"Filistin" haberleri

İsrail'in en ırkçı futbol takımı olarak bilinen Beitar Jerusalem takımıyla İspanya'nın Barcelona Kulübünün, yapılması planlanan dostluk maçını işgal altınd..
İsrail'in işgal altındaki Gazze'ye yönelik hava saldırılarında dükkanı yıkılan Filistinli kitapçı Samir Mansour için kısa sürede dünya çapında 200 bin dola..
Filistin yönetimi, İsrail ile yapılan 1-1.4 milyon dozluk korona virüs aşı takası anlaşmasını İsrail'den gelen aşıların son kullanma tarihlerinin yakında d..
İsrail polisi Mescid-i Aksa'da fanatik Yahudilerin Hazreti Muhammed'e hakaretini protesto eden Filistinlilere müdahale etti.
İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Şam Kapısı önünde akşam namazı kılan Filistinlilere coplarla saldırdı.
İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinli aktivistler için düzenlenen destek gösterilerinde bir kez daha Filistinlilere saldırdı. Saldırıda 1..
Koronavirüs ile mücadele kapsamında Filistin'de ilan edilen olağanüstü hal 30 gün daha uzatıldı.
BM İnsan Hakları Konseyi, İsrail'in insan hakları ihlallerini soruşturmak üzere acilen bağımsız uluslararası soruşturma komisyonu kurulmasını içeren kararı..
İstanbul'da Beyoğlu'nda Filistinli 2 turistten arkadaşını arama bahanesiyle aldığı cep telefonunu alıp kaçan Tunuslu şüpheli, yakalandı.
Müslüman kadınlara 'posta kutusu' benzetmesi yaptığı konuşma yeniden gündeme gelen İngiltere Başbakan Boris Johnson'a İşçi Partisi Milletvekili Zarah Sulta..
Filistin topraklarındaki sağlık koşullarına ilişkin karar tasarısı, İsrail'in aleyhte çabalarına rağmen 74. Dünya Sağlık Asamblesi'nde kabul edildi.
Gazze'de sağlanan ateşkesin ardından Orta Doğu turuna çıkan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Filistin..
ABD'li sinema oyuncusu ve yönetmen Mark Ruffalo, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere karşı şiddet uyg..
Son on yılda dünya genelinde patlayıcı silahlarla şehirlerde gerçekleştirilen saldırılarda, 238 bin 892 sivil yaralandı ya da yaşamını yitirdi. Toplam kurb..
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 24-27 Mayıs tarihleri arasında Kudüs, Ramallah, Kahire ve Amman'ı ziyaret ederek, İsrail-Filistin meselesine ilişkin t..
66'sı çocuk, 39'u kadın 248 Filistinlinin hayatını kaybettiği İsrail'in 11 günlük yoğun bombardımanı nedeniyle hayalet kente dönen Gazze Şeridi'nde enkaz k..
New York Times (NYT) gazetesinin İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını eleştiren ve Filistin'e destek veren Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa'yı..
Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında sağlık personeline karşı 89 ihlal gerçekleştirdiğini kaydetti.
Tel Aviv yönetimi, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne İsrail'den ticari ürün girişinin sağlandığı Kerm Ebu Salim ile yolcu geçişi için kullanılan Beyt Hanun..
İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'ta başlattığı ve Hamas ile varılan ateşkesle sona eren saldırıları nedeniyle yaşamını yitiren Fi..
Gazze'de ateşkes kararının ardından bugün İsrail polisi, Mescid-i Aksa'da Filistinlilere ses bombalarıyla saldırdı. Dışişleri, "Gazze'de ateşkes, Kudüs'te..
Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, İsrail'in Şeyh Cerrah'ta Filistinlilere yönelik uygulamalarını ve medyanın bu süreci ele alma biçimini eleştir..
Saat 02.00 itibarıyla ateşkesin devreye girmesiyle İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları sona erdi. İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC'nin, Gazze'ye saldır..
Arap Parlamentosu, İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik insanlık dışı saldırılarını görüşmek üzere olağanüstü toplandı. Toplantıda, Filistin..
63'ü çocuk, 36'sı kadın olmak üzere toplam can kaybının 217'ye, yaralı sayısının ise bin 500'e yükseldiği Gazze Şeridi'nde İsrail'in 8 gündür devam eden yo..
İsrail medyası, Mısır'ın İsrail-Filistin arasında ateşkes önerdiği bildirilerek, Hamas'ın bu ateşkese olumlu yanıt verdiğini, İsrail'in ise henüz yanıt ver..
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 63'ü çocuk olmak üzere 217'ye yükseldi.
DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus düzenlediği basın toplantısında, Filistin'deki sağlık durumunun endişe verici olduğunu belirtti.
Abluka altındaki Gazze'de İsrail'in saldırılarını belgelemek için hayatlarını kaybedenlerin hastanede fotoğraflarını çeken Filistinli genç, önüne gelen can..
İsrail, Gazze Şeridi'ni hava saldırılarıyla hedef almaya devam ediyor. Saldırılarda aralarında çocukların da bulunduğu 53 Filistinli hayatını kaybetti oldu..
İsrail, Filistin'e saldırılarını artırdıkça çocuklar ölmeye devam ediyor. 2000-2020 yılları arasında 2 binden fazla Filistinli çocuk İsrail zulmünden yaşam..
İsrail'in Lod kentinde şehit olan Filistinli gencin cenazesi sırasında Filistinliler ile İsrail güçleri arasında çatışma çıktı. Filistinlilerle İsrail güçl..
ABD Başkanı Joe Biden, bölgedeki son gelişmeler ile ilgili Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a mesaj gönderdi. Filistin yönetimiyle ilk temasını gerçekl..
