"Angela Merkel" haberleri

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Afganistan'ın tamamında hakimiyeti ele geçiren Taliban'ın terör örgütleriyle ilişkisi konusunda özellikle dikkatli ola..
Sadece Almanya değil tüm Avrupa politikalarını yönlendiren önemli aktörlerden biri olan Almanya Başbakanı Angela Merkel, 22 Kasım 2005'ten bu yana 16 yıldı..
2019 yılında Almanya Başbakanı Angela Merkel'in titreme nöbetleri geçirmesi uzun süre gündem olmuştu. Merkel, temaslarda bulunmak üzere geldiği Arnavutluk'..
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde vatandaşların çoğunluğu, bir "Avrupa Başkanı seçimi" yapılsa tercihlerinin 16 yıldır sürdürdüğü görevine 26 Eylül'de veda e..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Polonya'nın Belarus sınırındaki göçmenlerin Litvanya ve Polonya'ya yönelik baskı aracı şeklinde kullanılmasını kabul edilm..
Afganistan'daki 20 yıllık savaş nedeniyle Batı'yı eleştiren Papa Franciscus, kendisine yöneltilen soruya, Almanya Başbakanı Angela Merkel'den alıntı yaptığ..
Almanya'nın başkenti Berlin'de Türkiye ile Almanya arasında imzalanan "İş Gücü Anlaşması"nın 60. yıl dönümü kutlandı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, "O d..
Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile düzenlediği ortak basın açıklamasında "Afganistan'da Almanya'ya tahliye hakkına s..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın Afganistan için de hayati önem taşıdığını söyleyerek bu konuda Katar v..
16 yıldır sürdürdüğü görevine 26 Eylül'de veda etmeye hazırlanan Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya..
Almanya da Afganistan'daki tahliye işlemlerini sonlandırdığını duyurdu. Almanya Başbakanı Merkel, Afganistan'daki operasyonların Almanya ordusunun tarihind..
16 yıldır sürdürdüğü görevine 26 Eylül'de veda etmeye hazırlanan Almanya Başbakanı Angela Merkel'in hesaplamalara göre emeklilik döneminde maaşının 15 bin..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Almanya Başbakanı Mer..
16 yıldır sürdürdüğü görevine 26 Eylül'de veda etmeye hazırlanan Almanya Başbakanı Angela Merkel son kez Rusya'ya ziyarette bulundu. Rusya Devlet Başkanı V..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüs aşısını geliştiren Türk kökenli bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurucu ortak..
Almanya Başbakanı Merkel Afganistan'a Almanya için çalışan personel için elinden geleni yapacağını kaydetti.
Almanya Başbakanı Merkel, Afganistan'da yaşanan gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Merkel, 2015 yılındaki hatayı tekrarlamak istemediklerini..
John Hopkins Üniversitesi'nden fahri doktora unvanı alan Almanya Şansölyesi Angela Merkel törende zor anlar yaşadı. Doktora cübbesi giyen Merkel, boyunluğu..
Almanya Başbakanı Angela Merkel görev süresinin bitimi yaklaşırken oldukça yorulmuş görünüyor. Alman vatandaşlarının kendisine sorular yönelttiği bir sanal..
Halkın yüzde 58,7'sine Kovid-19 aşısının ilk dozunun, yüzde 43'üne de ikinci dozu uygulandığı Almanya'da Başbakan Angela Merkel, yeni tip koronavirüs (Kovi..
Eylül ayında görev süresi sona erecek olan Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere'ye 22. ve sonuncu resmi ziyaret gerçekleştirdi. Merkel'i İngiliz mevk..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB'nin Türkiye'ye göç anlaşması için 3 milyar euro verilmesinde anlaştığını açıkladı. Öte yandan AB Zirvesi devam ederken..
16 yıldır sürdürdüğü görevine 26 Eylül'de veda etmeye hazırlanan Almanya Başbakanı Angela Merkel, son kez Federal Meclis'te soruları yanıtladı.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Libya halkının, geleceği hakkında kendilerinin karar vermesini istediklerini söyledi.
