x

Haber Global

24 saat içinde silinen tweet geliyor!

Sosyal ağ Twitter, kullanıcıların paylaştıkları tweet’lerin 24 saat sonra silineceği yeni bir özelliğin testine başladı. “Fleet” adı verilen bu yeni özellikle kullanıcıların tweet’leri 24 saat sonra kaybolacak.

05.03.2020 - 09:53

A -

A +

Twitter, yeni bir özelliği devreye almaya hazırlanıyor. Sosyal ağ, kullanıcıların paylaştıkları tweet'lerin 24 saat sonra silinmesini sağlayacak yeni özelliğin testlerine başladı.

Kullanıcıların, Twitter'ın "Fleet" adını verdiği bu özellik ile attıkları tweet'ler 24 saat sonra kendiliğinden silinecek. İngilizce'de "kısa süren, hızlı" anlamına gelen "fleet" kelimesinden esinlenerek adlandırılan bu yeni Twitter aracı, öncelikli olarak Brezilya'da test edilmeye başlandı.

TWITTER HİKAYELER İLE TANIŞACAK

280 karakterlik 'fleet'ler, normal tweet'lerden farklı olarak retweet edilemiyor ve beğenilemiyor. "Twitter Hikayeler" olarak da adlandırılabilecek olan sosyal ağın devreye almaya hazırlandığı bu yeni özelliğe, doğrudan mesaj ve emojilerle yanıt verilebiliyor.

Sosyal ağın resmi blogunda yeni özellik ile ilgili bilgi veren Twitter'ın ürün yöneticisi Mo Al Adham, "Fleet"i kısa süreli anlık fikirlerin paylaşılması için geliştirdiklerini belirtti.

Fleet'lerin tweet atma konusunda kendilerini rahat hissetmeyen kullanıcıların etkileşimini artırmasını beklediklerini ifade eden Mo Al Adham, "Başlattığımız testin sonuçlarına ve kullanıcıların geri bildirimlerine göre Fleet'leri diğer ülkelere de açacağız" dedi.

Son Güncelleme : 05.03.2020 - 11:05
Sıradaki Haber Yükleniyor