Bahçeli'den 'idam cezası' çağrısı

Devlet Bahçeli MHP

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. MHP lideri orman yangınlarıyla gündeme gelen idam cezası için, "Kanun teklifi gelirse seve seve destek veririz" dedi. MHP lideri, Kılıçdaroğlu'nun Türk Ocakları sempozyumundaki konuşmasına da sert tepki gösterdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı meşrudur, yasaldır, anayasaldır. 2023'te Sayın Cumhurbaşkanımız çok güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı seçilecektir" dedi. 

MHP lideri idam gündemiyle ilgili olarak, "İdam cezasının tartışılmasını çok yararlı gördüğümü, bir kanun teklifi gelirse seve seve destek olacağımızı açık seçik ifade ediyorum. İdam cezasının kadın cinayetlerini, tecavüz suçlarını da kapsayacak esneklik içinde olmasını bekliyorum. Üzerimize ne düşüyorsa yerine getirmeye hazırız" diye konuştu. 

Türk Ocakları'nın programına Kılıçdaroğlu'nun katılımına çok sert tepki gösteren Bahçeli, "Davet ede ede böyle bir dönemde Kılıçdaroğlu mu davet edilmiştir. Ya bunu nasıl yaptınız? Nasıl böyle bir hatanın faili oldunuz? Bunu nasıl yaptınız? Karl Marx'tan alıntı yapmasına nasıl katlandınız? Ben üzüldüm, dalıp dalıp uzaklara gittim, acaba Türk Ocakları yönetimi hiç mi rahatsız olmadı?" dedi. 

Bahçeli'nin açıklamaları:

Cüneyt Arkın'ın vefat etmesinden büyük bir üzüntü duydum. Yüzlerce filme imza atarak milletimizin kalbinde taht kurmuştur. Türk sinemasına seviyeli bir yorum getiren hayatı boyunca çizgisini hiç değiştirmeye Cüneyt Arkın, şahsiyetiyle, sanatçı kimliğiyle hayat verdiği karakterleriyle her zaman hatırlanacaktır. 

Allah sütü verir ama sütlacı yapacak bizleriz. Cumhur, 2023'te bizatihi varlığına sahip çıkacak, geleceğine, hakkına, hukukuna sahip çıkacak. Cumhur İttifakı'nın iktidar yürüyüşünü durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Seçim 18 Haziran 2023'te yapılırsa bugünden itibaren 356 gün kalmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın hiçbir sisli ve şüphe çeken yanı olmayan mutlak adaylığı üzerinde nifak yayan zillet faillerine diyorum ki, yenilen pehlivan güreşe doymazmış ama sizi doyuracağız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı meşrudur, yasaldır, anayasaldır. 2023'te Sayın Cumhurbaşkanımız çok güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı seçilecektir. 

('Seçimi yüzde 99 kazanırız diye düşünüyorum' açıklaması) Biz Sayın Karamollaoğlu'na hayal dünyasında mutluluklar diliyoruz. 

MARMARİS'TEKİ YANGIN

(Batı Karadeniz'deki sel felaketi) Söz konusu illerimizde yaşayan bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, yaraların süratle sarılarak zararların karşılanacağına inanıyorum. Bir diğer konu da orman yangınlarıdır. Ormanlarımız milli servetimizdir. Ormanlarımızla ilgili pek çok atasözü vardır ve milli hafızada kayıtlıdır. Yaş kesenin baş keseceği, ağaçsız memleketin duvaksız memlekete benzeyeceği hep söylenilmiştir. Ormana kastedenler vatana kastetmişlerdir. Ateşe verenler cinayetle bile izah edilemeyecek kötülüğün faili olmuşlardır. Geçen hafta Marmaris'te 4500 hektarlık ormanlık alan çıkan yangından zarar görmüştür. Yeşile, doğaya, ormana, orman köylülerine ve Türkiyemizin doğal varlığına sabotaj veya saldırıda olanlara en ağır cezayı vermek milletimizin haklı beklentisidir. Hayat ışığını söndürmek boynumuzun borcudur. Bu tip bir vandallığın olağan karşılanması, akla da ahlaka da insanlık değerlerine de bütünüyle aykırıdır. Aileme kızdım ormanı yaktım açıklaması yapmıştır. Şu şerefsizliğe bakar mısınız? Her canı sıkılan bir yeri yakarsa milli varlığımızı nasıl koruyacağız? Bu vatan düşmanına hangi cezayı verirsek yüreğimiz soğuyacaktır? 

