Yüksek IQ turnusolü zeka testi: Otobüse binen kadın resmindeki 2 mantık hatasını 11 saniyede sadece dâhiler buluyor

Zeka bulmacası Zeka testi Yaşam Haberleri
Yüksek IQ turnusolü zeka testi: Otobüse binen kadın resmindeki 2 mantık hatasını 11 saniyede sadece dâhiler buluyor

Mantık soruları farklı açılardan bakmayı ve alışılanın dışında fikir üretme becerini geliştirir. Yüksek IQ'lu olanların 11 saniyede çözebileceği bu testte mantık hatasını bulabilecek misiniz?

Bir zeka bulmacası ile daha sizlerleyiz. Görsel zekanızı ve dikkat yeteneğinizi ölçen bu testte otobüse binen bir kadın görüyoruz. Resme dikkatli bakarsanız burada 2 mantık hatası olduğunu fark edeceksiniz. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki 2 mantık hatasını 11 saniyede buluyor. 

Haber: Yunus Emre Kılıç / Haber Global

YAŞAM HABERLERİ

Yüksek IQ turnusolü zeka testi: Otobüse binen kadın resmindeki 2 mantık hatasını 11 saniyede sadece dâhiler buluyor - Resim : 1

Mantık bilmecelerinden biri olan bu görselde 2 hatayı fark etmeyi başardıysanız tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu ve fazlasıyla dikkatli olduğunuzu ortaya koyuyor. 

Eğer 11 saniye içerisinde sonuca ulaşamadıysanız üzülmenize hiç gerek yok. Zeka bulmacasının doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor. 

IQ turnusolü bir test olan bu görseldeki 2 mantık hatasını bulmak için kalıpların dışında düşünmeniz gerekiyor. Fark edilmeyeni fark edecek kadar dikkatli olanlar 11 saniye kadar kısa bir süre içerisinde doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

Bir beyin jimnastiği olan bu zeka testinde sonuca 11 saniyede ulaşamayanlar için yanıt aşağıda...

Bir otobüs durağını gösteren bu görseldeki mantık hatasını bulmak için fotoğrafa detaylıca bakmanız gerekiyor. Resimdeki mantık hataları ise aşağıda görebileceğiniz gibi otobüsün yan aynalarının ve sileceklerinin olmaması.

Yüksek IQ turnusolü zeka testi: Otobüse binen kadın resmindeki 2 mantık hatasını 11 saniyede sadece dâhiler buluyor - Resim : 5

Kaynak: Haber Global TV