Ünlü oyuncu Regina King'in oğlu intihar etti

2022'de hayatını kaybeden ünlüler
Ünlü oyuncu Regina King'in oğlu intihar etti

Amerikalı ünlü oyuncu Regina King'in 26 yaşındaki oğlu Ian Alexander Jr., doğum gününden birkaç gün sonra yaşamına son verdi.

Ünlü oyuncu Regina King, oğlunun intihar haberiyle sarsıldı.

Ödüllü oyuncu'nun 26 yaşındaki oğlu Ian Alexander Jr. birkaç gün önce doğum günün kutlamıştı.

Ölüm haberinin duyulmasının ardından hayranları ve arkadaşları ünlü oyuncuya destek verdi.

Regina King, People'a yaptığı açıklamada " Ailemiz harap oldu. Başkalarının mutluluğun çok önemseyen parlak bir ışıktı. Şu zor dönemimizde mahremiyetimize saygı göstermenizi bekliyoruz" dedi.

Ünlü oyuncu Regina King'in oğlu intihar etti - Resim : 1

Ian, Regina King'in eski kocası Ian Alexander Sr. King'le tek çocuğuydu. Çift daha sonra boşanmıştı.

Müzisyen olan Ian, daha 3 gün önce sosyal medyadan konseri olduğunu duyurmuş ve takipçilerini bilet almaya teşvik etmişti.

Hayatına neden son verdiği sorusu ise henüz yanıtını bulmuş değil.

Ian, Regina King'in tek çocuğuydu ve 19 Ocak 1996'da doğmuştu. Babasının izinden gitmiş ve müzisyen olmuştu.


Regina King kimdir?

Regina Rene King ilk olarak 1985 yılında 227 televizyon dizisinde Brenda Jenkins olarak dikkat çekti. Cuma (1995) filminde Dana, Yeni Bir Başlangıç'taki (1996) Marcee Tidwell, hit animasyon dizisi The Boondocks'ta Riley ve Huey Freeman ve Southland'de dedektif Lydia Adams gibi rollerle daha fazla öne çıkarak hem televizyonda hem de filmlerde başroller oynadı. Southland'le , 2012 ve 2013'te Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında iki Eleştirmenlerin Seçimi Televizyon Ödülü adaylığı kazandı.

King, 2015'ten 2017'ye kadar üç kez aday gösterilip iki kez de Primetime Emmy Ödülü'nü kazandığı, aynı zamanda Altın Küre Ödülü'ne de aday gösterildiği ABC antoloji dizisi American Crime'da başrol oynadı. Ayrıca 2015'ten 2017'ye kadar, Eleştirmenlerin Seçimi Televizyon Ödülü adaylığı aldığı HBO dizisi The Leftovers'ta Erika Murphy'yi canlandırdı. 2018 yılında, üçüncü Emmy ödülünü kazandığı Netflix minidizisi Seven Seconds'ta başrol oynadı. King, CBS sitcomu The Big Bang Theory'de Janine Davis olarak yinelenen bir role sahiptir ve Ray , Sadece Justice , Cuma ve Bu Nasıl Sarışın 2 gibi çeşitli filmlerde rol aldı.

2018 yılında, If Beale Street Could Talk filmindeki Sharon Rivers rolüyle eleştirel beğeni topladı ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Altın Küre Ödülü'nü kazandı.

 

Ian Alexander Jr. Ian Alexander Jr. kimdir regina king'in oğlu intihar