Dünya genelinde aşılama çalışmalarına liderler de katılıyor. Koronavirüs aşısının ilk dozunu AstraZeneca yaptıran Almanya Başbakanı Merkel, ikinci dozda Mo..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinin koronavirüs salgını bittikten sonra çevre ve teknoloji konularındaki zorlukların üstesinden gelmesi için gelecek..
Almanya'da Saksonya-Anhalt Eyalet Meclisi seçiminde Başbakan Angela Merkel'in Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) oyların yüzde 36'ını alarak birinci ç..
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın, ABD ile Danimarka arasındaki kablo anlaşması aracılığıyla başta Almanya Başbakanı Angela Merkel olmak üzere çok sayıda Avru..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, büyüme ve refahın büyük ölçüde denizcilik ekonomisine bağlı olduğunu belirtti. Merkel, deniz taşımacılığının küresel ticar..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının üçüncü dalgasının kırıldığını söyleyerek "yaz tatili konusunda çok um..
ABD'nin aşı patentinin kaldırılması yönündeki görüşünü, kimi ülke desteklerken Almanya Başbakanı Angela Merkel karşı çıktı. Alman biyoteknoloji şirketi ve..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, aşı patentinden feragat etme teklifine karşı olduğunu açıkladı. Dünya Ticaret Örgütü ise kovid-19 aşılarında fikri mülkiye..
Koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana Çin'in Dünya Sağlık Örgütü ile paylaştığı bilgilerin şeffaflığı tartışılırken, Almanya Başbakanı Angela Merke..
En büyük finans skandalı olarak kayıtlara geçen Wirecard soruşturması kapsamında Almanya Başbakanı Angela Merkel tanık sıfatıyla bugün Federal Meclis'teki..
16 yıllık Angela Merkel dönemi sona eriyor, Almanya Eylül 2021'de yeni liderini seçmeye hazırlanıyor. Üç önemli ve güçlü aday ön plana çıkarken anketlerde..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, video konferans yöntemiyle iklimi görüştü.
Son 24 saatte 25 bin 831 yeni vaka tespit edilen Almanya'da Başbakan Angela Merkel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının üçüncü dalgasında yoğun bakı..
Yapılan bir ankette, Almanya Başbakanı Merkel'in aşı konusunda verdiği sözü yerine getiremeyeceği belirlendi. Araştırmaya göre, Alman halkının yüzde 63'ü a..
Paskalya tatili öncesi video mesaj yayınlayan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Paskalya tatili öncesi yayınladığı video mesajında, vatandaşlara tüm kuralla..
Şubat sonu ve mart ayında koronavirüste tekrar hızla yükselmenin yaşandığı Almanya'da, Başbakan Angela Merkel eyalet başbakanlarından yeni tip koronavirüs..
Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye ile her düzeyde temasta olmaya ihtiyaç duyduklarını vurgulayarak "ortak çıkarlar üzerine konuşmak için temasların gerekli..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Doğu Akdeniz'le ilgili açıklamasında, "Türkiye, Doğu Akdeniz'de tansiyonu düşürme işaretleri gösteriyor" dedi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, 1-5 Nisan tarihlerinde kutlanacak Paskalya Bayramı için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede kapsamında a..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yapılan aşılamanın etkilerinin 3-4 ayın ardından görüleceğini ve sonrasının çok dah..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye-Almanya ilişkileri ve bölgesel konular..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdi.
Almanya'nın en büyük finans skandalı olarak kayıtlara geçen Wirecard soruşturması kapsamında Almanya Başbakanı Angela Merkel'in tanık sıfatıyla Nisan ayı s..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüs salgının yayılmasını önlemek için alınan tedbirleri savunarak bu kararların demokrasinin kurallarına..
Almanya Başbakanı Angela Merkel yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede halktan daha sabırlı olmalarını isterken, kuaförlerin açılmasını dör..
