"İsrail" haberleri

Nüfusuna oranla dünyada en fazla koronavirüs aşısı yapılan ülke olan İsrail'de birbirinden ilginç aşı kampanyaları organize ediliyor. Tel Aviv Belediyesi,..
İsrail hapishanesindeki Filistinli tutuklu Muhammed Yusuf el-Kudra, İsrail'in tüm kısıtlamalarına rağmen sperm kaçırma yöntemiyle baba oldu.
Geçtiğimiz dört yıl boyunca ABD'nin eski başkanı Donald Trump ile hem kişisel hem politik anlamda yakın ilişki içerisinde bulunan İsrail Başbakanı Binyamin..
İsrail mahkemesi, gençlerle omuz omuza İsrail askerlerine taş atarken görüntülen ve dünyaca tanınan Filistinli Hacı Said Arme'nin (Ebu'l Abd) gözaltı süres..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Joe Biden ile birçok konuda hemfikir olduklarını ancak İran ve Filistin hakkında farklı görüşlere sahip ol..
Koronavirüs yeni bir trendle daha tanışmamızı sağladı: Aşı turizmi. Dünyada aşılamanın lideri İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri aşı turizminde gözde rota..
İsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet (Şabak), yasalara aykırı olarak füze ürettiği ve bir Asya ülkesine sattığı şüphesiyle 20'den fazla İsrailliyi soruştur..
ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'ın Suriye toprağı olan Golan Tepeleri'ne ilişkin açıklamalarına, İsrail yönetiminden yanıt geldi: "Sonsuza kadar İsrai..
İsrail'de arkeoloji kazından 1900 yıl önceye ait papirüsten maaş bordrosu çıktı, ancak ilk günden maaşının eşyalar için kesilerek beş parasız kaldığı gözle..
İsrail ile Yunanistan arasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanların iki ülke arasında herhangi bir kısıtlama olmaksızın seyahatine imkan sağlaya..
İsrail güvenlik kabinesi, ABD'den 9 milyar dolar tutarındaki savaş uçakları ve gelişmiş askeri teçhizatın tedariki yoluyla hava kuvvetlerini güçlendirme pl..
UCM, İsrail'in Filistin topraklarında işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturmada, söz konusu suçları soruşturmak için yetkili olduğuna karar verdi. Dışi..
UCM, İsrail'in Filistin topraklarında işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturmada, söz konusu suçları soruşturmak için yetkili olduğuna karar verdi. İsra..
İsrailli ve Fransız bilim insanları, üzerinde oymalar bulunan 120 bin yıllık kemik parçası keşfetti. İsrail basınında yer alan haberlerde, insanların tarih..
İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki hükümetin ülkede bu sabah sona erecek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kara..
İran'ın, ocak ayında bir Afrika ülkesindeki İsrail büyükelçiliğini hedef alma planının engellendiği iddia edildi.
İsrail'de Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşının ikinci dozu yapılan 128 bin 600 kişiden sadece yüzde 0,015'i yani 20 kişi koronavirüse (Kovid-19) yakal..
İsrail kabinesi, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış türlerinin ülkede daha fazla yayılmasını önlemek için yurt dışından gelen uçuşların 6..
ABD'nin İsrail'den aldığı "Demir Kubbe" hava savunma sistemlerini bazı Körfez ülkelerinde bulunan askeri üslerine konuşlandırılacağı bildirildi. 
İsrailli iş adamı Beny Steinmetz, şirketi BSGR'nin Gine'de maden ruhsatı için rüşvet vermekten 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te toplam 2 bin 572 konutluk ilave yasa dışı yerleşim birimi inşası yolunda attığı adımı şiddetle k..
İsrail Sağlık Bakan Yardımcısı Yoav Kish, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının düşmemesi halinde martta yapılması planlanan erken seçimlerin ileri t..
İsrail'de Ultra-Ortodoks Daniel Asor adlı haham, takipçilerine "onları eşcinsel yapabileceği" gerekçesiyle Kovid-19 aşısı olmaktan kaçınmaları çağrısı ülke..
