"Vladimir Putin" haberleri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Filistin meselesini görüştü.
Rusya'da Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'daki bir okulda silahlı saldırı düzenlenmesinin ardından, ülkede sivillerin silahlara erişimi tekrar tar..
Amerikan Başkanı Joe Biden, haziran ayındaki Avrupa ziyareti kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşeceklerinden emin olduğunu ancak görüş..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Sputnik V aşısının tedariki ele alınd..
ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile haziran ayında görüşmeyi 'beklediğini ve umut ettiğini' dile getirdi.
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, 20 Nisan'da Putin'e Donbas'ta görüşmeyi teklif etmiş, Rusya Devlet Başkanı Putin ise Moskova'da görüşebileceklerini bildi..
"Kendisini Moskova'da ağırlamaya hazırız" yanıtıyla Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in görüşme çağrısına yanıt veren Rusya Devlet Başkanı Vladimi..
Rusya lideri Putin ile Fransız mevkidaşı Macron bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki liderin görüşmesinin ardından Kremlin'den yapılan açıklamada, Put..
Rusya'nın hasım ülkeler listesi hazırladığı belirtildi. Listenin başında ise ABD yer alıyor.
Ukrayna ile Rusya arasındaki tansiyon düşüyor. 2 haftadır hemen her gün savaş nidalarının atıldığı ikili krizde Putin ilk adımı attı ve askerlerini çekme k..
İngiltere'de bir adam, komşusunu, "Rusya Devlet Başkanı Putin'in talimatıyla" bölgede koronavirüs yaydığı iddiasıyla vurarak öldürdü.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'ya karşı kışkırtıcı eylem düzenleyenlerin pişman olacağı uyarısını yapmıştı. ABD'den Putin'in tehdidine cevap ge..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, her sene olduğu gibi Federal Meclis'in üyelerine hitaben konuşmasını yaptı.
Rus muhalif Alexey Navalnıy'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'in 1 milyar sterlin değerindeki 'sarayının' görüntülerini yayınlamasıyla gözler gelirine çevrilmi..
Ukrayna krizinde Avrupa liderleri devreye girince siyasi çözüm umudu doğdu. Paris'te Macron ve Merkel ile görüşen Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, "Putin'..
"Putin bir katil" sözleriyle dikkatleri üstüne çeken ABD Başkanı Joe Biden bir kez daha gündeme geldi. Rusya Devlet Başkanı'yla laf dalaşına giren Biden, b..
Karadeniz'e gemi gönderme kararından vazgeçen Biden yönetimi, seçimlere müdahale ve Ukrayna krizi nedeniyle Rusya'ya uygulayacağı yeni yaptırımları açıklam..
ABD Başkanı Biden'ın dün Rus lider Putin'le yaptığı telefon diplomasisinin yankıları sürüyor. Kremlin Sözcüsü Peskov, Putin ile Biden'ın arasındaki olası z..
Mart ayında ilk doz aşısını olduğu duyurulan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ikinci dozunu yaptırdığını açıkl..
ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. Beyaz Saray'dan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada Biden, Putin'e 3. bir ülkede görüşme teklif..
Rusya, Ukrayna sınırına Mart sonundan beri asker yığıyor. Ne Kiev'in tepkisi ne de dünyadan gelen uyarılar sonuç verdi; geri adım yok... Ukrayna Cumhurbaşk..
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmesiyle iki ülke arasında büyü..
Siyasal Danışman Yunus Emre Erdölen, Rusya-Ukrayna gerilimi ile ilgili Haber Global'e özel değerlendirmelerde bulundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. Görüşmede Ukrayna krizi, Montrö Sözleşmesi ve aşı gündemi ele alındı.
Kırım'ın Rusya tarafından ilhak edilmesi ve Donbas'taki ayrılıkçı hareketler Ukrayna'yı NATO'ya yakınlaştırdı. Gerçekleşmesi halinde NATO'nun sınırlarını R..
Kimi zaman doğanın içinde üstü çıplak pozlarıyla, kimi zaman buzlu sulara girerken, sık sık farklı sporlar yaparken maskülen görüntüler veren Rusya Devlet..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Karabağ'daki son durumu görüşerek ateşkesi teyit ettiler
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e 2 dönem daha devlet başkanlığı yapma hakkı veren yasa tasarısı Duma'dan geçtı.
Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklamasına göre, ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in canlı yayında görüşme dav..
ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den gelen 'online' görüşme talebine yanıt verdi.
"Putin'in bir katil olduğuna inanıyorum" diyen ABD Başkanı Joe Biden'a Rusya Devlet Başkanı Putin'den imalı bir yanıt geldi. Putin, "Ona sağlıklar dilerim...
