x

Haber Global

TikTok'un 'İşte Benim Ailem Kampanyası', aileleri kaliteli zaman geçirmeye teşvik ediyor

Popüler video platformu TikTok, çevrimiçi güvenlik konusunda ailelerin farkındalığını artıracak bir kampanya başlattı. #İştebenimailem etiketiyle başlatılan kampanya, kullanıcılarını evlerinde ailece kaliteli zaman geçirmeye teşvik ediyor.

21.05.2020 - 14:02

A -

A +

TikTok'u evlerine kabul eden aileler; uygulama üzerinden yaratıcılıklarını sergilerken, topluluk kuralları ve özellikleri de kullanarak çevrimiçi güvenliği deneyimliyor. Bu deneyimin önemli olduğunu bilen TikTok, #İşteBenimAilem kampanyası ile yeni tanıttığı Aile Eşlemesi Modu özelliğine dair ipuçları sunuyor. 

Aile Eşleştirme Modu, ebeveynin TikTok hesaplarını çocuklarının hesaplarına bağlıyor ve ekran süresi yönetimi, kısıtlı mod ve doğrudan mesajlar üzerinde düzenlemeler yapmasını sağlıyor. 


ÇAĞLA ŞİKEL, ECE ERKEN VE PEK ÇOK İSİM KAMPANYADA

Şimdiye kadar 53 milyonun üzerinde görüntüleme alan #İşteBenimAilem kampanyası, karantina sırasında eğlenmek için TikTok'a katılan ünlülerin dikkatini çekti. Çevrimiçi güvenliğin öneminin farkında olan ünlüler, dijital okuryazarlığı teşvik eden TikTok'u desteklediklerini kampanyaya katılarak gösteriyorlar. 

Oyuncu, manken ve televizyon sunucusu Çağla Şikel, çocuklarıyla birlikte bir video paylaşırken; TikTok'a aşinalığıyla bilinen iş insanı Okan Kurt da kızı Hira'yla evlerindeki eşyalarla müzik yapan bir video paylaştı. TV sunucusu ve oyuncu Ece Erken de oğluyla birlikte havuz kenarında dans ederken paylaştığı videoyla kampanyaya katılanlar arasında.

Kampanyanın bir parçası olarak, çocuklar için çevrimiçi güvenlik konusunda uzman psikolog Dr.Yavuz Samur ve teknoloji dünyasının sevilen fenomenlerinden Ekin Kollama da 'Aile Eşleştirme Modu' özelliklerini tanıtan videolar paylaştılar.

Son Güncelleme : 21.05.2020 - 14:11
Sıradaki Haber Yükleniyor