"Vladimir Putin" haberleri

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Biden, Rusya'nın ülkede faaliyet gösteren suç ö..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mısır ile Rusya arasında 2015 yılından bu yana uçuşları askıya alan kararnameyi iptal etti.
Halktan gelen soruları yanıtladığı programda, "Ukraynalıları ve Rusları tek millet olarak görüyorum" diyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e Ukrayna De..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçen hafta İngiltere'ye ait bir savaş gemisinin Rusya tarafından yasa dışı ilhak edilen Kırım'ın kara sularındaki eyl..
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapılan hiçbir toplantıya katılmayacağını söyledi
Zehirlendiği iddiasıyla Berlin'de tedavi gördükten sonra 17 Ocak'ta Moskova'ya dönüşünde havaalanında tutuklanan Rus muhalif Navalny, Rusya Devlet Başkanı..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüse karşı mücadeleye karşı aşılama hızını arttırdıklarını söyleyerek "Rusya yeni aşılar geliştirmeye devam ed..
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin-ABD Başkanı Joe Biden zirvesine yönelik ABD yetkililerinin yaptıkları yorumlara,..
ABD Başkanı Joe Biden, mevkidaşı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi. Biden, siber saldırılar konusunda Rus lider Put..
Rusya Devlet Başkanı Putin, ülke parlamentosunun alt kanadı Duma'ya seçimlerin 19 Eylül'de yapılmasını öngören kararı imzaladı. Rus muhalif lider Alexei Na..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmenin ardından yeni bir açıklama daha yaptı. Putin, Biden'ın medyada tasvir edi..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsviçre'nin Cenevre kentinde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, Biden'ın k..
ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşme sonrası Cenevre'de düzenlediği basın toplantısından ayrıldığı sırada ısrarla..
Amerikan basını, ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bugün gerçekleşecek görüşmenin bir çözüm üretmeyeceği görüşlerini ön..
ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki zirve, İsviçre'nin Cenevre kentinde sona erdi. Görüşme sonrası Putin, Biden ile ar..
Kremlin'den Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD'li mevkidaşı Biden arasında yapılacak görüşmeye ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada, iki lider arasında h..
16 Haziran'da İsviçre'nin Cenevre kentinde görüşecek olan ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında görüşme öncesi açıklamalar..
16 Haziran'da İsviçre'nin Cenevre kentinde görüşecek olan ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında görüşme öncesi açıklamalar..
Birbirlerini çok sevmedikleri sır olmayan Biden ve Putin çarşamba günü bir araya gelecek. Masadaki önemli konulardan biri Rusya'nın siber ordusu olacak. Pu..
"Bedel ödeyecek, Putin'in bir katil olduğuna inanıyorum" diyen ABD Başkanı Joe Biden 16 Haziran'da İsviçre'nin Cenevre kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladim..
"Ona bilmesini istediğim şeyleri söyleyeceğim" şeklinde uyarıda bulunan ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinin 16 Ha..
Vladimir Putin'in Kremlin filosunda bulunan gizemli yatının sırrı çözüldü. İşte bir Türk şirketinin yaptığı o yatla ilgili bilgiler.
16 Haziran'daki Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin-ABD Başkanı Joe Biden görüşmesi öncesi Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'den görüşme mesajı gel..
Özel hayatı ve ailesiyle ilgili detayları gizli tutmasıyla bilinen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin kızlarının kimliğini hiçbir zaman açıklamazken, gözl..
İngiltere'nin dış istihbarat servisi MI6'in Başkanı Richard Moore'un Rusya'yı "gerileyen bir güç" olarak tanımlamasına Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çocukları Koruma Günü vesilesiyle önemli açıklamalarda bulundu. Putin, çok çocuklu ailelerin, Rusya'nın geleceği için..
ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki kritik görüşme yaklaşırken, ABD Başkanı Biden, konuya ilişkin bir açıklama yaptı...
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile Soçi kentindeki konutunda bir araya geldi. Batılı ülkelerin uçak krizi..
Putin ile Biden'ın 16 Haziran'da Cenevre'de yapacağı ilk yüz yüze zirve büyük bir merakla beklenirken, daha önce Rusya'yı birçok kez 'düşman' olarak nitele..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rus ordusunun sahip olduğu en yeni uzun menzilli seyir füzeleri, çok namlulu roketatarlar ve güdümlü hava bombalarını..
16 Haziran'da Cenevre'de bir araya gelecekleri açıklanan Biden-Putin görüşmesine ilişkin, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, bir gazetecinin "Biden'ın Putin il..
Soğuk Savaş'tan beri ABD ile Rusya arasında en büyük casus geriliminin merkezinde bulunan ve Putin'in 'kızıl ajanı' olarak bilinen Anna Chapman, esir takas..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin ordusunu güçlendirmeye ve modern silahlarla donatmaya devam edeceklerini belirterek, "Rusya Silahlı Kuvvetle..
