x

Haber Global

Kızılay üzerinden Ensar Vakfı'na yapılan bağış yasal mı? Kızılay Başkanı Kınık açıkladı

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı'na yapılan 7 milyon 925 bin dolarlık bağışa ilişkin açıklamalarda bulundu.

29.01.2020 - 21:25

A -

A +

Elazığ depreminin ardından para yardımı çağrısıyla tepki çeken Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı'na yapılan 7 milyon 925 bin dolarlık bağışa ilişkin açıklamalarda bulundu. Habertürk'te soruları yanıtlayan Kınık, "FETÖ'cü müsünüz" sorusuna da yanıt verdi.

KIZILAY, 7.9 MİLYAR DOLARLIK BAĞIŞI DOĞRULADI

Kınık, "Başkentgaz Kızılay'ın daimi bağışçılarından biri. Bu protokolün daha önce başka örnekleri oldu. Tamamen yasaldır, bu bir şartlı bağıştır. Devlet yasal olarak size bir imtiyaz vermiş, mesela bir eğitim kurumu yapıyorsanız bana vergi vermek yerine bu yardımı yapan kuruluşlar üzerinden bu yatırımı yapabilirsiniz diyor devlet" dedi.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Ensar Vakfı'na aktarılmak üzere Kızılay'a verilen 7.9 milyon dolar için Başkentgaz'ı "Vergi kaçırmak başkadır, vergiden kaçınmak başkadır" sözleri ile savundu.

KEREM KINIK KİMDİR?

BAŞKENTGAZ HAKKINDA BİLİNMEYENLER

KINIK: OĞLUM FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ'NDE GAZİ OLDU

Kerem Kınık, "FETÖ'cü müsünüz" sorusuna da yanıt vererek, "15 Temmuz darbe gecesinde saat 21.30'da ve ondan sonraki süreçlerde, benim Twitter hesabıma girsinler, benim nerede olduğuma baksınlar. 15 Temmuz'da korunması gereken en büyük değer Cumhurbaşkanımızdı. Ailemin tamamını Atatürk Havalimanı'na çağırdım, oğlum Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçerken yaralandı, gazi oldu" dedi.

Son Güncelleme : 30.01.2020 - 10:52
Sıradaki Haber Yükleniyor