The Wall Street Journal'in haberine göre, geçmişte ABD Avrupa Komutanlığı görev alanında yer alan İsrail, İran'a karşı iş birliğini teşvik etmek amacıyla O..
Ekonomik krizin eşiğindeki Yunanistan'ın en büyük Askeri Araç Sanayi (ELVO) yeni sahipleri olan İsrailli Plasan kooperatifine Şubat ayında devredilecek. İs..
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrailli mühendislerin Mescid-i Aksa baskınına ilişkin, "Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıları ve hain planları..
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "İsrail'in, Batı Şeria'da 850 konutluk ilave yasadışı yerleşim yeri inşasına yönelik planları onaylayacağı yönü..
İsrail Savunma Bakanı ve Mavi-Beyaz Partisi lideri Benny Gantz, Başbakan Binyamin Netanyahu ile koalisyon hükümeti kurduğu için pişman olduğunu itiraf eder..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının yeni sevkiyatının ulaşmasının ardından yaptığı açıklamada, "..
İran'ın Devrim Muhafızları Başkomutanı Hüseyin Selami ve beraberindeki heyet, Basra Körfezi'nde kurduğu yer altına gizlenmiş füze üssü ziyaretinde ABD ve..
İsrail Başbakanı Netanyahu ile Dışişleri Bakanı Ashkenazi, ABD Başkanı Trump destekçilerinin polis barikatını aşarak Kongre binasına zorla girmesini kınadı..
ABD'nin Hartum'daki büyükelçiliği, Sudan'ın İsrail ilişkilerini normalleştirme anlaşmasını imzaladığını duyurdu.
İsrail iki haftada 9.3 milyon olan nüfusunun yüzde 15'ine koronavirüs aşısı yaparak dünyanın en hızlı aşılama yapan ülkesi haline geldi.
Filistin Esirler Cemiyeti, Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ), İsrail hapishanelerindeki Filistinlilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılmasına izin ve..
İsrail polisi, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun Kudüs'teki konutunun protesto gerçekleştiren ve bariyerleri aşmaya çalışan göstericilerden 8'ini gözaltına a..
1980'lerde İsrail için casusluk yapan ABD'li istihbarat görevlisi Jonathan Pollard, 30 yıl sonra İsrail'e geldi. Pollard'ı havalimanında karşılayan İsrail..
Filistin'in Batı Şeria bölgesinde bir Filistinli vatandaşın dükkanından sigara çalan İsrail askerine 28 gün hapis cezası verildi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaptıkları telefon görüşmesinde Suriye'deki gelişmeleri ele aldı.
İsrail'de koronavirüs (Covid-19) aşısını alan 75 yaşındaki bir kişi aşıdan 2 saat sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
İsrail, yeni koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında pazar akşamından itibaren iki haftalık karantinaya girdi.
İsrail Kamu Güvenliği Bakanı Amir Ohana'nın İsrail hapishanelerindeki Filistinli "güvenlik" tutuklularına "yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılmamas..
Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in, 2020 yılında Kudüs'te 170'den fazla evi yıktığı, yaklaşık 400 Filistinlinin evsiz kalmasına neden olduğunu bildird..
İsrail savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki bazı bölgelere hava saldırısı düzenledi.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, başka Arap ve İslam ülkelerinin beklenenden daha kısa sürede ülkesiyle normalleşme sürecine gireceğini söyledi.
İngiltere'de tespit edilen ve yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu ifade edilen yeni tür koronavirüs (VUI-202012/01), İsrail'de de ortaya çıktı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya yakın isimlerden Zeev Elkin, Yüksek Öğretim Bakanlığı ve Likud partisinden istifa ederek Gideon Saar'ın kurduğu Yeni..
İsrail'den Fas'a dün ilk uçak havalandı. ABD'nin arabuluculuğunda gerçekleşen normalleşme anlaşması çerçevesindeki uçuşa ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı..
