Katar, 2023 Asya Kupası gelirlerini Filistin'e bağışlama kararı aldı

Katar Asya Filistin İsrail
Katar, 2023 Asya Kupası gelirlerini Filistin'e bağışlama kararı aldı
FOTOĞRAF: Shutterstock

2023 Asya Kupası'na ev sahipliği yapacak olan Katar, turnuvanın bilet gelirlerinin destek amacıyla Filistin’e bağışlanacağını açıkladı.

Katar, 2023 Asya Kupası'nın bilet gelirlerinin destek amacıyla Filistin’e bağışlanacağını duyurdu.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ederken, Katar 2023 Asya Kupası'nın bilet gelirlerinin destek amacıyla Filistin’e bağışlanacağını duyurdu.

Asya Kupası Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı Şeyh Hamad bin Khalifa Al Thani yaptığı açıklamada, futbolu Filistin halkıyla dayanışma içerisinde göstermenin bir aracı olarak kullanmanın büyük önem taşıdığını belirterek, "Filistin'de yaşanan son olaylar ışığında, bu zor zamanda kardeşlerimize destek olmak için gerekli tüm yardımı sağlamalıyız. Bu nedenle, Katar'daki Asya Kupası'ndan elde edilen bilet gelirini Filistin'de çok ihtiyaç duyulan yardım çabalarına bağışlamaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

Bilet gelirleri, çok ihtiyaç duyulan tıbbi destek ve gıda yardımları için kullanılacak.

51 MAÇ OYNANACAK

Katar, 1988 ve 2011 yıllarında başarıyla ev sahipliği yaptığı Asya Kupası’na üçüncü kez ev sahipliği yapacak. 24 takımın katılacağı Asya Kupası kapsamında, 12 Ocak - 10 Şubat 2024 tarihleri arasında Katar’daki 9 stadyumda 51 maç oynanacak.

12 Ocak - 10 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenecek 2023 Asya Kupası'nda A Grubu'nda mücadele edecek olan Katar sırasıyla; Lübnan, Tajikistan ve Çin ile karşı karşıya gelecek.

Katar Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü 70 yaşındaki Portekizli deneyimli teknik direktör Carlos Queiroz yapıyor.

Kaynak: İHA