trump'ın azil süreciyle ilgil..
ABD Senatosundaki azil yargılamasında aklanan eski ABD Başkanı Donald Trump, güncel bir ankete göre, Cumhuriyetçi seçmenin 2024 başkanlık seçimleri için il..
Geçtiğimiz dört yıl boyunca ABD'nin eski başkanı Donald Trump ile hem kişisel hem politik anlamda yakın ilişki içerisinde bulunan İsrail Başbakanı Binyamin..
ABD eski Başkanı Donald Trump'ın ilk ve ikinci azil süreci ve aklanmasına göndermede bulunan oğlu Eric Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşı..
ABD Başkanı Joe Biden, Kongre baskınını teşvikle suçlanmaktan yargılanan Donald Trump'ın aklansa da suçlamanın tartışma götürmeyeceğini belirtti. Biden, Tr..
6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Senato Genel Kurulunda azil istemiyle yargılanan eski ABD Başkanı Donald Trump, yapılan oylama sonucunda aklandı.
ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla eski Başkan Donald Trump'ın Senatoda devam eden azil yargılamasında sürpriz bir gelişme yaşanarak tanık çağrı..
ABD eski Başkanı Donald Trump'a yönelik ikinci azil sürecinin başlatılmasıyla Senato'da görülmeye devam eden davada, Kongre binasından tahliye edilen Mike..
ABD'de eski başkan Donald Trump'ın azil davası devam ederken, evlilikleri hakkında çok fazla söylenti çıkan Melania Trump'ın Beyaz Saray'dan ayrıldıktan so..
6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Senato'da azil yargılaması süren eski ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatları 3 saat 15 dakikada savunmalarını tamaml..
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen ekim ayında Covid-19'a yakalandığı dönemde durumunun çok ciddi olduğu ve kamuoyundan gizlendiği ortaya çıktı.
Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden'ın ABD'nin eski Başkanı Donald Trump tarafından 2019 yılında ABD'nin güneyinde yer alan Meksika sınırında ilan edilen "u..
6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Senatodaki azil yargılamasına devam edilirken, baskının ne şekilde gerçekleştiğine il..
Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın finans müdürü Ned Segal eski ABD Başkanı Donald Trump'ın tekrar başkanlık koltuğuna oturması durumunda bile hesabına konu..
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Donald Trump'ın ABD'deki başkanlık seçimlerini kaybetmesinde İran halkının etkili rol oynadığını ve dünyanın kendilerine b..
ABD Başkanı Biden yönetiminin eski Başkan Donald Trump tarafından atanan 56 savcının istifasını istemeye hazırlandığı belirtildi. Hassas siyasi dosyalar üz..
ABD senatosu, 44'e karşı 56 oyla eski ABD Başkanı Donald Trump'ın ikinci kez azil girişiminin anayasaya uygun olduğuna karar verdi
ABD'de eski Başkan Donald Trump'ın ikinci azil duruşması Senato'da başladı.
ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınıyla ilgili suçlu bulunanlardan bazılarının, olayla ilgili eski Başkan Donald Trump'ı kısmen sorumlu tuttukları bildirildi.
Amerika Birleşik Devletleri'nde eski Başkan Donald Trump hakkındaki azil duruşmaları bugün başlayacak. Senato'da yapılacak yargılama öncesi Trump'ın avukat..
6 Ocak'taki Kongre baskının sorumlusu olmakla suçlanan eski ABD Başkanı Donald Trump'ın "azil istemiyle" Senatodaki yargılaması yarın başlıyor.
Brexit konusunda AB ile gerçekleştirilen müzakerelerin sürekli olarak tıkanmasıyla göz yaşları içerisinde görevinden istifa eden eski İngiltere Başbakanı T..
ABD Başkanı Joe Biden, eski başkan Donald Trump'a "düzensiz davranışları" nedeniyle istihbarat raporlarına erişimin sağlanmayacağını belirtti.
Siyasi kariyerinden önce film ve TV programlarında boy gösteren ve televizyon ve sinemada yaptığı işlerin telif gelirlerini alan ABD'nin 45'inci başkanı Do..
