"Çin" haberleri

Çin Ulusal Uzay İdaresi, Çin'in Chang'e-5 uzay aracının ayın yüzeyine başarıyla indiğini açıkladı.
Hubei eyaleti Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nden 117 sayfalık gizli belgeler sızdı. Sızan gizli belgeler ülkedeki Kovid-19 salgınının ilk dönemine ışı..
Afganistan'da görev yaparken 39 sivili öldürdüğü ortaya çıkan Avustralyalı 13 asker ordudan atıldı. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian'ın Afgan ço..
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD başkanlık seçimlerinin ardından Joe Biden'ı tebrik etti. 
Çin, yeni kitabında Müslüman Uygur azınlığın ızdırap çektiğinden bahseden Papa Franciscus'a tepki gösterdi.
Çin'de geliştirilen Covid-19 aşısının gönüllü uygulamasına, sağlık çalışanlarından sonra vatandaşlara da başlandı. Ankara Şehir Hastanesi'nde ilk uygulama..
Çin'de Renmin Üniversitesi'nde bir konferansta konuşan Çinli Profesör Jin Canrong, Ağustos ayında Çin ile Hindistan arasındaki sınır gerginliğinde Çin'in H..
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Var, koronavirüs kapsamında gıdalarla ilgili uyarılarda b..
Çin'in Şangay kentinde bulunan Pudong Uluslararası Havalimanı'nda çalışan 1 kişide Covid-19'a rastlanmasının ardından havalimanında bulunan yaklaşık 14 bin..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de faz-3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli Kovid-19 aşısı için bugün 20 bin gönüllünün başvurduğunu bildirdi.
Çin'in Yunnan eyaletine bağlı Weixin kasabasında kamusal alanda köpek gezdirmek yasaklandı. Yerel yöneticiler tepkiler üzerine, Cumartesi günü yürürlüğe gi..
Almanya'nın BM Daimi Temsilcisi Christoph Heusgen, Rusya ve Çin'i Kuzey Kore'nin rafine petrol ithalatında BMGK kararlarını ihlal edip etmediğinin belirlen..
Çin'de 2011 yılında İPad2 almak için böbreğini satan genç, böbrek yetmezliği nedeniyle ömür boyu yatağa mahkum hale geldi.
Çin'in Henan ve Şandong eyaletlerinde, dondurulmuş sığır ve domuz etlerinin ambalajında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
Çin hükümeti, ABD Başkanı seçilen Joe Biden'ı seçim zaferi nedeniyle tebrik etti.
Brezilya'da insanlar üzerinde denenen Çinli ilaç şirketi Sinavoc Biotech'in geliştirdiği "CoronaVac" isimli koronavirüs aşı adayının deneyleri geçici olara..
Çin Dışişleri Bakanlığı, Demokrat Joe Biden'ın ABD'de başkanlık seçimini kazanmasına ilişkin iki ülkenin karşılıklı iletişim ve diyaloğu güçlendirmesi gere..
Çin'in Zhejiang eyaletinde kimyasal madde üreten bir fabrikadaki patlama büyük bir yangına yol açtı. Fabrikada bulunan 120'nin üzerindeki çalışanın tahliye..
Çin'in Şanghay kentinde düzenlenen Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nda (CIIE), Fransız mücevher markası Korloff'a ait pahabiçilmez 88 karat siyah elmas görü..
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ten rengi koyulaşan ve virüsü yenen Çinli doktor Yi Fan'ın ten rengi normale döndüğü belirtildi. 
Çin, ABD merkezli 6 medya kuruluşuna ülkede yürüttükleri tüm operasyonları bildirmesi için 7 gün süre verdi.
Kuzey Kore'de Çin'den geldiği ve ülkeye koronavirüs getireceği söylenen "sarı toz" bulutu nedeniyle halka evlerinden çıkmama uyarısı yapıldı.
Çin, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı koruyuculuk sağlayan deneysel aşılarının "hiçbir yan etkiye" yol açmadığını iddia etti. 
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien, ABD'nin, hak ihlalleriyle suçlanan Rusya ile Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine seçilmesin..
Çin'de bir temizlik firmasında çalışan görevli kadın, 'işini iyi yaptığını' kanıtlamak için temizlediği tuvaletten su içti. O anlar saniye saniye amatör ka..
Çinli Biyoteknoloji firması ile Sağlık Bakanlığı tarafından imzalanan protokol ile koronavirüse karşı geliştirilen ve Faz 3 aşamasına gelinen Covi-2 aktif..
Çin'in Şansi eyaletindeki bir kentte, normal görme veya kilo gereksinimini karşılamayan öğrencilere, lise giriş sınavları sırasında düşük not verileceği be..
Çin'in doğusundaki Qingdao kentinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında 12 yeni vaka tespit edildi. Yeni vakalar ikinci dalga endişesine neden olurk..
Çin ve ABD'li bilim insanları, koronavirüs (Covid-19) insan hücreleriyle etkileşim anını sanal gerçeklik teknolojisi süper bilgisayarlarla görüntüledi. 
ABD'de 2.5 milyar dolarlık pazara sahip olan ve kadınların rağbet gösterdiği "Siyah Altın" olarak adlandırılan perukların, Çin'in Sincan bölgesindeki topla..
