Özgür Özel: Bu partiyi iktidar yapmak için yola çıktık

Özgür Özel CHP Adıyaman Gündem haberleri
Özgür Özel: Bu partiyi iktidar yapmak için yola çıktık

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Adıyaman İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, "Bu partiyi iktidar yapmak için yola çıktık" dedi.

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, partisinin Adıyaman İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Özel, buradaki konuşmasında, genel başkan seçildiği takdirde gerçekleştirmeyi planladığı vaatlerini anlattı. 

Cumhuriyet Halk Partisinin değişim kadrosundan bahseden Özel, şunları kaydetti:

"Bu partiyi biz tartıştırmak, zayıf düşürmek, hırpalamak değil, güçlendirmek, gençleştirmek, birleştirmek ve iktidar yapmak için yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi'nde değişim hangi kadrolarla yapılacak, eskilerle mi değişecek sorusunun 2 tane yanıtı var.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde önceki dönemlerde görev ve sorumluluk üstlenmiş arkadaşlarımızdan genel başkanımızın yanında olanlar var. Bizim bu tarafta olanlar da var ama arada bir fark var. Genel başkanın yanında olan büyüklerimiz genel başkan devam biz devam diyorlar. Bizim bu tarafta ben devam diyen kimse yok. Gençlerle devam, yeni kadrolarla devam. Değişime dönüşüme devam. Partinin rotası iktidar olmalı değişim bizden başlamalı diyorlar."

Özel, CHP'nin genç ve etkin kadrolardan oluşacağını belirterek, "Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi'nin dinamik genç, etkin, yetkin kadrolarını göreceksiniz. Ancak orada bir, yeni isimler, iki, örgütün ta kendisini göreceksiniz. Değişim sürecini hep söylediğim gibi vefalı götürmeliyiz." dedi.

CHP'yi zora sokacak ifadelerden kaçındıklarını dile getiren Özel, "Dikkat ederseniz sayın genel başkanımızı incitecek, onu üzecek, rencide edecek ifadelerden kaçındığımız, partimizi gelecekte zora sokacak ifadelerden kaçındığımız bir süreci yaşıyoruz. Ben yarın, 6 Kasım günü partinin sırtına yük olacak, dert olacak hiçbir tutum içinde olmam. Çünkü ben bu partinin evladıyım ve bu partiye zarar verecek hiçbir şey istemem." ifadelerini kullandı.

Özel, konuşmasının ardından partisinin delegeleriyle görüştü.

 

Kaynak: AA

Özgür Özel CHP Gündem haberleri Adıyaman