Yıllık bütçenin mecliste onaylanmaması nedeniyle İsrail Mart 2021'de erken seçime gidecek.
İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin ölümünden ülkesini sorumlu tutan İran'ı "İsrail'e saldırı" konusunda u..
İsrail'de yarın gece yarısına kadar 2020 bütçesi Meclis oylamasında geçmez veya bütçe oylaması ileri bir tarihe ertelenmezse İsrail, 2 yıl içinde 4. kez er..
İsrail istihbarat teşkilatı Mossad, dijital yayın kanallarını üzerinden yeni eleman kazanmaya ve imajını güçlendirmeye çalışıyor. Netflix, Hulu ve Apple TV..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Sağlık Bakanı Yuli Edelstein, canlı yayında Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı..
İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile yaptığı görüşmede, Tel Aviv'in İran'a karşı herhangi bir senaryoda ABD..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, koalisyon ortağı Mavi-Beyaz İttifakı lideri ve Savunma Bakanı Benny Gantz'a haber vermeden Dış İstihbarat Servisi..
İsrail Savunma Bakanlığı, ABD Füze Savunma Ajansı ile birlikte füze savunma sistemi olan David'in Sapanı'nın gelişmiş bir versiyonunu test etti.
İsrail'de yapılan bir araştırmada bilim insanları, ultraviyole ışığı yayan LED ışıkların koronavirüsü (Covid-19) öldürebileceğini ve odaları sterilize etme..
"Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi", İsrail Futbol Federasyonuna sponsor olan dünyaca ünlü spor giyim markası Puma'yı boykot etme çağrısında bulundu
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan biriyle temas ettiği için kendisini karantinaya aldı.
İsrail'de bilgisayar yazılımları yapan bir firmanın müşterisi 40 şirkete siber saldırı düzenlendiği belirtildi.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "İran durdurulmazsa küresel bir haydut olacak" dedi.
Türkiye'den kaçak yollarla İsrail'e götürülerek satılan bin 700 yıllık, bereketin sembolü, koruyucusu olduğuna inanılan ana tanrıça Kybele heykeli Amerika'..
UEFA Avrupa Ligi I Grubu'nun 6. ve son haftasında deplasmanda Maccabi Tel-Aviv ile karşılaşan ve İsrail'den Sivas'a dönerken havalimanında 4 saat mahsur bı..
İsrail Ulaştırma Bakanı Miri Regev, Fas ile İsrail arasındaki normalleşme anlaşmasını dans ederek kutladı.
ABD Başkanı Donald Trump, Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına..
İsrailli milletvekili Gideon Saar, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun liderlik ettiği Likud Partisi'nden ayrıldığını ve yeni bir parti kurmaya karar verdiğini..
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan'ın oğlu, İsrail'in Arap karşıtı ve aşırı sağcılığıyla bilinen "Beitar Jerusa..
İsrail'in uzay güvenlik programının eski şefi Hayim Eşed, uzaylıların var olduğunu ancak insanlık onları kabul etmeye hazır oluncaya kadar Dünya'da ve Mars..
İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinin ortaklarından Savunma Bakanı Benny Gantz, partisi Mavi-Beyaz'ın yarın Meclis'in..
ABD medyasına konuşan ve adı açıklanmayan İsrailli bir yetkili, İran'ın nükleer programının önemli isimlerinden Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesi konusunda..
Suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade için Meşhed ve Kum'da cenaze töreni düzenlendi. İran'da yapılan 'intikam' açıklamalar..
İran, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin suikast sonucu öldürülmesinden İsrail'in sorumlu olduğuna yönelik 'önemli bulguların olduğunu' açıkladı.
Salgın ekonomiye zarar vermeye devam ederken, İsrail'de giderek artan sayıda vatandaş, hayatında ilk defa ücretsiz dağıtılan sıcak yemek aramak zorunda kal..
İsrail hükümetinin, ABD Başkanı Trump'ın görev süresi sona ermeden Washington'un İran'ı vurma ihtimaline karşı orduya "hazırlıklı olun" talimatı verdiği id..
