Elazığ'ın Maden ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem!

Elazığ'ın Maden ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem!

AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre, Elazığ'ın Maden ilçesinde saat 06.41'de 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Geçtiğimiz gün çevre illerden de hissedilen Bingöl'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen il Elazığ olmuş, Karakoçan İlçesi Kuşbayırı köyünde vatandaşlar geceyi dışarıda ve güvenli yerlerde geçirmişti. 80 haneli 250 nüfuslu köyde çoğu kerpiç olan evler küçüklü büyüklü hasar görmüştü.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 06.41'de merkez üssü Maden ilçesi olan 4,3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin 7,15 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

AFAD, depremin büyüklüğünü 4.3 olarak duyururken, Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada ise 4.2 olarak açıklandı. 

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Elazığ'da meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki depremin ardından olumsuz bir ihbarın ulaşmadığını belirtti.

Çataklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, saat 06.41'de Elazığ'ın Maden ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini hatırlatarak şunları kaydetti: "An itibariyle olumsuz bir ihbar ulaşmadı. Ekiplerin mahallinde tarama çalışması devam ediyor. Geçmiş olsun."

Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamada, "Maden ilçemizde saat 06.41'de 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. An itibariyle her hangi bir ihbar ve bildirim yapılmamış olup, tarama çalışmalarımız devam etmektedir" denildi.

Öte yandan depremin ilçeye komşu Diyarbakır’da da hissedildiği belirtildi.

 

Kaynak: Haber Global

elazığ Deprem son dakika son dakika haber Son depremler