"Dışişleri Bakanlığı" haberleri

Dışişleri Bakanlığı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırıyı şiddet..
Dışişleri Bakanlığı, Nijerya'da bir yatılı okula düzenlenen saldırı hakkında Nijerya halkına ve hükümetine başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Dışişleri Bakanlığı, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörlüğü'ne Nijeryalı ekonomist Okonjo-Iweala'nın seçilmesini memnuniyetle karşıladı.
Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklamasında "ABD Büyükelçisi Satterfield bugün Bakanlığımıza çağrılarak ABD açıklamasına ilişkin tepkimiz en ku..
Korsanların kaçırdığı 15 Türk denizci Nijerya'da kurtarıldı. Denizciler 2-3 gün içinde İstanbul'a getirilecek. Dışişleri Bakanlığı Türk denizcilerin kurtar..
Dışişleri Bakanlığı Atina'da düzenlenen Dostluk Forumu'na tepki gösterdi. Yapılan açıklamada "Türkiye ve Kıbrıs Türklerinin olmadığı hiçbir forumun işbirli..
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün Osman Kavala'nın serbest bırakılması çağrısına Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'dan sert yanıt geldi
UCM, İsrail'in Filistin topraklarında işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturmada, söz konusu suçları soruşturmak için yetkili olduğuna karar verdi. Dışi..
ABD Dışişleri Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylara ilişkin açıklama yayınladı, Dış..
Hami Aksoy, ABD ve Rusya'nın yeni START antlaşmasını uzatmasına ilişkin, "Atılan bu önemli adımın silahların kontrolü rejiminin güçlendirilmesine ve kürese..
Myanmar'da ordunun yönetime el koyması ve sivil hükümet yetkililerinin tutuklaması dünyada tepkilere yol açtı. Dışişleri Bakanlığı'ndan kınama mesajı yayın..
Dışişleri Bakanlığı, "Batı Trakya Türklerinin haklı mücadelelerinde soydaşlarımızın daima yanında olacağız." açıklamasında bulundu.
Dışişleri Bakanlığı, Mali'de Boulkessi ve Mondoro askeri üslerine düzenlenen 6 Malili'nin hayatını kaybettiği terör saldırılarını kınadı.
Dışişleri'nden BM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi'nin İstanbul'a taşınması anlaşmasına ilişkin, "Söz konusu gelişme, İstanbul'un bir BM merkezi haline getirilme..
Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna'da bir huzurevinde meydana gelen yangında hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayınladı.
Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te toplam 2 bin 572 konutluk ilave yasa dışı yerleşim birimi inşası yolunda attığı adımı şiddetle k..
Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Başpiskoposu'nun İslam'a yönelik sözlerine tepki gösterdi. Bakanlık, "Barışa hizmet etmesi gereken din adamlarının bu tür m..
ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden, Barack Obama döneminde görev yapmış eski diplomatları Dışişleri Bakanlığı bünyesinde farklı pozisyonlar için aday göste..
Dışişleri Bakanlığı'nca, Norveç'in başkenti Oslo'da kamuya açık alana asılan ve PKK propagandası yapılan tabloya ilişkin, "Bu terör propagandasına derhal s..
Dışişleri Bakanlığı, Kazakistan'da gerçekleştirilen Parlamento'nun alt kanadı Meclis ve Yerel Meclis seçimlerinin huzur ve sükunet içinde tamamlanmasından..
Dışişleri Bakanlığı: Kırgızistan'da 10 Ocak 2021 tarihinde düzenlenen erken Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile Kırgız Cumhuriyeti'nin yönetim sistemine ilişkin..
Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Zirve sonucunda KİK üyeleri ile Mısır tarafından imzalanan Al-Ula Bildirisi'nin ihtilafın nihai çözüme kavuşturulmasını sa..