ABD Başkanı Joe Biden'dan başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla Rusya ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Biden, "Putin ABD seçimlerine müdahale..
Kırgızistan'ın kuzeyindeki Talas Bölgesi'nde bulunan Jeruy Altın Madeni'nde, yılda 5 bin ton altın madeni çıkaracak tesis açıldı. Kırgızistan Cumhurbaşkanı..
ABD Başkanı Joe Biden'dan başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla Rusya ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Biden, "Putin ABD seçimlerine müdahale..
Rus yetkililerle video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda, küresel ekonominin, geçen yıl yüzde 3,5 küçülerek 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana gör..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı ülkelerde turizm sezonunun açılması için adım atıldığını belirterek, "Tatillerini yurt dışında geçirmek isteyen v..
Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak Akkuyu NGS'nin üçüncü güç ünitesinin temeli bugün törenle atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusy..
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısına oldukça fazla güvenen Rusya'dan endişelendiren bir haber geldi. Rusya Devlet Başkan..
Rusya'nın Arjantin'e gönderdiği Sputnik V aşısı halka uygulanmaya devam ederken, Roque Perez kentinin Belediye Başkanı Juan Carlos Gasparini, Rusya Devlet..
Bursa'da daha önce balonla atmosfere börek gönderen Hasan Acar, şimdi de uzaya gitmek için gönüllü oldu. Acar, Elon Musk'a seslenerek, "Şube açmak isterse..
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilişkisinin Donald Trump yönetiminden daha farklı olacağın..
ABD Başkanı Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği, Eski Başkan Barack Obama döneminde Dışişleri Bakan Yardımcılığı..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandır Lukaşenko, Rusya'nın Soçi kentinde bir araya geldi. İki lider hem kayak yaptı, hem..
Moskova Temyiz Mahkemesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kamuoyu önünde en fazla bilinen muhaliflerinden Yolsuzlukla Mücadele Fonu kurucusu Aleksey..
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'da partilerini temsil eden muhalefet liderleri ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Putin ile Liberal Demokrat Partisi'ni..
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'da partilerini temsil eden muhalefet liderleri ile telekonferans yoluyla toplantı yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir..
Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Clubhouse'a davet etti, Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov konuya ilişki..
"Bu gece Clubhouse'dayım" diye tweet atmasıyla sohbet uygulamasını alt üst eden Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladi..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı güçlerin Rus muhalif Aleksey Navalny'ı Rusya'da olumsuz ekonomik koşulların ortaya çıktığı bu dönemde özellikle k..
Almanya'dan Moskova'ya dönüşü sonrasında gözaltına alınıp tutuklanmasının ardından Aleksey Navalny destekçileri geçtiğimiz hafta sokaklara dökülmüş, Kremli..
Rusya'da tutuklu muhalif lider Aleksey Navalny'ın zehirlendiği iddiası, tedavisi ve ardından gözaltına alınmasıyla Rusya karıştı. Navlny'ın Putin hakkındak..
Karadeniz'in kıyısındaki saray, Rusya siyasetini karıştırdı. Aleksey Navalny'nin hazırladığı "Putin'in sarayı" belgeseli 1 haftada 100 milyon izlendi. Rus..
Herkesin merakla beklediği ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesi geçtiğimiz gün gerçekleşti. Biden, kendisine yöneltilen..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, video konferans aracılığı ile katıldığı Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısında yaptığı konuşmada farklı konularda k..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz'de kendisi için 1,4 milyar dolara saray yaptırdığına yönelik iddiaları reddederek, "İddia edilen mülklerin h..
Rusya'da binlerce kişi, tutuklu Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması talebiyle gösteri düzenliyor. Göstericiler "Putin istifa", "Navalnıy'a..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi toplantısında ABD Başkanı Joe Biden'ın uzatılmasına yeşil ışık yaktığı New START anlaşmasını (Yeni St..
Rusya'da her geçen gün güçlenen muhalif blog yazarları yüzünden iktidarı zor bir dönem bekliyor. Putin ve etrafındakileri "yolsuzluk" yaptıkları iddialarıy..
3 Kasım 2020'de yapılan seçimlerden zaferle çıkan Joe Biden, yemin ederek ABD'nin 46. Başkanı olarak göreve başladı. Tüm ülkelerin gözü, ABD'nin yeni Başka..
Zehirlendiği iddialarının ardından tedavi sonrası Almanya'dan Rusya'ya dönerken tutuklanan Rus muhalif Alexey Navalnıy bombayı patlattı. Rusya Devlet Başka..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geniş çaplı aşılama sürecine başlanması talimatı verdi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da Dağlık Karabağ konusunda yapılan üçlü toplantıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bilgilendirdi.
