"İsrail" haberleri

İsrail polisi Mescid-i Aksa'da fanatik Yahudilerin Hazreti Muhammed'e hakaretini protesto eden Filistinlilere müdahale etti.
İsrail'de koalisyon hükümetinin kurulmasının ardından Hamas'tan kritik bir açıklama geldi. Hamas sözcüsü Fevzi Barhum, "İsrail hükümetinin biçimi ne olursa..
İsrail'de muhalif partilerin kurduğu koalisyon hükümetinin Mecliste güven oyu almasıyla 12 yıllık Netanyahu dönemi sona erdi, yerine Yamina lideri Bennett..
İsrail'de 12 yıllık Binyamin Netanyahu dönemine son veren koalisyon hükümetinin güvenoyu alması ile binlerce kişi sokaklara döküldü. Başkent Tel Aviv'de to..
İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Şam Kapısı önünde akşam namazı kılan Filistinlilere coplarla saldırdı.
Beşşar Esed rejimi, İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'a ve ülkenin orta kesimindeki Humus iline saldırılar gerçekleştirdiğini öne sürdü.
İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinli aktivistler için düzenlenen destek gösterilerinde bir kez daha Filistinlilere saldırdı. Saldırıda 1..
İsrail'de koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan kapalı alanlardaki maske takma zorunluluğu 15 Haziran'dan itibaren kaldırılacak.
İsrail güçleri, Doğu Kudüs'te bulunan Şeyh Cerrah Mahallesi'nde Al-Jazeera muhabiri Guevara Al-Budairi'yi darp ederek gözaltına aldı. O anlar cep telefonu..
Daha önce de pek çok kez sosyal medya paylaşımları ve açıklamaları nedeniyle başı derde giren, Türkiye hakkında skandal paylaşımlarda bulunan İsrail Başbak..
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İsrail'de koalisyon hükümeti kurulmasına ilişkin konuştu. Psaki, bu durumun ABD-İsrail ilişkilerini etkilemeyeceğini ve bu ü..
İsrail'in 49 yaşındaki milliyetçi dindar çizgideki müstakbel Başbakanı Naftali Bennett, Filistin karşıtı aşırı sağcı görüşleri ile tanınıyor. "Ben birçok A..
İsrail'de Birleşik Arap Listesi (Ra'am), Yesh Atid Partisi ile Yamina Partisi'nin kuracağı Binyamin Netanyahu karşıtı koalisyon hükümetine destek vereceğin..
İsrail Meclisi, Yahudi Ajansı Başkanı ve eski İşçi Partisi lideri Isaac Herzog'u ülkenin yeni Cumhurbaşkanı seçti
İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Ramallah kenti yakınlarındaki yasa dışı Beyt El Yahudi yerleşim bölgesinde 350 konuttan oluşan projenin temel atma t..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemek için ABD'yle gerginliği bile göze alacaklarını belirtti.
Dünyaca ünlü yazar Franz Kafka'nın el yazmalarından, mektuplarından ve çizimlerinden oluşan koleksiyonu İsrail Ulusal Kütüphanesi tarafından internet sites..
İsrail Sağlık Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlarının 31 Mayıs'tan itibaren Rusya ve Arjantin'i ziyaret etmelerini yasakladığını duyurdu...
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Mısır İstihbarat Servisi Başkanı Abbas Kamil ile bir araya geldi. Görüşmede Netanyahu'nun, Hamas'ın elindeki İsrailli..
66'sı çocuk, 39'u kadın olmak üzere 254 Filistinli hayatını kaybettiği İsrail saldırılarında, sivil hedeflerin vurulmasını aklamaya çalışan İsrail eski Sav..
BM İnsan Hakları Konseyi, İsrail'in insan hakları ihlallerini soruşturmak üzere acilen bağımsız uluslararası soruşturma komisyonu kurulmasını içeren kararı..
Müslüman kadınlara 'posta kutusu' benzetmesi yaptığı konuşma yeniden gündeme gelen İngiltere Başbakan Boris Johnson'a İşçi Partisi Milletvekili Zarah Sulta..
Filistin topraklarındaki sağlık koşullarına ilişkin karar tasarısı, İsrail'in aleyhte çabalarına rağmen 74. Dünya Sağlık Asamblesi'nde kabul edildi.
