38 derece ateşle hasta halinde görevini yapmaya çalışan doktora darp

3 gündür 38 derece ateşle görevini yapmaya çalışan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Dr. Adem Özcan'ı bir hasta yakını darp etti. Özcan, hasta yakınının kolundaki damar yolunu da söktüğünü öne sürdü.

05.05.2021 23:36 | Son Güncelleme : 05.05.2021 23:39

Olay, İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşandı. 

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Dr. Adem Özcan, 3 gündür 38 derece ateşle ve kolunda damar yoluyla çalıyordu.İddiaya göre bir hasta yakını kolundaki damar yolunu da sökerek kendisini darp etti.

Doktor Adem Özcan, yaşadığı olayı şu şekilde anlattı:

“Bugün işe geldiğimde 3 gündür düşmeyen ateşime (38 derece üstü) rağmen, rapor almayıp nöbetime devam ediyorum. Kolumda damar yolu ile serum tedavisi alarak çok sevdiğim görevimi yaparken, sadece yanlış yerde beklediği için biz doktorlara öfkelenen ve çalışma arkadaşım Dr. Fatma Şahin'in izinsiz şekilde fotosunu çekip başhekimliğe, bakanlığa şikayet edeceğini söyleyen hasta yakını tarafından darp edildim. Pandeminin en yoğun döneminde, üstelik tam kapanmanın olduğu şu günlerde aciliyeti olmayan safra kesesi operasyonu olmak için listeye adını yazdırmaya gelen hasta yakını telefondan fotoğrafı silmesini istediğimde “o eli indir seni si.erim” diyerek koridor ortasında bağırıp kolumda görmüş olduğu damar yolunu bilerek koparmaya çalıştı. İtişme esnasında vücudumun muhtelif yerlerine darbe aldım. Sümeyye B. isimli TC'si elimde bulunan hasta ve hastanın yakını olay yerini terk ederken can güvenliğimi tehdit etmiştir, çalışma motivasyonumu kırmıştır.”

Sözcü'nün haberine göre Dr. Adem Özcan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek şunları söyledi:

“Kendimin ve meslektaşlarımın can güvenliğini istiyorum. Yıllardır aldığım eğitimin hakkını verip hastalarıma şifa olmaya çalışırken motivasyonumu kıran bu kaçıncı olay 6 yıllık meslek hayatımda tahmin bile edemezsiniz. Şiddet artık son bulsun, korkuyoruz.”

 

Sıradaki Haber Yükleniyor