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Almanya'da yaşanan aşı krizine çözüm bulmak üzere 1 Şubat'ta "aşı zirvesi" düzenleyeceği bildirildi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, video konferans aracılığı ile katıldığı Dünya Ekonomi Formunda (WEF) yaptığı konuşmada, koronavirüs (Covid-19) salgınını ö..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyonlarına karşı daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
Angela Merkel koronavirüs tedbirleri kapsamında Almanya'da uygulanan kısıtlamaların 14 Şubat'a kadar uzatıldığını duyurdu.
Almanya'da Angela Merkel'in partisi Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) yeni başkanı Armin Laschet'in mecliste Prof. Dr. Uğur Şahin'in başarılarından bahsett..
Almanya'da Başbakan Angela Merkel'in Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU), 15-16 Ocak'ta düzenlenecek olağan kurultayda yeni liderini belirleyecek.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, mutasyona uğrayan koronavirüs hakkında endişelerini dile getirerek, "Salgının yeni boyutuyla mücadele için 8-10 haftalık b..
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Sözcüsü Steffen Seibert, Merkel'in ABD Başkanı Donald Trump'ın sosyal medya hesaplarının askıya alınmasını "tartışmalı"..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD'nin başkenti Washington'da Donald Trump destekçilerinin Kongre binasına girmesiyle çıkan olaylara ilişkin "bu ülkeden..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in koronavirüse karşı ortak aşı üretimini görüştüğü belirtildi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, geleneksel olarak yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, koronavirüs salgınına vurgu yaparak, son 15 yılda 2020 yılından dah..
Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığının resmi olarak 1 Ocak'ta Almanya'dan Portekiz'e geçecek olmasına bir gün kala Almanya Başbakanı Angela Merkel görevin..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Covid-19 virüsüne karşı aşı geliştiren Türk Prof. Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci'yi tebrik etti.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, meclis oturumunda gerçekleştirdiği konuşmasında Türkiye ile AB ülkeleri arasındaki sorunların çözümü için yaptıkları görüş..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs salgınında günlük vaka sayılarının artmasıyla nedeniyle 16 Aralık'tan itibaren önlemlerin sertleşeceğini duyur..
Almanya Başbakanı Angela Merkel son yıllık bütçe görüşmesini gerçekleştirdi. Merkel, yaptığı konuşmada koronavirüs salgınına da değinerek, salgın ile mücad..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile gerçekleştirdiği görüşmede, Almanya'nın 4'lü Münih Grubu kanalıyla Filistin ve İs..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, "G20 Zirvesi'nde görüşmelerde zorluklar var mıydı?" sorusuna "Türkiye, Paris İklim Anlaşması'nda bir yerde adil davranılma..
Almanya Başbakanı Angela Merkel 10 Aralık'taki AB Liderler Zirvesi'nde Türkiye konusunun da gündemde olacağını söyledi. Merkel, Covid-19 tedbirlerine ilişk..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede sosyal temasın daha da azaltılması çağrısında bulundu.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, halkın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının yayılmasını önlemek ve yeni vakalardaki artış hızının düşürülmesi için bug..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Tedbirler uygun, gerekli ve orantılı. Eğer yoğun bakım ünitelerinin dolmasını bekleseydik o zaman çok geç kalmış olacaktı..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüsün yayılmasını engellemek için tüm restoran ve barları 4 Kasım'dan itibaren kapatma konusunda eyalet başkanları..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hakkındaki sözlerini kınadı. Erdoğan'dan Merkel..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile ilişkilerin çok boyutlu olduğunu belirterek, "Türkiye ile ilişkilerimizi yeniden dengelemek zorundayız çünkü b..
Almanya Başbakanı Merkel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artış göstermesinden endişe duyduğunu belirtti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile üçlü formatta bir video konfe..
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'ı karşılama töreninde tekrar bir titreme krizinin yaşanmaması için sandalyeyle ön..