Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Cumhur İttifakı'nın adayı benim' dedi, Kılıçdaroğlu'na seslendi

Gündem haberleri Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Konuşmasında "Cumhur İttifakı'nın adayım benim" diyen Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na çağrı yaptı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. "Cumhur İttifakı'nın adayı benim" diyen Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi: "Bay Kemal ya adaylığını açıkla ya da adayını açıkla."

Erdoğan'ın açıklamaları: 

Maalesef bu şehir bir süredir kendini temsil edenler tarafından talihsizlikler yaşıyor. Malum İzmir'in CHP'nin de başında olan bir milletvekili var. Bu zat, İzmir'in yolunu dahi bilmiyor. Mesaisinin çoğunu Silivri'deki devlet düşmanlarının yargıdan kaçırmak için harcıyor. Şahsımızla ve aile fertlerimizle ilgili yeni iftiralar üretiyor. Bugün bir dava daha kazandım. Sağolsun, o böyle yaptıkça biz de davaları kazanıyoruz. Bu zat bazı şehirlerimize ayrı ülke diyebilecek, bazı şehirlerimizi başka bölgelerden sanacak kadar Türkiye'den de habersiz. 

"ARTIK KAÇAK GÜREŞMEYİ BIRAK"

Artık milleti oyalama devri geride kaldı. Vakit karar verme vakti. Bu zata çok açık ve net çağrıda bulundum. Çağrımızın amacı hem bu zatı hem partisini büyük bir yükten kurtarmaktı. Kendisi iftiralarını sürdürerek yine topu taca atmaya çalıştı. Buradan milletvekili seçildiği İzmir'den aynı davetimi bir kez daha yapıyorum. Bay Kemal'e diyorum ki, artık kaçak güreşmeyi bırak. Artık ipe un sermekten, sürekli bahane üretmekten, lafla peynir gemisini yürütmeye çalışmaktan vazgeç. Havaya bakıp ıslık çalarak etrafta gezinmekle bu iş olmaz. Adaylık meselesini daha fazla geçiştiremezsin.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN ADAYI BENİM"

Seçim önümüzdeki yıl haziran ayının ortasında yapılacak. Kaçacak yerin yok bay Kemal. Habire söylüyorsun Cumhur İttifakı'nın adayı belli olsun. Cumhur İttifakı'nın adayı Tayyip Erdoğan. Bay Kemal ya adaylığını açıkla ya da adayını açıkla. Siyaset hem yürek hem samimiyet işidir. Bu soruma cevap vermezsen hem yüreksizsin hem samimiyetsizsin demektir. Ürktüğün, çekindiğin, korktuğun bir durum varsa onu da çık açıkça söyle. Şayet diyet borcundan dolayı birileri seni tehdit ediyorsa bu ülkenin polisi, savcısı, hakimi var onlar gereğini yapacaklardır.

"BİRİLERİ SANA KÖKENİNDEN DOLAYI ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYORSA ÇARESİ VAR"

Şayet kökeninden, meşrebinden, kimliğinden dolayı birileri sana aba altından sopa gösteriyorsa çaresi var. AK Parti Türkiye'si tüm bu sorunları aşmış, tüm ayrımcılığa son vermiş herkesin eşit vatandaşlığını garanti altına almış bir ülkedir. Bu ülkede kimsenin ötekileştirilmesine izin vermeyiz. Her mazlumun mağdurun yanında olduğu gibi senin de yanında dimdik dururuz bay Kemal. Yeter ki sen aday ol. Türk siyasetinin eski Türkiye bakiyesi önyargılarla gölgelenmesine kesinlikle rıza göstermeyiz.

Unutmayın horozun çok olduğu köyün sabahı geç olur derler. Baksanıza aday bile çıkmıyor, gerisi nasıl gelecek. 

AK Parti'nin 16. seçimi olacak 2023'te İzmir'de bu defa önümüzdeki tabloya yakışır şekilde netice elde edeceğimize inanıyorum. Durmak yok, yola devam. 

Kaynak: Haber Global

Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti İzmir