Dışişleri Bakanlığı, "Ermeni unsurların Azerbaycan silahlı kuvvetlerine karşı gerçekleştirdikleri saldırılar Üçlü Bildiri ile tesis edilen ateşkes rejimini..
Dışişleri Bakanlığı tarafından Yemen'de kurulan yeni hükümetin göreve başlamasına yönelik yapılan açıklamada yaşanan ihtilafa değinilerek, "Yemen'deki ihti..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Yunanistan'ı sağduyuya ve iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde bölgede barış ve istikrarı güçlendirme çabalarımıza..
Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan İran'ın Ankara Büyükelçisi'ne, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik mesnetsiz iddialar konusundaki tepki dile getirildi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada "Bu uygulamayı kuvvetle kınıyoruz. Geminin planlı seferine yeniden başlamasını sağlayacak adımlar derhal atılmalıdır" denild..
Dışişleri Bakanlığı'nda bazı büyükelçiliklere ve daimi temsilciliklere atamalar yapıldığı, Çavuşoğlu'nun bazı büyükelçileri arayarak yeni görev yerlerini t..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunan basınında Türkiye'nin AB zirvesi öncesinde Ege ve Akdeniz'deki askeri faaliyetlerini artırdığına dair çıkan h..
Dışişleri Bakanlığı, "Körfez bölgesinde 2017 Haziran ayından bu yana devam eden ihtilafın çözümüne yönelik olarak son günlerde yaşanan olumlu gelişmelerden..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Doğu Akdeniz'le ilgili olarak, "Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önkoşulsuz diyaloğa açık yaklaşımı..
Dışişleri Bakanlığı, İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'nin uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin başsağlığı mesajı yayımladı.
Dışişleri Bakanlığı, "İrini operasyonu, taraflı bir operasyondur. Darbeci Hafter'e gelen silah desteklerini denetlemeyen, keyfi uygulamalarda bulunulan, me..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Türkiye'nin, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi ve sözleşmenin uygulama aracını teşkil eden..
Dışişleri, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın, Oruç Reis'in Türk kıta sahanlığında icra etmekte olduğu sismik araştırma faaliyetine ilişkin iddialarıyla il..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu ziyaretin arkasında İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarındaki hukuk dışı eylemlerine meşruiyet ka..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, AB Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell'in Kıbrıs meselesine ilişkin açıklaması hakkında tepki gösteren açıklamada bulu..
Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşim faaliyetlerine tepki gösterdi.
Dışişleri Bakanlığı, Burkina Faso'nun Tin-Akoff şehrinde bir askeri konvoya yönelik düzenlenen terör saldırısını kınadı.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "ABD'nin önce aynaya bakması ve kendi ülkesindeki ırkçılık, İslam düşmanlığı ve nefret suçları gibi insan hakları i..
Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Ürdün Vadisi ve Doğu Kudüs için aldığı yıkım ve tahliye kararının saldırgan ve hukuk dışı olduğunu açıkladı. 
Dışişleri Bakanlığı, Fransız hükümetinin 'Bozkurtlar' isimli hareketin lağvedildiği açıklamasına tepki gösterdi.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Yunanistan'ı, gerek Doğu Akdeniz deniz yetki alanları meselesinin, gerek iki ülke arasında birbiriyle bağlantılı d..
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Ermenistan'ın Berde'de sivilleri katlettiği saldırıya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bu kalleş politika, Hocalı katliamın..
Dışişleri Bakanlığı Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Berde kentine düzenlediği saldırıyı kınayarak Ermenistan'ı savaş suçu işlemeye son vermeye çağrıldı.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Mısır Dışişleri Bakanı'nın 22 Ekim Tarihli Suriye Hakkında "Küçük Grup" toplantısındaki açıklamalarına ilişkin "Toplantı..
Dışişleri Bakanlığı, Berlin'de bulunan Mevlana Camii'nde düzenlenen polis baskınını kınadı. 
