Sadece dâhiler doğru buluyor! Resimdeki kadınlardan hangisinin hırsız olduğunu 8 saniyede bulabilecek misiniz?

Zeka bulmacası Zeka testi
Sadece dâhiler doğru buluyor! Resimdeki kadınlardan hangisinin hırsız olduğunu 8 saniyede bulabilecek misiniz?

Yine bir zeka bulmacası ile karşınızdayız. Zeka testi olarak işlev gören bu görsellerde doğru yanıta ulaşma hızınız IQ seviyenizi ortaya koyuyor. Resimdeki hırsızı 8 saniyede yalnızca yüksek IQ'su olanlar buluyor.

Zeka bulmacası olarak karşımıza çıkan görsellerde amaç resimdeki gizli detayı ortaya çıkarmamızdır. Bu resimde bir hırsız gizli. Gizli hırsızı bulmak için ise 8 saniyeniz var. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki gizli hırsızı 8 saniyede buluyor. 

Sadece dâhiler doğru buluyor! Resimdeki kadınlardan hangisinin hırsız olduğunu 8 saniyede bulabilecek misiniz? - Resim : 1

IQ ölçen bir zeka testi olan bu görselde doğru yanıta ulaşmak için ipuçlarını bulmanız gerek. Göz önünde olan ipuçları sizi doğru yanıta ulaştıracaktır. Mantığınızı dinleyerek bu keyifli zeka testini başarıyla geçtiyseniz tebrikler. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor.

Eğer resimdeki gizli hırsızı 8 saniyede bulamadıysanız o halde merak etmeyin. Sorumuzun doğru yanıtı haberin devamında sizleri bekliyor. 

Kafa karıştırıcı bir zeka bulmacası olan bu testte doğru yanıta ulaşmak için kalıpların dışında düşünebilmeniz gerekiyor. Farklı bir mantık yürüterek normal şartlarda göz önünde olmayan yanıta kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gözlem ve problem çözüme yeteneklerinizi test edebileceğiniz bu görsellerde yalnızca yüksek IQ'su olanlar doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

9 saniyede gizli hırsızı bulamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

 İŞTE ZEKA BULMACASININ YANITI

Bu görselde saklanan hırsızı bulmak için detaylardan yarar gerekiyor. Eğer dikkatli şekilde bakarsanız kadınlardan birinin kıyafetlerine uygun olmayan bir spor ayakkabı giydiğini görebilirsiniz. İşte resimdeki gizli hırsız testinin doğru yanıtı:

Sadece dâhiler doğru buluyor! Resimdeki kadınlardan hangisinin hırsız olduğunu 8 saniyede bulabilecek misiniz? - Resim : 5

 

Kaynak: Haber Global TV