Gazze'de sağlanan ateşkesin ardından Orta Doğu turuna çıkan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Filistin..
ABD'li sinema oyuncusu ve yönetmen Mark Ruffalo, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere karşı şiddet uyg..
Son on yılda dünya genelinde patlayıcı silahlarla şehirlerde gerçekleştirilen saldırılarda, 238 bin 892 sivil yaralandı ya da yaşamını yitirdi. Toplam kurb..
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, "ABD, İsrail'in meşru müdafaa hakkını de..
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 24-27 Mayıs tarihleri arasında Kudüs, Ramallah, Kahire ve Amman'ı ziyaret ederek, İsrail-Filistin meselesine ilişkin t..
66'sı çocuk, 39'u kadın 248 Filistinlinin hayatını kaybettiği İsrail'in 11 günlük yoğun bombardımanı nedeniyle hayalet kente dönen Gazze Şeridi'nde enkaz k..
New York Times (NYT) gazetesinin İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını eleştiren ve Filistin'e destek veren Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa'yı..
Bugüne kadar yaklaşık 5 buçuk milyon kişiyi Covid-19'a karşı aşılayan İsrail'de Sağlık Bakanı Yuli Edelstein, ülke genelinde uygulanan Covid-19 kısıtlamala..
Hakkında devam eden yolsuzluk davası bulunan Netanyahu'nun, koalisyon hükümetini kurarak yeniden başbakanlık koltuğuna oturmasını engelleyecek yasa tasarıs..
Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında sağlık personeline karşı 89 ihlal gerçekleştirdiğini kaydetti.
Tel Aviv yönetimi, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne İsrail'den ticari ürün girişinin sağlandığı Kerm Ebu Salim ile yolcu geçişi için kullanılan Beyt Hanun..
İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'ta başlattığı ve Hamas ile varılan ateşkesle sona eren saldırıları nedeniyle yaşamını yitiren Fi..
Gazze'de ateşkes kararının ardından bugün İsrail polisi, Mescid-i Aksa'da Filistinlilere ses bombalarıyla saldırdı. Dışişleri, "Gazze'de ateşkes, Kudüs'te..
Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, İsrail'in Şeyh Cerrah'ta Filistinlilere yönelik uygulamalarını ve medyanın bu süreci ele alma biçimini eleştir..
Saat 02.00 itibarıyla ateşkesin devreye girmesiyle İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları sona erdi. İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC'nin, Gazze'ye saldır..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Joe Biden'ın "ateşkes için gerginliğin düşürülmesi talebini" kabul etmedi.
Arap Parlamentosu, İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik insanlık dışı saldırılarını görüşmek üzere olağanüstü toplandı. Toplantıda, Filistin..
CHP, Mavi Marmara saldırısında yaşamını yitirenler için 20 milyon dolar tazminat öngören, Türkiye ile İsrail arasında imzalanan anlaşmanın iptali için kanu..
63'ü çocuk, 36'sı kadın olmak üzere toplam can kaybının 217'ye, yaralı sayısının ise bin 500'e yükseldiği Gazze Şeridi'nde İsrail'in 8 gündür devam eden yo..
İsrail medyası, Mısır'ın İsrail-Filistin arasında ateşkes önerdiği bildirilerek, Hamas'ın bu ateşkese olumlu yanıt verdiğini, İsrail'in ise henüz yanıt ver..
Avrupa Birliği, İsrail'in Filistinlilere saldırıları sonrası artan gerilimin düşürülmesi ve çatışmaların derhal sonlandırılması çağrısında bulundu.
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 63'ü çocuk olmak üzere 217'ye yükseldi.
ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı telefon görüşmesinde, Gazze Şeridi'ndeki askeri operasyonun devam etmesi konusunda kararlı olduğunu belirten İsrail Başba..
Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail tarafından Gazze'deki merkezi laboratuvarın bombalanması nedeniyle koronavirüs test hizmetlerinin askıya alındığını duyur..
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüşmesinin ardından 'tam destek' açıklaması ve Alman Hükümet Sözcüsü..
