Gülseren Budayıcıoğlu seans ücretiyle ilgili sessizliğini bozdu

Magazin Haberleri Kırmızı Oda Masumlar Apartmanı
Gülseren Budayıcıoğlu seans ücretiyle ilgili sessizliğini bozdu

Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda ve Camdaki Kız gibi reyting rekortmeni dizilerin senaryo danışmanlığını yapan Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu, danışanlarından aldığı 20 dakikalık bir seans ücretinin 1200 TL olduğu iddia edilmişti. Budayıcıoğlu konuyla ilgili sessizliğini bozdu.

Televizyon kanallarında yayınlanan sevilen dizilerin mimarı Gülseren Budayıcıoğlu'nun özel hayatının yanı sıra muayane ücretleri de merak konusu oldu. 

2005 yılında Ankara'da özel psikiyatri merkezini kuran Dr. Budayıcıoğlu'nun 20 dakikalık bir seans ücretinin bin 200 TL olduğu sosyal medyada çok konuşuldu. 

SEANS ÜCRETLERİYLE İLGİLİ İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI

Bloomberg HT'de çarşamba akşamları ekrana gelen 'Fatih Altaylı ile Bire Bir'e konuk olan Budayıcıoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Fatih Altaylı, "Aslında sizi davet etmeye niyetim yoktu. Tedaviye gelmeye düşünüyordum ama sonra öğrendim ki 20 dakikalık viziteniz bin 200 TL imiş. Dedim ki; programa gelsin konuşuruz. Bana bir de reçete yazar" sözleriyle Budayıcıoğlu'yu güldürdü. 

Gülseren Budayıcıoğlu seans ücretiyle ilgili sessizliğini bozdu - Resim : 1

"BU İDDİA DOĞRU DEĞİL"

Ünlü psikiyatr ise, "Bu doğru değil, pandemi başladığından beri hiç hasta bakmadım, kliniğe gitmedim. Ben de okuyunca, 'vay hakikaten dudak uçuklatıcı fiyatlar' dedim" ifadelerini kullandı. Yazdığı kitaplar diziye uyarlanan Budayıcıoğlu, "Mesleğimi çok özlüyorum. Diziden fırsat bulamıyorum. Olabildiğince hayatım evde devam ediyor. Eski hastalarımla online görüşüyorum" dedi.

"EĞER HUZURUNUZ YOKSA..."

Meslek yıllarının ilk dönemlerinden de bahseden Budayıcıoğlu, "Ben psikiyatriye başladığımda bizim adımız 'deli doktoru'ydu. Ben muayenehaneyi açtığımda insanlar salonda yan yana oturmak istemiyorlar. Çünkü ayıp. Ama orada gördüm ki insanların buna nasıl ihtiyacı var. Bedenen çok sağlıklı ama huzurunuz yoksa o sağlığın anlamı yok. İnsanlar bundan korkmasın. En akıllı insanların gideceği yerdir aslında psikiyatri. 'Kırmızı Oda'dan sonra patlama yaptı. Türkiye'nin her yerinde psikologlar ve psikiyatristlerde randevular dolu. Buralara başvuranlarının çoğunun ruh sağlığı son derece yerinde. Ama bunun farkındalığı geliştirmek önemli." diye konuştu.

"DEPRESYONLAR ARTTI"

Budayıcıoğlu ayrıca, Fatih Altaylı'nın, "Ruh sağlığı bozulan bir toplum haline mi geldik?" sorusuna, "Türkiye için söylenemez ama dünya bu halde. Bizim ülkemiz de bundan nasibini alıyor. Pandemiyle kaygılar ve depresyonlar attı. Yaşam alışkanlıkları değişti" yanıtını verdi.

 

Kaynak: Haber Global

Gülseren Budayıcıoğlu Gülseren Budayıcıoğlu seans ücreti Gülseren Budayıcıoğlu seans ücreti ne kadar Camdaki Kız Masumlar Apartmanı Kırmızı Oda magazin magazin haberleri