"Katar" haberleri

Katar Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, ülkesinin Suudi Arabistan'ın Türkiye ve İran ile ilişkilerinde gerilimi azaltmak için arabuluculuk yapmaya hazır olduğ..
Katar Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Ofisi Müdürü Ahmed er-Rumeyhi, ülkesinin Körfezin geleceği ve birliğine olumlu baktığını söyledi.
Katar Hava Yolları (Qatar Airways), Körfez krizinin çözülmesinin ardından yaklaşık 3,5 yıl sonra Suudi Arabistan hava sahasından uçuşlarına yeniden başladı..
Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Zirve sonucunda KİK üyeleri ile Mısır tarafından imzalanan Al-Ula Bildirisi'nin ihtilafın nihai çözüme kavuşturulmasını sa..
Umman Başbakan Yardımcısı Fehd bin Mahmud Al Said, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, 41. Körfe..
Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır Muhammed es-Sabah, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması i..
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, "başarılı" bir ziyaret olarak değerlendirdiği Türkiye temaslarını tamamlayarak ülkeden ayrıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından Katar ile yapılan görüşmeye değinerek mesaj yayımladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı.
Avustralya'nın Sidney kentine giden Katar Havayollarına ait bir uçağının kadın yolcuları Doha havalimanının tuvaletinde yeni doğmuş bir bebeğin bulunması ü..
Katar'da devlete bağlı faaliyet gösteren Al Meera marketler zinciri, Fransa'da yeniden Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerin yayınlanmasına tepki ol..
İsrail İstihbarat Bakanı Eli Cohen, ABD'nin Katar'a F-35 tipi savaş uçağı satmasını istemediklerini belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar'a gerçekleştirdiği ziyaret, ülkede yayımlanan gazetelerde geniş yer buldu.
Bakan Berat Albayrak, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Kuveyt ve Katar'ı günübirlik ziyaret ettik. Hayatını kaybeden Kuveyt Emiri Sabah..
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın, Katar ve Kuveyt'e günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.
İsrail ile normalleşme kararı alan BAE ve Bahreyn'e destek veren Arap Birliği Genel Sekreterliğine tepki olarak dönem başkanlığından çekildiğini duyurmuştu..
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, İsrail'in Filistinliler aleyhindeki uzlaşmaz ve inatçı tutumu karşısında uluslararası toplumun acizliğini kınadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Katar arasındaki Yüksek Stratejik Komitesinin Beşinci Toplantısı'nın icrası kapsamında bu ülkeye gitti.