İsrail Başbakanı Netanyahu, 10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlenen ve 61'i çocuk 212 Filistinlinin hayatını kaybettiği saldırılar..
Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, İsrail saldırılarının bilançosunu açıkladı. Gazze'de yerinden edilen Filistinlilerin sayısını..
ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Netanyahu ile telefonda görüştü. ABD Başkanı Biden, bölgede ateşkes sağlanmasını desteklediğini bildirdi. 
İsrail, Filistinlilere yönelik saldırılarına devam ederken, ABD Başkanı Joe Biden, İsrail desteğini sürdürerek 850 bin adet silah satışına onay verdiğini d..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştü. Merkel'in görüşmede, Gazze'den İsrail'e yönelik devam eden füze..
10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlenen saldırılarda, Gazze'den atılan her bir roketin, "Demir Kubbe" hava savunma sistemi tarafın..
10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlenen ve 58'i çocuk, 34'ü kadın olmak üzere 197 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların devam e..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, yarın İslam İşbirliği Teşkilatı'nın, dışişleri bakanları düzeyinde Gazze saldırıları gündemiyle olağanüstü top..
Abluka altındaki Gazze'de İsrail'in saldırılarını belgelemek için hayatlarını kaybedenlerin hastanede fotoğraflarını çeken Filistinli genç, önüne gelen can..
Dışişleri Bakanlığı, Gazze'de can kayıplarının artması ve AA ekibinin yaralanmasının İsrail'in orantısız saldırılarını ortaya koyduğunu bildirdi. Açıklamad..
ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in kendini savunma hakkı olduğunu belirtmişti. Demokrat Temsilciler Meclisi üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, Başkan Joe Biden'..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun İsrail'in Lod kentinde devam eden şiddet olayları nedeniyle, kentteki olayları bastırmak ve kontrol altına almak iç..
Saldırılarına devam eden İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 11 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 83'e, aralı sayısının 487'ye yükse..
İsrail'in hava saldırısı ile Gazze'de bulunan çok katlı bir binayı vurması üzerine Gazze'den İsrail'e roket saldırısı ile karşılık verildi. Roketlerin Sder..
Beşiktaş Kulübü, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesine tepki gösterdi.
İsrail'in Kudüs ve Gazze Şeridi'ne saldırıları sürerken, İsrail'in Londra Büyükelçisi Tzipi Hotovely, BBC televizyonuna çıkarak soruları yanıtladı. İsraill..
İsrail, Gazze Şeridi'ni hava saldırılarıyla hedef almaya devam ediyor. Saldırılarda aralarında çocukların da bulunduğu 53 Filistinli hayatını kaybetti oldu..
İsrail, Filistin'e saldırılarını artırdıkça çocuklar ölmeye devam ediyor. 2000-2020 yılları arasında 2 binden fazla Filistinli çocuk İsrail zulmünden yaşam..
İsrail'in Lod kentinde şehit olan Filistinli gencin cenazesi sırasında Filistinliler ile İsrail güçleri arasında çatışma çıktı. Filistinlilerle İsrail güçl..
İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nde dün akşamdan bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 28'e çıktı, 152 k..
İsrail, dünyadan gelen tüm tepkilere rağmen Filistin'e uyguladığı şiddetin dozunu artırmaya devam ediyor. Başbakan Binyamin Netanyahu, abluka altındaki Gaz..
Tüm dünyanın gözü önünde İsrail yine, yeniden Filistin halkına karşı acımasızca saldırıyor. Doğu Kudüs'te başlayan polis müdahalesi, Gazze'ye yapılan hava..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına ilişkin "Mescid-i Aksa kutsal mabettir. Mabette zulme sessiz kalınamaz" ifad..
İsrail güvenlik güçlerinin, Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinlilere yönelik saldırıları devam ederken, İsrail Güvenlik Kabinesi skandal bir karar aldı...
Gazze'den roket saldırılarına etkili şekilde yanıt vereceklerini dile getiren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, gerginliğin artmasından yana olmadıkları..
İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze Şeridi'nde yaptığı saldırıları AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP ortak bir metin ile kınadı. Ortak bildiride, "İsrail'i..