Rusya Devlet Başkanı Putin, "Rusya'dan bir şeyler ısırıp koparmak isteyenlerin dişlerini kırarız" açıklamasını yapmıştı. Putin'in sözlerine Kremlin Sarayı'..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, katıldığı bir video konferansta dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tüm dünyaya tehditler savuran Putin, Rusya'nın düş..
Devlet başkanı koltuğundaki 2'nci yılının dolmasına istinaden büyük bir basın toplantısı düzenleyen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya Devlet..
Koronavirüs ile mücadele kapsamında Rusya tarafından geliştirilen Sputnik V'nin tek bileşenli versiyonu Sputnik Light'ın azami fiyatının belli olmasının ar..
1980-1988 arasında görev yapan ABD'nin 40'ıncı başkanı Ronald Reagan'ın eski danışmanı Suzanne Massie, ​​Vladimir Putin'den kendisine Rus vatandaşlığı verm..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Filistin meselesini görüştü.
Rusya'da Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'daki bir okulda silahlı saldırı düzenlenmesinin ardından, ülkede sivillerin silahlara erişimi tekrar tar..
Amerikan Başkanı Joe Biden, haziran ayındaki Avrupa ziyareti kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşeceklerinden emin olduğunu ancak görüş..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Sputnik V aşısının tedariki ele alınd..
ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile haziran ayında görüşmeyi 'beklediğini ve umut ettiğini' dile getirdi.
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, 20 Nisan'da Putin'e Donbas'ta görüşmeyi teklif etmiş, Rusya Devlet Başkanı Putin ise Moskova'da görüşebileceklerini bildi..
"Kendisini Moskova'da ağırlamaya hazırız" yanıtıyla Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in görüşme çağrısına yanıt veren Rusya Devlet Başkanı Vladimi..
Rusya lideri Putin ile Fransız mevkidaşı Macron bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki liderin görüşmesinin ardından Kremlin'den yapılan açıklamada, Put..
Rusya'nın hasım ülkeler listesi hazırladığı belirtildi. Listenin başında ise ABD yer alıyor.
Ukrayna ile Rusya arasındaki tansiyon düşüyor. 2 haftadır hemen her gün savaş nidalarının atıldığı ikili krizde Putin ilk adımı attı ve askerlerini çekme k..
İngiltere'de bir adam, komşusunu, "Rusya Devlet Başkanı Putin'in talimatıyla" bölgede koronavirüs yaydığı iddiasıyla vurarak öldürdü.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'ya karşı kışkırtıcı eylem düzenleyenlerin pişman olacağı uyarısını yapmıştı. ABD'den Putin'in tehdidine cevap ge..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, her sene olduğu gibi Federal Meclis'in üyelerine hitaben konuşmasını yaptı.
Rus muhalif Alexey Navalnıy'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'in 1 milyar sterlin değerindeki 'sarayının' görüntülerini yayınlamasıyla gözler gelirine çevrilmi..
Ukrayna krizinde Avrupa liderleri devreye girince siyasi çözüm umudu doğdu. Paris'te Macron ve Merkel ile görüşen Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, "Putin'..
"Putin bir katil" sözleriyle dikkatleri üstüne çeken ABD Başkanı Joe Biden bir kez daha gündeme geldi. Rusya Devlet Başkanı'yla laf dalaşına giren Biden, b..
Karadeniz'e gemi gönderme kararından vazgeçen Biden yönetimi, seçimlere müdahale ve Ukrayna krizi nedeniyle Rusya'ya uygulayacağı yeni yaptırımları açıklam..
ABD Başkanı Biden'ın dün Rus lider Putin'le yaptığı telefon diplomasisinin yankıları sürüyor. Kremlin Sözcüsü Peskov, Putin ile Biden'ın arasındaki olası z..
Mart ayında ilk doz aşısını olduğu duyurulan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ikinci dozunu yaptırdığını açıkl..
ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. Beyaz Saray'dan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada Biden, Putin'e 3. bir ülkede görüşme teklif..
Rusya, Ukrayna sınırına Mart sonundan beri asker yığıyor. Ne Kiev'in tepkisi ne de dünyadan gelen uyarılar sonuç verdi; geri adım yok... Ukrayna Cumhurbaşk..
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmesiyle iki ülke arasında büyü..
Siyasal Danışman Yunus Emre Erdölen, Rusya-Ukrayna gerilimi ile ilgili Haber Global'e özel değerlendirmelerde bulundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. Görüşmede Ukrayna krizi, Montrö Sözleşmesi ve aşı gündemi ele alındı.
Kırım'ın Rusya tarafından ilhak edilmesi ve Donbas'taki ayrılıkçı hareketler Ukrayna'yı NATO'ya yakınlaştırdı. Gerçekleşmesi halinde NATO'nun sınırlarını R..
Kimi zaman doğanın içinde üstü çıplak pozlarıyla, kimi zaman buzlu sulara girerken, sık sık farklı sporlar yaparken maskülen görüntüler veren Rusya Devlet..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Karabağ'daki son durumu görüşerek ateşkesi teyit ettiler
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e 2 dönem daha devlet başkanlığı yapma hakkı veren yasa tasarısı Duma'dan geçtı.
Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklamasına göre, ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in canlı yayında görüşme dav..
ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den gelen 'online' görüşme talebine yanıt verdi.
"Putin'in bir katil olduğuna inanıyorum" diyen ABD Başkanı Joe Biden'a Rusya Devlet Başkanı Putin'den imalı bir yanıt geldi. Putin, "Ona sağlıklar dilerim...
ABD Başkanı Joe Biden'dan başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla Rusya ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Biden, "Putin ABD seçimlerine müdahale..
Kırgızistan'ın kuzeyindeki Talas Bölgesi'nde bulunan Jeruy Altın Madeni'nde, yılda 5 bin ton altın madeni çıkaracak tesis açıldı. Kırgızistan Cumhurbaşkanı..
ABD Başkanı Joe Biden'dan başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla Rusya ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Biden, "Putin ABD seçimlerine müdahale..
Rus yetkililerle video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda, küresel ekonominin, geçen yıl yüzde 3,5 küçülerek 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana gör..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı ülkelerde turizm sezonunun açılması için adım atıldığını belirterek, "Tatillerini yurt dışında geçirmek isteyen v..
Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak Akkuyu NGS'nin üçüncü güç ünitesinin temeli bugün törenle atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusy..
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısına oldukça fazla güvenen Rusya'dan endişelendiren bir haber geldi. Rusya Devlet Başkan..
Rusya'nın Arjantin'e gönderdiği Sputnik V aşısı halka uygulanmaya devam ederken, Roque Perez kentinin Belediye Başkanı Juan Carlos Gasparini, Rusya Devlet..
Bursa'da daha önce balonla atmosfere börek gönderen Hasan Acar, şimdi de uzaya gitmek için gönüllü oldu. Acar, Elon Musk'a seslenerek, "Şube açmak isterse..
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilişkisinin Donald Trump yönetiminden daha farklı olacağın..
ABD Başkanı Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği, Eski Başkan Barack Obama döneminde Dışişleri Bakan Yardımcılığı..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandır Lukaşenko, Rusya'nın Soçi kentinde bir araya geldi. İki lider hem kayak yaptı, hem..
Moskova Temyiz Mahkemesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kamuoyu önünde en fazla bilinen muhaliflerinden Yolsuzlukla Mücadele Fonu kurucusu Aleksey..
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'da partilerini temsil eden muhalefet liderleri ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Putin ile Liberal Demokrat Partisi'ni..
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'da partilerini temsil eden muhalefet liderleri ile telekonferans yoluyla toplantı yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir..
Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Clubhouse'a davet etti, Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov konuya ilişki..
"Bu gece Clubhouse'dayım" diye tweet atmasıyla sohbet uygulamasını alt üst eden Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladi..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı güçlerin Rus muhalif Aleksey Navalny'ı Rusya'da olumsuz ekonomik koşulların ortaya çıktığı bu dönemde özellikle k..
Almanya'dan Moskova'ya dönüşü sonrasında gözaltına alınıp tutuklanmasının ardından Aleksey Navalny destekçileri geçtiğimiz hafta sokaklara dökülmüş, Kremli..
Rusya'da tutuklu muhalif lider Aleksey Navalny'ın zehirlendiği iddiası, tedavisi ve ardından gözaltına alınmasıyla Rusya karıştı. Navlny'ın Putin hakkındak..
Karadeniz'in kıyısındaki saray, Rusya siyasetini karıştırdı. Aleksey Navalny'nin hazırladığı "Putin'in sarayı" belgeseli 1 haftada 100 milyon izlendi. Rus..
Herkesin merakla beklediği ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesi geçtiğimiz gün gerçekleşti. Biden, kendisine yöneltilen..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, video konferans aracılığı ile katıldığı Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısında yaptığı konuşmada farklı konularda k..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz'de kendisi için 1,4 milyar dolara saray yaptırdığına yönelik iddiaları reddederek, "İddia edilen mülklerin h..
Rusya'da binlerce kişi, tutuklu Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması talebiyle gösteri düzenliyor. Göstericiler "Putin istifa", "Navalnıy'a..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi toplantısında ABD Başkanı Joe Biden'ın uzatılmasına yeşil ışık yaktığı New START anlaşmasını (Yeni St..
Rusya'da her geçen gün güçlenen muhalif blog yazarları yüzünden iktidarı zor bir dönem bekliyor. Putin ve etrafındakileri "yolsuzluk" yaptıkları iddialarıy..
3 Kasım 2020'de yapılan seçimlerden zaferle çıkan Joe Biden, yemin ederek ABD'nin 46. Başkanı olarak göreve başladı. Tüm ülkelerin gözü, ABD'nin yeni Başka..
Zehirlendiği iddialarının ardından tedavi sonrası Almanya'dan Rusya'ya dönerken tutuklanan Rus muhalif Alexey Navalnıy bombayı patlattı. Rusya Devlet Başka..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geniş çaplı aşılama sürecine başlanması talimatı verdi.