Ateşin çocukları isimli PKK'lı teröristlerin sabotajları, tedbirsizlik ve dikkatsizlikler birbirlerine eklemlenerek binlerce hektarlık orman alanımız cayır cayır yanmıştır. Hainler ormanlarımızı ateşe vererek ihanetlerini kusmuşlardır. Dikilecek fidanlarımız vardır ve doğal örtüyü tekrar yeşillendirmek bizim namus konumuzdur. 

İDAM CEZASI AÇIKLAMASI: KANUN TEKLİFİ GELİRSE DESTEK OLACAĞIZ

Anayasa hükmü gereğince ormanları yakmak, yok etmek amacıyla işlenen suçların özel veya genel af kapsamına alınmayacağı kural altına alınmıştır. İdam cezasının tartışılmasını çok yararlı gördüğümü, bir kanun teklifi gelirse seve seve destek olacağımızı açık seçik ifade ediyorum. İdam cezasının kadın cinayetlerini, tecavüz suçlarını da kapsayacak esneklik içinde olmasını bekliyorum. Üzerimize ne düşüyorsa yerine getirmeye hazırız.

CHP'nin adalet kavrayışından haberi yoktur. Zillet ittifakının diğer ortaklarının adalet ve demokrasi ile bağı hiç yoktur. Çünkü bunların kalpleri taşlaşmıştır. Orman yangını süresince zillet ittifakının nerede durduğu bir kez daha teyit edilmiştir. Devlet imkanlarını seferber etmişken, mesela Kılıçdaroğlu da husumet seferine çıkmıştır. Nerede bu helikopterler dediği anda tepesinde hava araçları uçuşuyor, partililer de başlarını yukarıya kaldırarak helikopterleri izliyorlar. Tarım ve Orman Bakanımızın kamuoyunu şeffaf bilgilendirerek yalana direnmesi, İçişleri Bakanımızın çabaları takdire şayandır. 

"KILIÇDAROĞLU, ORMAN YANGINI ÇIKACAĞINI NEREDEN BİLİYORSUN?"

Kılıçdaroğlu, dil sürçmesinden midir, bildiği ya da haber aldığı karanlık bir malumattan mıdır bilinmez 'orman yangını olacağını herkes biliyordu' diyerek itirafta bulunmuş. Kılıçdaroğlu, orman yangını çıkacağını nereden biliyorsun? Kim sana kripto mesaj gönderiyor?

TÜRK OCAKLARI'NIN İSLAM DÜNYASI MESELELERİ SEMPOZYUMU'NA KILIÇDAROĞLU'NUN KATILMASINA ÇOK SERT TEPKİ

Türkçülüğün ilk sancağı Türk Ocağı'nda kaldırılmıştı. 3 Temmuz 1911'den, resmen kurulduğu 25 Mart 2012'den itibaren Türk'ün, Türk milliyetçiliğinin beşiğiydi. Herkes elini vicdanına koyup düşünsün, Kılıçdaroığlu'nun Türk Ocakları'nın kuruluşunun 110. yılında, sempozyumda ne işi vardır? Biz bu hazin manzarayı nasıl okuyalım? Nasıl yorumlayalım? Davet ede ede böyle bir dönemde Kılıçdaroğlu mu davet edilmiştir. Ya bunu nasıl yaptınız? Nasıl böyle bir hatanın faili oldunuz? Bunu nasıl yaptınız? Karl Marx'tan alıntı yapmasına nasıl katlandınız? Ben üzüldüm, dalıp dalıp uzaklara gittim, acaba Türk Ocakları yönetimi hiç mi rahatsız olmadı? Bizim asıl ocağımız teslim olmuş bir ocak değildir. Adı ve ünvanı da tertemiz, şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarıyla bayraklaşan Ülkü Ocakları’dır.

(Cumhurbaşkanının maaşıyla ilgili artışın tekliften çıkartılması) Çok isabetli bir düşünce. Bazı eleştirilere karşı isabetli bir karar aldı.

 

Kaynak: Haber Global

Devlet Bahçeli MHP TBMM