"İsrail" haberleri

ABD medyasına konuşan ve adı açıklanmayan İsrailli bir yetkili, İran'ın nükleer programının önemli isimlerinden Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesi konusunda..
Suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade için Meşhed ve Kum'da cenaze töreni düzenlendi. İran'da yapılan 'intikam' açıklamalar..
İran, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin suikast sonucu öldürülmesinden İsrail'in sorumlu olduğuna yönelik 'önemli bulguların olduğunu' açıkladı.
Salgın ekonomiye zarar vermeye devam ederken, İsrail'de giderek artan sayıda vatandaş, hayatında ilk defa ücretsiz dağıtılan sıcak yemek aramak zorunda kal..
İsrail hükümetinin, ABD Başkanı Trump'ın görev süresi sona ermeden Washington'un İran'ı vurma ihtimaline karşı orduya "hazırlıklı olun" talimatı verdiği id..
Ortadoğu'da Filistin ve Yemen gibi ülkeler başta olmak üzere bölgedeki istikrasızlığın sorumlusu İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Birleşik Arap Emir..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu kadına yönelik şiddetle ilgili Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü'nde konuşurken skandal açıklamalarda bulundu.
Beşşar Esad rejimi, İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyine hava saldırısı gerçekleştirdiğini ileri sürdü.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dün gizlice Suudi Arabistan'a giderek Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile görüştüğü bildirildi.
İsrailli bilim insanları, bir grup yaşlı yetişkin üzerinde yaptıkları deneylerde, biyolojik yaşlanma sürecini başarıyla tersine çevirdiklerini duyurdu.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İsrail ziyaretinin ikinci gününde işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan bir Yahudi yerleşim biriminin ardından işgal altı..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail savaş uçaklarının Suriye'de İran güçleri ile Suriye ordu hedeflerine saldırı düzenlediğini açıkladı.
BM Güvenlik Konseyini İsrail ve Filistin'deki gelişmeler hakkında bilgilendiren Mladenov, Gazze'nin karşı karşıya kaldığı sağlık krizi ve ekonomik krize di..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rusya'nın koronavirüse karşı geliştirdiği "Sputnik V" isimli aşıyı almak için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile..
İsrail Başbakanı Netanyahu, resmi ziyaret kapsamında gelecek ay Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gidecek.
Filistin, ABD Savunma Bakanı Mike Pompeo'nun işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan İsrail yerleşim yerlerini ziyaret etme kararının bir provokasyon olduğun..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD seçimlerinde Donald Trump'ın kazanmasını temenni etse de süreci sessizce takip ediyor.
ABD Savunma Bakanı Mark Esper, İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Benny Gantz ile görüştü. Esper, Bahreyn ve Ürdün ziyaretlerinden ziy..
ABD yönetimi, Kudüs'te doğan ABD vatandaşlarına, doğum yerlerini İsrail olarak değiştirme imkanı sağlayacağını duyurdu.
ABD dünyada yalnızca kendi envanterinde bulunan, İran ve Hizbullah'a karşı önlem almak için İsrail'e tahrip gücü yüksek 14 bin tonluk bomba hediye etmeye h..
İsrail ordusu, Lübnan sınırına 300 metre uzaklıkta Lübnan köylerine benzer bir köy inşa edildiğini duyurdu.
İsrail'in ilhak ettiği Golan Tepeleri'nde yapılan arkeolojik çalışmalarda, 1700 yıllık olduğuna inanılan Antik Yunan döneminden üzerinde yazılar olan bir t..
İsrail, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtlığı nedeniyle Fransız mallarına karşı başlatılan boykot çağrılarına tepki gösterdi.
Sudan hükümeti, ABD'nin Sudan'ı terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartmasının uluslararası toplumdan uzak geçen 30 yıllık bir sayfayı kapatıp özelli..
İsrail Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail'de koronavirüs salgınına karşı geliştirilen potansiyel aşının 1 Kasım'da insanlar üzerinde d..
İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Haiat, Tel Aviv yönetiminin Doğu Akdeniz'de deniz yetki alanı konusunda Yunanistan'ın yanında olduğunu yineledi.
İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun ABD'nin Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) F-35 satışı için yürütülen müzakereleri kendi..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Sudan ile ilişkilerin normalleştirilmesi kararı kapsamında, İsrail heyetinin yakında Hartum yönetimiyle bir araya gele..
ABD Savunma Bakanı Mark Esper, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ile Pentagon'da görüştü. Toplantıda Orta Doğu'daki güvenlik durumunu ve ikili ilişkileri e..
İsrail'e ait bir uçağın ilişkileri normalleştirmek için devam eden temaslar kapsamında Sudan'ın başkenti Hartum'a indiği belirtildi.
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasında karşılıklı olarak vizenin kaldırılacağı belirtildi. Böylelikle BAE, İsrail için vizeyi kaldıran ilk Ara..
Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) kabine, İsrail ile yapılan ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasını onayladı.