Çin, Doğu Kudüs'te sivillere yönelik şiddeti kınadı. Çin'in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Zhang Jun, İsrail'e BM kararları ve uluslararası hukukun g..
3 Ocak 2020'de Bağdat Havalimanı'nda ABD'nin düzenlediği hava saldırısında öldürülen General Kasım Süleymani suikastında İsrail'in Süleymani'nin kullandığı..
Mısır, İsrail'e Mescid-i Aksa'da ibadetlerin özgür ve güvenli şekilde yapılmasına izin vermesi gerektiğini söyledi.
İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. ABD'li siyasetçiler..
İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Kudüs'teki gerginliği artıracak açıklama geldi. Netanyahu, "Kudüs, İsrail'in başkenti. Bizim Kudüs'ü inşa etme hakkımız var"..
Koronavirüse karşı Pfizer/BioNTech'in geliştirdiği aşıyı büyük bir hızla kullanan İsrail'de, Pfizer/BioNTech aşısının gerçek sonuçları kamuoyu ile paylaşıl..
İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun hükümeti kurmakta başarısız olmasının ardından hükümeti kurma görevini muhalefet lideri..
İsrail-Mısır sınırında, Mısır ordusundan iki erkek asker ile İsrail ordusundan iki kadın asker karşılıklı dans etti. Müzik eşliğinde dansın yanı sıra takla..
Yeterli desteği bulamadığı için koalisyon hükümetini kurmakta başarısız olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun koalisyon hükümeti kurmak için görüştü..
İsrail askeri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kenti yakınında bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla 60 yaşındaki Filistinli kadını a..
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ve İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben-Shabbat, ABD'nin başkenti Washington'da yaptıkları ikili gör..
İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu ile koalisyon ortağı Benny Gantz arasındaki anlaşmazlık sürüyor. Öyle ki yeni Adalet Bakanı'nın belirlenmesi içinden..
Azerbaycan, Türkiye ile İsrail arasında normalleşmeye arabuluculuk yapmaya hazır. Açıklama, Azerbaycan Cumhurbaşkanı müşaviri Hikmet Hacıyev'den geldi. "Tü..
Başbakan Binyamin Netanyahu'nun "İsrail sağlık ve ekonomik açıdan dünyada korona krizinden çıkacak ilk ülke olacak" açıklaması dikkat çekmiş, ülkede başarı..
Fransız bir gazeteci, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudis'te Filistinlilere müdahale etmesine "İsrailli olmak, neden cezası verilmeyen ve büyük hab..
İsrail Sağlık Bakanlığı, Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı olan kişilerde "kalp kası iltihabı" görüldüğünü açıkladı.
Yaklaşık 9,3 milyon nüfusa sahip ülkede 5 milyon 343 bin 94 kişiye Kovid-19 aşısının ilk dozu, 4 milyon 969 bin 853 kişiye de ikinci dozu uygulanmış, İsrai..
Dışişleri Bakanlığı, yasadışı yerleşim birimlerinde yaşayan ırkçı gruplar tarafından Kudüs'teki Eski Şehir Kapısı önünde gerçekleştirilen kışkırtıcı eyleml..
İsrail güçlerinin, Mescid-i Aksa'da teravih namazı kılınmasının ardından evlerine dönen Filistinlilere saldırması sonucu 78 kişi yaralandı.
Yaklaşık 9,3 milyon nüfusa sahip ülkede 5 milyon 343 bin 94 kişiye Kovid-19 aşısının ilk dozu, 4 milyon 969 bin 853 kişiye de ikinci dozu uygulandı. Netany..
Tel Aviv ve Atina yönetimi, Mora Yarımadası'nın güneyinde uluslararası bir uçuş eğitim merkezi kurulması için anlaşma imzaladı. Yunanistan ve İsrail arasın..
Son dakika haberi... İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki bazı noktalara saldırı düzenledi.
İsrail polisinin ramazanın 4'üncü gününde de işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinin çevresinde Filistinli gençlere müdahalesinde biri Yahudi 7..
Teravih namazının ardından Şam Kapısı başta olmak üzere Eski Şehir bölgesinin çevresinde bir araya gelerek tekbirler eşliğinde slogan atan Filistinli gençl..