"Mevlüt Çavuşoğlu" haberleri

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto'nun daveti üzerine resmi ziyarette bulunmak üzere Macaristan'..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'ne hitaben, "Kısa süre önce, PKK terör örgütü Kuzey Irak'ta 13 masum insanı öl..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin, başkalarının kurduğu oyunları artık reddettiğini belirterek "Artık Türkiye oyunları kuran ülkedir. Bugün ül..
23 Ocak'ta Nijerya açıklarında kaçırılan Mozart gemisinden kurtarılan 15 gemici, İstanbul'a getirildi. Denizcileri havalimanında Dışişleri Bakanı Mevlüt Ça..
Korsanların kaçırdığı 15 Türk denizci Nijerya'da kurtarıldı. Denizciler 2-3 gün içinde İstanbul'a getirilecek.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile ortak açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Kıbrıs'ta doğal kaynakları..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la telefonda görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-AB ilişkileriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Türkiye her zaman, bir söz verdiği zaman o sözünü yer..
NATO ve Belçika'dan muhataplarıyla görüşmeler yapmak üzere Belçika'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve bazı komisyon üyeleriyle bir araya geldi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ortak basın toplantısında konuştu. İki Bakan, Türkiye'nin Avrupa Birliği ve Yunanis..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkileri geliştirmek istediğini anlatan bir mektup gönderdiğini..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 13-14 Ocak tarihlerinde Pakistan İslam Cumhuriyeti'ne ziyaret gerçekleştirecek.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'dan, Türkiye'ye yönelik yaptırımlara, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) karşı eylemsizliğ..
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Washington'da Başkan Trump destekçilerinin Kongre binasına girmesiyle çıkan olaylara ilişkin "Gerçekten çok endişelendik. Nihay..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni yılın ilk ziyaretinde Portekiz'e geldi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İspanya Dışişleri Bakanı Arancha Gonzalez Laya'nın daveti üzerine 8 Ocak'ta İspanya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirece..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin 2020 dış politikası hakkında değerlendirmelerde bulunarak, kritik açıklamalara imza attı
Türkiye-Rusya Federasyonu Ortak Stratejik Planlama Grubu 8. Toplantısı Rusya'nın Soçi kentinde başladı. Çavuşoğlu, görüşme sonrası kritik açıklamalarda bul..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Bakan Çavuşoğlu, Twitter'dan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'a verdiği yanıtta, "Sevgili Niko, işte yeni yıl için dostça bir tavsiye: Başkalarınd..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian'la telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştü. 
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ile telefonda görüştü.
Donald Trump hükümeti adına katıldığı son NATO toplantısında Türkiye'yi hedef alan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'ya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun cev..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC ve Karabağ gündemleriyle ilgili önemli mesajlar verdi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab ile telefonda görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesi hazırlıkları tamamlamak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KK..
Bakan Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'le ilgili "Türkiye'nin hakkı olan kaynaklardan vazgeçmesini kimse beklemesin. Bizi dışlayan girişimlerin başarı şansı yoktur"..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 12. Büyükelçiler Konferansı'na katılan Türk büyükelçilerle Anıtkabir'i ziyaret etti.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kabul etti. Çavuşoğlu ve Akar, hem Azerbay..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile görüştü. Görüşmede Yukarı Karabağ konusu ele alındı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştü. 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Gerçekleri yüzlerine söyleyince Avrupa'nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi. Avrupa'nın faşist zihniyetli şımarık p..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan'ın yeni Meclis Başkanı Ivica Dacic ile telefonda görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Portekizli mevkidaşı Augusto Santos Silva ile görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu vahşete sessiz kalmak, bu cinayetlere ortak olmak demektir. İnsanlıktan nasibini almayanlar işledikleri suçun hesabı..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kazakistan Ahmet Yesevi üniversitesi açılış konuşmasına online olarak katılıp açıklamalarda bulunuyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ile Ankara'da ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Linde'nin açıklamalarına ser..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi yaptı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la telefonda görüştü. 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kanada Dışişleri Bakanı François-Philippe Campagne ile görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Bratislava'da Slovakya Dışişleri Bakanı Ivan Korcok ile bir araya geldi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bölgemizde Türkiye'yi dışarıda bırakacak her türlü girişim başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydır." dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çalışma ziyareti gerçekleştirmek üzere hareket ettiği Azerbaycan'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kab..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara'da bir araya geldikten sonra ortak basın açıklamasında bulunarak, Doğu..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile telefonda görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarını ele aldı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'i ziyareti sonrası açıklam..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Çözümsüzlükten fayda sağlayacağını düşünen Ermenistan yine haddini aşmıştır, bu defa yanıtını sahada almaktadır" açıkl..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi yaptı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü.
Bakan Çavuşoğlu: "İbretlik cehaletiyle Türkiye karşıtı ifadeler kullanan Nancy Pelosi'nin ABD Meclisi başkanlığına kadar yükselmesi kaygı vericidir"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Tüm dünyayı saran koronavirüs nedeniyle yurt dışında 32 vatandaşımızın hay..
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Hiçbir ülke uluslararası hukukun üstünde değildir. Ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan açıklamaların da uluslararası hukuk ba..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Şavuşoğlu, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konusunda herhangi bir ülkenin ya da uluslararası bir kurumun yorum yapma hakkı olmadığını, bu ko..
Resmi temasları kapsamında Letonya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Letonya Dışişleri Bakanı Edgards Rinkevics ile görüşmesi sonrasında ortak..