Ortadoğu'da Filistin ve Yemen gibi ülkeler başta olmak üzere bölgedeki istikrasızlığın sorumlusu İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Birleşik Arap Emir..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu kadına yönelik şiddetle ilgili Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü'nde konuşurken skandal açıklamalarda bulundu.
Beşşar Esad rejimi, İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyine hava saldırısı gerçekleştirdiğini ileri sürdü.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dün gizlice Suudi Arabistan'a giderek Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile görüştüğü bildirildi.
İsrailli bilim insanları, bir grup yaşlı yetişkin üzerinde yaptıkları deneylerde, biyolojik yaşlanma sürecini başarıyla tersine çevirdiklerini duyurdu.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İsrail ziyaretinin ikinci gününde işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan bir Yahudi yerleşim biriminin ardından işgal altı..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail savaş uçaklarının Suriye'de İran güçleri ile Suriye ordu hedeflerine saldırı düzenlediğini açıkladı.
BM Güvenlik Konseyini İsrail ve Filistin'deki gelişmeler hakkında bilgilendiren Mladenov, Gazze'nin karşı karşıya kaldığı sağlık krizi ve ekonomik krize di..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rusya'nın koronavirüse karşı geliştirdiği "Sputnik V" isimli aşıyı almak için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile..
İsrail Başbakanı Netanyahu, resmi ziyaret kapsamında gelecek ay Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gidecek.
Filistin, ABD Savunma Bakanı Mike Pompeo'nun işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan İsrail yerleşim yerlerini ziyaret etme kararının bir provokasyon olduğun..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD seçimlerinde Donald Trump'ın kazanmasını temenni etse de süreci sessizce takip ediyor.
ABD Savunma Bakanı Mark Esper, İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Benny Gantz ile görüştü. Esper, Bahreyn ve Ürdün ziyaretlerinden ziy..
ABD yönetimi, Kudüs'te doğan ABD vatandaşlarına, doğum yerlerini İsrail olarak değiştirme imkanı sağlayacağını duyurdu.
ABD dünyada yalnızca kendi envanterinde bulunan, İran ve Hizbullah'a karşı önlem almak için İsrail'e tahrip gücü yüksek 14 bin tonluk bomba hediye etmeye h..
İsrail ordusu, Lübnan sınırına 300 metre uzaklıkta Lübnan köylerine benzer bir köy inşa edildiğini duyurdu.
İsrail'in ilhak ettiği Golan Tepeleri'nde yapılan arkeolojik çalışmalarda, 1700 yıllık olduğuna inanılan Antik Yunan döneminden üzerinde yazılar olan bir t..
İsrail, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtlığı nedeniyle Fransız mallarına karşı başlatılan boykot çağrılarına tepki gösterdi.
Sudan hükümeti, ABD'nin Sudan'ı terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartmasının uluslararası toplumdan uzak geçen 30 yıllık bir sayfayı kapatıp özelli..
İsrail Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail'de koronavirüs salgınına karşı geliştirilen potansiyel aşının 1 Kasım'da insanlar üzerinde d..
İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Haiat, Tel Aviv yönetiminin Doğu Akdeniz'de deniz yetki alanı konusunda Yunanistan'ın yanında olduğunu yineledi.
İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun ABD'nin Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) F-35 satışı için yürütülen müzakereleri kendi..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Sudan ile ilişkilerin normalleştirilmesi kararı kapsamında, İsrail heyetinin yakında Hartum yönetimiyle bir araya gele..
ABD Savunma Bakanı Mark Esper, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ile Pentagon'da görüştü. Toplantıda Orta Doğu'daki güvenlik durumunu ve ikili ilişkileri e..
İsrail'e ait bir uçağın ilişkileri normalleştirmek için devam eden temaslar kapsamında Sudan'ın başkenti Hartum'a indiği belirtildi.
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasında karşılıklı olarak vizenin kaldırılacağı belirtildi. Böylelikle BAE, İsrail için vizeyi kaldıran ilk Ara..