Eski ABD Başkanı Donald Trump'a güçlü desteğiyle bilinen Cumhuriyetçi Vekil Marjorie Taylor Greene, "ırkçı söylemleri" ve "komplo teorilerini yaydığı" gere..
ABD Eski Başkanı Donald Trump'ın vize başvurularına getirdiği sınırlamalar ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ABD vize işlemlerinde norma..
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, önceki Başkan Donald Trump döneminde kurulan ABD Uzay Kuvvetlerine yeni yönetimin desteğinin tam olduğunu söyledi.
ABD'de, 6 Ocak kongre baskınına katılan ve komplo teorileri üreten Qanon hareketinin destekçilerinden Jacob Chansley, 8 Şubat'taki azil davasında eski ABD..
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, gazetecilerin, Donald Trump'ın Twitter hesabının kapatılmasının ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın hayatını kolaylaştırıp kol..
Avrupa Birliğinin (AB) ilaç düzenleyici kurumu Avrupa İlaç Ajansı (EMA), eski ABD Başkanı Trump'ın Kovid-19 tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" de..
ABD eski Başkanı Donald Trump'ın damadı Jared Kushner ve yardımcısı Avi Berkowitz, İsrail ve Arap ülkeleri arasında "Abraham Anlaşmaları" olarak bilinen no..
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Senato'da başlayacak azil duruşmasına bir hafta kala avukatları görevden ayrıldı. Trump kendisini azil davasında savunacak..
Twitter'ın eski ABD Başkanı Donald Trump'ı yasaklamasıyla ilgili bir soruya cevap veren BM Genel Sekreteri Guterres, sosyal medya şirketlerinin elindeki gü..
Youtube, yaklaşık 3 milyon takipçisi olan eski ABD Başkanı Donald Trump'ın kanalına 2 hafta önce video paylaşma engeli getirmişti. Youtube, şimdi de eski A..
Azil süreciyle karşı karşıya olan, ABD Başkanlığını ise Joe Biden'a kaptıran Donald Trump'a tepki bitmiyor. ABD'nin Florida eyaletinde West Palm Beach kent..
ABD'nin 46'ncı Başkanı Joe Biden, eski Başkan Donald Trump'ın, hakkındaki azil davasında suçlu bulunması için Senatoda yeterli oya ulaşılacağına inanmadığı..
Son seçimi kaybederek ABD Başkanlığını Joe Biden'a devreden ve Oval Ofis'ten ayrılan Donald Trump'ın Hollywood'dan elde ettiği gelirlerinde önemli ölçüde b..
ABD Başkanı Joe Biden ve First Lady Jill Biden'in köpekleri Champ (Şampiyon) ve Major'u (Binbaşı) Beyaz Saray'a taşıdı. ABD basını habere büyük ilgi göster..
Birkaç gün önce ABD Başkanlığı dönemi sona eren Donald Trump'ın yeğeni Mary Trump, Melania Trump'ın boşanmak istediğini ve mutlu olmadığını öne sürdü.
Donald Trump ile geçmişte gerginlik yaşadığı için basın kartı askıya alınan Beyaz Saray muhabiri Jim Acosta, Trump'ın son zamanlarını üzgün ve yalnız geçir..
Salgınla mücadele konusunda eski Başkan Donald Trump ile birçok kez ters düşen ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fa..
Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında Senato'da yapılacak azil yargılaması nedeniyle büyük çaplı protestoların beklendiği ve ABD Kongresini 5 bin Ulusal M..
İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, eski ABD Başkanı Donald Trump'a benzeyen bir golfçüyü insansız hava ara..
Eski Başkan Donald Trump'ın masasına yerleştirdiği 'diyet kola düğmesinin' ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden tarafından kaldırıldığı görüldü.
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Senato'nun eski ABD Başkanı Donald Trump'ı yargılama sürecine değinerek, "Bu kurulda isyancılara yardım ve ya..
