"facebook" haberleri

Avustralya ülkedeki kullanıcıların haber paylaşımlarını engellediği gerekçesiyle sosyal paylaşım platformu Facebook'taki reklam kampanyalarını durdurdu.
Haberglobal.com.tr'de sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren analizler hazırlıyoruz. Gündem yoğun ve haliyle bazı haberler gözden kaçab..
Facebook'un Avustralya'daki medya içeriklerini platformundan kaldırması dünyanın gündemine oturdu. Dünyanın dört bir yanında yayıncılar Facebook'a ateş püs..
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, hükümet yetkililerinin koronavirüsün kaynağı hakkında dezenformasyon yaydığını ileri süren bir raporun ardından ülkede yas..
Sosyal paylaşım sitesi Facebook, teknoloji devlerinin Avustralya medya şirketlerinin ürettiği haberler için ödeme yapmasını zorunlu kılan yasa tasarısı ned..
Facebook, son günlerin popüler uygulaması Clubhouse'ın bir benzerini yapmak için harekete geçti. Sosyal medya devinin geçmişine bakıldığında bu bir ilk değ..
Apple'ın aldığı yeni karar sonrası Facebook'un artık kullanıcıları takip etmesi için onay alması gerekiyor. Facebook da kullanıcılarına "Sizi takip etmemi..
Whatsapp, tartışma yaratacak yeni bir uygulamayı devreye sokuyor. Sadece QR kodunu okutarak girilebilen Whatsapp Web'e bağlanmak istediğinizde önce mobil c..
Sosyal medya uygulaması Facebook, gizlilik politikasını ihlal ettiği gerekçesiyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun resmi sayfasında yapılan bir payl..
Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Özkaya Matraş, veri paylaşımı güncellemesine ilişkin sosyal medya hesabından bir açıkla..
Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanıyor. Yepki çeken..
Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanırken, Telegram ku..
ABD merkezli sosyal medya devi Facebook, ABD Başkanı Donald Trump'ın 3 Kasım Başkanlık seçimlerine hile karıştırıldığı iddiası üzerine destekçileri arasınd..
Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanıyor.
ABD merkezli Facebook şirketi, Brexit'in neden olduğu bir değişiklikle İngiliz kullanıcıların yasal sorumluluğunu, İrlanda'daki AB üssünden gelecek yıl ABD..
Amerika merkezli sosyal paylaşım platformu Facebook, Fransız ve Rusya ile bağlantılı grupları, "Afrika'nın bazı bölgelerini hedef alan gizli bir çevrim içi..
ABD'de 46 eyalet ve ABD Federal Ticaret Komisyonu, ''tekelcilik ve rekabeti imkansız hale getirmekle'' suçladığı sosyal medya devi Facebook'a iki dava açtı..
ABD merkezli sosyal paylaşım platformu Facebook, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarıyla ilgili yanlış bilgilendirme içeren paylaşımları kaldıracağını d..
Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp platformu 3 yeni özellik ile güncellemeye hazırlanıyor.
ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından ABD'deki sosyal medya yasasına atıfta bulunarak, Twitter'ın kontrolden çıktığını söyledi.
Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, verdiği son kararla alacak davalarında yeni bir dönem başlattı. Yüksek Mahkeme, alacak davalarında Whatsapp, Facebook, e-mail g..
ABD Başkanı Donald Trump, Demokrat rakibi Joe Biden'ın oğlunun e-postalarıyla ilgili haberin yayılmasını sınırlandıran Twitter ve Facebook'u eleştirerek "O..
Sosyal paylaşım sitesi Facebook, aşı karşıtı reklamlara yasak getireceğini duyurdu.
 Facebook'un Holokost'u (yaklaşık yedi milyon musevinin toplama kamplarında maruz kaldığı durum) reddeden ya da inkar eden içeriklerin yasaklayacağı duyuru..
ABD'de sosyal paylaşım sitesi Facebook, başkanlık seçiminden sonra "sonuçlarının hemen sonuçlanamayabileceği öngörüsü" ile siyasi reklamları bir süre daha..
Sosyal medya platformu Facebook, ABD Başkanı Donald Trump'ın mevsimsel gribin yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) daha ölümcül olduğunu savunduğu paylaşımın..
ABD merkezli sosyal paylaşım platformu Facebook'a, nefret gruplarının sayfalarını engellemesi talebiyle dava açıldı.
Sosyal paylaşım sitesi Facebook, ABD ve Filipinler'deki siyaseti etkilemek üzere paylaşımlar yapan Çin kaynaklı bazı kimliği belirsiz hesapları kapattığını..
Sıra dışı açıklamalarıyla zaman zaman gündeme gelen Apple'ın Steve Jobs ile birlikte iki kurucusundan biri olan Steve Wozniak, yaptığı son açıklamada kulla..