Rusya'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasında gerçekleştirilen üçlü g..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede tedavisi pahalı, ağır ve kronik hastalıkları bulunan çocukları desteklemek için yeni bir fon oluşturulmasına yö..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in koronavirüse karşı ortak aşı üretimini görüştüğü belirtildi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tehlikeli bulaşıcı hastalıkların ülkeye girmesi ve topraklarında yayılması durumunda devlet kurumlarının atması gereke..
İngiliz gizli servisine çalıştığı dönemde 20 yıl boyunca Sovyetler Birliği istihbaratına bilgi sağladığı anlaşılan George Blake, geçtiğimiz gün Moskova'da..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gelecek yıl Moskova ve Ankara'nın Avrasya'da güvenlik ve istikrarın güçlendirilmesi yönünde verimli bir şekilde iş bir..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaptıkları telefon görüşmesinde Suriye'deki gelişmeleri ele aldı.
Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in koronavirüs aşısını olmaya karar verdiğini söyledi
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yapıcı tutumunun tartışmalı konularda..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, eski devlet başkanlarının ömür boyu senatör olabilmesini öngören yasayı imzaladı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, lösemi hastası bir çocuğun dileğini yerine getirerek birlikte buz hokeyi oynadı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova'da yıllık basın toplantısı düzenlendi. Bu yıl düzenlenen toplantıya Kovid-19 salgını nedeniyle sınırlı..
ABD'de 538 delegeden oluşan Seçiciler Kurulu, Joe Biden'ı ülkenin 46. başkanı olarak resmen onayladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Biden'ı zaferind..
 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede artan gıda fiyatları ile ilgili toplantıda, Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov'a tepki göstererek, "..
Rusya'da nükleer savaş durumunda kullanılması öngörülen ve "Kıyamet Günü Uçağı" olarak adlandırılan İl-80 model uçağın kimliği belirsiz kişilerce soyulduğu..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in küçük kızı Katerina Tikhonova'nın 2013 yılındaki düğün fotoğrafları basına sızdı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus yazılımcıların geliştirdiği "Afina" isimli yapay zekanın kendisine yönelttiği, "Yapay zeka devlet başkanı olabilir..
Rus gazeteci Marina Litvinoviç, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından sağlık çalışanlarına ve öğretmenlere haftaya toplu aşı uygulamasının başlatı..
Rus medyasından Moskovski Komsomolets gazetesi, Kremlin'de görev yapan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın korumaları arasında yer alan Ulusal..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eski bir temizlik görevlisinden şu an 17 yaşında olan bir kız çocuğu olduğu iddia edildi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kendisinden 35 yaş küçük 'sevgilisi' eski jimnastikçi Alina Kabaeva'nın medya şirketinin patronu olarak yılda 7.5 m..
Rusya yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği "Sputnik V" adlı aşı adayının yüzde 95'ten fazla etkili olduğunu bildirirken, Devlet Başkanı Vlad..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Son günlerde koronavirüse yakalandığı, ondan önce ise Parkinson hastalığı sebebiyle görevi bırakacağı iddialarıyla gündeme gelen Rusya Devlet Başkanı Vladi..
Koronavirüsten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alan Rusya'da, Devlet Başkanı Vladimir Putin telekonferans toplantısında öksürük krizine girdi. 
Rusya'nın yasama sisteminin alt meclisi Duma'da, mevcut başkan Vladimir Putin ve hayatta olan devlet başkanlarına ömür boyu dokunulmazlık sağlayacak yasa t..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin bazı bölgelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) durumunun zor olduğunu belirterek, "Ülkedeki vakalar artıyor..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ'da varılan anlaşmayla ilgili konuştu. Türkiye'nin rolünün altını çizen Putin, Azerbaycan'ın kendi topra..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rusya'nın koronavirüse karşı geliştirdiği "Sputnik V" isimli aşıyı almak için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin kabinesinde değişiklik yaptı. Ulaştırma, Çevre ve İnşaat Bakanları görevden alındı. Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak..
İngiliz medyası, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in (68), Ocak ayında Parkinson hastalığı nedeniyle görevi bırakacağını iddia etti.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a İzmir'de meydana gelen depremle ilgili "taziye" ve "geçmiş olsun" mesajını iletti..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karabağ açıklaması yaptı. Putin, "Görüşmelerde Türkiye dahil birçok ülke masada olmalı" dedi.
Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Orta Doğu ve Afrika Özel Temsilcisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Rusya Devlet Başkanı Putin'den, terör ve yasa dışı göçle mücadelede iki ülke arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesini istedi..