İklim değişikliğini hurafe olarak tanımlayan, istihdamı baltaladığı ve ülke ekonomisine zarar vereceği gerekçesiyle Paris Anlaşması'ndan çekilen Trump'ın a..
46'ncı ABD Başkanı olarak göreve başlayan Joe Biden'a ülkelerden, dünya liderlerinden kutlama mesajları yağarken, bu mesajlarda Biden'ın gelişinin mutluluğ..
Dün görevine veda eden Trump, geleneğe uyarak Biden için Oval Ofis'teki masaya bir not bıraktı. Mektubun içeriğine ilişkin sosyal medya kullanıcıları taraf..
ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın, görev süresi dolmasına rağmen 13 aile üyesi için "gizli servis" korumasını uzattığı öne sürüldü.
ABD'de devir teslim törenine katılmayan Donald Trump ve eşi Melania Trump'ı son kez taşıyan  başkanlık uçağı Air Force One, Trump'a ait Club-Resort Mar-a-L..
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, görevinin son gönünde Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) F-35 tipi savaş uçağı satışına onay veren bir anlaşma imzaladığı..
ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden, yeni dönem sinyallerini "Amerika'da yeni bir gün" paylaşımı ile verdi.
Saatler sonra düzenlenecek yemin töreni ile ABD Başkanlığı görevini resmi olarak devralması beklenen Joe Biden, imza atacağı 17 kritik kararı belirledi.
ABD Başkanı Trump'ın son dönemde yakın çevresiyle yeni bir siyasi parti kurma konusunu konuştuğu iddia edilirken adının ise 'Vatansever Partisi' olacağı be..
Dört yıllık ABD Başkanlığı görevini bırakmasına saatler kala, Donald Trump, eski Beyaz Saray Başstratejisti Steve Bannon, ünlü rapçiler Lil Wayne ve Kodak..
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD yaptırımları nedeniyle koronavirüs aşılama işleminin geciktiğini belirterek, "Eğer terörist Trump'ın uyguladığı yaptır..
ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'daki son gününde, kızı Tiffany Trump için nişan töreni düzenlendi.
ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Gina Haspel, Donald Trump'ın başkanlığının son gününde görevinden ayrıldığını duyurdu.
Amerikan halkına veda konuşması yapan ABD Başkanı Donald Trump, "Özellikle on yıllardır yeni savaşlar başlatmayan ilk başkan olmaktan gurur duyuyorum" ifad..
ABD'de seçilmiş başkan Joe Biden'ın devir teslim törenine yönelik tüm hazırlıklar devam ediyor. 117 askeri aracı taşıyan tren, Georgia eyaletinden geçerken..
Yarın seçimi kaybettiği rakibi Joe Biden'ın yemin törenine katılmayarak çok uzun süre sonra bir geleneği bozmaya hazırlanan ABD Başkanı Donald Trump, kendi..
Donald Trump, Türkiye'ye yönelik olumlu yaklaşımına rağmen 4 yıllık görevi sürecinde, ikisi Brunson davası, ikisi S-400 alımı, biri de YPG/PKK'ya yönelik o..
ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi First Lady Melania Trump, Beyaz Saray'dan ayrılmasına saatler kala yayınladığı veda konuşmasında, "Şiddetin asla bir çözüm..
ABD Kongresi'ni basan grupta olmasının yanı sıra baskına özel jetiyle gittiği için gündem olan Teksaslı emlakçı Jenna Ryan yine kendini ve destekçisi olduğ..
ABD Kongresi'nin Trump yanlıları tarafından işgal edilmesine ilişkin soruşturmayı yürüten FBI'ın Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'nin ofisinden çalınan d..
ABD Başkanı seçilen Biden, Başkan Donald Trump'ın bazı Avrupa ülkeleri ve Brezilya'ya Kovid-19 salgını nedeniyle uygulanan seyahat yasağını kaldırma kararı..
ABD Kongresi'nde 6 Ocak günü yaşanan baskında, 1'i polis 5 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi de yaralanmıştı. Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin töreni ön..
Trump'ın azlini getiren, tüm dünyada dikkat çeken Kongre baskını sonrası ABD Başkanı Donald Trump'ın çocuklarının New York'u terk edecekleri iddiası gündem..
