Milyonlarca kişinin yanıldığı IQ testi: Küpeleri ile poz veren kız resmindeki mantık hatasını 8 saniyede bulmak için dahi olmak gerekiyor

Zeka bulmacası Zeka testi Yaşam Haberleri
Milyonlarca kişinin yanıldığı IQ testi: Küpeleri ile poz veren kız resmindeki mantık hatasını 8 saniyede bulmak için dahi olmak gerekiyor

Mantık soruları farklı açılardan bakmayı ve alışılanın dışında fikir üretme becerini geliştirir. Yüksek IQ'lu olanların 8 saniyede çözebileceği bu testte mantık hatasını bulabilecek misiniz?

Bir zeka bulmacası ile daha sizlerleyiz. Görsel zekanızı ve dikkat yeteneğinizi ölçen bu testte küpeleri ile poz veren bir kız görüyoruz. Resme dikkatli bakarsanız burada bir mantık hatası olduğunu fark edeceksiniz. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki mantık hatasını 8 saniyede buluyor. 

Haber: Yunus Emre Kılıç / Haber Global

YAŞAM HABERLERİ

Milyonlarca kişinin yanıldığı IQ testi: Küpeleri ile poz veren kız resmindeki mantık hatasını 8 saniyede bulmak için dahi olmak gerekiyor - Resim : 1

Mantık bilmecelerinden biri olan bu görselde hatayı fark etmeyi başardıysanız tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu ve fazlasıyla dikkatli olduğunuzu ortaya koyuyor. 

Eğer 8 saniye içerisinde sonuca ulaşamadıysanız üzülmenize hiç gerek yok. Zeka bulmacasının doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor. 

IQ turnusolü bir test olan bu görseldeki mantık hatasını bulmak için kalıpların dışında düşünmeniz gerekiyor. Fark edilmeyeni fark edecek kadar dikkatli olanlar 8 saniye kadar kısa bir süre içerisinde doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

Bir beyin jimnastiği olan bu zeka testinde sonuca 8 saniyede ulaşamayanlar için yanıt aşağıda...

 Gülümseyen bir kızı gösteren bu görseldeki mantık hatasını bulmak için fotoğraf detaylıca bakmanız gerekiyor. Resimdeki mantık hatası ise aşağıda görebileceğiniz gibi kızın sol kulağının ters durması.

Milyonlarca kişinin yanıldığı IQ testi: Küpeleri ile poz veren kız resmindeki mantık hatasını 8 saniyede bulmak için dahi olmak gerekiyor - Resim : 5

Kaynak: Haber Global