Müge Anlı'dan Gülay Uygun ölümüyle ilgili ilk açıklama: Ne yaparsanız yapın, bu yoldan dönmeyeceğim"

Aleyna Çakır'ı öldürdüğü iddia edilen Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun boş bir arazide ölü bulundu. Ailesi, Uygun'un intihar ettiğini iddia ederek, olaydan Müge Anlı ile ekibini sorumlu tuttu. Anlı, canlı yayında konuyla ilgili konuştu.

18.09.2020    10:34

Ümit Can Uygun’un annesi Gülay Uygun, dün sabah saatlerinde evden çıktı. Gülay Uygun’dan bir süre haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Polis ve Uygun’un yakınları, kayıp kadını aramaya başladı. Gülay Uygun, yakınları tarafından Keçiören'de her zamanki gittikleri boş bir alanda başından silahla vurulmuş şekilde bulundu.

Olay yerine çağrılan polis ekipleri çevre güvenliğini alırken, sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, Uygun’un hayatını kaybettiği tespit edildi. Yapılan ilk incelemede ise Gülay Uygun’un intihar ettiği belirlendi. Uygun'un akrabaları ise Gülay Uygun’un ölümünden Müge Anlı ve ekibini sorumlu tutarak olay yerine gözyaşı döktü.

"MÜGE ANLI VE YANINDA ÇALIŞANLAR SUÇLUDUR"

Bu zamana kadar hiç konuşmadığını belirten Ümit Can Uygun şunları söyledi:

* Benim annem şimdi orada yatıyor. Aleyna da orada yatıyor. Aleyna'nın anne babası cayır cayır ağlıyor.

* Kendi babası kızına tecavüz eden kansızın biridir. Bakın bunu kimse unutmasın. Kendi babası kızına tecavüz edip de televizyonda bağıran insanlardır.

* Şimdiye kadar hep sessiz kaldım. Avukatım bana sessiz kalacağız dedi. Ama bu saatten sonra kimse susmayacak. Sizin yüzünüzden dolay benim annem orada yatıyor.

* Bu ölümden de Müge Anlı ve yanında çalışıp da beni 24 saat arayanlar suçludur. Oğlum buraya bağlan diyenlerdir. Bizzat hepsinden şikayetçiyim.

“BENİM EŞİM O KADAR GURURLU Kİ DAYANAMADI”

Eşinin mektup bıraktığını belirten Durak Uygun, "Benim eşim Müge Anlı’nın bir kelimesine kendinin öldürdü. Benim eşim yanına yazmış benim ölüm nedenim Müge Anlı’dır demiş. Benim eşim o kadar gururlu ki dayanamadı. Onları Allah'a havale ediyorum" diye konuştu.

"BU, BİR YILDIRMA POLİTİKASI"

Uygun ailesinin şok suçlamaları karşısında gözler Müge Anlı'ya çevrildi. Anlı, canlı yayında suçlamalar hakkında konuştu. Anlı, "Gülay Uygun'un ailesine baş sağlığı diliyorum. Devletin kurumları önemli kurumlardır. Soruşturmayı ben onlara bırakma taraftarıyım. Devlet de soruşturmayı başlattı, müfettişleri görevlendirdi. Çok sayıda kız bizi aradı bununla ilgili.

Hatta 2 gün sonra da hanımefendinin ifadesi alınacakmış. Kızlar, 'Rahmetli hanım bize Whatsapp grubu kurdu. 'Benim hakkımda soru sorarlarsa iyi şeyler söyleyin' diye yazdı' dediler. Fakat konu onun üzerinde değilken dün şüpheli şekilde hayatını kaybetti. 

Aleyna'nın ailesinin buraya geldiğinden beri ailem, yakınlarım, programa gelenler tehdit ediliyordu. Beklenen oldu. Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben gazeteciyim. Kimsenin tarafı değilim. 

Allah gönlümü biliyor. Ne yaparsanız yapın, ben bu yoldan dönmeyeceğim. Allah ömür verdiği sürece. Kim ne kadar tehdit ederse etsin, Aleyna'nın ve onlarca genç kızın şantajla, tehditle, kötü yollara sürüklenmesi ve onların üzerinden para kazanılması doğru değildir. Bunların cezalandırılması gerekir. Ben bunu söylemeye devam edeceğim. Başka Aleyna'lar ölsün istemiyorum.

Bu bir yıldırma politakası, olayı başka bir yere çekme politikası. Keşke olmasaydı. O kadar üzüldüm ki" dedi.

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 18.09.2020 - 13:30
Sıradaki Haber Yükleniyor