Mutfak Hikayeleri

Sahrap Soysal ile "Mutfak Hikayeleri", her pazar saat 16.15’te Haber Global'de ekrana geliyor.

Bitmek bilmeyen enerjisiyle Sahrap Soysal, ülkemizin farklı köşelerinde izleyicilerin karşısına çıkıyor. Yemeklerin hikayelerini, şehirlerin kültürünü, tarihini ve değişimini “Mutfak Hikayeleri”nde izleyenler ile paylaşarak, şehir turizmine katkı sağlıyor. Soysal, ziyaret ettiği illerde o şehrin önde gelen isimleriyle yörenin yemeklerini birlikte yapıp, tadına bakıyor. Soysal, sosyal meselelere de dikkat çekiyor. Özellikle üreten kadına destek konusunu öne çıkarıyor.

Sahrap Soysal üyesi olduğu FAO’nun (Gıda ve Tarım Örgütü) başlattığı “Sosyal Gastronomi” hareketi ile evlerde gıda israfının nasıl önleneceği hakkında bilgiler veriyor. İzleyicilerin kendi mutfaklarında nasıl ekonomi yapabileceklerinden bahsediyor. Soysal, Sayın Emine Erdoğan’ın öncülüğünü yaptığı, Cumhurbaşkanlığı Himayesinde çıkarılan “Türk Mutfağı” isimli, kendi tariflerinin de yer aldığı kitaptan, mutfağımızın ne kadar zengin ve her yemeğimizin nasıl farklı bir hikayesi olduğunu anlatıyor.

Soysal programda, geleneksel Türk mutfağından örnekleri, yöre mutfaklarını konukları ile paylaşırken, muhteşem enerjisi ile ekran başındakilerin hem damaklarına hitap edecek hem de sohbeti ile izleyenlerin günlerine neşe katıyor.

Programın kaçırdığınız bölümlerini ve özel bölüm videolarını youtube.com/haberglobal  sayfasından izleyebilirsiniz.