"Mevlüt Çavuşoğlu" haberleri

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab ile telefonda görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesi hazırlıkları tamamlamak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KK..
Bakan Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'le ilgili "Türkiye'nin hakkı olan kaynaklardan vazgeçmesini kimse beklemesin. Bizi dışlayan girişimlerin başarı şansı yoktur"..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 12. Büyükelçiler Konferansı'na katılan Türk büyükelçilerle Anıtkabir'i ziyaret etti.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kabul etti. Çavuşoğlu ve Akar, hem Azerbay..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile görüştü. Görüşmede Yukarı Karabağ konusu ele alındı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştü. 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Gerçekleri yüzlerine söyleyince Avrupa'nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi. Avrupa'nın faşist zihniyetli şımarık p..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan'ın yeni Meclis Başkanı Ivica Dacic ile telefonda görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Portekizli mevkidaşı Augusto Santos Silva ile görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu vahşete sessiz kalmak, bu cinayetlere ortak olmak demektir. İnsanlıktan nasibini almayanlar işledikleri suçun hesabı..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kazakistan Ahmet Yesevi üniversitesi açılış konuşmasına online olarak katılıp açıklamalarda bulunuyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ile Ankara'da ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Linde'nin açıklamalarına ser..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi yaptı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la telefonda görüştü. 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kanada Dışişleri Bakanı François-Philippe Campagne ile görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Bratislava'da Slovakya Dışişleri Bakanı Ivan Korcok ile bir araya geldi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bölgemizde Türkiye'yi dışarıda bırakacak her türlü girişim başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydır." dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çalışma ziyareti gerçekleştirmek üzere hareket ettiği Azerbaycan'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kab..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara'da bir araya geldikten sonra ortak basın açıklamasında bulunarak, Doğu..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile telefonda görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarını ele aldı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'i ziyareti sonrası açıklam..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Çözümsüzlükten fayda sağlayacağını düşünen Ermenistan yine haddini aşmıştır, bu defa yanıtını sahada almaktadır" açıkl..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi yaptı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü.
Bakan Çavuşoğlu: "İbretlik cehaletiyle Türkiye karşıtı ifadeler kullanan Nancy Pelosi'nin ABD Meclisi başkanlığına kadar yükselmesi kaygı vericidir"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Tüm dünyayı saran koronavirüs nedeniyle yurt dışında 32 vatandaşımızın hay..
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Hiçbir ülke uluslararası hukukun üstünde değildir. Ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan açıklamaların da uluslararası hukuk ba..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Şavuşoğlu, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konusunda herhangi bir ülkenin ya da uluslararası bir kurumun yorum yapma hakkı olmadığını, bu ko..
Resmi temasları kapsamında Letonya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Letonya Dışişleri Bakanı Edgards Rinkevics ile görüşmesi sonrasında ortak..