Dışişleri Bakanlığı, Yemen'in Aden şehrinde görev yapan Türk Kızılay yetkilisi Ali Can Budak'a gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınadı.
Dışişleri Bakanlığı, meydana gelen kasırgalarda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği Vietnam ve Kamboçya'ya taziyelerini bildirdi.
Dışişleri Bakanlığı, "Gine Cumhuriyeti'nde 18 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sükûnet içinde tamamlanmasından memnuniyet duyuy..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Başbakan Sayın Ersin Tatar'ın seçimleri kazandığı bildirilmiştir. Sayın..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Türkiye'nin Ege ve Akdeniz'de arama-kurtarma sorumluluk sahasını genişletmesine yönelik Yunanistan Dışişleri Bakanlığını..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy açıklamasında "Bölgemizdeki tüm sorunların çözümünün ortak paydası Türkiye, sorunların yaratanı veya yaratanların de..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail'in uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayarak hız kesmeden sürdürdüğü işgal v..
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, AB Zirvesi kararlarının Türkiye'ye ilişkin bölümleri hakkındaki soruya yazılı cevap verdi.
Ermenistan'ın Nahçıvan'a düzenlediği saldırıya ilişkin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Ermenistan, bu saldırgan eylemlerinin sonuçlarını iyi..
Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'ın Belucistan eyaleti ile Kuzey Veziristan bölgesinde meydana gelen terör saldırısını kınadı.
Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın, Terter'e yönelik saldırılarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "İnsanlıktan nasibini almayanlar, Azerbaycanlı karde..
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın Türkiye'ye yönelik ifadelerine Dışişleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi: "İstikşafi görüşmeler 2016'da Yunanistan'ın tal..
Dışişleri Bakanlığı, BMGK'nin "Kıbrıs'ta Durum" başlıklı oturumuna ilişkin, "Uluslararası toplum Kıbrıs Rum yönetiminin yanıltıcı propagandasını değil, Ada..
Hami Aksoy: "Ermenistan'ın temelsiz iddialarını desteklemek amacıyla sunduğu sosyal medya paylaşımları ile basın kesitlerine dayanarak ve hiçbir şekilde hü..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "2020 yılı Türkiye Raporu bu sene de AB'nin önyargılı, yapıcılıktan uzak ve çifte standartlı yaklaşımını yansı..
Dışişleri Bakanlığı, 4 Ekim 2020 tarihinde Kırgızistan'da düzenlenen parlamento seçimlerinin ardından yaşanan olaylar hakkında açıklama yayımladı. Açıklama..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO gündeminde yer alan çeşitli konuları görüşmek üzere Ankara'ya geldi.
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Anlamı 'barış' olan yüce dinimizi 'aydınlatma' bahanesiyle yanlış ve çarpık yaklaşımlara konu etmek hiç kimse..
Dışişleri Bakanlığı, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Batı Şeria'da ilave yasa dışı yerleşim yerlerine onay verdiğine ilişkin haberlerin bu ülkenin uluslarar..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Çözümsüzlükten fayda sağlayacağını düşünen Ermenistan yine haddini aşmıştır, bu defa yanıtını sahada almaktadır" açıkl..
Dışişleri Bakanlığı, "AB Dış İlişkiler Konseyi'nin bugünkü toplantısı sonucunda Libya bağlamında bir denizcilik şirketimizin de yaptırım listesine alınması..
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ABD'nin yasa dışı İsrail yerleşimlerine ilişkin açıklamasına yönelik tepkinin ardından bir açıklama da Dışişleri Bakanlığı'n..
Türkiye, Birleşmiş Milletler'in, terör örgütü PKK/PYD/YPG güdümündeki SDG'ye komutanlık eden PKK teröristi "Ferhat Abdi Şahin" ile sözde "eylem planı" imza..
Resmi temasları kapsamında Letonya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Letonya Dışişleri Bakanı Edgards Rinkevics ile görüşmesi sonrasında ortak..