ABD Başkanı Donald Trump'ın, İsrail ile ilişkileri normalleştirme karşılığında Sudan'ı "teröre destek veren" ülkeler listesinden çıkaracağı iddia edildi.
Filistinliler, İsrail polisinin korumasında Mescid-i Aksa'ya giren Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) heyetini camiden çıkardı.
İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler, imzalanan mutabakatla resmi olarak başladı.
ABD'nin öncülüğünde Birleşik Arap Emirlikleri'yle (BAE) birlikte İsrail ile siyasi ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşması imzalayan Bahreyn'in bu kez İsr..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail'in uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayarak hız kesmeden sürdürdüğü işgal v..
İsrail Ulaştırma Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Etihad Hava Yolu şirketine ait bir uçağın ilk kez İsrail hava sahasını kullandığını açıklad..
İsrail Ulaştırma Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Etihad Hava Yolu şirketine ait bir uçağın ilk kez İsrail hava sahasını kullandığını açıklad..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan'ı İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye çağırdı.
İsrail Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde 50 kişinin fareden bulaşan bir hastalığa yakalandığını açıkladı.
Hamas, İsrail ordusu bünyesindeki "Metzada" adlı özel askeri birliğin Filistinli mahkumların bulunduğu hapishaneye saldırmasına tepki göstererek "İşgalci,..
İsrail'de hakkında açılan yolsuzluk davaları ve koronavirüs salgınını yönetemediği gerekçesiyle Başbakan Binyamin Netanyahu'yu protesto eden on binlerce İs..
İsrail İstihbarat Bakanı Eli Cohen, ABD'nin Katar'a F-35 tipi savaş uçağı satmasını istemediklerini belirtti.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, sözde Yahudi dönüş kanunu çerçevesinde Etiyopyalı 2 bin Yahudi'yi ülkeye getirmeyi planladığını açıkladı.
İsrail ile Ürdün arasında imzalanan havacılık anlaşmasıyla iki ülke, hava sahalarını birbirlerinin kullanmasına izin verdi.
İsrail'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden 64 yaşındaki haham Mordechai Leifer'in cenaze törenine binlerce kişi katılırken, poli..
Dışişleri Bakanlığı, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Batı Şeria'da ilave yasa dışı yerleşim yerlerine onay verdiğine ilişkin haberlerin bu ülkenin uluslarar..
ABD, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail, enerji alanında ortak strateji geliştirme konusunda anlaştı.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını kontrol altına almak için başlatılan karantinanın bir yıl boyunca devam edeb..
Lübnan'da Hizbullah Genel Sekreteri Hassan Nasrallah, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Beyrut'ta Hizbullah'a ait depoların bulunduğu iddiasını yalan..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Lübnan Hizbullahı'na ait gizli silah deposunu gösterdiği ileri sürülen bir haritayı paylaşarak Beyrut'ta yeni bir patl..
İsrail eski Savunma Bakanı Moşe Dayan'ın 1969 yılında Sina Yarımadası'nda Mısır'a ait tarihi eserleri çalarken çekilmiş fotoğrafı yayınlandı.
İsrail'le kısa süre önce "normalleşme" anlaşması imzalayan Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), F-35 savaş uçaklarını satın alabilmek için ABD'ye resmi baş..
İsrail ile normalleşme kararı alan BAE ve Bahreyn'e destek veren Arap Birliği Genel Sekreterliğine tepki olarak dönem başkanlığından çekildiğini duyurmuştu..
Sudan Dışişleri Bakanı Ömer İsmail Kameruddin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'in ardından İsrail'in ülkesiyle de normalleştirme anlaşması imzal..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD ziyaretlerinde yanında götürdüğü kirli çamaşırları Beyaz Saray'da görevli personele yıkattığı ortaya çıktı.
İsrail, Doğu Akdeniz Gaz Forumu'na Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) de katılması teklifinde bulundu.
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, İsrail'in Filistinliler aleyhindeki uzlaşmaz ve inatçı tutumu karşısında uluslararası toplumun acizliğini kınadı.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife, iki ülke arasında geçen hafta imzalanan "ilişkilerin normalleşti..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kuruluna hitabında İsrail'e yönelik eleştirileri, İsrail Büyükelçisi'ne salonu terk et..
İsrail Yüksek Mahkemesi, Avustralya'da çocuk istismarı ile aranan öğretmen kadının Avustralya'ya iadesini onayladı.
İsrail istihbarat servisi MOSSAD'ın Başkanı Yossi Cohen, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn'den sonra Suudi Arabistan'ın da yakında Tel Aviv ile n..
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ABD'nin yasa dışı İsrail yerleşimlerine ilişkin açıklamasına yönelik tepkinin ardından bir açıklama da Dışişleri Bakanlığı'n..
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Hiçbir ülke uluslararası hukukun üstünde değildir. Ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan açıklamaların da uluslararası hukuk ba..
İsrail güçleri, Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait bazı evleri yıkmaya başladı. Yıkıma tepki gösteren mahalle sakinleri ile İsrail güçleri arasındaki tansiyo..