Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Putin-Zelenski görüşmesine ilişkin açıklama: "Her an olabilir, çok uzun da sürebilir"

Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanlığı Gündem haberleri Vladimir Putin Volodimir Zelenski Rusya Ukrayna Savaşı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Putin-Zelenski görüşmesine ilişkin açıklama: "Her an olabilir, çok uzun da sürebilir"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldığı bir canlı yayında gündeme dair önemli soruları yanıtladı. Türkiye'nin Putin-Zelenski görüşmesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'nin Türkiye'ye gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruyu da yanıtladı.

Çavuşoğlu, "Şartlar oluşursa bir araya gelecekler. Her iki taraf için en zor konu Donbas ve Kırım'ın statüsü. Sonuçta iki liderin bir araya gelmesi hala masada soru ise ne zaman gelecekleri. Her an olabilir, çok uzun da sürebilir. Cumhurbaşkanımız Erdoğan iki liderle de sürekli olarak temas halinde." şeklinde yanıt verdi.

MÜLTECİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA: GÜVENLİ, GÖNÜLLÜ, ONULU GERİ DÖNÜŞ OLMALI

Türkiye'deki düzenli-düzensiz göçmen sayısının 5 milyona yakın olduğunu belirten Çavuşoğlu, konuya ilişkin,

"Güvenli, gönüllü, onurlu bir geri dönüş olmalı. 'Ben iktidara gelince hepsini denize dökeceğim' demek insan haklarına uygun değil. Bizim orada yaptığımız İdlib'teki evler sayesinde 2 milyon insan Türkiye'ye gelmekten vazgeçti." açıklamasında bulundu. 

 


.

Kaynak: Haber Global

Dışişleri Bakanlığı son dakika Dışişleri Bakanlığı Mevlüt Çavuşoğlu Mevlüt Çavuşoğlu haberleri son dakika Mevlüt Çavuşoğlu haberleri