ABD'nin Indiana eyaletinde 3 kadının öldürülmesinden suçlu bulunan Dustin Higgs, idam edildi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın, "İsrail'le ilişkilerini normalleştirmesi dahil Orta Doğu barış sürecine katkısı" sebebiyle Fas Kralı 6. Muhammed'e "liyakat ma..
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ın olmadığı bir dünyanın daha güzel olacağını belirerek, "Trump yönetiminin insanlığa..
ABD Başkanı Donald Trump'ın, ülkenin seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın yemin ederek görevine başlayacağı 20 Ocak sabahı erken saatlerde başkent Washington'dan..
The Wall Street Journal'in haberine göre, geçmişte ABD Avrupa Komutanlığı görev alanında yer alan İsrail, İran'a karşı iş birliğini teşvik etmek amacıyla O..
ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray basın ofisinden yayınlanan açıklamasında, yönetiminin orduya 2,5 trilyon dolar harcadığını belirtti.
Sosyal medya platformu Twitter'ın, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını askıya almasının ardından Beyaz Saray'ın Trump için yeni bir platform arayışının du..
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Trump'ın sosyal medya engellenmesini siber ortamda nükleer patlamaya benzeterek, "Yıkımın kendisi, sonuçları ka..
ABD Başkanı seçilen Joe Biden, Temsilciler Meclisinin Trump'ı Kongre baskınında "isyana teşvik" ile suçlayan azil maddesini kabul etmesinin ardından, Senat..
Sosyal medya platformu Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabının kalıcı olarak askıya alınması hakkında, "Yasağımızla gurur du..
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ABD Başkanı Donald Trump'ı sert sözlerle eleştirdi. Kongre binasına saldıran Trump destekçilerini, 'yerli ter..
ABD Başkanı Trump, Kongre baskınına ilişkin, "Geçen haftaki şiddet olayına karışanlar adaletin önüne çıkarılacaktır." açıklamasında bulundu. Trump'ın bu aç..
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "ABD'nin azami baskı politikası ve ekonomik terörü kesin bir yenilgiyle sona ermiştir. Bu politikayı hazırlayanlar yalnızca mağl..
ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Yardımcısı Mike Pence'e, "anayasanın 25. ek maddesini" kullanarak Başkan Donald Trump'ı görevden alma çağrısı yapan tasarıy..
Trump'ın destekçilerini 'şiddete teşvik ettiği' gerekçesiyle, Youtube Trump'ın hesabını askıya alarak, Twitter ve Facebook'tan sonra Trump'a engel koyan üç..
ABD Başkan Yardımcısı Pence, Temsilciler Meclisi Pelosi'ye azil oylaması öncesi yazdığı mektupta ABD Başkanı Donald Trump'ın görevden alınması için adım at..
ABD Başkanı Donald Trump, Kongre baskınının ardından kendisini görevden almak için kullanılması çağrısı yapılan Anayasanın 25. ek maddesini risk unsuru ola..
ABD Başkanı Donald Trump, yaşamını yitiren "Kumarhaneler Kralı" olarak bilinen Yahudi asıllı ABD'li iş insanı Sheldon Adelson için taziye mesajı yayımladı.
ABD'de New York Eyalet Barosu, Kongre baskını öncesi göstericilere hitaben yaptığı konuşma nedeniyle Başkan Trump'ın avukatı Giuliani'nin üyeliğinin iptali..
ABD'de Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) Kongre baskınının ardından 70 binden fazla ihbar geldiği bildirildi. ABD'yi sarsan Kongre baskınının ardından 2 b..
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Sözcüsü Steffen Seibert, Merkel'in ABD Başkanı Donald Trump'ın sosyal medya hesaplarının askıya alınmasını "tartışmalı"..
ABD Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın biyografisinin bulunduğu bölümde 11 Ocak 2021 tarihinde Trump döneminin sona erdiği..
ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner'in, 20 Ocak'ta başkanlık görevini devralacak Joe Biden'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sull..