"Vladimir Putin" haberleri

ABD Başkanı Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği, Eski Başkan Barack Obama döneminde Dışişleri Bakan Yardımcılığı..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandır Lukaşenko, Rusya'nın Soçi kentinde bir araya geldi. İki lider hem kayak yaptı, hem..
Moskova Temyiz Mahkemesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kamuoyu önünde en fazla bilinen muhaliflerinden Yolsuzlukla Mücadele Fonu kurucusu Aleksey..
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'da partilerini temsil eden muhalefet liderleri ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Putin ile Liberal Demokrat Partisi'ni..
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'da partilerini temsil eden muhalefet liderleri ile telekonferans yoluyla toplantı yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir..
Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Clubhouse'a davet etti, Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov konuya ilişki..
"Bu gece Clubhouse'dayım" diye tweet atmasıyla sohbet uygulamasını alt üst eden Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladi..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı güçlerin Rus muhalif Aleksey Navalny'ı Rusya'da olumsuz ekonomik koşulların ortaya çıktığı bu dönemde özellikle k..
Almanya'dan Moskova'ya dönüşü sonrasında gözaltına alınıp tutuklanmasının ardından Aleksey Navalny destekçileri geçtiğimiz hafta sokaklara dökülmüş, Kremli..
Rusya'da tutuklu muhalif lider Aleksey Navalny'ın zehirlendiği iddiası, tedavisi ve ardından gözaltına alınmasıyla Rusya karıştı. Navlny'ın Putin hakkındak..
Karadeniz'in kıyısındaki saray, Rusya siyasetini karıştırdı. Aleksey Navalny'nin hazırladığı "Putin'in sarayı" belgeseli 1 haftada 100 milyon izlendi. Rus..
Herkesin merakla beklediği ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesi geçtiğimiz gün gerçekleşti. Biden, kendisine yöneltilen..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, video konferans aracılığı ile katıldığı Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısında yaptığı konuşmada farklı konularda k..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz'de kendisi için 1,4 milyar dolara saray yaptırdığına yönelik iddiaları reddederek, "İddia edilen mülklerin h..
Rusya'da binlerce kişi, tutuklu Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması talebiyle gösteri düzenliyor. Göstericiler "Putin istifa", "Navalnıy'a..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi toplantısında ABD Başkanı Joe Biden'ın uzatılmasına yeşil ışık yaktığı New START anlaşmasını (Yeni St..
Rusya'da her geçen gün güçlenen muhalif blog yazarları yüzünden iktidarı zor bir dönem bekliyor. Putin ve etrafındakileri "yolsuzluk" yaptıkları iddialarıy..
3 Kasım 2020'de yapılan seçimlerden zaferle çıkan Joe Biden, yemin ederek ABD'nin 46. Başkanı olarak göreve başladı. Tüm ülkelerin gözü, ABD'nin yeni Başka..
Zehirlendiği iddialarının ardından tedavi sonrası Almanya'dan Rusya'ya dönerken tutuklanan Rus muhalif Alexey Navalnıy bombayı patlattı. Rusya Devlet Başka..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geniş çaplı aşılama sürecine başlanması talimatı verdi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da Dağlık Karabağ konusunda yapılan üçlü toplantıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bilgilendirdi.
Rusya'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasında gerçekleştirilen üçlü g..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede tedavisi pahalı, ağır ve kronik hastalıkları bulunan çocukları desteklemek için yeni bir fon oluşturulmasına yö..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in koronavirüse karşı ortak aşı üretimini görüştüğü belirtildi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tehlikeli bulaşıcı hastalıkların ülkeye girmesi ve topraklarında yayılması durumunda devlet kurumlarının atması gereke..
İngiliz gizli servisine çalıştığı dönemde 20 yıl boyunca Sovyetler Birliği istihbaratına bilgi sağladığı anlaşılan George Blake, geçtiğimiz gün Moskova'da..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gelecek yıl Moskova ve Ankara'nın Avrasya'da güvenlik ve istikrarın güçlendirilmesi yönünde verimli bir şekilde iş bir..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaptıkları telefon görüşmesinde Suriye'deki gelişmeleri ele aldı.
Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in koronavirüs aşısını olmaya karar verdiğini söyledi
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yapıcı tutumunun tartışmalı konularda..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, eski devlet başkanlarının ömür boyu senatör olabilmesini öngören yasayı imzaladı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, lösemi hastası bir çocuğun dileğini yerine getirerek birlikte buz hokeyi oynadı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova'da yıllık basın toplantısı düzenlendi. Bu yıl düzenlenen toplantıya Kovid-19 salgını nedeniyle sınırlı..
ABD'de 538 delegeden oluşan Seçiciler Kurulu, Joe Biden'ı ülkenin 46. başkanı olarak resmen onayladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Biden'ı zaferind..
 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede artan gıda fiyatları ile ilgili toplantıda, Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov'a tepki göstererek, "..