Tüm dünyanın gözü önünde İsrail yine, yeniden Filistin halkına karşı acımasızca saldırıyor. Doğu Kudüs'te başlayan polis müdahalesi, Gazze'ye yapılan hava..
Fanatik Yahudi örgütler, bu yıl 9-10 Mayıs tarihlerine denk gelen "Kudüs günü" nedeniyle Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yapmıştı. İsrail polisi, işgal a..
İsrail askeri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kenti yakınında bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla 60 yaşındaki Filistinli kadını a..
İsrail'in Filistinlilere uyguladığı şiddet gündemden düşmezken, Eski CIA Direktörü John Brennan, Filistinli bir film yapımcısının ''The Present'' adlı film..
Fransız bir gazeteci, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudis'te Filistinlilere müdahale etmesine "İsrailli olmak, neden cezası verilmeyen ve büyük hab..
Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın en yüksek karar alma organı olan siyasi bürosuna ilk kadın üye olarak Cemila el-Şanti seçildi.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin 'işgal altındaki Filistin topraklarında savaş suçu' soruşturması başlatmasını "h..
Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcılığı, işgal altındaki Filistin topraklarında savaş suçu işlenmesi ile ilgili soruşturmanın başladığını açıkladı.
İsrail hapishanesindeki Filistinli tutuklu Muhammed Yusuf el-Kudra, İsrail'in tüm kısıtlamalarına rağmen sperm kaçırma yöntemiyle baba oldu.
İsrail mahkemesi, gençlerle omuz omuza İsrail askerlerine taş atarken görüntülen ve dünyaca tanınan Filistinli Hacı Said Arme'nin (Ebu'l Abd) gözaltı süres..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Joe Biden ile birçok konuda hemfikir olduklarını ancak İran ve Filistin hakkında farklı görüşlere sahip ol..
UCM, İsrail'in Filistin topraklarında işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturmada, söz konusu suçları soruşturmak için yetkili olduğuna karar verdi. Dışi..
UCM, İsrail'in Filistin topraklarında işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturmada, söz konusu suçları soruşturmak için yetkili olduğuna karar verdi. İsra..
Filistin Devlet Başkanlığı, İsrail'in yerleşim kararlarının yeni ABD yönetimin engellenen barış çalışmalarına yönelik göstereceği herhangi bir çabayı balta..
Gazze'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir aydan fazla süredir kapalı olan camiler yeniden ibadete açıldı.
Filistin Esirler Cemiyeti, Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ), İsrail hapishanelerindeki Filistinlilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılmasına izin ve..
Filistin'in Batı Şeria bölgesinde bir Filistinli vatandaşın dükkanından sigara çalan İsrail askerine 28 gün hapis cezası verildi.
Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in, 2020 yılında Kudüs'te 170'den fazla evi yıktığı, yaklaşık 400 Filistinlinin evsiz kalmasına neden olduğunu bildird..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, telefon görüşmesi gerçekleştirerek, iki ülke arasındaki işbirliğini ve Ortadoğ..
Kanada, Suriye, Lübnan ve Ürdün'deki Filistinli mülteciler ile Gazze ve Batı Şeria'da yaşayan Filistinlilere, önümüzdeki üç yılda toplam 90 milyon dolar ya..
"Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi", İsrail Futbol Federasyonuna sponsor olan dünyaca ünlü spor giyim markası Puma'yı boykot etme çağrısında bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak tüm platformlarda Kudüs davasına sahip çıkıyor, Filistinli kardeşlerimize yönelik işgal, zulüm ve soykırım politikal..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile gerçekleştirdiği görüşmede, Almanya'nın 4'lü Münih Grubu kanalıyla Filistin ve İs..
BM Güvenlik Konseyini İsrail ve Filistin'deki gelişmeler hakkında bilgilendiren Mladenov, Gazze'nin karşı karşıya kaldığı sağlık krizi ve ekonomik krize di..
Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, ABD'nin sözde barış planı "Yüzyılın Anlaşması"nın, ABD Başkanı Donald Trump'la birlikte Beyaz Saray'dan gideceğini bel..
Filistin, ABD Savunma Bakanı Mike Pompeo'nun işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan İsrail yerleşim yerlerini ziyaret etme kararının bir provokasyon olduğun..
Filistin'in başmüzakerecisi Saeb Erekat'ın tedavi gördüğü Kudüs'teki bir İsrail hastanesinde koronavirüsten hayatını kaybettiği öğrenildi.
ABD yönetimi, Kudüs'te doğan ABD vatandaşlarına, doğum yerlerini İsrail olarak değiştirme imkanı sağlayacağını duyurdu.
Filistinliler, İsrail polisinin korumasında Mescid-i Aksa'ya giren Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) heyetini camiden çıkardı.
Filistin'de koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan Olağanüstü Hal (OHAL) 1 ay daha uzatıldı.
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu El-Gayt'ın "güvenirliğini yitirdiğini" belirterek, istifa çağrısında bulundu.
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin davasının Birleşmiş Milletler (BM) için en büyük sınav olduğunu söyledi.
İsrail ile normalleşme kararı alan BAE ve Bahreyn'e destek veren Arap Birliği Genel Sekreterliğine tepki olarak dönem başkanlığından çekildiğini duyurmuştu..
Filistin Sağlık Bakanlığı, malzeme eksikliği nedeniyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerini iki gün boyunca durdurmak zorunda kaldıklarını duyurdu.
İsrail güçleri, Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait bazı evleri yıkmaya başladı. Yıkıma tepki gösteren mahalle sakinleri ile İsrail güçleri arasındaki tansiyo..