Çin'de çalınan Mao Zedong'un şiir yazdığı parşomen bulundu. Hırsızların 300 milyon dolar değer biçilen parşomeni ikiye böldüğü görüldü. Hırsızların elyazma..
Çin'de uçan balonla test uçuşu yapan görevli, sepette asılı kaldı. Görevli, balon iniş yaparken yaklaşık 10 metre yükseklikten düşerek yaşamını yitirdi. Gö..
Çin'den gelen koronavirüs (Covid-19) aşısının gönüllüler üzerindeki denemelerine Ankara Şehir Hastanesi'nde de başlandı. Hastanenin Koordinatör Başhekimi O..
Çin'de kuruluş yıl dönümü 1 Ekim'i takip eden 8 günlük ulusal tatilin ilk 4 gününde ülke içinde seyahate çıkan yerli turist sayısı 425 milyona ulaştı.
Çin Merkez Bankası'nın yeni geliştirdiği dijital para biriminin pilot programlar kapsamında para transferlerinde kullanılmaya başlandığı bildirildi.
Çin Halk Kurtuluş Ordusu Hava Kuvvetleri'ne ait askeri nakliye uçağı, Tayvan hava sahasına giriş yaptı. Tayvan savaş jetleri ise Çin'e ait askeri uçağı eng..
Çin'de Lamu adıyla bilinen sosyal medya yıldızı, canlı yayın yaptığı sırada kocası tarafından benzinle yakılarak öldürüldü.
Çin'de tavşan, kedi ve köpek gibi canlı hayvanların bir hafta boyunca depoda aç bırakılarak öldürülmesi tepkilere neden oldu
Çin'de kaza süsü vererek sigorta parası almak için zihinsel engelli oğlunu denize iten baba olayla ilgili kamera görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından..
Çin'de geçen yıl bir kreşte 25 çocuğu zehirleyen ve birinin ölümüne neden olan öğretmen ölüm cezasına çarptırıldı.
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Çin'e ait aşının Faz 3 çalışmalarına başlandı.
Çin'in güneybatısında bir kömür madeninde karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu 16 kişi yaşamını yitirdi.
Çin yönetiminin 2017'den bu yana Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Müslümanlara ait 8 bin 500 civarında cami, türbe ve kutsal sayılan mezarı yok ettiği ileri..
Çin Ulusal Uzay İdaresi Ay Keşif ve Uzay Programı Merkezi'nden alınan verilere göre Çin, Chang'e-4 ve Yutu-2 keşif aracı ile Ay'ın jeolojik yapısını ortaya..
Çin ordusunda görevli bir askerin akıllı telefon aracılığıyla ailesi ve arkadaşlarına "devletin güvenliğine ilişkin belge ve askeri bilgileri sızdırdığı" g..
Koronavirüse karşı yürütülen aşı çalışmalarında, faz 3 araştırmaları Türkiye'de ilk olarak Hacettepe'de uygulanan Çin aşısında, ikinci merkez Kocaeli oldu...
Çin, yeni tip koronavirüs nedeniyle, Çin'de vize ve oturum izni sahibi olan ancak yurt dışında bulunan yabancı ülke vatandaşlarına getirilen ülkeye giriş y..
Çin, ABD Başkanı Donald Trump'ın Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurulundaki konuşmasında dile getirdiği "Bu pandemiyi dünyaya salan ülke olan Çin'i de sorum..
Sosyal paylaşım sitesi Facebook, ABD ve Filipinler'deki siyaseti etkilemek üzere paylaşımlar yapan Çin kaynaklı bazı kimliği belirsiz hesapları kapattığını..
Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, ABD'yi 'tek taraflılık', 'korumacılık' ve 'kabadayılık'la suçlayan Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e cevap verdi.
ABD Başkanı Donald Trump, bu yıl salgın nedeniyle ilk kez görüntülü konferans yoluyla gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) 75'inci Genel Kurulu'nda ko..
Çin'in Siçuan eyaletinde bir matematik öğretmeninin, ilkokula giden kız öğrencilerinden bir tanesini sorularına iki kez yanlış cevap verdiği için ölesiye d..
Çin'in kuzeybatısında biyolojik kökenli tıbbi madde üreten tesiste yaşanan sızıntının ardından binlerce kişiye Akdeniz Humması bulaştığı açıklandı.
Çin, Kenya ana ticaret limanı Mombasa Limanı'na ulaşan demiryolu hattının yapımı sırasında Çin'den kullanılan kredilerin geri ödenmemesi nedeniyle bu liman..
Çin'in Liaoning eyaletinde gerçekleştirilen 'Yaz Davosu'nda sergilenen 50 tonluk dev robot at ziyaretçilerin ilgisini çekti.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping tarafından resmi törenle karşılandı.
Huawei Technologies Çin, Avrupa ve Japonya'dan çeşitli otomobil şirketleriyle sürücüsüz araba teknolojisi üzerinde çalışmaya başladı.
Çin'de bir kozmetik firması çalışanları arasından bin kişiyi ödüllendirerek Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesi'ne tatile gönderdi.
Çin'in doğusundaki bir hastanede 69 hastaya yanlış uygulamalar nedeniyle hepatit C bulaştı.