Rusya'da nükleer savaş durumunda kullanılması öngörülen ve "Kıyamet Günü Uçağı" olarak adlandırılan İl-80 model uçağın kimliği belirsiz kişilerce soyulduğu..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in küçük kızı Katerina Tikhonova'nın 2013 yılındaki düğün fotoğrafları basına sızdı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus yazılımcıların geliştirdiği "Afina" isimli yapay zekanın kendisine yönelttiği, "Yapay zeka devlet başkanı olabilir..
Rus gazeteci Marina Litvinoviç, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından sağlık çalışanlarına ve öğretmenlere haftaya toplu aşı uygulamasının başlatı..
Rus medyasından Moskovski Komsomolets gazetesi, Kremlin'de görev yapan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın korumaları arasında yer alan Ulusal..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eski bir temizlik görevlisinden şu an 17 yaşında olan bir kız çocuğu olduğu iddia edildi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kendisinden 35 yaş küçük 'sevgilisi' eski jimnastikçi Alina Kabaeva'nın medya şirketinin patronu olarak yılda 7.5 m..
Rusya yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği "Sputnik V" adlı aşı adayının yüzde 95'ten fazla etkili olduğunu bildirirken, Devlet Başkanı Vlad..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Son günlerde koronavirüse yakalandığı, ondan önce ise Parkinson hastalığı sebebiyle görevi bırakacağı iddialarıyla gündeme gelen Rusya Devlet Başkanı Vladi..
Koronavirüsten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alan Rusya'da, Devlet Başkanı Vladimir Putin telekonferans toplantısında öksürük krizine girdi. 
Rusya'nın yasama sisteminin alt meclisi Duma'da, mevcut başkan Vladimir Putin ve hayatta olan devlet başkanlarına ömür boyu dokunulmazlık sağlayacak yasa t..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin bazı bölgelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) durumunun zor olduğunu belirterek, "Ülkedeki vakalar artıyor..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ'da varılan anlaşmayla ilgili konuştu. Türkiye'nin rolünün altını çizen Putin, Azerbaycan'ın kendi topra..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rusya'nın koronavirüse karşı geliştirdiği "Sputnik V" isimli aşıyı almak için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin kabinesinde değişiklik yaptı. Ulaştırma, Çevre ve İnşaat Bakanları görevden alındı. Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak..
İngiliz medyası, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in (68), Ocak ayında Parkinson hastalığı nedeniyle görevi bırakacağını iddia etti.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a İzmir'de meydana gelen depremle ilgili "taziye" ve "geçmiş olsun" mesajını iletti..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karabağ açıklaması yaptı. Putin, "Görüşmelerde Türkiye dahil birçok ülke masada olmalı" dedi.
Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Orta Doğu ve Afrika Özel Temsilcisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Rusya Devlet Başkanı Putin'den, terör ve yasa dışı göçle mücadelede iki ülke arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesini istedi..
Rusya'daki Vektör Araştırma Merkezi tarafından tescil edilen yeni aşının adı "EpiVakKorona" olarak belirlendi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Dağlık Karabağ'daki çatışmalar için Azerbaycan ve Ermenistan'a yaptığı Moskova davetine iki ülkeden yanıt geldi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 68'inci yaş günü nedeniyle devlet ajansı Tass'a samimi açıklamalarda bulunarak, "Ebeveynlerimin vefatı. En büyük kaybı..
Rusya tüm dünyanın tedirginlikle takip ettiği Zircon hipersonik seyir füzesi denemesi yaptı. Putin, seyir füzesinin fırlatılmasının ardından, "Bu tüm Rusya..
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın zehirlenme olayının arkasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in olduğu yönündeki iddia..
Rusya, ABD ve Fransa, Azerbaycan ve Ermenistan'a Dağlık Karabağ meselesinin çözümüne ilişkin müzakere sürecini başlatma çağrısında bulundu.
Rus muhalif siyasetçi Alexei Navalnıy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i zehirlenme olayının arkasında olmakla suçladı.
Fransa'da Putin ile Macron arasındaki telefon görüşmesinin içeriğini yayımlayan gazeteler hakkında soruşturma başlatıldı.
Rus yazar Sergey Komkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2021 Nobel Barış Ödülü'ne adaylığı için Nobel Komitesi'ne başvuru yaptı.
Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, "Fransa'nın böyle bir şey yaptığına inanmak istemiyoruz. Le Monde'de yazılan ifadeler de tam olarak doğru değildi" ifadeler..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Federasyonu Askeri-Sanayi Komisyonu toplantısında iddialı açıklamalar yaparak ülkesinin envanterindeki birçok si..
Putin, NATO'nun Rusya sınırlarına doğru genişlemesinin kendileri için ulusal güvenlik tehdidi oluşturduğunu belirterek, "NATO'nun son yıllardaki basmakalıp..
G-20 zirvesi aile fotoğrafıyla başladı. Ardından zirve için Japonya'nın Osaka kentinden olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünya liderleriyle görüşmel..